Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali kdaj pojeste hrano, ki ji je že potekel rok uporabe?

Ali kdaj pojeste hrano, ki ji je že potekel rok uporabe?

Oh dejte tok komplicirat.
Kaj vse se je pri nas pojedlo čez rok uporabe, pa smo še vsi živi.

Saj menda imaš oči in imaš nos. Pogledaš, povohaš, tudi poskušiš.

Ravno nekaj dni nazaj se je pojedla ena založena zapakirana piščančja salama DVA TEDNA čez rok.

Živi smo. Prebavljeni drekci so bili tudi normalne barve.

Itak. Če ne smrdi, ni zeleno, zdrizasto in ni živo, po okusu pa ni skisano, pokvarjeno ali zavrelo, je za pojest.

Datumov sploh ne upoštevam, zanašam se na svoja čutila. Pojedla sem že čuda čez rok 🙂 Je sicer res, da imam jeklen želodec in mora bit res hudo narobe, da bi me zvilo…dejansko me je nazadnje zvilo po eni poroki po lubenicah, ki so se pajsale na soncu cel dan, uf, po tistem nekaj let nisem zmogla lubenic in melon… Mesa pa ne jem, tako da z najbolj kritično pokvarljivo hrano nimam problemov…

Velikokrat jem hrano po pretecenem roku. Sploh jogurte. Ce ni zeleno, oranzno, ne smrdi in brez cudnega okusa, zelo verjetno ne bo nic narobe. Do zdaj se ni blo.

Nikoli ničesar.

Včasih kakšn jogurt. Tud kupujem tako da zmer obvezno pogledam na datum. Kar je v akciji pa da ima full kratk rok, sploh ne kupujem.
Sm 1x vidla v trgovini piš.stegna brez kosti in kože v akciji. Rok uporabe je bil do naslednjega dne. Ja komi čakam da ga vzamem. Tud če bi ga hotla porabt takoj, ga ne bi vzela.

New Report

Close