Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek ali res nihče ne kopuje v tušu?

ali res nihče ne kopuje v tušu?

Good for you.

Jaz pa ne.

Maja, ne razumem pripombe. S čim se lahko tolažim?

meni je tuš najbližji, pa tja skočim res samo takrat, ko mi zmanjka česa, kar vem, da imajo od preverjene znamke, npr. Alpsko mleko, jajca.. njihovih izdelkov pa ne kupujem, so bili prevečkrat čisto neapetitlih.
Tako se večinoma vozim na večje nakupe in se tako teh malih, najbolj potratnih rešim.

Že dejstvo, da je vsa zelenjava/sadje v Tušu večinoma iz Italije, mi pove dovolj…
Smo pred časom naleteli na podatke, da so v Italiji uporabljali/uporabljajo radioaktivne odpadke za gnojenje zelenjave, sadja… Je namreč fajn, poceni in priročna rešitev, pa še zelo lepa in nabuhla zelenjava postane… in nam je bilo čisto dovolj… dodatnih protiargumentov res ne rabim. Glede ital. izdelkov smo ugotovili še cel kup drugih afer, od tega, da so v moko vmešavali neke strupene snovi itd., skratka, tam je cel kup živilskih afer, o katerih bolje, da ne veste, da ne govorimo o higienskih razmerah, Tuš pa tako lepo in naveliko uvaža prav od tam, ker je, seveda, najceneje! (a le zakaj) Tako da, Tuš, hvala lepa. In me sploh ne čudi, da je ta Mirko Tuš ali kaj je že najbogatejši Slovenec – no, potem bi se lahko malo potrudil in poskrbel za svoje potršnike ter jim ponudil kaj boljšega… predvsem bolj zdravega.
Da ne govorim, da Tuš nima nobene eko zelenjave in sadja, v tem je skoraj edini, saj to že imajo Spar, Mercator in drugi, a Tuš seveda ne!

Tuš ni Tušu enak, ponudba, čistoča, prijaznost je stvar lokalnega poslovodje. Žal. Pokvarjene izdelke sem prinesla tako iz M. (so rekli “aha”) kot iz T. (so se opravičili!), edino iz Spara še ne, tam pa vedno kolnem, ker v našem nikoli ni nikjer nobene cene, če pa že je, je napačna!

V Ljubljani je Tuš zame daleč najslabši.

Meni Mercator še vedno najbolj sede – naš mestni Hipermarket, Mercator, ki pa je lokalna štacuna 20 metrov od našega vhoda mi je pa totalna beznica. V Tuš grem redko, ker mi je vse ostalo bližje, pa tudi sede mi nikakor ne, v Špar pa skoraj nikoli ne grem, ker je veliko sadja in zelenjave gnile, sirov plesnovih, kupila sem pa tudi že sveže smrdljive sipe. Glede na to da poznam lokalno poslovodjo in delo pod njo (edino počitniško delo, ki sem ga nekoč na svojo željo predčasno zaključila), mi niti na misel ne pride, da bi kupila tam kaj mesnega …

Ne kupujem v Tuši, ker nekako mi ne “potegne”, pa še ni ravno blizu. Raje grem v Interspar, ker je zraven še Hofer, potem pa kombiniram – nekaj stvari kupim v Sparu, vecino stvari v Hoferju.

Sem pa kot študentka delala promocije in degustacije po vseh večjih trgovinah. Izdelki, ki sem jih imela čez, so bili zmeraj najdražji v Mercatorju, potem v Sparu, v Tušu so bili vedno najcenejši, čeprav je kvaliteta čisto enaka.

Npr. Cedevita 0,5 kg je bila v Mercotrju dražja za 150 sit. Meso od Perutnine Ptuj (klobase) so stale v Mercatorju 1699 sit/kg, v Sparu 1499 sit, v Tušu 899 sit! Pa je bilo meso z enakim rokom uporabe.

Zdaj pa že malo pretiravate s tole italijansko zelenjavo in Tušem. Če grem v M. ali S. je skoraj povsod navedena država proizvajalka Italija ali Španija. Ne vem, v čem je potem zelenjava drugod boljša. V Mercatorju je še korenje italijansko in če so že tako eko usmerjeni, bi vsaj tega lahko poiskali pri slov. proizvajalcu.

Za eko sadje je pa tako, da je namesto 15x samo 8x špricano.

Jaz kupujem v Tušu, pa Sparu, Leclercu, redko v Merkatorju.

Pazit je treba na datum in malo pogledat etikete.

Kar pa je blaga pod lastno znamko, pa je treba itak preverit. Se enkrat naserješ pa ne kupiš več. Simpl.

Pa ni treba udrihat po vseh trgovinah. Ene so ok, druge ne.

Jaz kupujem tudi v Tušu, ničkolikokrat sem že dobila odličen izdelek po smešni ceni…, kajti pri vseh gigantih velja enako, je roba, ki je dobra in poceni in je roba, ki je zanič in ni važna cena! Torej kupujem dobro hrano in zakaj je ne bi kupila tudi v Tušu, če vidim, da je hrana vredu in še poceni. Nekaj pljuvat čez vsepovprek je brez veze, kajti vsi so isti, tako Mercator, Špar, Tuš, Hofer, Lidl, italijanske štacune me pa ne zanimajo, tam je pa res skoraj vse sranje kar kupiš!!!…Je treba vedet in znat kupovat in nikoli ne boš doma razočaran! Če pa le mečeš v voziček in ne veš kaj kupuješ, potem se doma ne čudi nad izdelkom.

Kupujem povsod in še nikjer, ampak res nikjer nisem dobila pokvarjene robe. Rok na jogurtih itd. vedno pogledam. Sadje in zelenjava, ki jo kupimo v trgovini, je itak umetna in plastična. Edino neposredno iz vrta lahko rečemo, da je OK. Meni se zdi, da je tole vaše jambranje in udrihanje čez Tuš daleč od vsake argumentirane kritike. Kako pa veste, od kod je meso v Šparu ali Leclercu? Leclerc ima tudi akcije, pa nima SLO mesa – vsaj v večini primerov ne. Pravite, da Tuš prodaja Poljsko in Slovaško robo. Vsaka roba, ki pride na naše police, mora dat skozi vse teste. Verjamem, da izdelki, ki ne ustrezajo našim higienskim standardom, ne pridejo na naše police. Zadnja akcija mesa v Tušu je vsebovala avstrijsko meso! Sadje in zelenjava, ki jo kupujem v Tuš Cash & Carry, ni nič slabše kakovosti od tiste iz Mercatorja, pa še precej lepša in cenejša je.
Pa koščki salame, ki letijo po tleh. A mislite, da tega v Šparu in Mercatorju ni? Dajte no! Če se vam pa tako gabi, jim pa pošljite inšpektorja.
Cot – za kartico je pa znano: z njo imaš popuste. Če je pač nimaš, plačaš redno ceno.
In flouroscentne pijače – tisti, ki jo hoče kupiti, jo bo kupil, ostali gremo pa mimo. Čisto preprosto.
Itak pa, vsak kupuje tam, kjer želi in tole udrihanje čez Tuš ne bo nikomur koristilo in nikogar prepričalo, naj ne kupuje tam.

Ojoj, Maja, no. A ko kupiš slovenska jabolka, pa misliš, da si kupila neoporečna in bio? Bolje, da ne veš, kje imajo nasade. Ti bom prišepnila. JE. Neposredna bližina.

Mislm, madona ali sploh ne gledate deklaracij, tam lepo piše poreklo, ses tavine, vse in nato veš kaj kupiš!!!!

Se mi zdi, da ene sam mečete robo v voziček, sploh, če je poceni in nato doma vpitje kakšno sranje prodajajo. Seveda ga, povsod, sam ne krivite njih, ampak sebe, ker se pustite nategovat, vi odločate kaj boste kupovale, jedle, v kaj se boste oblačile, komu boste plačevale in konec koncev kako boste živele, kaj jedle…Zdaj je na Vas, Vam je vseeno kaj jeste, ali ste pač potrošnik, ki vam ni vseeno in gledate kaj kupujete!
Potem Vas redko kdo lahko še nategne, verjemite!!!

Tudi Mercartor ima svoje kartice in pikice in ….
Pa tudi v Mercatorju moraš predložiti kartico, če hočeš kupiti izdelek ceneje.
In če želiš do poceni posode … zbirač pikice. Če pikic nimaš, posodo pa si želiš, boš pač plačal redno ceno.

Tako je tudi v Sparu.
Trenutno v Sparu z z zbiranjem smrekic prideš do cenejših brisač. Če smrekic nimaš, brisače pa si želiš, plačaš redno ceno.
In takšna je politika v večini drugih gigantov, večina imajo svoje kartice, ki to kao nudijo dodatne ugodnosti.

Lani sem hotela kupiti čokolado Milko, tisto ta veliko, ker je bila bistveno cenejša kot v drugih trgovinah. Pridem do blagajne in prodajalka prosi za Mercator kartico. Pojasni, da ugodna cena velja samo ob predložitvi kartice.
Kartice nisem imela, zato mi je naredila uslugo. Iz blagajne je potegnila svojo oz rezervno kartico in mi omogočila cenejši nakup.

Takšno prakso sem pozneje in tudi danes velikokrat zasledila v Mercatorjevih trgovinah. Če nisi imel kartice, so prodajalke na blagajni vedno imele rezervno kartico, s katero so ti pomagale do izbranih izdelkov v akciji, za katere si potreboval kartico.

V Tuševe trgovine ne hodim po nakupih, iz preprostega razloga, ker ga ni v moji bližini.
Drugače pa smo si preko Tuš kuba privoščili krajše počitnice. V primerjavi z ostalimi so veliko cenejši.

Termah Lendava. Vikend paket v apartmaju, zajtrk in večerja v hotelski restavraciji, neomejnejo kopnje, 1x savna.
Cena: 32.000 takratnih sit. Dva odrasla, dva otroka.

Terme Olima. Vikend paket v hotelu s 4*, z polpenzion in neomejeno kopanje.
Cena: 34.000 sit. Dva odrasla, dva otroka.

Cveka, samo pripomba. Leclerc ima skoraj izključno slovensko meso – tudi tisto v akciji. Vsa svinjina, ki jo kupim tam, piše, da je iz Ihana. Perutnina je tudi od naših perutnin. Jaz vedno tam kupujem meso, ker so dobro založeni, imajo fajn mesarja in vse meso, ki sem ga tam kupila, je bilo slovenskega izvora.

ja kaj pa misliš da dela mercator pa špar in drugi, isto.

Pa saj ni fora v tem, čigavo je meso. Ihansko je ravno tako futrano s plastiko. Pravim samo, da če je izdelek na naših policah, mora ustrezati našim standardom.
A tisto pakirano je tudi slovensko? Zares mi ni pomemben izvor mesa. Recimo perutnine iz Pivke nikoli ne kupujem, ker sem se dvakrat nasrala in se mi je zagabilo. Nimam pa nobenega problema kupiti puranjega fileja iz Madžarske (dokler se ne bom spet nasrala:-).

Mene pa zanima, kakšna je to plastična hrana. Sama sem bila lani pri sorodnikih v Avstriji, kateri imajo prašičjo farmo. Hranijo jih izrecno z žitom, pa ene vitamine jim dodajajo in to je to.

Aja, pa plastična zelenjava. Vse opevate Mercator. Danes sem pogledala v M. od kod je kaj. Por iz Nizozemske – sramota, ker je to ena redkih zelenjav, ki ostane tudi pri nas do pomladi, cvetača je bila španska, ostalo pa italijansko. Slovenska je bila edino zvevnena solata.

Čudim se, od kod vam ime plastična zelenjava. Res je, da je ta zelenjava osiromašena vitaminov, katere zgublja iz ure v uro po bratvi. A mislite, da je tista zelenjava, katero kupite na tržnici od branjevke toliko boljša. Pajade. Kar ne proda danes bo pa jutri ali pojutrišnjem, potem sta pa z uvoženo zelenjavo že zelo blizu.

Stavit grem, da najmanj tričetrt kritizerk v življenju še ni posejala ali posadila ene flance, razen kakšnih okenskih rož.

očitno je to nek drug TUŠ, ker v našem dobiš vse priznane blagovne znamke, ja in tudi tiste cenejše, odločiš se pa tako sam, kaj boš kupil.

zihr ja, da ima mercator slovensko robo, tista,ki pa sličajno zaluta na njegove police, je pa itak tako draga, da si jo lahko le malokdo privošči.

ma ej, sedaj si pa res zoprna, vsak kupuje tam kjer mu je všeč in se dobro počuti, če se ti ne je to tvoj problem in zaradi mene kar kupuj drugje, samo ne prepričuj nekoga, da zmotno misli.

čudno, da ni pomrlo polovice italjanov.

Včasih smo veliko hodili v Tuš, ker so nam pred nosom postavili moderen in lep supermarket, ki mu Mercatorjeva “socialsitična” štacuna ni mogla konkurirati. cene so bile tudi konkurenčne, njihove blagovne znamke pa večinoma ekstra poceni. Potem smo se preselili, imamo najbližje Mercator, ki je solidno založen, solidno čist in solidno prijazen (po zaposlenih). Najbližji Tuš pa je pajzl, da se nimaš prostora niti ustaviti med policami, pa te že od zadaj porivajo. Tako, da večino stvari kupujemo pri najbližjem sosedu, edino po Zlato kavo pa še skočim do Tuša.
Kar se pa robe tiče, pa je v EU itak vse isto pakovanje. Če eksplicitno ni navedeno, da je proizvedeno v SLO, je lahko tudi pa recimo iz Madžarske. Saj veste, da pijemo poljsko Alpsko mleko (eni prvih so imeli nore krave), da je Drogina rdeča pesa lahko proizvedena tudi na Madžarskem (na isti polici sta bili dve seriji, ena SLO, druga madžarska), riž itak vseeno, kje in od koga ga kupiš, ker večina proizvajalk ima tako ohlapne predpise, da se riževa polja zalivajo s takšnimi pesticidi, ki so jih v ZDA (pa so pravi packi proti nam) prepovedali že pred petdesetimi leti. “Odlično” sojino mleko, ki naj ne bi bilo alergeno in uh in ah, pa je itak pridelano pretežno iz tistih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svetovne proizvodnje, za katero priznavajo, da je gensko “oplemenitena”. Tega je za naštevat in naštevat, če nas hoče motit. Moj stari ata je stalno rekel, če so ga mamka vprašali, kakšno je kosilo, da za drek je vse dobro.

New Report

Close