Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se da preživet s plačo 1100 eur izplačila na mesec?

Ali se da preživet s plačo 1100 eur izplačila na mesec?

hecno, a plačo pa že ima in piše, kot da jo že prejema….
pride na račun…
[/quote]
Razume vsak kakor hoče.
Punca se v najem šele spravlja.

Mi moramo preživeti z 800€ trije.


Razume vsak kakor hoče.
Punca se v najem šele spravlja.
[/quote]

pustimo najem pri miru, če ima plačo in službo že tu, bi morala za OD tudi zaprosit čim prej… nima veze najem… pa verjetno je otrok tudi že v OŠ vpisan.
point mojega posta je, da naj se ne obira do CSDja stopit…

S poceni stanovanjem se bo nekako dalo. Otrok rabi, ti tudi. Če imaš še kak dodatek, preživnino, bo šlo je. Pusti ostalo koliko ima slovenec, odvisno kje inkako živi in s kom. V tvoji situaciji imaš brez prevoza, malice…to porabiš….stroškov okoli 300 e, upravnik če bo, računaj okoli 100e različno…s skladom, vključene smeti…plus do 30 elektrika, isto tv internet..okvirno…telefoni..mobi kolikor je okoli 20, 22 en paket… kurjava 40 na mesec če bo majhno stanovanje, če ne več več…, verjetno imaš dodatna zavarovanja, računaj 32 na mesec, zdravstveno tv 13 e okvirno. Stanovanje okoli 400 če poceni dobiš, torej stroškov okoli 700e, no ostalo je hrano, obleko, prašek zobno pasto, ni veliko, nekaj je. Dalo se bo, ampak skromno. Mnogi z manj preživijo ampak je revščina, npr. upokojenci, ko ne morajo več delati, potem če hočeš pa dekletu bicikel kupit, bo pa drago…tako da ostali, če je samohranilka zračunat pa potem zafrkavat…ne vem kako jo sploh lahko…

S poceni stanovanjem se bo nekako dalo. Otrok rabi, ti tudi. Če imaš še kak dodatek, preživnino, bo šlo je. Pusti ostalo koliko ima slovenec, odvisno kje inkako živi in s kom. V tvoji situaciji imaš brez prevoza, malice…to porabiš….stroškov okoli 300 e, upravnik če bo, računaj okoli 100e različno…s skladom, vključene smeti…plus do 30 elektrika, isto tv internet..okvirno…telefoni..mobi kolikor je okoli 20, 22 en paket… kurjava 40 na mesec če bo majhno stanovanje, če ne več več…, verjetno imaš dodatna zavarovanja, računaj 32 na mesec, zdravstveno tv 13 e okvirno. Stanovanje okoli 400 če poceni dobiš, torej stroškov okoli 700e, no ostalo je hrano, obleko, prašek zobno pasto, ni veliko, nekaj je. Dalo se bo, ampak skromno. Mnogi z manj preživijo ampak je revščina, npr. upokojenci, ko ne morajo več delati, potem če hočeš pa dekletu bicikel kupit, bo pa drago…tako da ostali, če je samohranilka zračunat pa potem zafrkavat…ne vem kako jo sploh lahko…

Vi trije verjetno ne plačujete 500 evrov najemnine. Prepričana sem, da ne. Pa dobite tudi kakšen otroški dodatek, a ne? Zakaj drugi odrasli ne dela? Pa magari na črno?

Kaj ti daje misliti, da ne?

Dva zaposlena na minimalcu, oba na bolniski… ta-ra-raaa… pa smo tam.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vi trije verjetno ne plačujete 500 evrov najemnine. Prepričana sem, da ne. Pa dobite tudi kakšen otroški dodatek, a ne? Zakaj drugi odrasli ne dela? Pa magari na črno?
[/quote]

Zakaj pa misliš, da obstaja drugi odrasli?

Zakaj pa misliš, da obstaja drugi odrasli?
[/quote]

Ker če sta dva otroka, potem bo prišla preživnina, bo prišel visok otroški dodatek in zraven ene plače nanese veliko več. Razen če seveda mama samohranilka ne dela, ne dela tudi oče, ki bi moral plačevati preživnino.

Ker če sta dva otroka, potem bo prišla preživnina, bo prišel visok otroški dodatek in zraven ene plače nanese veliko več. Razen če seveda mama samohranilka ne dela, ne dela tudi oče, ki bi moral plačevati preživnino.
[/quote]

Kje pa piše, da mama ve kdo je oče?


Ker za malico ne bo porabila nic in hodila bo pes?
Verjetno se da preziveti, je pa to zivotarjenje.

Kje pa piše, da mama ve kdo je oče?
[/quote]
Avtorica je nekaj postov nazaj napisala, da je oče tujec in ni hotel priznati otroka.


Avtorica je nekaj postov nazaj napisala, da je oče tujec in ni hotel priznati otroka.
[/quote]

Najbrž je dobro vedel, da je bil samo eden od njih. Če bi bil samo on, bi sodišče v 21. stoletju dokazalo kdo je oče.

Ce si sama je dovolj za skromno zivlje je v lj. Z hcerko v osnovni soli pa ni dovolj za normalno zivljenje…


Avtorica je nekaj postov nazaj napisala, da je oče tujec in ni hotel priznati otroka.
[/quote]

danes je s pomočjo sline najmanjši problem dokazat očetovstvo.
če hočeš

danes je s pomočjo sline najmanjši problem dokazat očetovstvo.
če hočeš
[/quote]

Mogoce bi pa samo mir pred njim imela. Mogoce pa prihaja (nazaj) v Slo po desetletju zivljenja v tujini. Mogoce pa ocetu ne bo vsec, da se z otrokom seli recimo cez luzo v svojo drzavo izvora. Jurja bo ok. Garsonjera stane 300, 100 stroski. Za hrano in oblacila ter se kak tecaj za otroka bo. V soli bo pomagal sklad itd. Se bo dalo preziveti normalno. Srecno!

Garsonjere v lj za 300 so obupno visoke. Za 22 kv je cena od 290 eur navzgor, enosobna stanovanja pa od 350 do 400 navzgor, a v zakotnih delih in neopremljena. S tem da potrebuješ 2 najemnini vnaprej in provizijo za agencijo, če ni zasebne ponudbe. Stanovanja se oddajajo bliskovito hitro, kličeš drugi, pa si zamudil. Kar je starejše ponudbe, pa ni za govort. Recimo Logatec je bistveno cenejši pri najemninah, pa je samo 30 km stran in z dobrimi povezavami.

Seveda moraš imeti srečo, da te z otrokom sploh vzamejo, nas so najprej vprašali po otrocih, eni odkrito povejo, da otrok nočejo.

Tako da izpod 500 eur najemnine ne računaj, razen če najdeš majhno enosobno in ti spiš v kuhinji. Stroški so dodatnih 300, pa si na 800. Tole ti pišem zelo realno, ker sem 15 dni nazaj podpisala pogodbo, s tem da sem dobila prazno stanovanje, samo starejša kuhinja je notri, belimo in čistimo trenutno sami. 2 meseca smo intenzivno iskali, ljudje so pokvarjeni. Te naroči čez 2 dni na ogled, prideš on pa se niti na fon ne javi ali pa je že oddano.

Obvezno si najdi kako dodatno zaposlitev, ker je tvoja plača nizka za dve.

Mislila sem,da so najemnine za garsonjere visoke, od 300 dalje, pa 20 kv, pa nihče ti ne bo dal garsonjere, če sta 2.
Srečno tudi od mene 🙂

Ne razumem, kdo je tako nor, da se vrača v Slovenijo, če je bil v tujini. Vsi pametni odhajajo v tujino, ona pa nazaj v to bedo in nizke plače. Plača, ki je omenjena, niti najmanj ni dovolj. Je za slabo preživetje, životarjenje in nič drugega. Mogoče kje na podeželju, v LJ pa definitivno ne. V najemu pa sploh ne. Pa četudi v drvarnici. Zelo slaba življenska odločitev.

Ne, ne bo dovolj. S tem samohranilka v Ljubljani ne more niti životariti, ne bo šlo. Ven iz Ljubljane bo treba pa še to bo ena siromaščina.

Daj ne jokajte, vse se da.
Stanovanje na obrobju, a še znotraj lpp je 300eur. 100, 150 stroškov. Kuhaš doma, voziš se z lpp, pa je.

Bolj realno računaj ti izplačano plačo. Odštej malico in prevoz. To je tvoja realna plača in ne 1100 eur. Malica in prevoz se ne šteje v plačo.
Kadar boš v bolniški,ne bo prevoza in malice.

Ne, ne da se. Z devetletnim sinom ziviva v mojem stanovanju in porabim 900 za samo življenje (300 stroški: 80 njegova malica in kosilo v šoli, 80 stroški bloka, 30 elektrika, 60 ogrevanje, 70 telefon, TV, internet, 12 RTV), 200 bencin, 400 hrana in ostale stvari iz trgovine). Tu ni oblačil, obutve, dodatnih dejavnosti, drsanja, kina, kakšnega izleta, dopusta, nogometa, glasbe, če je za to nadarjen, registracije avtomobila, nič. Življenje s 1000 je totalna beda. Jaz imam več, ne živim ravno v revščini, vem pa, da 1100 ni nič in to brez plačevanja kreditov ali najemnine.


S tem dva samo preživita.
Stanovanje, lastništvo?
Sam preživim s 520 in svojo nepremičnino.


S tem dva samo preživita.
Stanovanje, lastništvo?
Sam preživim s 520 in svojo nepremičnino.
[/quote]
Koliko imaš stroške in koliko hrano?

New Report

Close