Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je treba lupinico z dojenčkom v vozilu pripeti?

Ali je treba lupinico z dojenčkom v vozilu pripeti?

OMG
[/quote]

Ja.

Na srečo otročku ni bilo nič hudega.

Najhuje je to, da si ti samo tako len, da ti je odveč minutka dela, da bi življensko zaščitil svojega otroka, ki se žal sam še ne more zaščititi. Pa tok zabit, da dejansko verjameš, da je otrok tako varen.

In nam je hudo za tvoje otroke, namesto, da bi bilo tebi hudo za tvoje otroke.

Ne morem razumet, res ne in v bistvu samo hvala bogu, da ne morem.

Se srečata dva prijatelja in debata nanese na uporabo varnostnega pasu pa en reče drugemu: “Ti, od sedaj se bom pa tudi jaz raje pripenjal. Zadnjič sem videl res hudo prometno nesrečo. Od tistega, ki ni bil pripet ni ostalo nič, stisnjen kot konzerva, odrezani udi, kri vsepovsod. Medtem ko je tisti, ki je bil privezan, izgledal čisto tako kot da je še živ.”

Klinc, če ti je namenjeno, boš umrl ne glede na vse varnostne ukrepe. Seveda pas v večini primerov pomaga, v določenih pa je lahko celo škodljiv. Baje naj ne bi bil priporočljiv za izredno visoke ljudi, nosečnice, tudi v določenih vrstah nesreč, kjer lahko povzroči hude notranje poškodbe in bi bilo celo bolje, če bi zletel skozi okno ven itd. Ampak taki primeri so redki. Sicer pa, dokler imamo zakon, ki določa obvezno pripenjanje, tako ali tako ne bi smelo biti debate o tem ali se pripeti ali ne. Jaz se, že čisto avtomatično. Pa srečno vožnjo vsem!

Jaz imam pa stiri. Pri tretjem skoraj nic vdc ne kompliciras pri cetrtem pa sploh ne. Kaka lupinica pa avtosedez lepo vas prisim. Cista izguva casa in denarja. Jaz otroka pustim kr v vozicku in ga dam v kuferaum. Kdo no pa se ktroka vdn la not iz vozicka vlacil la v lupinico pripenjal lepo vas prosim. Moras pa met tak vozicek ki se zlozi s sedezem vred. To pa ja..

Po tej čudaški logiki se grem lahko zdajle z 9. stuka vrzt, pa če mi ni namenjeno danes umret, bo vse ok. Smrt žal ne deluje tako, je človeštvo že precej napredovalo v svojem razumevanju in se zdaj bolj na varnostni pas zanašamo kot na vile rojenice. Z redkimi brihtnimi izjemami, očitno.

V časih, ko se še niso privezovali, je imela žlahta prometno nesrečo, sploh ni bila neka hitrost (skozi vas), zaleteli so se v mirujočo oviro (torej ni bilo seštevanja sil z drugim avtom). Najhuje je bila poškodovana oseba, ki je zletela skozi šipo, dva meseca zdravljenja v bolnici in potem še doma. Ostale so lahko takoj odpustili iz bolnice.

Ne verjamem, da je v katerem koli primeru bolje, da pri 100 na uro poletiš iz avtomobila, namesto da te stisne ob sedež. Tudi za nosečnico ne. Pas te ovira, če avto zagori ali se zapelje v vodo. S tem, da potnika na zadnjem sedežu nekontrolirano odnese do sprednje šipe že pri nenadnem zaviranju s 60 na uro.

Jaz imam pa stiri. Pri tretjem skoraj nic vdc ne kompliciras pri cetrtem pa sploh ne. Kaka lupinica pa avtosedez lepo vas prisim. Cista izguva casa in denarja. Jaz otroka pustim kr v vozicku in ga dam v kuferaum. Kdo no pa se ktroka vdn la not iz vozicka vlacil la v lupinico pripenjal lepo vas prosim. Moras pa met tak vozicek ki se zlozi s sedezem vred. To pa ja..
[/quote]

Žal je res tako: več ko je otrok, slabše je poskrbljeno za varnost. Gledam prijatelje, ki imajo 4, v enem avtu za daljše vožnje sicer imajo vsi avtosedeže, drug avto je pa manjši in pač štirje otroci sedijo na zadnjih sedežih, neprivezani. Pravijo, da do trgovine, šole in za krajše vožnje je ok, meni se zdi nesprejemljivo.

Gledam zadnjič eno družino na parkingu pred trgovino. Štirje majhni otroci v avtu sami, imeli so sicer avtosedeže, a niso bili pripeti – starša prideta ven iz trgovine z robo, se usedeta v avto in odpeljejo. Nič jih nista pripela, da tega, da sta jih pustila kar sama v avtu pred trgovino, sploh ne omenjam.

Pa čelade na kolesih: velikokrat so otroci brez ali imajo prevelike, ki jih prav nič ne bi koristile, če padejo. Vožnja otroka na motorjih in skuterjih, kjer otrok stoji itd., nepripeti otroci v vozičkih – vidim tega še pa još.

A vam vaši otroci res tako malo pomenijo? Se vam zdi varnost res kompliciranje?

Na temle viru https://www.avp-rs.si/preventiva/svetovalnica/otroci/#otrokkolesar piše:

Najpogostejše napake pri vožnji otrok

Pri vožnji otrok pa so najpogostejše napake staršev, da otroka na krajših vožnjah, od doma do šole, vrtca, trgovine, babice, ne pripnejo v otroški sedež z varnostni pasom. Vendar so naletne teže otrok (20 kg) že pri 50 km/h okrog pol tone, kar pomeni, da otrok utrpi zelo hude poškodbe. V Sloveniji je večina predšolskih otrok poškodovanih ali celo umrlih v prometnih nesrečah prav kot potnikov v osebnih vozilih (več kot 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), ko bi jih morali odrasli odgovorno zaščititi v otoškem sedežu. Pogosto starši tudi nepravilno uporabijo otroški varnostni sedež, npr. namestijo sedež za dojenčke v smeri vožnje, kar je napačno, oz. ne uporabijo ustreznega otroškega sedeža glede na težo in velikost otroka. Prav tako ne namestijo otroškega sedeža dovolj trdno z varnostnimi pasovi v avto, zato svetujemo, da se vedno prepričajo, da je sedež dovolj trdno nameščen, se ne premika, ali pa uporabijo otroške sedeže z isofix pritrditvijo. Ter ponovno je pomembno, da otroka trdno pripnejo z vgrajenimi varnostnimi pasovi. Pogosto tudi opažamo, da se večji otroci ne vozijo več v otroškem sedežu, zato poudarjamo, da morajo biti otroci do višine 150 cm (približno 10-12 let starosti) še vedno nameščeni v otroškem sedežu, jahaču z naslonjalom za hrbet in glavo, ter pripeti z avtomobilskim varnostnim pasom.


To bi moral prebrati in upoštevati vsak starš!

Jaz imam pa stiri. Pri tretjem skoraj nic vdc ne kompliciras pri cetrtem pa sploh ne. Kaka lupinica pa avtosedez lepo vas prisim. Cista izguva casa in denarja. Jaz otroka pustim kr v vozicku in ga dam v kuferaum. Kdo no pa se ktroka vdn la not iz vozicka vlacil la v lupinico pripenjal lepo vas prosim. Moras pa met tak vozicek ki se zlozi s sedezem vred. To pa ja..
[/quote]

Ja pa sej, imate dost otrok, kr štiri. Pa res ne bo hudga, če enega tak mimgrede izgubite za večno ob kaki nesreči, še vedno vam dva ali trije ostanejo a ne? To je pa ja dost, za reprodukcijo.

Ja pa sej, imate dost otrok, kr štiri. Pa res ne bo hudga, če enega tak mimgrede izgubite za večno ob kaki nesreči, še vedno vam dva ali trije ostanejo a ne? To je pa ja dost, za reprodukcijo.
[/quote]

to so najbrž tisti, ki staršem edincev npr. naokoli težijo, da ni dobro imet samo enega, da kaj pa, če se mu kaj zgodi

to so najbrž tisti, ki staršem edincev npr. naokoli težijo, da ni dobro imet samo enega, da kaj pa, če se mu kaj zgodi
[/quote]

Aja, ja točno. Maš kr prav, oni to že vkalkulirajo, za vsak slučaj, preden se kaj zgodi, ker se bo pa verjetno zgodilo po njihovo.

Jaz imam pa stiri. Pri tretjem skoraj nic vdc ne kompliciras pri cetrtem pa sploh ne. Kaka lupinica pa avtosedez lepo vas prisim. Cista izguva casa in denarja. Jaz otroka pustim kr v vozicku in ga dam v kuferaum. Kdo no pa se ktroka vdn la not iz vozicka vlacil la v lupinico pripenjal lepo vas prosim. Moras pa met tak vozicek ki se zlozi s sedezem vred. To pa ja..
[/quote]

Pravijo, da je imitiranje najvišja oblika pohvale. Imam 3 otroke drugače, z vsemi ravnal enako, tudi z tazadnjim.
Čelada na kolesu mora bit, za pas starejša sploh ne rabim več opozarjat, se sama avtomatsko takoj zapneta.

Pravijo, da je imitiranje najvišja oblika pohvale. Imam 3 otroke drugače, z vsemi ravnal enako, tudi z tazadnjim.
Čelada na kolesu mora bit, za pas starejša sploh ne rabim več opozarjat, se sama avtomatsko takoj zapneta.
[/quote]

a ja, potem je od vložka v otroka odvisno, koliko se pazi nanj. v tistega v lupinici še ni šlo kaj dosti, pa je manjša škoda, če ga kam katapultira.


………………..otrok mora “leteti” po avtu ko speljuješ in bremzaš………………………………

a ja, potem je od vložka v otroka odvisno, koliko se pazi nanj. v tistega v lupinici še ni šlo kaj dosti, pa je manjša škoda, če ga kam katapultira.
[/quote]

Mene je zdele od smeha katapultiralo s stola. Ja, očitno res, čeprav je vseskupaj žalostno. Nič očitno je res, da je denar sveta vladar. Celo starševske ljubezni.

Kaj ima denar z tem?

New Report

Close