Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali oddate stanovanje na morju prijateljem po nižji ceni?

Ali oddate stanovanje na morju prijateljem po nižji ceni?

Imamo lepo veliko novo stanovanje na morju , oddamo ga za 90-100 eur. (vse prijavljeno, brez skrbi). Sem pa v pogosti zagati,kaj reči, ko te znanci, prijatelji prosijo za najem in za polovično ceno, za popust kao za prijatle. Ko rečem, da se mi ne splača oddati po polovični ceni, da naj si najdejo kjerkoli za 50 eur (se najdejo ponudbe, samo so to starejši APP), so nekateri užaljeni, pravijo, da bi služila na prijatlih.

izgovori se, da imaš že vse zasedeno in pusti take zastonjkarje.

Imamo stanovanje na morju, pa ga ne oddajamo. Seveda ni toliko izkorisceno, kot bi lahko bilo, ampak mi ni do tega, da bi tujci spali v nasih posteljah.
Cena ki jo navajas je kaj? Za koliko casa in oseb?

nova
Uredništvo priporoča

Ne oddajaj prijatlom, ti bodo največ škode naredili na pohištvu, pa še opravljali te bodo. Mi imamo tudi lepo stanovanje, oddajamo ga po podobni ceni kot vi. Tako kot ste rekla, najdejo se APP za 50 eur, samo so to starejše hiše, stara oprema. Ne moreš pa oddajati penthouse novega stanovanja po taki ceni, zakaj pa bi? Recite jim ,da naj si najdejo drugje tako ponudbo,kot so jo zmožni plačati, vi pa oddajajte za tako ceno, kot jo lahko dosežete. Ne bodite samaritanka.

Imamo stanovanje na morju, pa ga ne oddajamo. Seveda ni toliko izkorisceno, kot bi lahko bilo, ampak mi ni do tega, da bi tujci spali v nasih posteljah.
Cena ki jo navajas je kaj? Za koliko casa in oseb?
[/quote]
To je cena na noč v top sezoni. Imamo pa prelepo stanovanje tik ob morju, čisto novo stanovanje in takoj oddamo za tako ceno.

A nazaj jim ne znaš zabrusiti, da tudi oni želijo služiti na prijateljih? Saj bodo v 10 dneh prihranili 500€ kar je enako zaslužku 500€?
Babe ropotate samo takrat in tisto kar ni potrebno.

Direktno povej, da prijatelji ti s popusti ne delajo škode med sezono; naj gredo po prijateljski ceni (ali pa brezplačno, če ti kaj uredijo) izven sezone.

Če imate toliko denarja, da ste kupili apartma ob vodi na morju, boste prežile tudi brez oddajanja.

Jaz imam tudi hišo ob morju, pa nihče ne ve tega, ker bi vsi hodili radi zastonj. Jaz pa tudi za plačilo ne bi nikoli oddajala svoje stvari. Ko me vprašajo, kam grem na morje, povem, da sem najela apartma v okolici…. Kraj si seveda izmislim. Tako imam mir pred njimi.


To je cena na noč v top sezoni. Imamo pa prelepo stanovanje tik ob morju, čisto novo stanovanje in takoj oddamo za tako ceno.
[/quote]

Je samo za oddajanje, ali vi tudi uporabljate? Preko cesa oddajate?
Jaz bi se šla to recimo eno sezono in tisto leto mi ne bi hodili tja..
Kar se tiče prijateljev, rečeš enistavno ne, cena je taka, tudi ti si imela oziroma imaš s tem stroške.
Pri nas je celo tako, ker vejo da ne oddajamo, da bi šli jar zastonj..
Sno lepo povedali, je za nas, izjema so moji starši in njegov brat. Pa se to takrat, ko je kdo od nas tam.

Ja, ko človek kupi stanovanje na morju, ima kar naenkrat cel kup prijateljev 🙂

Imamo stanovanje na morju, pa ga ne oddajamo. Seveda ni toliko izkorisceno, kot bi lahko bilo, ampak mi ni do tega, da bi tujci spali v nasih posteljah.
Cena ki jo navajas je kaj? Za koliko casa in oseb?
[/quote]

Tudi jaz tako, ne oddajam iz istih razlogov, familija pa lahko gre zastonj, pa tudi kdaj kak dober prijatelj,če rabi za prespat.

Mi ne oddajamo stanovanja. Je majhno :dve sobi, kuhinja in kopalnica in terasa (ta je vredna več, kot celo stanovanje). Ne vem , koko sploh to gre z oddajanjem. Me niti ne zanima. Hodiva z možem in hči z družino. Se menjavamo in kar lepo funkcionira.

Morda sm redka, ki ima taksno misljenje, ampak ja, meni bi se zdelo grdo od prijatelja, ki ga ze dolgo poznam in se druziva, da mi ne bi dal cenej. Tudi sama bi dala prijatelju cenej, npr za 70€ namesto za 100€. Ssj prijateljem je treba pomagati, in nic revnejsa ne bi bila, ce bi mu dala cenej, saj pravis, da je stanovanje tvoje.

a to folk kr reče “mi bi pa prišli v vaš apartma na morje” al vi ponudite, da bi izpadli prijazni pa potihem upate da ne bojo zagrabli? ker si ne predstavljam da bi se kar vsilila nekam, kamor nisem povabljena 🙂

Zakaj bi se zgovarjala? Povej, da ne oddajaš in pika. To povej takoj in po potrebi še parkrat ponovi.

In kje bi poteglnila mejo? In seveda bi bila revnejša, za razliko od polne cene apartmaja bi bila na zgubi in prijatelj na dobičku.

Taki kot si ti ste res modeli. Od prijateljev pričakujete ceneje. No, če bi bili res prijatelji, bi razumeli, da oni od tega živijo in jim plačali polno ceno. Sama sicer nimam nepremičnine na morju, se pa ukvarjam oz. živim od dejavnosti, ki jo strankam zaračunam. In ne vem, zakaj imam kar naenkrat cel kup “prijateljev”, ki menijo, da samo zato, ker smo nekoč nekje nekaj časa preživeli skupaj, so upravičeni do popusta.

Kako ne bi bila revnejša? Izgubljaš 30€ na dan! V 10dneh je to 300€! Se najdejo drugi prijatelji in spet 300€ v tvoj minus, na mesec si lahko ob jurja! Za jurja mi pokrijemo vse stroške, ki jih družina ima in nam plači ostaneta za kar želimo. Nismo socialna ustanova.

najslabše variante so, ko ti “prijatelji” delajo po hiši, ko preko njih najameš apartma in ne vem še kaj vse. Zame so še vedno na koncu najdražje take prijateljske usluge, zato posla in prijateljev ne mešam.

Kako ne bi bila revnejša? Izgubljaš 30€ na dan! V 10dneh je to 300€! Se najdejo drugi prijatelji in spet 300€ v tvoj minus, na mesec si lahko ob jurja! Za jurja mi pokrijemo vse stroške, ki jih družina ima in nam plači ostaneta za kar želimo. Nismo socialna ustanova.
[/quote]

vi ki tle tumpate o teh €€€..
vi sploh prijatlov kot PRIJATLOV NIMATE..

jst take naduvance ozemljim, takoj v štartu..
če češ kdaj mojo pomoč /moje usluge so tud po 50€/h..
zakaj bi delal za manj.. a ne?? ..buhtli

vi ki tle tumpate o teh €€€..
vi sploh prijatlov kot PRIJATLOV NIMATE..

jst take naduvance ozemljim, takoj v štartu..
če češ kdaj mojo pomoč /moje usluge so tud po 50€/h..
zakaj bi delal za manj.. a ne?? ..buhtli
[/quote]

Glih zato imamo, ker imamo čiste račune. Ti verjetno nimaš stanovanja za oddajati in ne veš o čem je govora.

Ali oddate stanovanje na morju prijateljem po nižji ceni?

DA. In se mi zdi to najbolj normalna stvar na svetu.

Hvala lepa za “prijatelje”, ki se jim zdi grdo, če ne morejo šparat na moj račun.

Glih zato imamo, ker imamo čiste račune. Ti verjetno nimaš stanovanja za oddajati in ne veš o čem je govora.
[/quote]

vi ste zihr iz LJ..
oz tam kjer v skupini v baru VSAK ZASE PLAČA ZAPITEK.. kajne??

ker če vi njim 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} računate flet..
vam oni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} računajo stopnice, fasado..name it..

in če vam pride lojze s pištolo prelakirat napušč..
je tud celo premoženje..
verjetno sklenete tud pogodbo in poprej spišete tehničen zahteve in standarde..

Jaz ne bi oddala prijateljem po nižji ceni, razen, če mi naredijo kakšno uslugo. Svoji najboljši prijateljici, ki ima probleme s financami in ki ni videla morja že nekaj let, bi oddala zastonj… Ampak res samo njej. Sorodnikom, s katerimi smo si zelo dobri in od katerih tudi drugače dosti dobiš med letom dosti podpore, daš tudi zastonj.

Drugim bi se izgovorila, da je apartma zaseden že ful vnaprej, z družinskimi člani.

New Report

Close