Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je res tako nezdravo?!

Ali je res tako nezdravo?!

In kje ti tule vidiš kakšno umetno stvar? Vanili sladkor je opcijsko, če ne vidiš.

skuta, malo sladke smetane in malo mleka, potem pa sadje, ona je dala kaki, lahko pa tudi kaj drugega, banano ali borovnice itd., to zmiksaš in navrh daš pest kornfleksa ali oreščkov. Lahko sladkaš z vanili sladkorjem ali pa ne.

dej povej iz kakšnga razloga nej bi blo nekej kar se uživa tisočletja al pa milijone let zdej kr na enkrat nezdravo? neki kar so pa odkril pred 5 minutam je pa ultra zdravo, npr. neki k majo tm eni indijci za plevel je dons ultra 10000x bolj zdrava rastlina od nečesa kar človeštvo je že od kar obstaja?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Najprej, Riba je čisto lepo prijazno včeraj napisala, da gre za dodatke, ki niso potrebni. Ne pametuje, samo napisala je.

Vse ste skočile nanjo. Zakaj? Zato, ker govori o tem, kaj je lahko alternativa in bolj zdrav obrok.

Daj poglej kdaj sestavine hrane, ki jo kupujemo, pa da vidimo. Sami corn flakesi imajo v sebi toliko sestavin, da te mine. In vsa hrana, ki jo dajete otrokom. Je to vse potrebno? Se ne da stvari pripraviti bolj osnovno?

Evo, šla pogledat in Mu sladka smetana za stepanje vsebuje:
smetana s 33 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mlečne maščobe, stabilizator E407.

Se ti še vedno zdi tako blazno potrebna vsako jutro za zajtrk?

ti pa riba ziher nimata otrok:) ni problem otroku NE dat zraven žlice smetane in cukra…problem je, da otroc pol nič ne pojejo. Ti bo pa pustil tisto žlobodro od skute in sadja. In če imaš otroka, ki je pri tasuhih (kot naši dve), mu raj daš tisto žličko smetane in cukra, sam da neki spravi vase. Če bo od tega pujsek, kokr ena gor onanira, pol pa res ne vem, zakaj sta naši dve še zmer taki suhici.

dej povej iz kakšnga razloga nej bi blo nekej kar se uživa tisočletja al pa milijone let zdej kr na enkrat nezdravo? neki kar so pa odkril pred 5 minutam je pa ultra zdravo, npr. neki k majo tm eni indijci za plevel je dons ultra 10000x bolj zdrava rastlina od nečesa kar človeštvo je že od kar obstaja?[/quote]

Dej povej, kje si ti prebral, da pravim, da je treba lokalne naravne zadeve zamenjati s tujimi? Dej povej, kako predvidevaš, da jaz sploh jem te stvari, sploh oh in sploh super živila iz druge strani sveta?

Sladke smetane najbrž ne delajo sami, torej jo kupijo, v teh pa so aditivi. Ti pa niso najbolj zdravi, kajne? Tukaj indijske jagode nimajo popolnoma nič zraven.

sej lahk od filtriranga lufta živijo, samo maske jim nabav z močnimi filtri da ne bodo še kej svinjarije vdihval.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ti pa riba ziher nimata otrok:) ni problem otroku NE dat zraven žlice smetane in cukra…problem je, da otroc pol nič ne pojejo. Ti bo pa pustil tisto žlobodro od skute in sadja. In če imaš otroka, ki je pri tasuhih (kot naši dve), mu raj daš tisto žličko smetane in cukra, sam da neki spravi vase. Če bo od tega pujsek, kokr ena gor onanira, pol pa res ne vem, zakaj sta naši dve še zmer taki suhici.[/quote]

Problemi se razlikujejo od otroka do otroka, se ti ne zdi?

Sicer pa, ni problem otroke filat z merndinami in vsakim sranjem, ki ga kupite. Problem je, če Riba napiše in ji jaz pritrdim, da to ni zdravo.

Svašta!

dej povej iz kakšnga razloga nej bi blo nekej kar se uživa tisočletja al pa milijone let zdej kr na enkrat nezdravo? neki kar so pa odkril pred 5 minutam je pa ultra zdravo, npr. neki k majo tm eni indijci za plevel je dons ultra 10000x bolj zdrava rastlina od nečesa kar človeštvo je že od kar obstaja?[/quote]

Se strinjam. Kot sladilo je bolj navaden bel cukr kot pa razne fancy zadeve ala agavin in javorjev sirup , kokos cukr in tako dalje. Je pa dejstvo da je cukr v prevelikih kolicinah zelo skodljiv v normalnih in zmernih je pa cisto ok. Samo to je isto kot z drogo droge so cisto ok. ce znas hendlat z njimi problem je clovek in njegova nezmejna pozresnost pa naj bo to kokain ali pa hrana…
https://www.youtube.com/watch?v=BCKoyL27r2E Tale model se je malo poglobil v te izdelke iz DM-a hahaha…

Jaz v zgornjem receptu tudi ne vidim nobene umetne stvari.

Glede dodatka smetane in sladkorja pa tkole:

Hrana je pri vsakem posamezniku (in ne nazadnje tudi organizaciji kot so šole, vrtci, domovi za ostarele …) kompromis med tem kar posameznik misli, da je zdravo, kar posameznik rad je, ter nenazadnje, kar si lahko privošči.

Ja, načeloma je skuta brez smetane in sladkorja bolj zdrava kot skuta s sladkorjem in smetano. Samo, kaj pa če take skute noben ne mara? Potem je pač kompromis z žlico smetane in žličko sladkorja še vedno boljši kot pa recimo pašteta na belem kruhu ali pa tiste merendine.

In kot so že predhodnice zapisala, količina maščobe v žlici smetane je zanemarljiva, kot bi si z maslom namazal pol kosa kruha.

Vpikujete se v napačne stvari. In to se žal trenutno zelo rado dogaja na področju prehrane. Ker prihaja do tega, da, ker eni skoz trobijo, kako sta sadje in zelenjava iz trgovine prešpricana, je ljudje ne kupujejo in tako niti ne jedo.

Pa je še vedno bolje, da ješ trgovinsko zelenjavo kot pa nič zelenjave.

In tako naprej, na vseh področjih.

dej povej iz kakšnga razloga nej bi blo nekej kar se uživa tisočletja al pa milijone let zdej kr na enkrat nezdravo? neki kar so pa odkril pred 5 minutam je pa ultra zdravo, npr. neki k majo tm eni indijci za plevel je dons ultra 10000x bolj zdrava rastlina od nečesa kar človeštvo je že od kar obstaja?[/quote]

Se strinjam. Kot sladilo je bolj navaden bel cukr kot pa razne fancy zadeve ala agavin in javorjev sirup , kokos cukr in tako dalje. Je pa dejstvo da je cukr v prevelikih kolicinah zelo skodljiv v normalnih in zmernih je pa cisto ok. Samo to je isto kot z drogo droge so cisto ok. ce znas hendlat z njimi problem je clovek in njegova nezmejna pozresnost pa naj bo to kokain ali pa hrana…
https://www.youtube.com/watch?v=BCKoyL27r2E Tale model se je malo poglobil v te izdelke iz DM-a hahaha…[/quote]

če pretiravaš nobena stvar ni zdrava, da pa skup padajo ker otrok mal smetance pa eno žličko cukra pa skuto poje je pa mal 2much.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Daj se najprej pouči, kaj je sladka smetana in kaj je smetana za kuhanje. Ker kvasiš neumnosti.
In tule ni govora o smetani za kuhanje
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-kuhanje-02l
pač pa o navadni smetani: http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Sladka-smetana-025l

histerija na kubik. Babice futrajo otroke s ”svinjarijam”i, ve svetnice pa s temno čokolado. Pol se pa mulariji odpuli, ko se malo odmaknejo od mater svetnic ( izlet, šola v naravi, rojstni dan pri prijateljčkih in podobno), ko se pa ne morejo nikakor nažreti cukra in džanka, včasih kar do slabosti. Babe butnjene.

Daj se najprej pouči, kaj je sladka smetana in kaj je smetana za kuhanje. Ker kvasiš neumnosti.
In tule ni govora o smetani za kuhanje
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-kuhanje-02l
pač pa o navadni smetani: http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Sladka-smetana-025l%5B/quote%5D

Daj se nauči brat. Napisala sem Mu sladka smetana za STEPANJE
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-stepanje-1l

Sladka smetana, ki je v našem hladilniku ima pa 36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pasterizirane maščobe in corn fleksi so 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz koruze.

Je treba brat deklaracije, ne pa kar počez udrihat.

Ne, tele mtke, zaskrbljene nad uživanjem ogljikovih hidratov, mlečnih izdelkov in ostalega naravnega človeškega, so ponavadi zastopnice herbalife šejkov in podobnih GMO sojinih ogabnosti.

Daj se najprej pouči, kaj je sladka smetana in kaj je smetana za kuhanje. Ker kvasiš neumnosti.
In tule ni govora o smetani za kuhanje
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-kuhanje-02l
pač pa o navadni smetani: http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Sladka-smetana-025l%5B/quote%5D

Daj se nauči brat. Napisala sem Mu sladka smetana za STEPANJE
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-stepanje-1l%5B/quote%5D

In kje si zasledila, da govorimo o Alpski smetani? Obstaja tudi navadna, z 8-dnevnim rokom uporabe. Morda veš, da tista mama ne uporablja te za zajtrk?
Briga te, samo da zganjaš histerijo, a ne?

Daj se najprej pouči, kaj je sladka smetana in kaj je smetana za kuhanje. Ker kvasiš neumnosti.
In tule ni govora o smetani za kuhanje
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-kuhanje-02l
pač pa o navadni smetani: http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Sladka-smetana-025l%5B/quote%5D

Daj se nauči brat. Napisala sem Mu sladka smetana za STEPANJE
http://www.l-m.si/sl/mu-cuisine.html#mu-cuisine_smetane#Alpska-smetana-za-stepanje-1l%5B/quote%5D

hvala za tale “dvoboj”, sem videla da razlike med sladkimi smetaniami dejansko so …. torej navadna sladka smetana (ne za kuhanje in ne za stepanje) je najbolj naravna in brez ejev.

Ne, tele mtke, zaskrbljene nad uživanjem ogljikovih hidratov, mlečnih izdelkov in ostalega naravnega človeškega, so ponavadi zastopnice herbalife šejkov in podobnih GMO sojinih ogabnosti.[/quote]

Meni to nikoli ne bo jasno kako so firme ala Herbalife oz. izdelki le teh tako uspesni. Ocitno je folk res naiven in jim lahko prodas mierdo lepo zapakirano in z veliko reklame. Vidim njihove avtomobile mislm same hude makine se pravi jim ocitno zadeve dobro laufajo. In taki idioti ki se hranijo z temi strupi so potem najbolj “pametni” in vzviseni LOL …

Mašcoba v primernih kolicinah in primerne sestave je koristna in nujno potrebna za zdrav razvoj. Prav tako je s sladkorjem. Kar je nezdravo za eno predebelo pisarnisko delavko z nič gibanja, je morda koristno za odraščajoce dete, ki več ur na dan teka sem in tja in mora v soli reševati tezke naloge. Konec koncev so tudi mozgani iz maščobe.

Ti govoriš o požrešnosti, sori, ne o brbončicah. Če otroka navadiš na kalorično hrano, bo to zmeraj jedel, ker drugega poznal ne bo. In ja, tako rediš pujska, ne otroka.[/quote]

Res? Žlica (!!!!!) smetane je požrešnost? Si ti na glavo padla kot otrok?
Govorimo o žlici smetane, ki da v tem receptu tej skutni peni rahlost. O 5 mililitrih, za božjo voljo!
Saj niste normalne![/quote]

Ja, požrešnost, ker otroka s tem navadiš na okus smetane. Saj je govora o ZAJTRKU, a ne? Torej ne o enkratnem obroku vsake kvatre, ampak o nečem, kar se redno je za zajtrk? V vsakem primeru pa je nepotrebno. Ker se brbončice (če jih že glih omenjaš) razvadijo in zahtevajo čedalje bolj smetanosto in cukrasto hrano. Potem pa seveda jokate, da ne marajo skute in sadja brez cukra. Duh??? Valjda, saj ta okus poznajo, okusa brez pač ne. Valjda se jim upira.
Sem imela otroka, ki je bil na spodnji meji po teži, pa ni mi na kraj pameti padlo, da bi mi otrok redno konzumiral takšne kalorične obroke.

Torej, nihče ne dela histerije. Moj odgovor je že včeraj bil, zakaj ga futra z merendinami za zajtrk. Danes sem povedala, da Riba IMA prav, ker se z njo strinjam. Sem pa tudi dodala, da nikogar ne sili v nič in nikakor ne pametuje.

Zdaj če vi vidite histerijo v tem, da nekdo pove svoje mnenje, potem je pač to izključno vaš problem. Tako kot je vaše prehranjevanje in prehranjevanje vaših otrok vaš problem.

Vendar mnenje pa se da napisati, ali je tudi to prepovedano?

PS: Corn flakesi komercialni imajo vse drugo notri kot le koruzo. Vem, ker gledam deklaracije. Večina ostalih super hran za zdrav zajtrk pa je polna svinjarije. Spet moje mnenje.

Res? Žlica (!!!!!) smetane je požrešnost? Si ti na glavo padla kot otrok?
Govorimo o žlici smetane, ki da v tem receptu tej skutni peni rahlost. O 5 mililitrih, za božjo voljo!
Saj niste normalne![/quote]

Ja, požrešnost, ker otroka s tem navadiš na okus smetane. Saj je govora o ZAJTRKU, a ne? Torej ne o enkratnem obroku vsake kvatre, ampak o nečem, kar se redno je za zajtrk? V vsakem primeru pa je nepotrebno. Ker se brbončice (če jih že glih omenjaš) razvadijo in zahtevajo čedalje bolj smetanosto in cukrasto hrano. Potem pa seveda jokate, da ne marajo skute in sadja brez cukra. Duh??? Valjda, saj ta okus poznajo, okusa brez pač ne. Valjda se jim upira.
Sem imela otroka, ki je bil na spodnji meji po teži, pa ni mi na kraj pameti padlo, da bi mi otrok redno konzumiral takšne kalorične obroke.[/quote]

Ti res nisi normalna!! :))))))))))))))))))))))))

Ja, požrešnost, ker otroka s tem navadiš na okus smetane. Saj je govora o ZAJTRKU, a ne? Torej ne o enkratnem obroku vsake kvatre, ampak o nečem, kar se redno je za zajtrk? V vsakem primeru pa je nepotrebno. Ker se brbončice (če jih že glih omenjaš) razvadijo in zahtevajo čedalje bolj smetanosto in cukrasto hrano. Potem pa seveda jokate, da ne marajo skute in sadja brez cukra. Duh??? Valjda, saj ta okus poznajo, okusa brez pač ne. Valjda se jim upira.
Sem imela otroka, ki je bil na spodnji meji po teži, pa ni mi na kraj pameti padlo, da bi mi otrok redno konzumiral takšne kalorične obroke.[/quote]

Ti res nisi normalna!! :))))))))))))))))))))))))[/quote]

Mi lahko citiraš v katerem delu? Misliš, da je naključje, da so slovenski otroci tako debeli?
Eh, saj je samo malo smetance pa cukerčka.

Ni nujno. Nujno je prebrat sestavine. Načeloma so smetane z višjo vsebnostjo maščobe brez Ejev, ni pa to pravilo.

Res?
http://trgovina.mercator.si/market/vse-za-zajtrk-29549/zita-za-zajtrk-m{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BCesliji-29607/koruzni-kosmici-29855/corn-flakes-bio-cerealvit-375g-8001563000416

New Report

Close