Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je Hrvaška pomagala Sloveniji, ko je bil potres v Bovcu?

Ali je Hrvaška pomagala Sloveniji, ko je bil potres v Bovcu?

Taka panika okoli potresa na hrvaškem.Zrušile so se stare in slabo zgrajene hiše.Sj je grozno, bogi so… Slovenija vedno pomaga, vsa čast!
Kaj pa Hrvaška?! Ali je kadarkoli pomagala Sloveniji?! Humanitarno, RK, denar??!!!
Men se zdi da nam samo jemljejo….


Ne gre za Hrvaško, Slovenijo. Gre za ljudi, pomaga se LJUDEM. Bo šlo to razumet? Ti ljudje ti niso nič vzeli. Gre za kraje, kjer ljudje že tako niso imeli veliko. Zdaj so pa zgubili še tisto osnovno.
Kako enostavno ti je napisat, zrušile so se stare hiše. Ampak ne pomisliš pa na to, da je tudi v Sloveniji polno takih hiš, pol Ljubljane, Maribora in drugih starih mestnih jeder so take zgradbe. Da o povojnih blokih sploh ne pišem.
Raje razmišljaj, da smo imeli srečo, da se potres ni zgodil 100 km bolj severno.

Ali je pomembno, ali so nam pomagali, ali ne?
Pomembno je, da mi pomagamo, ko lahko. Vsak po svoji vesti in moči.
Pa ne pomaga se hrvaški vladi, pomoči so potrebni ljudje, neglede na odnose, narodnost, vero, spor
V težavah se prijatelja in človeka spozna, pa če boš vedno pomagal le, ker pričakuješ protiuslugo, bogi ti

nova
Uredništvo priporoča

Pazi, da ne boš ti kdaj kaj takega doživela kajti, za vsako rit raste palica, vse se vrača, kot bumerang.
Sploh ne morem razumeti, da obstajajo takšni ljudje kot si ti, egoisti samovšečni, sploh pa me zanima, kaj imaš ti pri tem, vsak lahko pomaga po svoje, nikogar se ne sili.

Tudi Norvežani se ne bodo spraševali, če jim je ena uboga Slovenija kaj poslala ob plazu, ampak bodo ob naslednji naravni katastrofi pri nas vseeno kaj poslali….

Pa nima veze. Če se ti ne zdi prav, ni ravno, da te kdo sili, da pomagaš. Še sreča, da obstajajo taki, ki pomagajo brez nekih pogojevanj in izgovorov.

Zgodovinsko gledano, so tamkajšnji prebivalci genetsko Slovenci.

Vesel oče

Vir:

http://www.hervardi.com/slovenijeh.php

Samo katoliska misija v Berlunu je nakazala hrvaski 170 000 €. Kje so pa se ostali hrvati po svetu. In EU. Nasa drzava je poslala konvoj kamionov z bivalnimi kontejnerji. In prav je, da se jim pomaga. Nikoli se ne ve kdaj bomo mi potrebovali pomoc drugih drzav.

Lahko jim gredo naši ribiči pomagat.
Sedaj ko bo začela veljati ekološka ribolovna cona bodo imeli časa na pretek…

Ko smo bili dobesedno pod ledom so nam zelo pomagali. In ja tudi pri ostalih naravnih nesrečah pomagajo. Ti verjetno ne veš ker čepiš v sobici na toplem medtem ko ti mami gate lika in vse uredi in imaš živi čas bentit čez vse možno po netu. Če bi bilo sranje pri vas bi te verjetno tudi mati mogla reševat ker dvomim da si sam zmožen kaj. Razvajeno pezde. Verjetno misliš da bi bila ta pomoč njim namenjena dosti bolj primerna da se tebi nakaže ne. Ker si tako poseben in pridonašaš človeštvu na veliko. Se upam stavit da na socialki. Na veliko samo jemlješ že cel life, dvomim da si kdarkoli komu kaj dal. Kakšen gnoj moraš bit da gledaš ljudi, ki so ostali brez vsega, nekateri brez družinskih članov in ti je prva misel prasice požrešne k jim pomagajo ljudje. Se ti dvigne ob trpljenju ljudi?
Se spomnim posnetka iz ljubljane ko so bile poplave, ko je en tak fajn rejen ležal na ležalniku na balkonu ko so se mimo s čolni vozili ljudje, ki so pomagali pa bentil dol da mu niso niti za jest nič prinesl. Žlahta?

Kakor je hudo, ko se zgodijo nesreče, ampak je po drugi strani čudovito, ko ljudje takoj planejo in pomagajo.
Ena lepših stvari na svetu.

Meni ej zanimivo dejstvo, da so vsi goreči privrženci Janše na fbju seda tiho kot riti. Ves čas do sedaj so dajali neke prispevke kako je Janša zakon in kako vsi drugi niso, pa čez Šarca so ves čas govorili, ap čez komuniste, pa čez vse neverne… Zakaj so sedaj, ko se je to zgodilo tiho kot riti?

Zrusile so se stare hise?
Pa ves, da so v teh hisas ziveli ljudje?
Kje mislis, da zdaj zivijo?
Kje mislis, da so zdaj njihove stvari?

Pisuka, kaksno budalo moras biti, da vidis samo stare hise!!!

Drugace pa, hvala vedolju, fa mi nikdar nismo potrebovali neke velike materialne pomoci ob nesrecah!
Kar zadeva pa fizicno pomoc, so Hrvati vedno pomagali, tako z ljudmi kot z opremo!

Jaz milijonkrat raje posljem deke, grelce, hrano, vodo in se marsikaj Hrvatom v pomoc, kot da sem na njihovem mestu in spim v nekem sotoru vsa premrazena, brez doma in brez vsake svoje lastnine, ki je unicena v naravni katastrofi!

a ste podleglimedijem in propagandi. mene ni sram priznati da jim ne bom pomagal, tudi nimam slabe vesti zaradi tega. država so ljudje in hrvaška država se proti sloveniji zelo slabo obnaša, tožijo nas na vseh koncih in jemljejo naš denar TUDI MOJ DENAR, zaradi skupka takih zadev so v sloveniji nizke pokojnine in plače, sam kje bo en slovenski inbecil to skontal. sodiščle je reklo da je piranski zaliv naš, hrvati pa si ga prisilnoprisvajajo, torej nam ga kradejo in takim naj jaz pomagam,hvala lepa nimam opranega mozga in ne nasedam na jokave medijske zgodbice. slovenija naj raje pomaga svojim revnih ljudem revnim upokojencem ki kmalu po pokojnini eni nimajo za skorjo suhega kruha

Jutri naj se vam zgodi nekaj hudega in bomo videli, koga vse boste prosili za pomoc, ki je sami ne bi nudili drugim. Sprijena gol azen Slovenska!
Sem Slovenka, a me je vas takih sram!!!!

Na google earth street view se lepo vidi, da so se podrle stare že po izgledu same razpadajoče hiše, od katerih je že sam po sebi odpadal omet, pa fasada na oknih, pod streho…. pa že razpadajoče ostrešje bi podrla večja količina snega.
Te stavbe so bile potrebne rušenja že prej, brez teh potresov, ki jih je dokončno porušil.

In tam so ljudje ziveli v teh starih hisah, drugih niso imeli!
Komaj zdaj so se zaceli postavljati na noge po vojni, vasi so zacele ziveti, mesto Petrinja je pa ubogo, same stare hise, velika revscina.
Zdaj jim je se to odnesel potres.

hahaahah sj je prov da pomagamo ampak naši še kr nevidijo da morjo sami sebi pomagat wtf 🙂

In tam so ljudje ziveli v teh starih hisah, drugih niso imeli!
Komaj zdaj so se zaceli postavljati na noge po vojni, vasi so zacele ziveti, mesto Petrinja je pa ubogo, same stare hise, velika revscina.
Zdaj jim je se to odnesel potres.
[/quote]ovca, hrvaška vlada naj da tisti denar, ki so ga odslovencev stožili po raznih sodiščih pa bo mestoobnovljeno pa še zlate pipe bodo imeli

ti nisi nobena slovenkla če si si pa do konca zabito podjarmljeno teslo, za hlapce rojena za hlapce vzgojena. pojdi na tromostovje pomagat moškim s polnimi jajci pa fafaj

ovca, hrvaška vlada naj da tisti denar, ki so ga odslovencev stožili po raznih sodiščih pa bo mestoobnovljeno pa še zlate pipe bodo imeli
[/quote]

Aha, bo dala ja, tako kot slovenska vlada daje slovenskim revezem, vidim da vsi zivijo v novih lepih hisah in vsakic, ko se zbira denar za kakega reveza ali za zdravljenje otrok, vlada primakne milijincek, Jansa pa velikodusno doda se sto jurckov iz svojega zepa!

nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha. To si zapomni mona blesava.

Aha, bo dala ja, tako kot slovenska vlada daje slovenskim revezem, vidim da vsi zivijo v novih lepih hisah in vsakic, ko se zbira denar za kakega reveza ali za zdravljenje otrok, vlada primakne milijincek, Jansa pa velikodusno doda se sto jurckov iz svojega zepa!
[/quote]a si ugotovil, slovenci v revščini zdej se pa pošilja pomoč tja dol. in to je problem vsakokratne vlade. če nimašzase pač ne moreš dajat drugim tak simpl je to

nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha. To si zapomni mona blesava.
[/quote]

Maš korenine od dole?

In ti ljudje pa volijo hrvaško vlado in kričijo ‘Bog i Hrvati’ ter nas žalijo z alpskimi Srbi, čeprav so oni po genetskih raizskavah zelo blizu Srbom.

Pravim, da naj jim ne nudimo pomoči? Ne, tega ne pravim, pravim pa, da je med njimi nenavadno veliko število hinavcev, zahrbtnežev in zafrustrirancev, ki svoje travme skušajo reševati na način, da bi čimbolj ‘zajebali’ Slovence (in vse druge sosede).

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

In ti ljudje pa volijo hrvaško vlado in kričijo ‘Bog i Hrvati’ ter nas žalijo z alpskimi Srbi, čeprav so oni po genetskih raizskavah zelo blizu Srbom.

Pravim, da naj jim ne nudimo pomoči? Ne, tega ne pravim, pravim pa, da je med njimi nenavadno veliko število hinavcev, zahrbtnežev in zafrustrirancev, ki svoje travme skušajo reševati na način, da bi čimbolj ‘zajebali’ Slovence (in vse druge sosede).
[/quote]

V MB včeraj ljudje kupovali Argeta paštete in jih parkirali v kombije za pomoč Petrinji😁😁😁
Prva ironija: Argeta v lasti hrvaške Atlanti grupe
Druga ironija: V Petrinji je sedež Gavrilović a

Ma mi smo take budale 😂😂😊

New Report

Close