Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali me lahko v bloku prisilijo, da pucam štenge?

Ali me lahko v bloku prisilijo, da pucam štenge?

Ma saj potem je rekla, da bi odprla, ampak so se babure že odločile, da bodo raje same pucale.[/quote]
Barco vpraš, vem da obstaja neka varianta medsoseske pomoči, sam neke papirje je treba napisat.

Glej iz strani, da če boš ti na črno plačala, da boš tudi ti globo dobila. Zato so verjetno zagnali paniko. Če bo pa njo kdo preverjal, pa lahko reče tudi, da ji je dolgcat in za vami, kot uboga reva, pospravlja, ker ne hodite v copatih po štengah bloka.
Ne vem tudi, zakaj bi za kom pucali, če ne pustite tudi sami za seboj sranja. Ker hišnega oz. blokovskega reda še niste prebrali.
Sploh pa ne vem, zakaj se javno nekaj meniš, če obstaja tako možnost, da dobiš na črno globo tako ti kot una uboga reva? Ker mora sploh za teboj kdo pucati in ima uboga reva sploh kak zaslužek ob tem. Vsak naj za seboj pospravi, če že bivanje v bloku pač ni samoumevno in copate nosite le v sobicah bloka. Ne razumem, zakaj bi ti namesto koga pucala? Če se ne morete sindikalno dogovoriti, kdaj imate skupno čistilno akcijo?

Da tisti svoj del pred vrati ne moreš spucati oz.še enkrat na mesec stopnice do nižjega štuka si pa res lena oseba.

Še ena polpismena?

Še ena polpismena?[/quote]

A jest tud? Ob skupni čistilni akciji, ker ne bom zaradi lenobe koga globe plačevala, čeprav je tvoja uboga reva postavljena sedaj v nezavidljiv položaj še toliko bolj, ko jo daješ na pedostal foruma, kjer je veliko možnosti nepričakovanih obiskov, kjer ne boste služili ne ti, ne uboga reva, ampak država, ob tvojem jasnem naznanilu, če še poveš, v katerm bloku se to dogaja. Te bodo imeli še toliko raje, četudi te nikooli več ne srečajo.
Nihče te ne more v nič prisilti, če že upoštevaš hišni oz. blokovski red. In ne bi o tem, kako žaljiva si sama do vseh, pa sama osnov ne dohajaš.

Še ena polpismena?[/quote]

A jest tud? Ob skupni čistilni akciji, ker ne bom zaradi lenobe koga globe plačevala, čeprav je tvoja uboga reva postavljena sedaj v nezavidljiv položaj še toliko bolj, ko jo daješ na pedostal foruma, kjer je veliko možnosti nepričakovanih obiskov, kjer ne boste služili ne ti, ne uboga reva, ampak država, ob tvojem jasnem naznanilu, če še poveš, v katerm bloku se to dogaja. Te bodo imeli še toliko raje, četudi te nikooli več ne srečajo.
Nihče te ne more v nič prisilti, če že upoštevaš hišni oz. blokovski red. In ne bi o tem, kako žaljiva si sama do vseh, pa sama osnov ne dohajaš.[/quote]

Dej nauči se na razumljiv način izraziti, kar hočeš povedati.

tole bi opozorila pri vsej stvari. Poskrbi, da boste imeli zavarovano odgovornost sedaj, ko bo čiščenje v vaši domeni. Če bo nekdo zdrsnil po mokrem ali mastnem stopnišču mu boste odškodninsko odgovarjali.

A jest tud? Ob skupni čistilni akciji, ker ne bom zaradi lenobe koga globe plačevala, čeprav je tvoja uboga reva postavljena sedaj v nezavidljiv položaj še toliko bolj, ko jo daješ na pedostal foruma, kjer je veliko možnosti nepričakovanih obiskov, kjer ne boste služili ne ti, ne uboga reva, ampak država, ob tvojem jasnem naznanilu, če še poveš, v katerm bloku se to dogaja. Te bodo imeli še toliko raje, četudi te nikooli več ne srečajo.
Nihče te ne more v nič prisilti, če že upoštevaš hišni oz. blokovski red. In ne bi o tem, kako žaljiva si sama do vseh, pa sama osnov ne dohajaš.[/quote]

Dej nauči se na razumljiv način izraziti, kar hočeš povedati.[/quote]

A nisi ti tista, ki imaš z ljudmi problem, če si jasna s svojim razumevanjem, brez prisile? Pejt na štenge, pa tam na blokovskih, stresaj ihto, ki ni napisana v hišnem redu. Pol pa za seboj to tudi popucaj, brez da komu kaj plačaš. Ne rezgetaj, ker nisem pravi naslov.

Resno tole? No, evo kaj prinese tole škrtarjenje BOMO VSE SAMI. Ja, dajmo še streho smai popravljat pa fasado delat da ja ne bo kdo slučajno kaj zaslužil. Brrrrrr kakšen folk.

Dej nauči se na razumljiv način izraziti, kar hočeš povedati.[/quote]

A nisi ti tista, ki imaš z ljudmi problem, če si jasna s svojim razumevanjem, brez prisile? Pejt na štenge, pa tam na blokovskih, stresaj ihto, ki ni napisana v hišnem redu. Pol pa za seboj to tudi popucaj, brez da komu kaj plačaš. Ne rezgetaj, ker nisem pravi naslov.[/quote]

Ko taki kot si blebebtate vidim samo blablablabla

Kako le, s pištolo na čelo? :))) Ne, resno, ne morejo te prisilit v popolnoma nič. Lepo povej, da tisti, ki so hoteli sami čistit naj čistijo, da ti se nisi strinjala in ne boš čistila. Ker živiš v bloku pa veš kako je, lahko ti zaradi tega kako nagajajo, na to pa ne moreš vplivat. Drugače pa se ne pusti, tudi jaz ne bi na tvojem mestu pomivala šteng.

Jaz pa bi! Pa daj noooo – ziher najdeš pol ure časa in greš na štenge ropotat z metlo 🙂

Jo zabijaš v vogale, da ja vse stare mone slišijo, da glancaš! 🙂 Pustiš odprta vrata v svojem fletu in ful dobro musko.
Oblekla bi se se v ene tangice in majčko…. itak bi mi pomagale še ene tri frendice, ki bi se hihihihihitale :-)))

Po moje bi to čist dobr izpadl – ker spucat ene štenge je mačji kašelj!

Garant sem, da bi naslednjič pomagali vsaj trije moški sosedi :-)))!

Pri nas se je zgodil podoben idiotizem. Zmenili so se da bodo sami čistili. Čisti noben, usrano je nonstop. Čakam, kakšno rešitev bodo zdaj pogruntali.

Hahahaha…saj ne morem verjeti, da se lahko kaj takega zgodi.

Drugače podpiram avtorico – TUDI JAZ ne bi čistil po bloku.

ČE pa se bo že to zgodilo v našem bloku, pa – dam na oglasno desko, da plačam 5 eur nekomu, ki bo to naredil namesto mene.

Sicer pa tudi jaz vidim scenarij v prihodnosti – en bo malo slabše očistil, potem se bodo že malo grdo gledali in spet bo kažin:)))

Eh, na Norveškem vsak vse sam dela, pa je prav tako pošlihtana. Nima to veze s pošlihtanostjo, bolj z navadami in običaji. Pa stopnice čistijo, pa okolico bloka urejajo, pa šivajo uniforme za pihalni orkester, pa gume menjajo, pa vrtec pomivajo … v glavnem, vse znajo sami.

Smo pa v našem bloku imeli en sistem, da je bilo vsako nadstropje odgovorno za en del stopnišča, ne da je en človek čistil cel blok. Ampak seveda, tako si hitreje prišel na vrsto, ker so bila v vsakem nadstropju samo tri stanovanja. In nikakor niso “pucale samo babe”, so tudi tipi vedeli, kako se pomije stopnišče.

Ne, ostali etažni lastniki te ne morejo prisiliti, da “moraš opraviti” svoj del čiščenja skupnih prostorov objekta. Tako sprejet sklep na zboru etažnih lastnikov tudi ni veljaven.

Ko v kakšnem objektu dobijo podobne ideje povem, da se sicer lahko odločijo za samostojno (brezplačno) čiščenje objekta, o tem sprejmejo namero, ki jo vnesemo v zapisnik, v sprejeto besedilo namere, pa se poimensko vpiše vse, ki so bili ZA.
Objekt so nato po sprejetem razporedu dolžni čistiti le tisti, ki so k takšnemu načinu dali svoje soglasje.

Etažni lastniki bi lahko sprejeli sklep o najetju čistilnega servisa po pogodbi, nikakor pa o tem, da morajo vsi etažni lastniki čistiti skupne dele objekta v določenih intervalih.

V primeru plačljivega čiščenja mora torej biti sklenjena pogodba v takšni ali drugačni obliki.

upravljanje objektov Mag dom,
Gorazd

lepo slišat…

meni ta sitem v našem bloku pred 20 leti ni bil všeč, ker mi je bilo bolano,d a moj dedec misli, da moram to izklujčno jaz počet! Bruh, to bi šel že on lahiko naredit, ker doma ga res nisi mogel spustit k delu, ker je vse tako katastrofalno slabo naredil in si moral še enkrat vse za njim (se je “znašel”, da mu ni bilo treba! Prasec!). SAm pred 20 leti ni bilo mogoče dobit nobene, ki bi bila prirpavljena en hodnik in stopnišče en mesec pucat ne na črno ne na belo in sem morala sama ob majhnem otroku, zehtevni službi in svojem gospodinjstvu še hodnik pucat trikrat letno…

Drugače pa se strinjam z avtorico, da je tzole bedarija…probaj se zmenit z gospo,d a pač čisti namesto tebe, saj ne rabita nikomur pravit,d a ji biš plačala! In če ni dokazov, da i ji plačala vaju lahko 1000x zaslišujejo pa …so what!?

Kako so nekateri dušebrižniški: a bo zdaj, ko ne bo več delala na črno, ampak sploh ne bo delala imela država kaj več od tega?

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

Ne,nisi.
Jaz tudi ne pucam 🙂

Super zaslužek. Za urico dela na teden zasluži petino tega, kar zasluži čistilka v podjetju, pa tam čisti 8 ur na dan.

Super zaslužek. Za urico dela na teden zasluži petino tega, kar zasluži čistilka v podjetju, pa tam čisti 8 ur na dan.[/quote]

O, še en nadčlovek! Vsaka čast tebi, ki si sposoben spucat blok, v katerem živi cirka 40 ljudi, v eni urici!

Napisala je namreč, da so ji plačevali 2,5€po osebi, dobila je 100€, torej tam živi 40 oseb, to je verjetno okrog 15-20 stanovanj.

Ti bi moral čiščenje blokov in stolpnic izbrati za svoj poklic, glede na to, kako si pri tem hiter, bi v kratkem času obogatel! Na mesec bi zaslužil okrog 180ur X 100€ / 4, torej bi na mesec zaslužil 4.500€ bruto! Z besedami: štiri tisoč petsto evrov bruto!

Če mislite, da je nekdo drug dolžan za vami čistiti stopnice se pošteno motite! Svoj del MORAŠ prispevati tako ali drugače in te lahko tudi prisilijo!
O tem kakšen red bo v stavbi pa odloči skupnost stanovalcev z večino in ostali se morajo temu prilagoditi. Seveda ne bo nihče ničesar prisili, lahko pa zahteva plačilo za opravljena dela in rubež. V skrajnih primerih se lahko tudi lastnika izseli in se stanovanje proda!
Seveda govorimo o večstanovansjkih objektih.

Ti se POŠTENO motiš
ne moreš me prisiliti in me nikoli ne boš,četudi se ti zdi,da si celo pamet tega sveta požrl :)))

tista, ki je ta hrup zagnala? Obelodani jo tukaj, to južnakinjo in komunistko!

Tipično, kako se nekateri radi oddaljujejo od bistva povedanega.
Ženska se jezi zaradi fovšije bab, ki eni revci ne privoščijo zaslužit par fičnikov za položnice.
Zato se je odločila, da iz inata ne bo čistila, ne pa da zato ne bo čistila, ker je lena.
Neverjetno, kako ste eni butasti.
Tudi jaz ne bi, pa naj se vsi v rt kavsnejo.
Te so mi tudi bedne, kako dajejo nekateri primerjave z razvitimi evropskimi državami. Veste kaj, v taki državi bi vsak rad odprl svoje podjetje, če bi imel možnost oziroma ponudbo. Ne pa tukaj, kjer ti je že v startu jasno, da si si dal štrik za vrat, če to narediš.
Ampak povem vam, v tej državi ni glavni problem skorumpirana politika. Hujši in trdovratnejši problem je nevoščljivost malega folka in to, da nočejo držati med sabo in si pomagati, ampak raje drug drugemu polena pod noge mečejo. Medtem pa elita veselo in neovirano krade.
Ne dojamete, kako so zverine nam, garjavim ščenetom vrgle smrdljivo drobovje, da se zravsamo zanj do smrti, da bi se one medtem v miru mastile z najboljšimi kosi mesa.

New Report

Close