Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali cigareti res škodujejo plodu?

Ali cigareti res škodujejo plodu?

Glede na to, da škoduje človeku že pasivno kajenje, če je temu pogosto izpostavljen- kako za vraga ne bo škodovalo plodu? Itak da mu. je dovolj raziskav na to temo, v knjigah, na netu. Pobrskaj.

Tema te teme pa je?
Torej, če želiš razpravljati o prehrani med nosečnostjo, odpri novo temo!
[/quote]
Tema se gre o tašči, ki kadi in ne o kadilskih nosečnicah, tako da ste vsi sfalil temo!

Po mojem pa kadilka več škode naredi otroku s stresom, če čisto neha kaditi, kot pa zmanjša količino cigaret. Tako je doktor rekel sodelavki. Sama ne kadim.

Meni je pa rekel, da je to samo izgovor. Kdo ima zdaj prav? 100 zdravnikov, 100 teorij. Vsaka se mora po svoji vesti odločiti, kako bo ravnala. Če bi jaz med nosečnostjo kadila in bi otrok imel kakršne koli težave, bi me slaba vest uničila. Tudi če bi mi rekli, da ni nujno povezano s kajenjem, bi me tisti ‘kaj pa če…’ hudo moril. Tista, ki ji ni mar, ji pa pač ni in težko jo bo karkoli prepričalo v nasprotno. Mogoče skrajen primer, da bi recimo imel otrok hude težave ali celo umrl dokazano zaradi kajenja. Dokler pa govorimo samo o nekih procentih večjih možnosti, je to brca v prazno.


Tema se gre o tašči, ki kadi in ne o kadilskih nosečnicah, tako da ste vsi sfalil temo!
[/quote]
ja, saj smo ji povedali, da je to tudi škodljivo, ker je v zakajenem zaprtem prostoru in to škoduje tako odraslemu, plodu pa še toliko bolj. In to celo ne določen čas, ampak živi tam – še toliko bolj, ker je konstantno izpostavljena temu dimu – torej to škoduje njej kot odrasli in vsem ostalim odraslim, plodu pa še toliko bolj enako tudi otrokom, ki bivajo v takem prostoru.

Ja seveda škodujejo…O tem sploh ni dvoma, ampak…
Poslušam zgodbice iz različnih strani, poznam ogromno mamic in kaj je pomoje največji zdravstveni “problem” današnjih otrok? Kompliciranje pri prehrani.
Kdo ima največ problemov z astmami? Otroci mamic, ki so komplicirale pri prehrani. Kolike? Isti odgovor. Intolerantnost na žita, mleko? Isto.
Ženska zanosi, prebere 1001 članek o nujnem zdravem prehranjevanju nosečnice, živi točno tako, kot priporočajo knjige in forumi, dela načrte za vsak obrok, za vse kar je povezano z dojenčkom. Kupi vse bio in eko, od hrane in oblačil, spiše načrt poroda in pol končno rodi…In spet ne je nič kar bi lahko pokvarilo mlečno industrijo (beri:dojenje), da bo ja dete zdravo je spet na bio in eko prehrani. In pol se začnejo kolike in ji ni jasno od kod in kako, če pa je vse delala tako kot piše v knjigi. Uporablja pralne plenice in ji ni jasno od kod vnetja sečil. In pol otroka doji do 5.leta, ker je to ful zdravo, pa še alergijo na km ima. Pa ne sme jest glutena…In potrebuje logopeda, ker otrok ne zna govorit, ker še mu pri 5.letih pretlači vso hrano, da se revček ne bi zadrgnil…
V glavnem…bla, bla, bla.

Jaz? Jaz sem pri obeh skadila 10-12cigaret na dan. Oba z nadpovprečno težo, nobenih kolik, nikoli bronhitisa, nobenih alergij.
Zdaj pa me raztrgajte.

1. Lahko imaš srečo. Saj posledice niso nujne, le večje je tveganje, da je kaj narobe.
2. Posledice se lahko pokažejo kadarkoli v življenju, tudi ko je človek že odrasel. Ni nujno, da jih opazimo že takoj pri dojenčku ali otroku.
3. Krči pri dojenčku se pojavijo zaradi še ne popolnoma razvitih prebavil, črevesna flora še ni taka, kot bi morala biti. Zato se pa tudi otročku daje probiotike. Ti ne odpravijo krčev, ampak pomagajo, da se ravnovesje v črevesju čimprej vzpostavi in krči prej minejo. To pa nima nič s prehrano mamice. Sicer otroci, ki niso dojeni, ne bi imeli težav, pa jih imajo. Nekatere otroke ti krči zelo mučijo, drugi nimajo težav. Tvoji očitno spadajo med te druge.

Vse to bi pri dveh otrocih lahko vedela, pa tudi to, da s cigareti tvegaš svoje in otrokovo zdravje tudi. Pa sprenevedaj se kolikor hočeš.

Tisti ki kadijo pomoje se najbolj pluvajo cez moske v drugih temah. Zenske ki kadijo med nosecnostjo so navadne k u r b e.

Jasno, da škodujejo.O tem se nikoli v življenju nisem spraševala.Cigarete so strup.

Že to, da si v zakajenem prostoru, čeprav ti sama ne kadiš je pasivno kajenje, ki je škodljivo na dolgi rok tako tebi, kot otroku in vsem drugim. Ti dim v vsakem primeru vdihuješ in gre v pljuča. Nerojen otrok dobiva kisik preko popkovine, ker še nima razvitega dvosmernega krvnega obtoka. Prav tako dobi preko popkovine vse možne hranilne snovi, pa tudi tiste ta škodljive. Res ne priporočam, da se veliko zadržuješ v zakajenih prostorih, ker tisto kar občutiš, zaužiješ tu dobi tudi otrok. Lp

Emmm, otrok v maternici ne vdihava nicesar, ves. Kisik dobi prek placente. Drugace se pa strinjam s tabo, da je res grdo gledat rauhasto nosecnico. Ne vem no, tistih par mesecev pa menda ze zdrzi brez?? Anyway- poznam primer otroka kadilke v nosecnosti (skatla/dan), odstop posteljice, otrok zahiran, revez bo do konca zivljenja. Druga kadilka rodila mesec in pol prezgodaj, kadila kot Turk, otrok seveda sibek … ne vem, no, drugih ne poznam, ampak glede na te nosece kadilke, ki jih, pa kajenje res ni nicesar pozitivnega (ali pa vsaj nevtralnega) prineslo.

Če se ženska ne more odpovedat cigaretom za kakšno leto, potem pa res škoda, da ima otroke, Da mu ne zagotoviš najboljših pogojev za razvoj,…

Sama sem bila ne pregledu za nosečniški diabetis in probam vse naredit, da mu najmaj kar se da škodim s prehrano. Pa je prav tako odrekanje za mene in stres. Ali bi bilo boljše, da rečem, da je zame stresno zjutraj razmišljat kaj bom jedla in grem v našo menzo na katastrofalno malico?


Nimajo otrok samo neplodne ženske in tiste, ki nimajo je.baca. Ene se tudi zavestno odločijo, da jih ne bodo imele ali pa da jih še ne bodo imele.
Zato pa tudi je na tem svetu toliko zarukanih in zadrogiranih mam, ki vztrajno terorizirajo ženske, ki so v življenju naredile še kaj drugega kot dale noge narazen svojemu cepcu za razplod lai pa pač prvemu, ki je tisti dan prišel mimo.
saj ravno zato, ker ni popolnih nosečnic, tudi popolnih mam ni. Zato so vse teme, ki vzporedno laufajo na tem forumu o tem, kako je ženska z otrokom več vredna od tiste brez, brezpredmetne.
Načeloma je tako, če je ženska pri 15, 16 kura, bo tudi pri 26, 36, 46, 56,…
Če je ženska pred zanositvijo kokoška, bo to tudi potem, ko bo ob sebi imela pišče.

Kaj pa je narobe z zdravniki in medicino? So preneumni zate? 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Meni je zdravnik rekel, da bolj škoduje, če bom živčna zaradi nekajenja, kot če na dan pokadim dve do tri cigarete.
In, ni škodovalo.
Ob rojstvu sem prenehala s kajenjem.


Ah kje pa! Nič ne škodi!☻☻

https://www.youtube.com/watch?v=BOe1cqUmtqc

Pravzaprav dve. Prvi so odsvetovali kajenje, ker je zaradi tega porodna teza lahko nizja. Njen odgovor je bil, da bo to cisto fino, saj bo manjsega otroka lazje rodila.

Druga je prav tako kadilka in njen sin (njen drugi otrok) se je rodil s tezko obliko napake, za katero je kajenje med nosecnostjo eden od rizicnih faktorjev. Fant je imel ze par operacij, a mama si ne prizna, da je njeno kajenje igralo vlogo pri sinovi bolezni. Prvi otrok, hci, se je rodila zdrava.


Nimajo otrok samo neplodne ženske in tiste, ki nimajo je.baca. Ene se tudi zavestno odločijo, da jih ne bodo imele ali pa da jih še ne bodo imele.
Zato pa tudi je na tem svetu toliko zarukanih in zadrogiranih mam, ki vztrajno terorizirajo ženske, ki so v življenju naredile še kaj drugega kot dale noge narazen svojemu cepcu za razplod lai pa pač prvemu, ki je tisti dan prišel mimo.
saj ravno zato, ker ni popolnih nosečnic, tudi popolnih mam ni. Zato so vse teme, ki vzporedno laufajo na tem forumu o tem, kako je ženska z otrokom več vredna od tiste brez, brezpredmetne.
Načeloma je tako, če je ženska pri 15, 16 kura, bo tudi pri 26, 36, 46, 56,…
Če je ženska pred zanositvijo kokoška, bo to tudi potem, ko bo ob sebi imela pišče.
[/quote]

Kdaj si ti postala kokoš? Glede na napisano si bolj napredna. 12 torej. Ker kokoš si definitivno.

Ob rojstvu pa nisi bila več živčna zaradi nekajenja?

A je bil mogoče razlog v tem, da direktno otroku v nos pa res nisi hotela dima pihat? V trebuhu je plod še bolj abstrakten, pa si je lažje pesek v oči metat.


To je bila doktrina 30 let nazaj ko se ni bilo toliko raziskav kako skodlljivo je kajenje. Danes je jasno, da je tobak 100x bolj skodljiv kot ne vem kaksen stres. Ampak eni zdravniki so malo za casom.


To je bila doktrina 30 let nazaj ko se ni bilo toliko raziskav kako skodlljivo je kajenje. Danes je jasno, da je tobak 100x bolj skodljiv kot ne vem kaksen stres. Ampak eni zdravniki so malo za casom.
[/quote]
Zgaotovo, da noben dim ne more bit koristen, ampak je škodljiv. Da je pa v tej proti cigaretni gonji mnogo pretiravnja in neresnic je pa tudi vsakemu z osnovnim razumom jasno. Mnogi na delu ali doma, odvisno kje delajo in kje živijo, vdihnejo več svinjarije kot jih lahko vdihne od parih cigaret. In če kdo kdaj trezno premisli vse te izračune stroke o številnih škodljivostih in o skrajšanju življenja, če bi vse to sešteli, bi vsak od nas moral umret že kakih 50 let pred rojstvom, ne? Tako da vse tako kot je na papirju v reali zagotovo ne drži.

In mislim da ima dohtar kar prav, da dva cigareta na dan manj škodujeta kot živčnost in stres, pač uporablja zdrav razum in ne sledi vsemu kot ovca brez glave, kar je splošna značilnost za večino ljudi ne glede na izobrazbo.


Zgaotovo, da noben dim ne more bit koristen, ampak je škodljiv. Da je pa v tej proti cigaretni gonji mnogo pretiravnja in neresnic je pa tudi vsakemu z osnovnim razumom jasno. Mnogi na delu ali doma, odvisno kje delajo in kje živijo, vdihnejo več svinjarije kot jih lahko vdihne od parih cigaret. In če kdo kdaj trezno premisli vse te izračune stroke o številnih škodljivostih in o skrajšanju življenja, če bi vse to sešteli, bi vsak od nas moral umret že kakih 50 let pred rojstvom, ne? Tako da vse tako kot je na papirju v reali zagotovo ne drži.

In mislim da ima dohtar kar prav, da dva cigareta na dan manj škodujeta kot živčnost in stres, pač uporablja zdrav razum in ne sledi vsemu kot ovca brez glave, kar je splošna značilnost za večino ljudi ne glede na izobrazbo.
[/quote]
Polovica kadilcev bo umrla zaradi bolezni, povezanih s kajenjem. Življenje povprečnega kadilca je za 10 let krajše od življenja povprečnega nekadilca.

http://www.bmj.com/content/328/7455/1519?variant=full-text&goto=reply

Za plod je to zelo nevarno, zato nehaj kadit v nosecnosti takoj!

Ma je.bite se antikadilci pa se zate brigajte! Sem nehala kadit, pa je preklet težko, ker to je ODVISNOST in ne razvada! Dejte si zabit že to v tiste popolne betice. Sem kadila med nosečnostjo DO 5 čikov na dan in nisem rauhala k turk. Otrok je normalen in zdrav. Kaj pa tiste na metadonu, alkoholičarke, na cukru, veganke, itd. so pa brezmadežne?? Itak, da noče nobena škodit plodu, očitno se vam popolnim kokoškam ne da dopovedat.


Po mojih izkušnjah ste ravno kadilci tisti, ki razglašate, kako kajenje ni odvisnost, temveč razvada, ker odvisniki so pač poden in vi že niste tako propadli kot kaki alkoholiki in narkomani.
Razumem, da te moti, ker tema ob mnogih drugih grešnikih obravnava zgolj kadilce, zato ti priporočam, da odpreš še eno temo o mamah alkoholičarkah in/ali narkomankah in si tam daš duška.

New Report

Close