Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali imate kasko zavarovanje avtomobila? Zakaj da in zakaj ne?

Ali imate kasko zavarovanje avtomobila? Zakaj da in zakaj ne?

Kasko imamo prva tri ali štiri leta, kasneje se po moji oceni več ne izplača, ker v primeru nesreče ne dobiš izplačano glede na ceno novega avtomobila, temveč glede na dejansko vrednost.

———-

To je citirano od zgorej. Moja letošnja izkušnja mi je dala krepko misliti in čez 2 meseca ne bom več zavarovala kasko. Gre pa tako.
Imam, sedaj bo 3 leta star avto, zavarovan je super kasko plus vse kaj si pač še zmislijo zraven. No in prvič mi ga je toča uničila v juniju. Pa sem glih imela rok poroda pa sem rekla bomo počakali. Pol nam ga je 8.8. še drugič zbila toča. Prvič je blo ocenjene škode 1500€, drugič se je škoda povečala na nekaj malega pod 4000€, ker e bilo treba menjat streho, haubo, prednjo šipo,vlečt ven luknje na blatnikih, vratih, ni dani. Ampak …kaj se je zgodilo. Ker je bil dve leti star Kalos…tist najboljše opremljen….nova vrednost okoli 13.000€ z vso dodatno opremo. OPcenili so na zavarovalnici da je njegova vrednost tam okoli 8000€ in ker je bila ocena stroškov na avtohiši okoli 4000€ smo se več kot mesec in pol pogajali ali je ekonomska totalka ali ne.

Jaz sem bila 100°{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da če imaš ful kasko, da ti vedno vse popravijo…oni pa meni par dni po porodu s tako ven vdarijo.

No torej…po kričanju in že skoraj grožnjah z raznimi odvetniki, so na Zav. Maribor odobrili popravilo. In Zgodba se nadaljuje na AH MOste…ROKE VSTRAN OD NJIH…moram jih prekritizirat, ker zaradi njih bom tut imela nekaj dni manj življenja. Po mesecu in pol pripeljem jaz tja avto….ga popravijo in ga dobim po 15 dnevih nazaj. Vendar….kot prvo V NAPAČNI BARVI, vrata so visela, počohali so mi ga znotraj…vgrajena nova ŠIPA je bila POČENA,….oni mi pa hočejo dopovedat da e z avtom vse ok….In če ne bi tečnarila in sitnarila, da to škodo, ki so mi jo dodatno oni povzročili ne popravijo bi imela na dvorišču barvno spako.

Vglavnem drla sem se…in pristali so na to, da odpravijo napake in da gre še enkrat na lakiranje….dobila sem ga pred 2 dnevoma nazaj….kdaj je bil zadnji škodni dogodek..8.8. včeraj pa 28.10. sam toliko…AVTO ŠE ZMEROM NIMA PRAVE BARVE, ampak ne vem, če še sploh imam voljo se kregat…

Sam toliko o kasko zavarovanju.

Imam kasko zavarovanje kljub temu, da imam že nekoliko starejši avto letnik 2002. V tem primeru bi veliko ljudi že odsvetvalo kasko, saj se jim zdi, da ni potreben in da za to plačaš veliko več zavarovanja, kar pa ni nujno res.

V primeru polnega kaska imaš tako pokrite vse škode v tistem letu, razen okvar, kar pomeni da je teh nekaj 10 evrov več tvoj strošek. Na drugi strani pa imaš avto zelo dobro zavarovan, tudi za točo in krajo. Vsak pa ve kakšna je cena če ti avto uniči toča. Zato se mi zdi, da je še vedno pametno imeti kasko zavarovanje.

Tukaj pa sem si naredil izračun avtomobilskega zavarovanja[/url]

New Report

Close