Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je res tako nezdravo?!

Ali je res tako nezdravo?!

Pa kaj vam je? Kaj ste pa vi jedli ko ste bili majhni? Ne moreš otroku računat kalorij a ste na glavo padli… Ok, kar se tiče smetane in skute in cukra in druzga je pa tako: Mene so doma z temu hranili od kar se spomnim (domača skuta in smetana). Jedla sem samo mlečne stvari (gres, prosena kaša, ajdova kaša itd.), da se ne bo kdo vtaknil tudi drugo je bilo na jedilniku ampak 1x na dan ali celo 2x pa kaša. Nismo poznali nekih fancy rogljičkov in ostalega sranja, ki se ga danes kupuje. Vse se je peklo doma. In danes ni z mano čisto nič narobe. Po lastni volji pa že od 10 leta ne uživam sladkih stvari (sladkor, marmelada itd.) in me tudi nikoli več niso silili s tem. Res je da nisem človek za sadje raje imam zelenjavo. Mogoče pa je to zato ker sadja nismo nikoli preveč jedli. Pa nimam 100 kg in nisem anoreksična niti veganka ali kaj podobnega. Kle bi se dalo razpravljat kaj je zdravo in kaj ne.

Hočem povedat to, djte otroku normalno hrano da se bo razvijal, zaradi par žlic smetane ga ne bo konec. Raje ga vpišite na aktivnosti in ga navadite že od majhnega na to, da je telesna aktivnost pomembna. V nekem komentarju sem opazila, da je nekdo omenjal naj imamo otroka doma in ne v vrtcu, da ga bomo lahko zdravo hranili. Pri današnjih službah je to nemogoče, razen, če imaš doma babico itd.

Kreg zaradi smetane kam je prišel svet.

je pa zato sladkor..ta ustvarja alkalen Ph v telesu in je odlično hranilo/podlaga za vsa možna obolenja, viruse, bakterije, parazite..skratka umeten sladkor telo povsem nepotrebno obremenjuje..tudi trebušno slinavko med drugim. Potem pa pravijo, da je generacija otrok bolj bolna od staršev. Je problem napačna prehrana in prevelika toleranca nanjo. Torej..izbirat je treba med čim bolj nepredelanimi izdelki, brez dodanih barvil, ojačevalcev, pesticidov, GSO, antibiotikov, hormonov itd, ravno tako pomembno pa se je tudi izogibati rafiniranem sladkorju (kaj šele umetnimi nadomestiki zanj). Lahko recimo zmelješ datlje (nesladkane) in vmešaš kot marmelado ali pa pol žličke agavinega sirupa..
Maščobe-zdrave-pa otrok še kako rabi za razvoj možganov, veliko bolj kot odrasli zato je pametno dodajati v prehrano tudi žlico/dve hladno stiskanih ekoloških olj (ki jih toplotno ne obdelamo, če gre kar lepo v ustka, če ne pa zmešati z ne prevročo hrano..).

New Report

Close