Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali imate v hiši zavese?

Ali imate v hiši zavese?

Jaz imam okna prekrita z casopisnim papirjem. Tako je videti moje okno v svet.

Kdo pa govori o bloku? Živeli smo v hiši, ki je bivalne prostore imela v prvem nadstropju. Zgradili smo novo, ta je pritlična. Če pa že govorimo o bloku in hiši, lahko povem svoje mnenje. Več prostora, zemlja okrog hiše, sam svoj gospodar, ni mi treba hodit po prstih sredi noči, noben sosed ne pizdaka, če se prham ob 1h zjutraj, če vžgem centrifugo, če nabijam glasbo na ves glas, če imam glasne obiske, če pražim čebulo, če moja prijateljica na balkonu (v mojem primeru na terasi) pokadi čik, ko pride na obisk, nihče mi ne tolče po avtomobilu s svojimi avtomobilskimi vrati na parkirišču, nihče mi ne lomi škatel, če so otroci glasni, če mi paše imeti danes zeleno, jutri rdečo fasado, ni nobenega problema, ni mi treba po kolenih ponižno do sosedov opozarjat, da bom prenavljala kopalnico in bo zato hrup, ter se potem držati ure, kdaj moram nehati vrtat in še in še, lahko ti napišem seznam dolg kot slabo leto, plus seveda več zasebnosti. Ironija, kajne? V hišo se res vidi, če nimaš zaves, a mi jih imamo in problem rešen. Mi pa noben sosed ne vleče na ušesa, kaj počnem, ali imam obiske, ali miksam mineštro, kdaj se prham, kdaj grem s.r.a.t in potegnem vodo, kdaj seksam, kdaj sem vstala, kdaj grem spat, kdaj sem zabila žebelj v steno za novo sliko, kdaj mi je padel kozarec na tla, kdaj se spričkam z možem, kdaj perem cunje, in še in še. Pa seveda, da ne pozabim, zlati mir, ker tako, kot vsi sosedje poslušajo tvoje življenje, moraš ti poslušati njihovega. Kako vse to vem? Ker je mož celo življenje, torej tudi v času, ko sva hodila, živel v bloku. Včasih sem bila naprimer cel vikend pri njem in ni šans, da me kdaj prepričaš v blok. Prej bi pristala na to, da v pritlični hiši nimam zaves in da pač vsake toliko kdo ujame pogled na moje zasebno življenje, ko gre mimo hiše, kot pa življenje v bloku. No, v vsem tem je smisel, vsaj zame. Tudi mož se ne bi vrnil več v blok. A zakaj nisem zgradila nadstropne hiše? Zakaj pa bi jo morala? Problem z zasebnostjo sem rešila z zavesami. Veliiiiiko hitreje, veliiiiiiko ceneje in enostavnejše od gradnje večnadstropne hiše.
[/quote]Če bi ti bila srečna v hiši, ne bi bila taka živčna razvalina kot deluješ.
Sužnja zidov.

Če bi ti bila srečna v hiši, ne bi bila taka živčna razvalina kot deluješ.
Sužnja zidov.
[/quote]
Daj nehaj utrujat. Točno tako je, kot je napisala. Sva 10 let živela v bloku in dogaja se točno to, kar je napisano. Pa še prepiranje okol parkplacu, če si dobil obiske pa vadba trobente dve nadstropji višje pa kompliciran je za bicikel ali voziček, če si ga pustil za uro na skupnih površinah pa osamljena soseda, ki je “snemala” iz svojega okna nad vhodom in še in še. Midva sva se odločila za večji kredit, samo, da imava vsak večer, ponoči in zjutraj mir. Čez dan še gre, ker je vrvež vsepovsod, sicer pa je naju življenje v bloku delalo živčne razvaline. Nikoli več. In vsakokrat, ko se spomnim teh scen me ravno tako dvigne, kot njo 🙂
Aha, pa brez zaves, seveda, razen v spalnicah. Ne maram nabiralcev prahu.
Drgač pa, šesta živi v bloku in ji je čist ok. Ona pa si ne predstavlja redno zelenice urejat. Tako da….

Nimam in nimam želje. Še zdaj se spomnim ko sem mogla obesat zavese. Never again.

Brez zaves. Za zastiranje poskrbijo pliseji, za temo narest imam pa rolete.
Zavese so precejšnji generator prahu.

Imam. Sem se naveličal gledanja (kar naprej) umazanih oken. :-)))

Tele logike ne razumem, pa vec ljudi pise o tem. A na pliseju, roletah, zaluzijah itd. pa ni pragu? Kolikor vidim doma, se prav fajn nabira.

Tele logike ne razumem, pa vec ljudi pise o tem. A na pliseju, roletah, zaluzijah itd. pa ni pragu? Kolikor vidim doma, se prav fajn nabira.
[/quote]

Hišni prah je v največji meri posledica razpadanja tekstilij, zato zavese generirajo prah.
Če primerjaš bombažno tkanino z roletami, ni od rolet praktično nobenega prahu. S pliseji je podobno, čeprav so iz manj obstojnega materiala kot rolete. 😉
Kam pa se prah vsede in kako ga počistiti, je pa drugo vprašanje – rolete obrišeš, pliseje posesaš, hitro in učinkovito.

Če bi ti bila srečna v hiši, ne bi bila taka živčna razvalina kot deluješ.
Sužnja zidov.
[/quote]

Če bi ti bila srečna v bloku, ti moje besede ne bi zbudile toliko nevoščljivosti.

Živimo tako, da nihče ne vidi niti hiše, kaj šele oken. Smo brez zaves, najprej sem se hotela nekaj igrati z dekorativnimi, pa me je hb minilo, imamo v enem prostoru plise (še malo, pa ga bom dol vrgla), v drugih pa nič.
Rolete so dovolj.

Evo, tudi mi imamo hišo opremljeno v podobnem slogu in zavese so obvezne na tal stil.

Kdo pa govori o bloku? Živeli smo v hiši, ki je bivalne prostore imela v prvem nadstropju. Zgradili smo novo, ta je pritlična. Če pa že govorimo o bloku in hiši, lahko povem svoje mnenje. Več prostora, zemlja okrog hiše, sam svoj gospodar, ni mi treba hodit po prstih sredi noči, noben sosed ne pizdaka, če se prham ob 1h zjutraj, če vžgem centrifugo, če nabijam glasbo na ves glas, če imam glasne obiske, če pražim čebulo, če moja prijateljica na balkonu (v mojem primeru na terasi) pokadi čik, ko pride na obisk, nihče mi ne tolče po avtomobilu s svojimi avtomobilskimi vrati na parkirišču, nihče mi ne lomi škatel, če so otroci glasni, če mi paše imeti danes zeleno, jutri rdečo fasado, ni nobenega problema, ni mi treba po kolenih ponižno do sosedov opozarjat, da bom prenavljala kopalnico in bo zato hrup, ter se potem držati ure, kdaj moram nehati vrtat in še in še, lahko ti napišem seznam dolg kot slabo leto, plus seveda več zasebnosti. Ironija, kajne? V hišo se res vidi, če nimaš zaves, a mi jih imamo in problem rešen. Mi pa noben sosed ne vleče na ušesa, kaj počnem, ali imam obiske, ali miksam mineštro, kdaj se prham, kdaj grem s.r.a.t in potegnem vodo, kdaj seksam, kdaj sem vstala, kdaj grem spat, kdaj sem zabila žebelj v steno za novo sliko, kdaj mi je padel kozarec na tla, kdaj se spričkam z možem, kdaj perem cunje, in še in še. Pa seveda, da ne pozabim, zlati mir, ker tako, kot vsi sosedje poslušajo tvoje življenje, moraš ti poslušati njihovega. Kako vse to vem? Ker je mož celo življenje, torej tudi v času, ko sva hodila, živel v bloku. Včasih sem bila naprimer cel vikend pri njem in ni šans, da me kdaj prepričaš v blok. Prej bi pristala na to, da v pritlični hiši nimam zaves in da pač vsake toliko kdo ujame pogled na moje zasebno življenje, ko gre mimo hiše, kot pa življenje v bloku. No, v vsem tem je smisel, vsaj zame. Tudi mož se ne bi vrnil več v blok. A zakaj nisem zgradila nadstropne hiše? Zakaj pa bi jo morala? Problem z zasebnostjo sem rešila z zavesami. Veliiiiiko hitreje, veliiiiiiko ceneje in enostavnejše od gradnje večnadstropne hiše.
[/quote]

Okej, potem pa takole vprašanje. V čem je smisel gradnje nove hiše namesto stare, če potem nimaš nobene zasebnosti?
Vse to, kar si opisala, je precej manj moteče, kot to, da se moraš za zaprtimi vrati dobesedno skrivati pred sosedi. Kopalnice ne obnavljaš niti vsako desetletje, preoblačiš in po riti praskaš se pa vsak dan.

Nimamo zaves in jih ne potrebujemo. Imam raje neoviran pogled na naravo, sosedi pa tudi niso toliko blizu, da bi nas stalno gledali. Sicer pa so itak poleti komarniki čez, pa je. Se tudi umazan okna manj vidi 🙂

Nimam zaves. Je prostor bolj odprt, svetel in je manj praha.
Sem sicer doma v bloku na vrhu, če bi me motilo, da me kdo vidi bi si dala na steklo 40-50 cm visoke nalepke…ali one okrasne nizke “rolete”, ki se dvignejo…

Okej, potem pa takole vprašanje. V čem je smisel gradnje nove hiše namesto stare, če potem nimaš nobene zasebnosti?
Vse to, kar si opisala, je precej manj moteče, kot to, da se moraš za zaprtimi vrati dobesedno skrivati pred sosedi. Kopalnice ne obnavljaš niti vsako desetletje, preoblačiš in po riti praskaš se pa vsak dan.
[/quote]

Imamo novo hišo, kjer je stekla več kot fasade, in to sredi urejenega naselja. Se da zasebnost urediti tudi kako drugače, brez staromodnih zaves.

PS. In praskanja po riti nikar ne posplošuj iz sebe na vse ostale.

Ni res, da je manj prahu. Po mojih izkušnjah lepo zadržijo prah, da ne leti po celi hiši in se ne useda na omare.

New Report

Close