Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali podzavestno sovražite svojo mamo?

Ali podzavestno sovražite svojo mamo?

ja, ker sem se glih skregala z njo

mnenja in poglede na življenje.Da bi je zaradi tega sovražila mi na misel ne pride…Zdaj,ko je nimam več:-(jo pogrešam in ni dneva,da se nebi na njo spomnila……
Radi imejte svoje starše!

Delaš povsem napačen sklep!
Ker o tem v svoji okolici nisi slišala, verjameš, da jih ni prav veliko. Ha. Ne veš, kako zelo se motiš. Prav zato, ker o tem nisi slišala v svoji okolici, greš lahko stavit, da je to eden od takih tabujev, o katerih je enostavno PREPOVEDANO govoriti! V družbi se ljudje zgražajo, če rečeš, moja mati je zlobna, manipulativna, agresivna bitch, “ja kako pa govoriš o svoji maaaateeeri” “pa saj te je roooooodila” itd.

Ta tabu je tako močan, da v pravljici o Pepelki ne nastopa hudobna mati, ampak mačeha .- pa čeprav je tema izšla prav iz zlobnosti mater. Ki pa jo je bilo za širše občestvo prepovedano razgaliti.

Mit o izključno dobri materi je izjemno izjemno močan.

Sploh pa, če v svoji okolici že vnaprej nastopiš s stališčem, da je večina mater dobra, verjemi, s strani matere zlorabljen otrok tebi NIKOLI ne bo šel praviti, kaj je doživel – ker se boji ponovne zavrnitve, ponovnega neverjetja v to, da je to, kar se mu je ali pa se mu še dogaja, res.

To so hude in dolge zgodbe in ne, nikakor ni res, da jih je malo, samo govori se ne še o njih. Pa se bo, vedno bollj se bo.

Tudi če mama ne odigra svoje vloge popolno, če povzroča bolečino in trpljenje, je dobro stopiti na pot odpuščanja. Verjetno pa vse ni bilo slabo?

Če želiš polno živeti, moraš urediti odnos za mamo.

Naj vsakega od vas, ki je bil v odnosu s svojo mamo prizadet in ranjen, vodi intuicija in notranji vodnik, da se ta odnos razreši in pozdravi na najboljši možni način. Želim vam da srečni in notranje pomirjeni.

Mame nas nikoli ne zapustijo, ampak očetje pa.

Ker so moški jebeni,debeli,smrldjivi,ogabni,pohotni,živalski (žalitev za druge živalske vrste),najedlivi,pijanci.pedofili,grozijo da bodo soljudi pretepli,briga jih samo za svojo kožo,zmerjalski,varalski,idiotska neumna golazen.
Le (izjemno) redki so drugačni.

Jst jo sovražim. Vsak dan bolj.

ne sovražim ne sebe ne druge.

Sem že tudi jaz v letih, mame nimsm več. Zdaj s toplino gledam nanjo. Žal mi je, da sama nisem dozorela oziroma predelala vse toliko prej, da bi lahko konstruktivno pristopila k najinemu odnosu in ga izboljšala v dobro obeh.
V osnovi sva bili različni. In ona je s seboj nosila travme, ki se jih ni mogla otresti in so vplivale tudi na najin odnos. Bila je zelo skrbna, uglajena, dobro me je vzgojila, se trudila, da sem v materialnem smislu imela čim več. Hkrati pa me je omejevala in bila zelo stroga. Zamerila sem ji, a kasneje ugotovila – kot se sliši zlajnano – da je ravnala po najboljših močeh in drugačna ni mogla biti. Žal mi je zanjo, da tega ni mogla preseči.

Jo ji zamerim, ogromno stvari. Predvsem to, da mi ni nikoli dala vedet, da me ima rada. Nikoli mi ni, pokazala, da sem ji pomembna…

Dej no, s to patetiko. Nekatere mame svojim otrokom namenoma ali brezbrizno povzrocajo zlo, to razumi, potem se pa repenci v svojem milnem mehurcku svetosti.

Drugace pa ne, svoje mame ne sovrazim. Razumem pa nekatere, ki jih. Ker imajo utemeljene razloge.

Da je tvoja mama narcisistična oseba, si kdaj pomislila? Nihče se ne sme ob svojih starših počutiti manjvredne. In verjemi, ni tvoja krivda, da je tako.

Tole je podobno moji zgodbi. Le da moj oče ni bil odvisen od substanc. Imel pa je skrajno slabo samopodobo. Narcisistična oseba. Mami zamerim isto. Situacija z delom in denarjem, ista. Isto ji zamerim.

To sem jaz dolgo predelovala. Nekateri tega še zdaj ne znajo pokazat, v času mojega otroštva pred skoraj 50 leti pa je bil to standard.

Ni sovraštvo, sigurno pa curim velik odpor.

New Report

Close