Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali mislite da barva za lase ubije uši in gnide?

Ali mislite da barva za lase ubije uši in gnide?

Ravno včeraj zjutraj sem jih odkrila na malem, 3 gnide in eno uš. Kupila Paranit pršilo z glavničkom, preden sem se lotila zadeve, sem malemu še enkrat pogledala lase, našla 4 uši in mogoče še 3 gnide (ne vem, če se tako hitro razmnožujejo ali jih prej nisem našla). Pošpricam lase, vtrem, masiram in mu na glavo zvežem plenico – gusarsko ruto;) pustim 15 minut in sperem z dvojno dozo šampona, ker je spray masten . . . prečešem še mokre lase s priloženim glavničkom (10x po dolgem in po čez) in ulovim na glavnik še enih 15 mrtvih uši. Česala sem res, dokler ni glavniček bil čisto “prazen”. V navodilih piše, da ponovimo čet 7 dni. To bom tudi storila . . . Me pa jezi, da se v vrtcu vlečejo te uši že celo šolsko leto . . . da o lanskem niti ne govorim! Če bi bili vsi starši dosledni pri uničevanju te nadloge, bi se je verjetno rešili tudi po vrtcih . . . V vrtcih pa bi tudi morali vse razkužiti ampak kdo pa to prakticira?
Oprala sem vso posteljnino, medvedka, kape, vse zgornje dele, ki je imel oblečene tiste dni, posesala še jogi in vso okolico . . .

In ja . . v tej “ušivi” Sloveniji, bi mogla biti sredstva za uničevanje uši brezplačna!!!

A je katera blizu Italije? Se da dol dobiti kaj bolj učinkovitega mogoče?

Aja, pozabila napisat . .. danes je brez uši in gnid!

Aja, pozabila napisat . .. danes je brez uši in gnid![/quote]

Pa ga imaš doma ali je šel v vrtec???

kje se kupi petrolej in kako se to potem uporabi – s hčero imava dolge lase, pa ne bi rade strigle, če se kaj zveriži…

Doma ga imam!

Aja, pozabila napisat . .. danes je brez uši in gnid![/quote]

Pa ga imaš doma ali je šel v vrtec???[/quote]

Aja, pozabila napisat . .. danes je brez uši in gnid![/quote]

Pa ga imaš doma ali je šel v vrtec???[/quote]

Sorry;) Doma ga imam!

Pred leti je hči enkrat dobila uši.Ker šampon ni dosti pomagal,ker je potem v šoli dobila ponovno uši,mi drugi hvalabogu ne,mi je v lekarni svetovala na na koncu,ko lase operem,dam v vodo jabolčni kis,ta uniči gnide.Posteljnino in vse sem oprala,kar pa ni šlo oprati sem dala v zmzovalnik,za čez noč.Lase sem ji tudi pošpricala z lakom za lase,baje na takšne lase uši ne gredo.No vsaj nam je to res pomagalo.KIS pri splahovanju ,LAk za lase in vse oprati.

na naslednjih volitvah bom glasovala za tistega, ki bo predlagal zakon da:
– so v Sloveniji šamponi proti ušem zastonj
– se kontrolira farmacevtske lobije, ki garant uši raztresajo sami ((zaslužek!!!!)
– da je obvezna deratizacija šol in vrtcev ob vsakem pojavu uši
– smejo v šolo vrtec samo otroci, ki se vsak dan umivajo in preoblačijo
– se zapre vse starše v ustrezno ustanovo, ki perejo posteljnino na dva meseca in ne dvignejo riti niti, ko se pojavijo uši (zgoraj berem,da zamenja samo poušter)

In dejte mi no povedat ker losijon špricate na glave otrok vsajko jutro. Jaz sem enega kupila, za čelade, pa je tako masten, da ga niti v sanjah ne našpricam na lase…..

Na bencinski … pa nikar nerazrečenega, razmešaj pol pol s katerimkoli oljem. Naneseš obilnoz recimo gobico na suhe lase in lasišče in nekako zavežeš plenico ali ruto (da ne polzi zadeva po obrazu – v oči ne sme, bo peklo). Pustiš čim dlje, a ne več kot 45 minut …ponavadi začne po pol ure malo lasišče ščemeti (zaradi olja in vsea), ne pa peči (meni ni nikoli, otrok tudi ne, pa sem že 3 letnica mazala). Pol ure bi bilo fino zdržat – jaz dam puncam risanko, pa je.Potem preprosto opereš lase, če je šampon nežen, bo treba 2x. Plenice idr. pa operi najprej na roke, sicer ti bo vse perilo smrdelo.

In to je to. lahko ponoviš čez en teden, a nam ni nikoli bilo treba.
Poceni, hitro, le smrdi.

reventivno lahko malo za ušesi otrokom namažeš z Neemovim oljem (je to tudi sicer osnovna sestavima preventivnih sredstev, ki jih upiš v lekarni, le da tam nabijejo ceno v višave). če pa Neemovo olje imaš v večjih količinah, pa tudi to totalno uniči in odbije vse uši. neem je en zelo močan naravni repelent (v svetu zelo razširjen tako za ljudi, še bolj živali – močan vonj).

No tudi jaz sem hčeri (7 let) lani zaradi uši pobarvala lase (svetlo barvo na temne lase, ni se nič poznalo) ampak uši je vseeno dobila. Tako da…

Doker starši ne bodo dobili bolniške za otroka z ušmi, bo tak otrok hodil v vrtec in šolo in nadloga se bo neomejeno razžirjala. In ja, šampone… itd bi morali dati na recept.

Barvanje (sam postopek) uniči uši – uniči jih peroksid, nikakor pa barvani lasje ne preprečijo novim ušem, da se vas izberejo za gostitelja

Las je potem prepariran pobalzamiran, in polakiran. Potem pa uš noče gor.

New Report

Close