Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali mi lahko kdo pomaga z nasveti ali mnenji ali jedilniki kako preživeti s 30 evri za 1 mesec za hrano?

Ali mi lahko kdo pomaga z nasveti ali mnenji ali jedilniki kako preživeti s 30 evri za 1 mesec za hrano?

Na paket s hrano na Rdečem križu se nič ne čaka. S seboj prineseš en dokaz (recimo bančne izpiske ali da si prejemnica socialne pomoči ali da si prijavljena na zavodu za zaposlovanje, itd.) in ga dobiš takoj. Samo moraš pa biti z avtom, ker je pretežko za peš nosit ali po avtobusu prevažat.

Sem se ravno spomnil, ko na vrata spet trka adventni cas. Kako se je potem razvila ta zgodba?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

sam še malo počakaj, se bodo usule nove “zgodbe”.

Jaz kolegici pomagam. Ima težko obdobje. Ni prosila ampak saj smo ljudje in vemo, če kdo potrebuje. Ne prosite ponižanega, da se vam poniza in vi potem s svojimi besedami medenimi, sladkimi, govorite kako in kaj… Da se, brez besed.

Se strinjam z gospodom, da naj se javi, kdor potrebuje.

SPLOH SE NE ZAVEDATE KOLIKO LAČNIH POŠTENIH LJUDI JE V TEJ SLOVENIJI,

Provokacija. Sicer naj pa najprej ugotovi, zakaj je v takem stanju in nekaj naredi, da se bo kaj spremenilo, ker sicer bo naslednje mesece enako. Bo MON zdaj zalagal ignorantskim lenuhom in goljufom? Jih je v centru mesta cel kup, ki prosjačijo z bednimi razlogi. Delal pa ne bi nihče, kot kaže tudi avtorica ne. Računa na človeško neumnost in naivnost na osnovi “smiljenja” in bi se lahko nabral kupček evrov. Če na vseh FB in forumih objaviš to, ni vrag, da se ne bi dalo. Eni uspešno tako obirajo ljudi, pa še malo jih ni. Čudno, kako eni nimajo nobenih svojih sorodnikov, prijateljev, sodelavcev, ki bi sigurno pomagali, če bi bilo res.

Sem že šla prosit za hrano, pa ponudila, da zanjo oddelam, pa ni bilo nič iz tega. Niti se ni dalo dobiti zaposlitve. Za kje daleč, z avtobusom pa niti ne bi imela za prvi mesec. Taka je realnost. Niso vsi ljudje na dsp, celo brez osnovnega zdr.zavarovanja sem bila.
Nič fb, nič neta, nič kruha, nič mleka.
Streha nad glavo in gretje sta mi pobrala večino.
V takih trenutkih ni nikogar, preživiš le z močno vero vase in stoičnostjo. Ni časa za smiljenje sam sebi, ne letaš okrog folka, ne delaš dram. Se pač naješ enkrat na teden. Hudič je, če si na prepihu, mokroti, mrazu.

sorodniki d.o.o. ne razumejo ničesar.

Si že rekel, da si Srb. Ne se primerjat z njimi.

Kolikokrat si že preživela s 30€ za hrano na mesec?
Koliko mesecev skupaj?
In koliko znanim, prijateljem idr.si že pomagala iz najhujših dni?
Enemu, dvema, trem, več?

Koliko časa že živiš sama in si odvisna le od same sebe?

No, odgovori na vsa vprašanja po pravici! Odgovarjaj samo na kratko, dve besedi.

meni ne rabiš nič ” oddelat”. Če bi mi rekla, da si lačna, ti dam jesti, da se naješ!!!!

Sem že šla prosit za hrano, pa ponudila, da zanjo oddelam, pa ni bilo nič iz tega. Niti se ni dalo dobiti zaposlitve. Za kje daleč, z avtobusom pa niti ne bi imela za prvi mesec. Taka je realnost. Niso vsi ljudje na dsp, celo brez osnovnega zdr.zavarovanja sem bila.
Nič fb, nič neta, nič kruha, nič mleka.
Streha nad glavo in gretje sta mi pobrala večino.
V takih trenutkih ni nikogar, preživiš le z močno vero vase in stoičnostjo. Ni časa za smiljenje sam sebi, ne letaš okrog folka, ne delaš dram. Se pač naješ enkrat na teden. Hudič je, če si na prepihu, mokroti, mrazu.
[/quote]


[/quote]

Ja, verjamem. Samo lačni smo vsak dan, potrebujemo delo. Tega pa ne moreš iskati, če delaš na črno vse dneve, da si plačaš pregrešno drage luknje, katere si še vesel, da jo v tem atanju sploh dobiš. Dnevno 15€. Za hrano zmanjka. Če en dan zamudiš, je drugi dan že 30. Naslednji dan letiš na cesto. Ni izbire.
Res se ne moreš nikomur obesiti na vrat.
Ne domačim, ne prijateljem, ne tujcem.
Na csd te pa izvržejo.
Iz tega se izkoplješ le s trdoživostjo.

Post sem napisala, ker so pametnjakoviči, ki verjamejo, da se to pri nas ne dogaja.
Pa še kako se.
Samo večina jih niti za jajca, moko in mleko nima, ne visijo na netu.
Čez vikend sem imela za hrano tudi 1,5€. Da sem se najedla.
Trdim, da je naša oblast primerna za odstop že zdavnaj.
Pa ne, ker ni denarja za revne, brezposelne, pač pa, ker sploh obstajajo!

Prav vsi, vsak posameznik, bi moral v naši državi imeti možnost, da dela, sploh tisti na dsp. Ter za svoje delo prejeti plačilo.
V kolikor ni možno ljudem dati zaposlitev za polni delavnik, naj preostanek dobi od sociale!
Vseeno, kaj bi delali, četudi jeseni listje pometali, karikiram!
Sramota od obladtnikov, da zapirajo ljudi za eno pašteto, sami pa poneverjajo milijarde in se bašejo s provizijami! Industrijo so pa uničili. Zmetali ljudi na ceste.
Jih prisilili, da smo imigrirali s trebuhom za kruhom.
Kdor dela izven Slovenije, ker tu ni bilo kruha zanj, nimajo oblasti nobene pravice jim določati še dodatni davek!
Ja, ljudi ob delo, da se jim zmeša, da bodo norišnice polne!
Ter bolnišnice.

če si resna in se ne zajebavaš na račun revnih ljudi ti rečem da Rdeči križ in Karitas pomaga vsakemu, ki pomoč res rabi. O življenju v slo pa se ve, zato se na TISOČE mladih odseljuje.

Ja, verjamem. Samo lačni smo vsak dan, potrebujemo delo. Tega pa ne moreš iskati, če delaš na črno vse dneve, da si plačaš pregrešno drage luknje, katere si še vesel, da jo v tem atanju sploh dobiš. Dnevno 15€. Za hrano zmanjka. Če en dan zamudiš, je drugi dan že 30. Naslednji dan letiš na cesto. Ni izbire.
Res se ne moreš nikomur obesiti na vrat.
Ne domačim, ne prijateljem, ne tujcem.
Na csd te pa izvržejo.
Iz tega se izkoplješ le s trdoživostjo.

Post sem napisala, ker so pametnjakoviči, ki verjamejo, da se to pri nas ne dogaja.
Pa še kako se.
Samo večina jih niti za jajca, moko in mleko nima, ne visijo na netu.
Čez vikend sem imela za hrano tudi 1,5€. Da sem se najedla.
Trdim, da je naša oblast primerna za odstop že zdavnaj.
Pa ne, ker ni denarja za revne, brezposelne, pač pa, ker sploh obstajajo!

Prav vsi, vsak posameznik, bi moral v naši državi imeti možnost, da dela, sploh tisti na dsp. Ter za svoje delo prejeti plačilo.
V kolikor ni možno ljudem dati zaposlitev za polni delavnik, naj preostanek dobi od sociale!
Vseeno, kaj bi delali, četudi jeseni listje pometali, karikiram!
Sramota od obladtnikov, da zapirajo ljudi za eno pašteto, sami pa poneverjajo milijarde in se bašejo s provizijami! Industrijo so pa uničili. Zmetali ljudi na ceste.
Jih prisilili, da smo imigrirali s trebuhom za kruhom.
Kdor dela izven Slovenije, ker tu ni bilo kruha zanj, nimajo oblasti nobene pravice jim določati še dodatni davek!
Ja, ljudi ob delo, da se jim zmeša, da bodo norišnice polne!
Ter bolnišnice.
[/quote]


[/quote]

Če sem resna?
Draga moja, če človek ni na CSD, te ne jebe nihče.
Verjamem, da izkoriščajo tudi tisti, ki niso upravičeni, ker poznajo luknje v zakonih.
Za obleči nisem rabila, pač pa delo, redno, ki se ga ni dalo dobiti, ker me je luknja stala 15×30 dni. Edino to je bilo možno dobiti, če nimaš za kavcijo in brez stalnih dohodkov.
Lasnik mi ni želel dati gars.za mesečni najem 240€, ker je z luknjo tako bolje zaslužil.
Želiš še kakšno zgodbico?
Kako te v trgovini na blagajni pregledujejo, ker hodiš peš in imaš slučajno že kakšen artikel v vreči že od prej?
Ker ti že na čelu piše, da si brez dela. Veš, ko si v dreku, ti niti na misel ne pride, da bi kaj spravil v žep. Raje si brez in v trgovino niti ne stopiš. V dreku nimaš šans se dajati še s policijo.
Ostaneš miren in dostojanstven, s trezno glavo, edino to te reši.
Ter zavest, da edino sam sebi lahko pomagaš.
No, meni je kadneje prisluhnil eden s srcem na csd, ki pa ni bil soc.delavec, temveč pedagog. Za tri mesece. To mi je zadoščalo, da sem si v miru poiskala delo zunaj.
Sem pa v tem času spoznala ljudi, ki jih je država kar odpisala.
To so pa srce parajoče zgodbe, ki jim novinarji ne pridejo na sled.
Bi j8h pa lahko zapisale vse odgovorne v raznoraznih birokratskih službah, katere jim niso pomagale, čeprav bi jim po službenih dolžnostih morale.
Verjamem, da so za marsikoga naše izkušnje nerealne, ker se jih skriva pred javnostjo.
Mene moja ne boli več, boli me, ker se še vedno dogaja, čeprav so se vlade že trikrat zamenjale, ne, štirikrat.


[/quote]

Glej, neka dobra soc.delavka je klicala na kar nekaj inštanc. Celo nune. Dobila figo. Pa so vsi vedeli, kdo je in da kliče službeno.
Tako, da ne govoriti, s čem pomagajo.
Pomagajo takrat, ko je ženska zlorabljena fizično, da ima vidne buške, zna jamrati.
Ali pa, da ni Slovenka. Mišljeno, da ne zna jezika.
Za nas pri nas, ni pomoči, le blef.
Sama delam v še hujši branži, težji od te in zelo dobro vidim vso bedo tega sveta.
Po prsih se pa tolčejo nezaslužni. Žal.

Jah, s polno tazadnjo je lahko pametovat… Sam pameten pa še vedno nisi…

Bili smo v podobni situaciji in ti povem, da okoli nas nihče ni vedel. Saj ne, da ljudje ne bi pomagali, bi, če bi vedeli… A ti ne govoriš okoli. Ne pade ti niti na pamet, da bi govoril o tem, da nimaš kaj dati v lonec. V bistvu, se niti ne pogovarjaš ne, ljudem se izogneš, kerje edina stvar, ki je tvoji glavi: kaj skuhati…
Traja to kar nekaj časa, ne moreš že takoj naslednji mesec pa imeti kar naenkrat dovolj denarja, ne gredo te spremembe čez noč, veš, to tudi ve vsak, ki je naredil kdaj kaj v življenju, tako da tudi o tem ne gre pametovati kar nekaj na pamet in tja v tri dni…

Jah, s polno tazadnjo je lahko pametovat… Sam pameten pa še vedno nisi…

Bili smo v podobni situaciji in ti povem, da okoli nas nihče ni vedel. Saj ne, da ljudje ne bi pomagali, bi, če bi vedeli… A ti ne govoriš okoli. Ne pade ti niti na pamet, da bi govoril o tem, da nimaš kaj dati v lonec. V bistvu, se niti ne pogovarjaš ne, ljudem se izogneš, kerje edina stvar, ki je tvoji glavi: kaj skuhati…
Traja to kar nekaj časa, ne moreš že takoj naslednji mesec pa imeti kar naenkrat dovolj denarja, ne gredo te spremembe čez noč, veš, to tudi ve vsak, ki je naredil kdaj kaj v življenju, tako da tudi o tem ne gre pametovati kar nekaj na pamet in tja v tri dni…
[/quote]

Tako nekako bi znalo biti res, ja.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kečap ni bil mišljen ko zajebancija ampak je najcanejša polivka za makarone. 1 kečap stane cca 1 euro pa ga imaš sigurno za 10 polivk. Ni najbolj okusno, vendar če dodaș kako začimbo je sprejemljiv. Ali da si narediš testo za pico pa gor mal kečapa česrn alu čebulo.
[/quote]

Kečap ti ne da nič. Naj kupi fižol in naj ga pripravi z makaroni, bo vsaj dobila beljakovine. Ali zmrznjen grah. In je veliko bolj okusno kot kečap. Lahko si tudi naredi matevža iz fižola in krompirja. Super zadeva proti kečapu.

Res nihce nicesar ne ve?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Res nihce nicesar ne ve?
[/quote]

a moraš res čisto vse beraške zgodbe ven potegnit?

Meni je v takih situacijah prva logična poteza skenslati nepotrebne stvari, med drugim tudi internet.

a moraš res čisto vse beraške zgodbe ven potegnit?
[/quote]

Ah, ne. Ne vseh. Leto je naokoli in ta mi je ostala v spominu. Nic posebej pretresljivega, zgolj radovednost. No, priznam, da bi bilo prijetno prebrati, da si je avtorica od takrat opomogla in da se ji ni treba vec ubadati s tezavami iz uvodnega zapisa. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Napiši TRR

Prosim, da vsak nekaj nakaže

imeli smo že situacijo, da smo 3je preživeli mesec z dvema piščancema, malo krompirja in makaroni. Ne me vprašat kako, ker še zdaj ne vem kako nam je ratalo.
Glede paketa rk ali Karitasa, ne dobiš, če nimaš potrdila iz csd..
revščina je običajno skrita, mi smo potrebovali leto in pol, da smo se za silo izvlekli iz najhujšega sranja.. in ko nimaš za v usta, običajno nimaš za tople cunje, drva… začarani krog..
Prosim za koga, ki bi preveril predhodni post in če je potreba resnična, bom dala kolikor trenutno lahko.
Lp

Provokacija gor, dol, nas ni malo takih, ki smo to doživljali.
Ja, v današnjih cajtih.
Pa ne bi o tem, kako smo nesposobni in leni, niti o tem, kako smo na CSDju skoz padli, ker imamo pač nekaj premoženja, ki smo si ga sami ustvarili in nam je bilo v napoto.

Samo v poduk, ko se znajdeš na cesti, brez lastne krivde, si črv.
Tudi za domače. Vsak te lahko pohodi.
Zato razumem vsakogar, ki se zapije, zakadi.
Jaz se nisem. Kar je bila še dodatna oteževalna okoliščina.
Razmišljam, da bi se sedaj, ko sem iz tega ven, dalo sproducirati kakšen raziskovalni članek.
Biti lačen. Nikomur ne privoščim.
Verjemite, nikoli več se ne moreš najesti. Čeprav sit.

New Report

Close