Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se javljate na neznane tel. številke?

Ali se javljate na neznane tel. številke?

Jaz nikoli. Tudi če vidim neodgovorjeni klic neznane številke, ne pokličem nazaj.

Vi?

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz ne, 18.05.2022 ob 19:31

Jaz nikoli. Tudi če vidim neodgovorjeni klic neznane številke, ne pokličem nazaj.

Vi?

Trenutno ja. Ker odprodajam/podarjam ogromno otroške opreme, rabmo plac!😂

Ja. Ker imam sluzbeni in zasebni telefon v enem.

Ne vem od kje ta paranoja ne dvigat….lako ste funkcionirali ko so bili stacionarni telefoni?

nova
Uredništvo priporoča

Imam čisto vest.

 

Ne.  Pred leti sem, zdaj se mi s prodajalci v tel. studiih ne da ukvarjati.

Javljam se, nazaj pa ne kličem.

Seveda. Zanima me, pa kaj porečete na to, da Vas poštar pokliče za dostavo in vi se nikoli ne javite. Potem pa pritožbe…

Seveda se. Se najvec kar se je zgodilo “groznega” je bil zgresen klic. Sicer pa so obicajno res klicali z razlogom.

Odgovor na objavo uporabnika
Poštar, 18.05.2022 ob 22:23

Seveda. Zanima me, pa kaj porečete na to, da Vas poštar pokliče za dostavo in vi se nikoli ne javite. Potem pa pritožbe…

Noben poštar ne kliče za dostavo kar tako v tri dni.  Če pa naročiš robo pa te obvestijo preko sms.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj sanjaš, 18.05.2022 ob 22:56

Noben poštar ne kliče za dostavo kar tako v tri dni.  Če pa naročiš robo pa te obvestijo preko sms.

Ja, ampak poštar pa pokliče, da pove, da prihaja in preverja, če si doma…..a pri vas ne?

Tudi jaz se javljam, kličem nazaj pa ne.

Moja sodelavka ima tudi tudi te fore, da se na neznane telefonske ne oglasa. Potem pa eno uro casa zabije z ugibanjem kdo je to bil, pa z googlanjem telefonske cifre….Dvignila bi, pa bi videla kdo je. Kura blesava.

Meni se je ze parkrat zgodilo da je bila neznana stevilka pac kolega, kolegica ki je zamenjala cifro….. Res ne razumem te fore da se ne dviguje telefona.

Btw: pri nas tudi postarji in dostavljalci poklicejo ko so v blizini, da preverijo ce smo doma.

Vedno dvignem, ni pomembno, ali imam izpisanega klicatelja ali pa je popolnoma neznana številka.

Tudi vračam klice, če je zgrešen klic iz SLO številke.

 

So me klicali za mamo iz bolnice, da so prestavili termin pregleda.

So me klicali iz optike, da so očala popravljena.

So bili zgrešeni klici, pa kaj potem.

 

Ne vidim prav nobenega razloga, da ob zvonenju ne bi dvignila. Kaj pa včasih, ko smo imeli samo fiksne telefone, kjer niti nismo vedeli, za koga v našem gospodinjstvu zvoni?

Za klice iz Slovenije dvignem. Kakšne čudne akviziterje pa blokiram in je opravljeno.

Večina klicev je smiselnih, le včasih se kdo zatipka.

Kaj pa mislite, da se vam lahko zgodi, če se javite na neznano številko? Resno me zanima, česa se tako bojite??? Da vas bo nekdo skozi telefon na gobec, če se javite?

Meni se ne da odgovarjat na ankete ali marketinške ponudbe, zoprno pa mi je tudi reči osebi na drugem koncu, da ne bom odgovarjala. Tako da se ne javljam, razen če pričakujem klic (poštar ipd). Če me pa išče nekdo, ki ima novo cifro, naj pošlje sms.

Odgovor na objavo uporabnika
noja13, 18.05.2022 ob 23:04

Ja, ampak poštar pa pokliče, da pove, da prihaja in preverja, če si doma…..a pri vas ne?

V tem primeru pričakuješ klic in veš, da bo klicala neznana številka.

Pa tudi pri dostavi hrane te pokličejo in ja, seveda da dvigneš!

 

 

Vedno se javim na neznano številko in tudi pokličem nazaj.

Nimam razloga in se ga tudi ne spomnim, zakaj se ne bi javila. Ne razumem takih ljudi.

Odgovor na objavo uporabnika
eni si pa komplicirajo lajf, 19.05.2022 ob 10:52

Vedno se javim na neznano številko in tudi pokličem nazaj.

Nimam razloga in se ga tudi ne spomnim, zakaj se ne bi javila. Ne razumem takih ljudi.

To je stalna praksa staršev vedenjsko problematičnih mulcev, da ne odgovarjajo na klice, ker je vedno lahko kak šolski mobilnik ali telefon kakega učitelja in na drugi strani ravnateljica ali razredničarka.:)

Odgovor na objavo uporabnika
jaz pa takole, 19.05.2022 ob 08:17

Vedno dvignem, ni pomembno, ali imam izpisanega klicatelja ali pa je popolnoma neznana številka.

Tudi vračam klice, če je zgrešen klic iz SLO številke.

 

So me klicali za mamo iz bolnice, da so prestavili termin pregleda.

So me klicali iz optike, da so očala popravljena.

So bili zgrešeni klici, pa kaj potem.

 

Ne vidim prav nobenega razloga, da ob zvonenju ne bi dvignila. Kaj pa včasih, ko smo imeli samo fiksne telefone, kjer niti nismo vedeli, za koga v našem gospodinjstvu zvoni?

Še to – dolgo, res dolgo nazaj sem na štopu pobrala par, študent in študentka.

Smo se prav fino zadebatirali, ni bila panika niti nekaj čakanja na cesti, ker je bila prometna nesreča.

Po nekaj čakanja sem ugotovila, da bi bilo dobro, da pokličem moža (takrat še fanta), da bom pošteno zamujala zaradi te nesreče, vožnje sem imela prek 50 km.

In kot v reklami, “dolgo pričakovan klic, a samo 1% baterije” – seveda se mi je izpraznil telefon.

Študentka mi je ponudila svojega, sem poklicala, na srečo se tudi mož vedno odzove na vse klice in sem mu povedala, kaj se dogaja.

Si ne predstavljam, da ne bi dvignil, po nekaj zamude bi me klicaril, jaz bi bila nedosegljiva – skratka, nepotreben kaos in skrbi.

 

In res ne razumem, česa se bojite, da ne dvigujete!?

 

Tudi jaz, javim se in poklicem nazaj.

Ce so ankete in prodaja, se vljudno opravicim in zavrnem, naj bo klicatelj se tako uporen in prodoren, sem odlocena ‘ne, hvala’ in sva zakljucila. No, na ankete vcasih odgovarjam, ker vem, da so placani od tega, a mene nic ne stane.

Se vedno javim, je pa res, da mi gredo najbolj na jetra ti zavarovalničarji, vsak mesec vsaj dvakrat kličejo, kako so se neki pogoji spremenili, kako morajo nujno priti na obisk in povedati, kakšne so spremembe bla bla bla. Odpikam v prvi minuti.

Se popravljam – ponavadi tudi nazaj pokličem, če je številka slovenska. Na mednarodne pa res ne vračam klicev, razen če ravno kaj pričakujem.

Na slovenske se javljam, iz tujine ne, ker pač nimam nekih kontaktov tam. Če je kakšna zavarovalnice, Telemach in podobno, jih najprej vprašam, kje so dobili številko. Soglasja za uporabo ne podpišem nikoli in ponavadi je po tem vprašanju mir. Če pa ni, pa omenim prijavo zaradi kršitve varstva osebnih podatkov, pa je potem mir.

na slovenske cifre se javljam, na tuje, če so približno iz tistih držav, s katerimi imam službeno opravka

slovenske cifre pokličem nazaj

 

 

New Report

Close