Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali je študij ekonomije zahteven?

ali je študij ekonomije zahteven?

Kot je že predhodnica napisala je že poteklo nekaj časa od zadnje debate ampak menim da moram deliti moje mnenje, še posebej zdaj ko se bliza čas vpisovanja na fakultete . Ekonomska fakulteta je dobra, a je kar precej težka, še posebej če nisi nek matematičen tip človeka. Ne bi jo priporočala nekomu iz srednješolske smeri, kjer ni dosti računanja in matematike. Sama sem obiskovala program, ki sicer “po naravi” ni ekonomski, a smo kljub temu imeli nekaj ekonomskih predmetov, ki so mi bili zelo zanimivi in sem se na podlagi tega odločila za ekonomsko fakulteto. Naredila sem veliko napako ker nisem bolj podrobno pregledala vsebin predmetov in se kar fajn zajeb***, zato res res priporočam, da prej poskušaš dobiti koga, ki hodi na to fakulteto oz. program,ki ga želiš obiskovat da približno vidiš kaj in kako preden se odločiš. Če bi jaz prej videla kaj se učijo se ne bi nikoli vpisala. Je pa res da je vse odvisno od človeka in njegove volje. Če še kdo neve je prehod iz 1. v 2. letnik UPŠ 50%, za VPŠ pa 45% tako da lahko sami precenite težavnost. In še enkrat opozarjam da če nisi nek matematičen tip in ne maraš računat ne hodi verjemi, ker govorim iz lastnih izkušenj in si boš s tem prišoaral/a veliko solz in trpljenja.

Lp in srečno

Bodte dosledni pri pisanju: Na EF se res vpiše veliko študentov… koliko jih je pa na koncu v 4. letniku je pa druga pesem. Pri moji generaciji smo začeli v prvem letniku z več kot 400 študenti, na koncu 4 letnika nas je bilo okrog 50 -takrat so bile še smeri. Tako, da upad študentov je največji iz prvega v drugi letnik. Kdo naredi 2 leti, naredi tudi vse ostalo.

Sem pa sama s prav dobrim uspehom ekonomske srednje šole naredila fakulteto in podiplomski študij do 30 leta, tako, da vse se da če se hoče. Diplomirala pri 23 letih, zaposlila pri 24 letih in nato podiplomski študij vpisala pri 27, vmes rodila in tako naprej…

Nasvet: Prva 2 letnika naj ne dela, naj študira, potem pa nadaljevanje ob delu.

New Report

Close