Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se gej lahko zaljubi v žensko?

Ali se gej lahko zaljubi v žensko?

You are doing it wrong. Džizs… Ientiteta usmerjenosti se izoblikuje kasneje.
[/quote]

Čaki no, Rok pravi drugače oz. tista njegova študirana prijateljica.

Čaki no, Rok pravi drugače oz. tista njegova študirana prijateljica.
[/quote]

Rekla kazala

Še naprej se drži moških, ker ne znaš rokovati z ženskami. Tvoje pisanje povzroča ravno kontra efekt – izzove bruhanje pri ženskah.
[/quote]

Namenjeno je tarčni skupini žensk, torej ženskam, ki jih takšno pisanje podžge, katerim je veliko do f**a 🙂 So mi same povedale, da moram spolnosti tako reči. Rad sem direkten in tako takoj naredim selekcijo in izločim vse frigidne biseksualke, ki ne vedo ali bi se premaknile ali bi zaspale zraven 🙂

Rekla kazala
[/quote]

Ljudem moraš dati priložnost, da dokažajo, kako se motijo :).

Ljudem moraš dati priložnost, da dokažajo, kako se motijo :).
[/quote]

Otrok pri svojih petih npr. letih pojma nima o spolni usmerjenosti. Ta se razvije šele v puberteti.

Oh koliko fantov je pred pubrerteto reklo, da so punce fuj, pa da se z njimi ne bi lupčkali… po 12ih jih je pa začel razmetavat.

Hormoni in spolno dozorevanje naredijo svoje.

Funny anekdota:

Smo se enkrat pelal z morja, pa so mati imeli na zadnih sedežih Lady al nek podobn trač magazin.

Če se prov spomnm sm kr naenkrat glasno komentiral spredn pa zadn konc ene na fotki. Fotru se je nasmejalo in smo šli na pijačo.

Free malinovc yaaaaaay :)))
[/quote]

Samo da ni bila Salome… 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Prvi meseci življenja? Kakšno okolje bi v prvih mesecih otrokovega lajfa determiniralo absolutnega geja? Če bi videl dva moška, ki se lubčkata? Ne razumem.
[/quote]

To gotovo ne. Bolj bi rekel, da se gre za odnos staršev do otroka. Bi pa bilo zanimivo raziskati te odnose pri tistih družinah, katerih otroci so (postali) geji/lezbijke in jih primerjati s tistimi, ki so straight.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Otrok pri svojih petih npr. letih pojma nima o spolni usmerjenosti. Ta se razvije šele v puberteti.

Oh koliko fantov je pred pubrerteto reklo, da so punce fuj, pa da se z njimi ne bi lupčkali… po 12ih jih je pa začel razmetavat.

Hormoni in spolno dozorevanje naredijo svoje.
[/quote]

No ja, v vrtcu imaš polno zaljubljenih otrok. In če ima fantek rad punčko, je to iskreno ter zares. Ne čakajo do pubertete :).


In kako recimo en mesec star otrok razume čustveno stanje staršev? Kako si ga pojasnjuje? Ve zgolj za svoje potrebe. Če je mati živčna, ga seveda to posledično tudi nervira, ne ve pa, da je morda v ozadju gej, s katerim šmira njen partner, oče tega otroka. Đizs :).
[/quote]

Še nisi slišala za podzavest? Tam noter se čuda zabeleži, tudi če ne razumeš stvari racionalno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No ja, v vrtcu imaš polno zaljubljenih otrok. In če ima fantek rad punčko, je to iskreno ter zares. Ne čakajo do pubertete :).
[/quote]

LOL

Frocovje še pri 15ih ne ve kaj je ljubezen.

Še nisi slišala za podzavest? Tam noter se čuda zabeleži, tudi če ne razumeš stvari racionalno.
[/quote]

Seveda, ampak ne zdaj pretiravat.

LOL

Frocovje še pri 15ih ne ve kaj je ljubezen.
[/quote]
Dovolj je, da vedo, kaj je zaljubljenost in metuljčki v trebuhu :).


Dovolj je, da vedo, kaj je zaljubljenost in metuljčki v trebuhu :).
[/quote]

To vedo iz pravljic. Ostalo je domišljanje.

To vedo iz pravljic. Ostalo je domišljanje.
[/quote]
Ti nisi bil nikoli zaljubljen pred 15?


Dovolj je, da vedo, kaj je zaljubljenost in metuljčki v trebuhu :).
[/quote]

To začnejo spoznavati tam nekje po 30-tem. Če…

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ti nisi bil nikoli zaljubljen pred 15?
[/quote]

Ni bilo razloga. Tudi zdaj nisem.

To začnejo spoznavati tam nekje po 30-tem. Če…
[/quote]

Zakaj tako pozno? Aja, prvi meseci lajfa, prišlo je do šumov v podzavesti :).

To začnejo spoznavati tam nekje po 30-tem. Če…
[/quote]
Kolikor sem uspel razbrat se tu ne govori o tem kdaj kdo začne kaj spoznavat, bistveno je kdaj to oseba doživlja, kar je nekaj čisto drugega, mar ne?

Vplivi okolja so posredna/direktna vzgoja, pa ti obračaj kolikor te je volja ;P
[/quote]

Nič nimam proti, če ti tako gledaš – jaz pa to dvoje ločim. Zame je vpliv okolja veliko širši pojem.

[IMG]http://i67.tinypic.com/6jhy87.jpg[/IMG]


In kako recimo en mesec star otrok razume čustveno stanje staršev? Kako si ga pojasnjuje? Ve zgolj za svoje potrebe. Če je mati živčna, ga seveda to posledično tudi nervira, ne ve pa, da je morda v ozadju gej, s katerim šmira njen partner, oče tega otroka. Đizs :).
[/quote]

Zakaj debatiraš o tem z mano? Pojdi brat strokovno literaturo, pa boš tam izvedela.
Jaz sem samo prenesel naprej, kar mi je bilo razloženo v eni zanimivi debati.

Če pa laično pomislim – dvomim da gre lahko za tako logično strukturo kot pišeš. Bolj mi je verjetno da obstaja nek subtilen vpliv čustvenih stanj okolice in otroka na smer razvoja – ki pa mora biti prisotna že v genetski zasnovi.

Zakaj debatiraš o tem z mano? Pojdi brat strokovno literaturo, pa boš tam izvedela.
Jaz sem samo prenesel naprej, kar mi je bilo razloženo v eni zanimivi debati.

Če pa laično pomislim – dvomim da gre lahko za tako logično strukturo kot pišeš. Bolj mi je verjetno da obstaja nek subtilen vpliv čustvenih stanj okolice in otroka na smer razvoja – ki pa mora biti prisotna že v genetski zasnovi.
[/quote]
Ne zanima me strokovna literatura na to temo. Je dosti bolj zaželjenih drugih tem za raziskovanje.
Ne čuti se napadenega, če ugotavljam, kaj si mislil, ko si podal informacijo naprej. Če nekaj ne razumeš, kako potem razlagaš naprej.


Ne zanima me strokovna literatura na to temo. Je dosti bolj zaželjenih drugih tem za raziskovanje.
Ne čuti se napadenega, če ugotavljam, kaj si mislil, ko si podal informacijo naprej. Če nekaj ne razumeš, kako potem razlagaš naprej.
[/quote]

Razlagam samo z amatersko interpretacijo – kar sem tudi napisal.
Ločujem tisto kar je del neke znanosti in raziskovanja od mojega razumevanja. Zato je tako napisano.
Razložiti si mora (če želi) – pa vsak sam, jaz ne želim vsiljevati svojega dojemanja.

Da še enkrat povem: jaz osebno – na osnovi tiste razlage – mislim, da smo ljudje delno predestinirani z rojstvom in geni – delno se po spolna orientacija vzpostavi v prvih mesecih pod vplivi okolja.
A ta vpliv okolja ni tako močan, da bi lahko iz človeka z gensko zasnovo za heteroseksualca naredil geja. Kvečjemu lahko naredi iz geja biseksualca, ali iz hetero – aseksualno osebo. Itd.


Kolikor sem uspel razbrat se tu ne govori o tem kdaj kdo začne kaj spoznavat, bistveno je kdaj to oseba doživlja, kar je nekaj čisto drugega, mar ne?
[/quote]

Ribica je rekla, da je glavno da pri 15 tih vedo, kaj je zaljubljenost. Jaz sem to razumel kot nekaj, da vedo, kaj doživljajo in zakaj. Jaz se pri 15 tih nisem spraševal zakaj sem zaljubljen, kaj ti pomeni itn, samo vem, da je bilo lušno (vsaj nekaj časa). 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ribica je rekla, da je glavno da pri 15 tih vedo, kaj je zaljubljenost. Jaz sem to razumel kot nekaj, da vedo, kaj doživljajo in zakaj. Jaz se pri 15 tih nisem spraševal zakaj sem zaljubljen, kaj ti pomeni itn, samo vem, da je bilo lušno (vsaj nekaj časa). 🙂
[/quote]
Aha, Ribica je bila pri teh letih že zrela z vsem znanjem v glavi… 😉

Tisto kar si/smo takrat doživljali se ne da ponovit, žal.
Mogoče pa nevednost le ni tako slaba? 🙂

New Report

Close