Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali lahko shranim sončična semena za ptice

ali lahko shranim sončična semena za ptice

Oj,
letos jeseni (no, lani) sem kupila petindvajsetkilsko vrečo sončničnih semen za ptiče. Porabila jih najbrž nisem niti pet kil, ptičev letos ni bilo nikjer.
Lani pozimi sem, za primerjavo, porabila petdeset kil semen.
Ali lahko v kleti dobro zaprto shranim semena do zime? Se ne bodo pokvarila? Imam suho klet.
In drugo vprašanje, kako je bilo pri vas letos s ptiči? So prišli na hrano kot vedno?


Lahko v suhem prostoru. Pa pazi, da ne privabiš glodalce

Ni jih bilo. Tudi nam ostajajo semena. Sem bila prepričana, da zaradi mačk ..zdaj mi je pa to dalo misliti

nova
Uredništvo priporoča

Semena lahko shraniš.
Ne še prenehat hranit ptičke, ker, kljub lepemu vremenu, hrane v naravi ni več na pretek. Še posebej, ko se bo vreme poslabšalo, bodo ponovno prileteli na krmilnice.
Največ jih je na krmilnicah ob spomladanskem snegu.

Seme lahko brez težav shraniš v kleti, nič ne bo narobe z njim. Ptic pa je bilo to zimo tako malo zato, ker je bilo lani zelo dosti raznega semena in plodov v naravi (tako je rekel nek strokovnjak na tv in moje opažanje mu potrjuje). Tudi nam ostaja cela vreča semena!

Tudi pri nas v Lj. za Bežigradom, ni bilo veliko ptic in smo prihranili veliko semena. Izredno toplo leto, razen nekaj dni ko je bil res sneg..

Jih je covid, oziroma ptičja gripa zdesetkal. Virus za SARS, Covid in ptičjo gripo je praktično isti.

New Report

Close