Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali lahko koruznik gredo po hostijo

Ali lahko koruznik gredo po hostijo

Hodiš redno k spovedi. Si koruznik in imaš nezakonske otroke. Ali lahko greš po hostijo?

Seveda ne. Lahko greš v pekel.

Nema hostije za bludničarje.

Samo motka.

nova
Uredništvo priporoča

Pravzaprav tudi k spovedi ne bi smel. Tam obljubiš “trdno sklenem, da se bom poboljšal…” potem pa po starem dalje. Torej si nalagal župnika, ker se itak nisi imel namena poročit in s tem je odveza neveljavna in s tem ne smeš k obhajilu + ker imaš nad sabo smrtni greh nečistovanja.

Seveda da lahko

Tako na obhajilo kot k birmi sem šla oblečena v škratno obleko. Nekateri so se muzali, drugim pa tak ni blo nič jasno.

Ne vem kako je pri vas, amapk pri nas  je bilo že 25 let nazaj, da so smeli ločenci it biramancu za botra. Pri meni recimo, je bila ločena. Pa moj bratranec je tudi imel ločenca za botra. Pa moj brat koruznika za botra.

Tako, da pametni župniki se v to ne vtikajo.

Aja, ko so me pa krstili, sta bila moja starša samo civilno poročena :).

Vem za žensko, ki je globoko verna. Že leta živi v izvenzakonski skupnosti, ima otroka, zelo dobro se razumejo, le on se ne želi poročiti. Le zakaj ne bi smela k obhajilu?

Saj, kdo pa ve za koruzništvo? Tega pa res ne boš govoril okoli…

K spovedi seveda lahko gre…prizna in obžaluje grehe, se posvetuje, pogovori) ne dobi pa “odveze” saj v naprej ve, da bo še naprej živel “zakonsko življenje” v nesklenjeni cerkveni zakonski zvezi (ki je zakrament)

K obhajilu pa naj taka oseba ne bi hodila.

Tudi za botra ni “primerna” taķšna oseba, saj ne živi zglednega krščanskega življenja v skladu z zapovedmi. Župniki včasih to spregledajo (kar ni ravno najbolj prav) ampak “čistih” kandidatov najbrž ni dovolj.  Če sicer tak človek živi zgledno in pošteno ( je zvest koruznik in pošten človek, ne more biti tako zelo narobe.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj menite, 17.05.2022 ob 15:15

Hodiš redno k spovedi. Si koruznik in imaš nezakonske otroke. Ali lahko greš po hostijo?

Če imaš prvo sveto obhajilo lahko…

Ne moreš, ker imaš na vesti enega izmed smrtnih grehov.

Živim na koruzi pol leta. Potem greva s partnerjem narazen. Sem samska. Grem k spovedi. Se pokesam. In lahko grem po obhajilo v tistem času, dokler nimam drugega jebacha? Potem imam drugega pol leta. Ponovim zgodbo in tako 20x?

Zanimivo…..

Jaz imam vse zakramente, živim sama (tudi če bi živela na koruzi, nek fajmošter tega ne bi vedel, ker me ne pozna). Ja, sem ločena, ampak glede na to, da sem bila poročena samo civilno, v očeh cerkve ne morem biti ločenka, ker nisem bila poročena cerkveno, a ne.

Ali to zmešajo, če jim glih tako paše? Ker vemo, da cerkvena ločitev je pa malo bolj komplicirana kot civilna.

Ne hodim k maši, ta cerkveni hokus pokus se mi zdi nekje v tem rangu kot vedeževalec Blaž, sem pa zelo verna (pa ne glih v tega boga, ki nam ga slika krščanska cerkev, pa pustimo to), in upam si trditi, da živim mnogo bolj krščansko kot neka vaška opravljivka, ki je kar naprej v cerkvi, pri fajmoštru in pri spovedi. Že ve, zakaj.

Da o tej največji trapariji, da greš nekemu fajmoštru povedat svoje grehe in ti je potem odpuščeno, sploh ne začnem razpredati …

dejte vi začet uporabljat prave termine.

sem že pisal to.

eden od znakov konca je da bo zginila objava.

s tem ko vi uporabljate te vaše olepševalnice ala ateist koruznik itd… smo na poti da se pravi termini in pravi pomen izgubi.

kak ateist no lepo te prosim.

odpadnik. kjafir. nevernik. đahil.

al pa fant pa punca… zveza pa to. to je blud.

kurvarluk. bludiki.

Pri 20 sem se poročila civilno in cerkveno. 5 let sva bila v zakonu, kjer ni bilo otrok. Mož je sforsiral tako civilno kot cerkveno ločitev, ker sem jaz kao jalovka.

Potem sem spoznala drugega. Se z njim civilno poročila. Cerkveno se nisem smela, ker sem v očeh cerkve jalovka. Z novim možem imava 2 otroka.

Bivši ima sicer žensko, ne poznam njunega statusa, ampak eventuelano bi lahko bil poročen tako civilno kot cerkveno, ker ni bil on jalovec. Z novo žensko nimata otrok.

Vsi že gremo nad 50.

Kdo izmed nas je sedaj grešnik?

 

Hahahaja 🤣🤣🤣

 

Stresno živlenje imate kristjani.

Jaz imam pa enega kmečkega fanta iz zelo verne družine z bratom duhovnikom, ki stalno moli, ker sem ga jaz zapeljal v greh.

Sta s punco načrtovala poroko pri 22 letih, pa sta jo zarad korone prestavljala (poročno potovanje pa to).

Pa je bil devičnik, zlo, zelo potreben.

Pa sem ga jaz uspel zapeljati. Ker če mene nebi srečal sploh nikol ne bi s tipom poskusil. Je reku, da na tipe sploh nikol ni pomislu. (no zdaj pa bo zihr še na tipe pomislu 😁 )

Je reku da je umeru od sramu, ko je šel k spovedi.

To to koki! TO!

moder si ja. sej ti to veš.

 

Ja jaz upam, da si nau zdaj pri 22 letih s poroko uniču živlenje. Samo kaže da se bosta res poročila.

 

Sam škoda ker je tako lep. Pa mišičast. In to so mišice od dela na kmetiji in plezalstva s katerim se ukvarja ne od fitnesa. 🥰

 

Sprašujem se, če je njej tudi povedal kaj je imel z mano.

 

Kaj pa ni seksala z njim, pol nebi bil tok potreben in mogoče nebi z mano bil. Tako pa sem samo o seksu začel nakladati pa se mu je že mešalo. Pa je reku, da je hetero, da samo u ženskah razmišlja o tipih nikol. In zdaj ga je zelo sram.

 

Me je pa dol dal kot bi njo. Samo ko je konc bilo sem se hotel še stiskati k njemu pa je kar pobegnil. 😢 Šele čez 2 dni se mi je javil na telefon.

 

Ja BOŽO super sem. Ne ne bom dopuščal tej hinavski družbi, da poteka po svojih pravilih. Stoletja so geje zatirali in se šli to svojo hinavščino.

Razmišljam o elektronski, virtualni hostiji. Sonce, ki sije na nebu je isto kot pred tisočletji. Ni pa to Sonce večno. Znotraj vas samih, tam pa večno sonce sije.

Seveda lahko, če prej tvojo nažgem…

⚠️⚠️⚠️MOŠKI 18+ ⚠️⚠️⚠️

❗️Spolno zadovoljstvo predstavlja pomemben aspekt v življenju slehernega posameznika in vpliva na kakovost življenja.

❗️Spolne motnje so pogoste in se lahko pojavijo v katerikoli fazi spolnega odziva tako pri ženskah, kot tudi pri moških.

❗️Na nastanek vplivajo številni bio-psiho-socialni faktorji.

❗️Med najpogostejše spolne motnje pri moških spadata prezgodnja ejakulacija in erektilna disfunkcija (ED).

❗️Med drugim ocenjujejo, da bo do leta 2025 svetovna prevalenca ED znašala  >325.000.000😕

 

V ta namen izvajam presečno študijo (podrobnosti v linku) in sicer:

💁‍♂️ preko validiranega spletnega anketnega vprašalnika, ki zajema 28 kratkih vprašanj zaprtega tipa,

💁‍♂️sodelujejo lahko vsi 🚹 18+,

💁‍♂️ ob tem je zagotovljena POPOLNA anonimnost,

💁‍♂️potrebujem VELIK in demografsko HETEROGEN vzorec,

💁‍♂️podatki bodo služili IZKLJUČNO za namene raziskovalnega dela ‼️

 

📍 Link do vprašalnika: https://1ka.arnes.si/a/763c4e2f

 

💥Že v naprej se vam zahvaljujem za SODELOVANJE in DELITEV te objave🙏🤝💪

Ne smejo.

Ločenke in ločenci lahko hodijo k obhajilu, če nimajo spolnih odnosov. Vemo, da so mnogi ločeni ne po lastni krivdi.

Drugo pa je, če živijo v izven zakonski skupnosti ali so civilno ponovno poročeni. V tem primeru živijo v grehu in ne smejo prejemati svetega obhajila.

Še to; cerkev ne pozna ločitve, iz določenih razlogov pa lahko dosežeš ničnost zakona. Za to obstajajo določeni razlogi, ki jih določa cerkveno pravo.

New Report

Close