Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bo kdo preprečil Britancem, ki prihajajo uničevat naše gozdove

Ali bo kdo preprečil Britancem, ki prihajajo uničevat naše gozdove

Tvoj problem nista kapitalizem in socializem ali neke žage, Tvoj problem je, da nujno rabiš nekoga, da kričiš grdi grdi.

Tist, ki imajo kaj pojma, se bodo že sami zmenili, brez takih “revolucionarjev”.

S točno takim razmišljanjem smo prišli do tu kjer smo. A ni fajn, ne vem zakaj folk pizdi.

Saj je večina gozdov že itak od Vatikana, kaj se sekirate. Sami ste dajali, ali pa vaši preniki. Drugič pa nase mislite.

VEČINA – koliko je to po tvojem? 51 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? In kje si najdu podatek o tej VEČINI?

Saj jaz sem za to, da se sami zmenijo, mimo države, ki je itak ne marajo. Kaj je treba zmeraj mamo klicat, ko se imaš za tako sposobnega podjetnika na žagi? Naj se zmenijo tamali skupaj, gredo v kooperativo, če se čutijo ogrožene od konkurence. Kaj bomo spet davkoplačevalci plačevali njihovo “samostojnost” in neke zaščitne zakone za njihove riti sprejemali?


Kako ima velikost žage (nad določeno mejno velikostjo) vpliv na odkupno ceno hlodovine? In kakšni so prevozni stroški, če je Savinjska dolina skoraj sredi Slovenije?

Saj pravim. Tvoj problem je, da nujno rabiš nekoga, da kričiš grdi grdi. Ker – spet kričiš isto.


Ustanovili so SDG, ki ni do zdaj naredila NIČ! Pred kakimi štirimi leti so na Dolenjskem imeli celo fešto in kup obljub okoli lesnega centra, ki bo žagal , predeloval in prodajal SLO les. Žagarji so skregani med sabo in imajo neke butične “žagice”, da skrijejo “šverc” najboljšega lesa v Avstrijo.
Zdaj so prišli neki Škoti (ne Britanci), ki žagarsko in lesnopredelovalno sceno obvladajo, je pa problem, ker bodo ?mali? švercerji ?propadli?
Druga plat medalje je večini skrita, ali vsaj slabo vidna!

V straži pri Novem Mestu je bil nekoč Novoles, ki so ga spravili na rit in je imel že pred 40-imi leti supermoderno žago in še veliko strojev, ki si jih v takratni Evropi niso mogli privoščiti Škoti in še kdo v ?velikih? demokracijah in kapitalizmu. Ja in še nekaj je bilo hudo naprednih lesnopredelovalnih fabrik, pa so jih uničili največji SLO demokrati in kapitalisti.
Mene bo malce težje prepričati v tisto kar lažejo politiki!

Kako ste smešni taki moralizatorji. Polna usta skrbi za to, pa ono pa tretje, a naslov pa tak kot iz najbolj rumene revije: BRITANCI prihajajo UNIČEVAT naše GOZDOVE.
A kar Britanci v kompletu? In prvič slišim, da bi žaga uničila gozdove; gozdovi se obnavljajo in kolikor vem, pri nas ne smeš nekontrolirano sekat kar vsega počez, rravno zato, da gozda ne uničiš ampak mu pustiš obnovo, In to bo veljalo tudi za te takozvane “Britance” (ki so itak btw Škoti). Kot tretje, naše GOZDOVE, a kar povprek gozdeve, se pravi od Kopra do Murske Sobote, vse bo šlo, zzzzzzk v enem šusu bodo horde Britancev prišle in ogolile Slovenijo.

Niti od daleč nimaš pojma, kako se gospodari z gozdovu, kako izgleda ena taka žaga, kaj se tam dela in kako. S tako bombastičnim jezikom tvoja domnevna “skrb” za “naše gozdove” izpade popolnoma nekredibilno. Celo če bi razlog za skrb obstajal, takrat še sploh: edino, s čimer se lahko pogovarjaš, so a r g u m e n t i. Ne pa neko kričanje o cvsesplošni nevarnosti, ki da menda prihaja nad nas kot kobilice v biblijskih časih.
[/quote]

Kako dobro napisano, se strinjam.
Naslov teme me je pa spomnil na:
[img]http://altscreen.com/wp-content/uploads/2011/05/Editors-Pick-The-Russians-are_-Coming-The-Russians-are-Coming.jpg[/img]

Meni se zdi prihod Škotov več kot dobrodošel. Potem bomo les pač obdelovali doma in iz njega upam da izdelovali tudi pohištvo. Zdaj gre pač les v Avstrijo mi pa ga potem odkupujemo nazaj, kar je prvovrstna bedarija.

Ne samo Straža. Tudi Kočevje je imelo svojo lesno ind. pa je šlo vse zugrungd. LIK, kasneje Nolik je ignorirala sedanja občinska oblast, češ, da ne morejo pomagati. Yaskavi ližejo riti in dajejo subvencije.

Še bolj tragično pa je dejstvo, da SiDG, ki je prevzel tudi državni Snežnik d.d. s slednjim ne misli resno, saj niso oz. ne skrbijo za proizvodnji del Snežnika. Res žalostno. Pa je žaga v enem od osrčij kočevskih gozdov. 🙁

Glede Škotov pa je tako, a mislite, da so njihove destilarne njihove? Niso, večina je v ameriški lasti. Pijete pa škotski viski. 😉

Ne samo Straža. Tudi Kočevje je imelo svojo lesno ind. pa je šlo vse zugrungd. LIK, kasneje Nolik je ignorirala sedanja občinska oblast, češ, da ne morejo pomagati. Yaskavi ližejo riti in dajejo subvencije.

Še bolj tragično pa je dejstvo, da SiDG, ki je prevzel tudi državni Snežnik d.d. s slednjim ne misli resno, saj niso oz. ne skrbijo za proizvodnji del Snežnika. Res žalostno. Pa je žaga v enem od osrčij kočevskih gozdov. 🙁

Glede Škotov pa je tako, a mislite, da so njihove destilarne njihove? Niso, večina je v ameriški lasti. Pijete pa škotski viski. 😉
[/quote]

In kaj sem jaz kriv, ker sem napisal resnico??
Vem čigave so škotske destilarne in ne pijem tiste žlobudre, ki jo proizvajajo!
Jaz pijem Kamniško Bistrico.

In kaj sem jaz kriv, ker sem napisal resnico??
Vem čigave so škotske destilarne in ne pijem tiste žlobudre, ki jo proizvajajo!
Jaz pijem Kamniško Bistrico.
[/quote]

Saj sem ti pritrdila….
Je pa za dober viski ali pa pivo potrebna, celo ključna odlična voda. Uživaj v njej dokler lahko!

Ne samo Straža. Tudi Kočevje je imelo svojo lesno ind. pa je šlo vse zugrungd. LIK, kasneje Nolik je ignorirala sedanja občinska oblast, češ, da ne morejo pomagati. Yaskavi ližejo riti in dajejo subvencije.

Še bolj tragično pa je dejstvo, da SiDG, ki je prevzel tudi državni Snežnik d.d. s slednjim ne misli resno, saj niso oz. ne skrbijo za proizvodnji del Snežnika. Res žalostno. Pa je žaga v enem od osrčij kočevskih gozdov. 🙁

Glede Škotov pa je tako, a mislite, da so njihove destilarne njihove? Niso, večina je v ameriški lasti. Pijete pa škotski viski. 😉
[/quote]

Ja, ampak narejeni pa iz pristne škotske vode – ker pa tam še nisi bila, ne moreš vedet, kakšna je škotska voda 😛

Kot tudi pojma nimaš, da je kvalitetna voda osnova dobrega viskija. in Škotska ima odlične vire pitne vode.

In kaj sem jaz kriv, ker sem napisal resnico??
Vem čigave so škotske destilarne in ne pijem tiste žlobudre, ki jo proizvajajo!
Jaz pijem Kamniško Bistrico.
[/quote]

Njabolj zanič pitna voda v Sloveniji je izpod Kamniških Alp…. Veliko je v ceveh in vodovodni napeljavi.

Njabolj zanič pitna voda v Sloveniji je izpod Kamniških Alp…. Veliko je v ceveh in vodovodni napeljavi.
[/quote]
Goglaj, pa boš presenečeno! Najslabša je izpod Krvavca! Neznanje in nepoznavanje ti ni v plus!


Goglaj, pa boš presenečeno! Najslabša je izpod Krvavca! Neznanje in nepoznavanje ti ni v plus!
[/quote]

Kamnik, Domžale in okolica:zelo slabo, ker je že vedno veliko starih tudi azbestnih glavnh cevi v vodovodnem sistemu pod zemljo…..

Kamnik, Domžale in okolica:zelo slabo, ker je že vedno veliko starih tudi azbestnih glavnh cevi v vodovodnem sistemu pod zemljo…..
[/quote]
Ne vedeti nič ni referenca, čeprav to skušaš dokazati!


Ne vedeti nič ni referenca, čeprav to skušaš dokazati!
[/quote]

tvoja teorija je žal teorija, moja praksa pa praksa….

tvoja teorija je žal teorija, moja praksa pa praksa….
[/quote]
Tvoja praksa brez kakršnega koli komentarja in dejstva je le Janšistična ?resnica?, brez jajc povedati kaj resnega!


Tvoja praksa brez kakršnega koli komentarja in dejstva je le Janšistična ?resnica?, brez jajc povedati kaj resnega!
[/quote]

A zdej boš pa s politiko začel srt po temi? dej nehi no- imaš preganjavico.

Na forum pa nimam namena pisati rezultatov analiz pitne vode iz domačega vodovoda enemu anonimnežu, ki omenja neka “jajca” ….

Drži se teme – nove žage v SLoveniji, Škotov in viskija.

Moja jajca so zate pretežka in ti nimam kaj po javnem forumu razlagat.

A zdej boš pa s politiko začel srt po temi? dej nehi no- imaš preganjavico.

Na forum pa nimam namena pisati rezultatov analiz pitne vode iz domačega vodovoda enemu anonimnežu, ki omenja neka “jajca” ….

Drži se teme – nove žage v SLoveniji, Škotov in viskija.

Moja jajca so zate pretežka in ti nimam kaj po javnem forumu razlagat.
[/quote]

Tebe jebe kamniška voda, jaz jo pijem brez režav! Tvoja jajca me pa ne zanimajo, bolj mi sedejo punčke! Poišči si koga drugega!

New Report

Close