Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je kdo letos že videl kakšno čebelo?

Ali je kdo letos že videl kakšno čebelo?

Jaz je v Ljubljani še nisem videla.

Uh jaz sem jih že precej, 15 km iz ljubljane. In os in čmrljev,…

A se hecate? Pa kje živite? Kdo je pa naredu naše sadje?

nova
Uredništvo priporoča

Sem pa veliko trotov.

V Ljubljani jih boš pa malo težko,med vsem smogom… hahaha mal heca.
Ja sem jih že dosti ampak na gorenjski.

Tudi na Koroškem pod drevjem ne samo vidiš, tudi slišiš jih 🙂

Taisto smo se spraševali pri nas doma ( Ljubljana ), res jih je bore malo za ta čas. Videli smo samo eno!
Zanimivo , da si se vprašala enako…

Hvala za poročila iz vse Slovenije, me veseli! Saj ponavadi so bile tudi v Lj., ampak letos res nisem še nobene videla.


O, hvala, da si se oglasila! Sem bila že malo zaskbljena za svoje ta male ta sive celice.

Pred par dnevi sem videla poln travnik čmrljev. V življenju jih še nisem videla toliko hkrati, očitno je bila prava bira zanje. Tudi čebel je bilo veliko.

oh, mi smo ravno danes eno podili ven iz spalnice :))

Saj ne morem verjeti! Na vrtu imamo cvetočo češnjo in čebel kar mrgoli. Še nikoli jih ni bilo toliko!
Pa lp iz Gorenjske!

Tudi na primorskem koncu sem letos videla že veliko čebel. Več kot lani zagotovo.

Tudi pri nas v Mariboru je polno čebel in os

Čebele začno izletavati pri +10 stopinjah.

O, super novice, torej bo še medu!

Pri nas jih je bilo lani veliko, letos pa manj. Predlani pa skoraj nič. Očitno je odvisno od tega, kako se pokriva vreme in cvetenje.

Samo v vednost: ja, tudi v mestih raste kako drevo, pa tu in tam kaka roža. Službe za opraševanje pa niesm zasledila še pri nobeni komunali, tako da tudi mestjanarji potrebujemo čebele.

Moj sosed ima čebeljnjak 200 m od nas in jih je veliko. Pravi, da so lepo preživele zimo in da medek bo.

Na Goriškem so čebele že pridno začele z delom. češnje bodo kmalu :-)))

New Report

Close