Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi splavile, če bi ultrazvok pokazal, da bo imel bodoči otrok Downov sindrom?

Ali bi splavile, če bi ultrazvok pokazal, da bo imel bodoči otrok Downov sindrom?


Samo na podlagi nuhalne ti zagotovo nihče od zdravstvenega osebja ni rekel za splav. Nikoli in nikdar. Ker je rezultat NS samo statistična VERJETNOST. Vedno se potem opravijo dodatne preiskave – amniocenteza ali biopsija horiontskih celic, kjer pa se ugotovi dejansko stanje ploda.
Pravzaprav se čudim, da nekatere sploh hodite na takšne preiskave, če ste že vnaprej odločene, da bost otroka v vsakem primeru obdržale. Predvsem pa, da vam sploh ni jasno za kakšno preiskavo gre in kaj dejansko pove rezultat? Potem pa širite neumnosti, kot je tale zgoraj.
Sicer pa – sem šla na preiskave, opravila tudi samoplačniško AC in bi v primeru genetske okvare opravila splav.
[/quote]
Popravek – biopsija horiontskih resic se reče pravilno tej preiskavi.

Saj veš, da nuhalna napoveduje samo verjetnost in tudi če je le ta visoka 1:6 npr., je še vedno verjetnost, da bo v enem od šestih primerom z otrokom vse ok, ravno tako kot je pri 1 : 10000 verjetnost, da ne bo ok.
Tudi sama po nuhalni nikakor ne bi opravila splava, temveč bi prej opravila še druge raziskave, biopsija resic, amnio, ki točno povedo ali gre za downa ali ne.
Drugače pa, odločila bi se, ko bi bila v situaciji,

Saj veš, da nuhalna napoveduje samo verjetnost in tudi če je le ta visoka 1:6 npr., je še vedno verjetnost, da bo v enem od šestih primerom z otrokom vse ok, ravno tako kot je pri 1 : 10000 verjetnost, da ne bo ok.
Tudi sama po nuhalni nikakor ne bi opravila splava, temveč bi prej opravila še druge raziskave, biopsija resic, amnio, ki točno povedo ali gre za downa ali ne.
Drugače pa, odločila bi se, ko bi bila v situaciji,
[/quote]

Se opravičujem za podvajanje, sem odgovarjala sproti pa šele zdaj vidim, da je o tem že govora.

Jaz pa ravno obratno. Ko sem bila mlada, sem si mislila, da se lahko sopadem z vsem, kar miživljenje servira na poti.
Zdaj, po vseh vzponih in padcih si pa mislim, zakaj ne bi sebi in drugim kaj privarčevala, če lahko.

Downov sindrom je res zelo različen, ampak vsak nosi zdravstvene težave, pa čeprav se to lahko pozna le na zobeh in vidu, lahko pa gre v hudo sladkorno in okvare na srcu, pa nekatera zdravstvena stanja butnejo ven šele po puberteti. Poleg tega, ta otrok ni nikdar samostojen in kdo bo skrbel zanj, če se nama z možem kaj zgodi?
Ne vem, z leti nisem več tako pogumna kot v mladosti, ko sem kar skočila, ne da bi vdela, kaj me v resnici čaka, zdaj prvo dobro pretehtam, preden se kam podam.

Imam 19 letnika, 21 letnika in 22 letnika, pa mi pri nobenem niso delali ne nuhalne, ne amnio, ker se tega takrat ni delalo. Pri prvem in drugem je šlo tudi marsikaj kritično, sploh prva nosečnost je bila en sam čudež, da se je speljala do konca in da je bil otrok zdrav, UZ sem imela na vsakih 14dni, ampak nuhalne in amnio pa nobene…

Vesela sem, da mi take odločitve ni bilo treba sprejeti. Občudujem vse, ki imajo otroke s pp, a zame ni v namerni odločitvi za to nič junaškega. Dnevno življenje z otrokom s pp, omejitve in prihodnost – vse to bi dala na tehtnico. Pogum vsem, ki so v taki situaciji.

Verjetno bi. Žal.

Ne podpiram nobene odločitve za rojstvo prizadetega otroka. Zdi se mi sebično. Kdo bo kaj od tega imel? Starši? Otrok? Sorojenci? Nihče od teh ne bo vec živel kvalitetno, vse se bo vrtelo okoli otroka s pp.
Starši ki se odločijo roditi prizadetega otroka se sami sebi zdijo junaki in od drugih pričakujejo enako mnenje. Za mene pa so sebični. Do sebe in drugih.


Ja, res je tole povsem hipotetično vprašanje, dokler se ti ne zgodi.
Jaz tudi sedaj mislim, da bi splavila.

Pa saj ena zgoraj piše, da je ona sposobna, močna in izkušena. Torej take načrtno rodijo prizadetega otroka. Vse ostale, ki pa mislimo tudi na prihodnost svojih otrok in se zavedamo, da večno ne bomo z njimi, smo pa verjetno neizkušene nesposobnice.

Pa saj ena zgoraj piše, da je ona sposobna, močna in izkušena. Torej take načrtno rodijo prizadetega otroka. Vse ostale, ki pa mislimo tudi na prihodnost svojih otrok in se zavedamo, da večno ne bomo z njimi, smo pa verjetno neizkušene nesposobnice.
[/quote]

[img]http://www.beltinci.net/shared_images/variations/122/projekti/mlinarska_pot/brod_voznja_02.jpg[/img]

Ampak, starši otrok z SD ti bodo povedali, da so srečni, ker imajo otroka, čeprav ima DS in da so ti otroci še posebni sončki!

Morda bo komu pomagala tale spletna stran http://www.thehartleyhooligans.com/ Vede je rodila dve punčki, ki imate veliko težav in pp. Če znate angleško boste dobili malo vpogleda v življenje take družine.

Ampak, starši otrok z SD ti bodo povedali, da so srečni, ker imajo otroka, čeprav ima DS in da so ti otroci še posebni sončki!
[/quote]
Če je takšen otrok prišel nepričakovano, v redu, ga sprejmeš.
Ni pa nobene potrebe, da se jih “vzreja” načrtno, če se malo grdo izrazim.

Ampak, starši otrok z SD ti bodo povedali, da so srečni, ker imajo otroka, čeprav ima DS in da so ti otroci še posebni sončki!
[/quote]

V družini imamo enega fanta, je že odrasel in res je sonček. Mama je bila z njim stroga, red in disciplina, oče pokroviteljski, verjetno kar v redu kombinacija, ker je zelo lepo vzgojen, se drži reda, kar precej samostojen, a po srcu en sam sonček, prijazen, sočuten, sploh čustva zelo močno izraža, tako veselje, kot jezo, na srečo bolj veselje, ker pravijo, da enim pa bolj potegne na jezo in si ne predstavljam, kako težko mora bit potem s takim otrokom.
Ima pa zdaj težave s srcem, sladkorno, holesterol, pritisk, vid, skratka pri dobrih 20-ih je njegovo zdravstveno stanje primerljivo s 70-letnikom.
Če recimo pogledam starša zdaj in 20 let nazaj, njima se vidi, da ju življenje ni božalo in da sta vse kar imata in znata vložila v tega otroka. Ne morem reči, da jima je zdaj dovolj, da se jima ne da več, ni to čisto tako, ampak prideš pač v leta, ko gredo otroci od doma, en tvoj pa ostane doma in njima se vidi, da zdaj, ko sta druga dva od doma, da jima po eni strani manjkata, ker sta le prevzela neko breme, pa čeprav samo breme družbe temu otroku, po drugi strani pa jima verjetno tudi manjka malo počitka, možganov na off, titega, ko imamo starši, ko otroci odidejo iz gnezda, ko skrbimo le še sami zase…

Starša pred rojstvom nista vedela za DS. V družini smo ga lepo sprejeli, vsi ga imamo radi, res je fejst fant, a vseeno mislim, če bi se jaz morala odločati o splavu zaradi DS, bi verjetno splavila.

jaz nebi


Se vidi že po tvojem pisanju…

Imam 19 letnika, 21 letnika in 22 letnika, pa mi pri nobenem niso delali ne nuhalne, ne amnio, ker se tega takrat ni delalo. Pri prvem in drugem je šlo tudi marsikaj kritično, sploh prva nosečnost je bila en sam čudež, da se je speljala do konca in da je bil otrok zdrav, UZ sem imela na vsakih 14dni, ampak nuhalne in amnio pa nobene…
[/quote]

Nuhalno so ti morda opravili mimogrede, da še vedela nisi, in če bi bila statistična verjetnost neugodna, bi te obvestili. Imam toliko stare otroke in nuhalno mi je izmerila kar moja ginekologinja, ker je to znala – res pa da v tistih časih tega niso delali vsi ginekologi. AC samo, če so indici oziroma samoplačniško. Kritična nosečnost ni nujno povezana z genskimi okvarami. Tako da po mojem brez skrbi, da te niso kar skozi spustili brez vsega.

Samo na podlagi nuhalne? No, saj so ti vmes večkrat razložili, kaj pomeni nuhalna. Eni imate res tako pobrkane pojme, da vam je sama sreča prinesla zdrave študente gradbeništva (kaj ima to pravzaprav zveze z vsem skupaj, a če bi bil pa zdrav natakar, pa ne bi bilo tako fensi imeti neugodnega statističnega podatka???).

Pa si vsaj doživela vsaj eno od teh stvari na lastni koži?

Nuhalno so ti morda opravili mimogrede, da še vedela nisi, in če bi bila statistična verjetnost neugodna, bi te obvestili. Imam toliko stare otroke in nuhalno mi je izmerila kar moja ginekologinja, ker je to znala – res pa da v tistih časih tega niso delali vsi ginekologi. AC samo, če so indici oziroma samoplačniško. Kritična nosečnost ni nujno povezana z genskimi okvarami. Tako da po mojem brez skrbi, da te niso kar skozi spustili brez vsega.
[/quote]
Še danes delajo to samo ginekologi, ki imajo za to pridobljeno licenco in ne kar vsi.

NE.
če bi pa videla, da je, tako kot ti, brez empatije, brez veze, da ti razlagam o tem, ker tvoja žička v glavi, katera ti služi le za povezavo uhljev, tvoja embrijčna celica bi pregorela.
Ja, sedaj samo še napisi kako ti je hudo za take in tvoj prazen osamljen nekvaliteten dan bo usran kot tvoj vsakdan.
Da, take kot si ti bi abortirala in vrgla na gnoj.

Nuhalne se ne opravi kar tako mimogrede. Opravi jo licenciran zdravnik. Preiskava se placa. Ne sirite neresnic da vam je kar tako eden to naredil ker ni res. Ce paze morda je, to ni in ne more biti uraden in verodostojen rezultat. Samo s kje se jemljete.

No to je pa primer, ko je bolezen otroka vplivala tudi na zdravstveno stanje matere. Še en razlog več za splav!

ja.
kdo bi skrbel zanj,ko jaz umrem?
Torej?

New Report

Close