Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se je kdo srečal z otrokovo transspolnostjo?

Ali se je kdo srečal z otrokovo transspolnostjo?

Ne zmorem več. S partnerjem sva že nekaj let ločena. Nad hčerjo si deliva skrbnoštvo. Stara je 16 let. Pred parimi meseci je bila hospitalizirana na psihiatriji zaradi poskusa samomora. Takrat se je vse začelo. Pravi, da je končno ugotovila, da ni z njo nič narobe, da je transspolna oseba. Do takrat ni kazala nobenih znakov, ni se oblačila kot fant, nikoli ni govorila o tem, morda le kdaj pa kdaj, da so ji všeč dekleta. ok, to sem nekako sprejela, se pomirila s tem. Pač, všeč so ji dekleta.
tzZdaj pa bum! Hoče, da jo kličemo s fantovskim imenom, psihiater ji je dal napotnico za spolno kliniko. Seveda je mene sesulo, nikakor ne morem tega sprejeti. Nisem neka mama iz pradavnine, sprejemam njeno homoseksualnost, vendar to… Oče jo pri tem podpira oz. se je sprijaznil. Od takrat živi le pri njem, z mano noče imeti opravka. Pravi, da ko jo bom sprejela, ko jo bom začela klicati z njenim moškim imenom, takrat se bo z mano spet pogovarjala. Jaz pa jočem, ne zmorem. Cela moja družina je na moji strani, moja starša sta zaprepadena, saj je bila njuna ljubica, njina zlata vnukinja, ki bi zanjo naredila vse. Sta verna (jaz nisem) in tega enostavno ne razumeta. Jaz tudi ne.
Jaz menim, da je vse skupaj posledica medijev, promoviranje homoseksualnosti, transseksualnosti itd. Tudi njene prijateljice so tako misleče, vse se nazivajo z nekimi fanstovskimi imeni, a ko sem govorila z njimi, one si doma tega ne upajo povedati.
Jočem vsak dan, komaj se prebijam skozi dni, komaj opravljam najnujnejše, v službi nisem zbrana.
Ne morem pa preko tega. Ali je bil kdo na tem, ima kdo kak pameten nasvet? Nadvse bom hvaležna. Pa lepo prosim, brez obsojanj, ker mi je že tako in tako tako hudo…

 

Poglej vsega pač ne moremo razumeti. Sploh ne če nikoli nismo bili v koži ljudi ki se ukvarjajo z zadevami ki jih ne razumemo. TO pa ne pomeni da se odpoveš otroku. Verjetno si kdaj rekla da bi umrla za njo. Stari starši bi naredili vse za njo? No naredite. Pojdite preko sebe in jo sprejmite tako ki pač je. Verjetno je to vojno v sebi ki jo ti preživljaš sedaj ona preživljala leta pred tabo. Otroci pač ne delajo samomorov zato ker je vse super. Odloči se kaj ti je bolj pomembno. Tvoje muke trenutno ali tvoj otrok. Ker še vedno je tvoj otrok. Ista kot je bila. Isti človek. Samo več svojih strani ti je pokazala. Ti se moraš pa samo odločiti ali jo boš sprejela celo, ali samo del ki ti je sprejemljiv. Ne obsojam. Te razumem. Ampak če hočeš odnos s svojim otrokom boš morala nekako prek sebe.

Premalo ste molili in darovali v vaši družini, zato se vam to dogaja.

nova
Uredništvo priporoča

Obrni se nanje, bodo imeli vsaj nekaj odgovorov na tvoja vprašanja.
https://legebitra.si/

Tvoja hči ni edina s takimi problemi. So pa to izredno težke stvari, pa ne težke samo za starše in sorodnike, ampak predvsem za mladostnika, ki tako čuti. Zato daj na stran predsodke in poskusi sprejeti hči tako kot je, sicer boš otroka za vedno izgubila. Boš dobila sina namesto hčere. Še vedno pa boš imela otroka.

Midva z gospodom župnikom nimava teh težav, saj veva da se darujeva eden drugemu.

Zelo krščansko. Brcat žensko na tleh in se ji smejat v fris. Vrata v nebesa ti bodo široko odprta.

S tem se še nisem srečala. Sem pa vzgojila 4, ki so šli čez puberteto zelo burno. Vsi 4je so imeli obdobja nečesa. In vse jih je minilo. Ne trdim, da bo minilo tudi tvojo hčer, ampak obstaja pa velika možnost, da je to samo faza razvoja in merjenje, koliko si pripravljena narediti za njo.


Kaj bi bilo narobe, če bi namesto hčere imeli sina? Ali bi tako jokali, če bi se vam pred 16 leti rodil sin in ne hči?


https://www.jw.org/sl/svetopisemski-nauki/vprasanja/sveto-pismo-o-homoseksualnosti/


Kaj bi bilo narobe, če bi namesto hčere imeli sina? Ali bi tako jokali, če bi se vam pred 16 leti rodil sin in ne hči?
[/quote]

Bolano razmišljanje!
Pred 16 leti se je rodila hči in naj se oblači in obnaša kot ženska!
Imam sina enake starosti in če bi začel nekaj komplicirati v tej smeri, bi ga hitro spravil na realna tla!

Zelo krščansko. Brcat žensko na tleh in se ji smejat v fris. Vrata v nebesa ti bodo široko odprta.
[/quote]

To ni nobeno brcanje, ampak nasvet iz srca, kje so zgrešili in kaj morajo popraviti. Vi ateisti niti ne razumete osnov. Bom molila za vašo dušo, ki tava v temi.

Bolano razmišljanje!
Pred 16 leti se je rodila hči in naj se oblači in obnaša kot ženska!
Imam sina enake starosti in če bi začel nekaj komplicirati v tej smeri, bi ga hitro spravil na realna tla!
[/quote]

Ja, po moje, če ji/mu na silo kiklo navlečejo, bodo vsi problemi rešeni. V najboljšem primeru skrivanje za par let – do samostojnosti – v najslabšem ponoven poskus samomora.

Nisem se srečala s tem, ampak po prebranem mi deluje, kot da morate delati na sebi in na svoji družini. Če to oče sposoben sprejeti, bi lahko vi tudi. Če ne morete, je potem verjetno bolje, da nimate stikov. Na silo se ne bo dalo nič. Z nobenim pubertetnikom, sploh pa ne s takim, ki je samomor poskšal.

To je posledica vsega tega pompa, reklama, da je in biti homič, trans ali karkoli že. In potem pride otrok v ta leta in vse sprobava. Če bi bilo z njo kaj narobe, če bi bila motena bi ti kot mama že vedela. Spet ena nagravžna moda, naj hodi k psihiatru, da ugotovi, kaj je v resnici z njo narobe, kaj jo teži.

Bedarija, modna muha.

Odstop od realnega sveta 1:
Če je nekdo prepričan, da je Napoleon, je psihično bolan in ga je treba zdraviti.
Ostop od realnega sveta 2:
Če je nekdo prepričan, da je nasprotnega spola, je psihično zdrav in ga je treba spodbujati.
?????

Bedarija, modna muha.
[/quote]

Upam da nisi mati.
Ne bi dovolila? Kdo te bo pa vprašal za dovoljenje? Kaj pa bi naredila? Aja….verjetno jokala če bi otroku uspel samomor kako si bila popolna mati. In da ne razumeš zakaj. Okolica kriva. Ne to da mati ne dovoli da otrok čuti kar pač že čuti. Resno, upam da nisi mati. Če pa si pa upam da so tvoji otroci dovolj močni da jih ne bo pohabilo za celo življenje dejstvo da njihovi materi dol visi kako in kaj čutijo. Da jih je zmožna imeti rada samo če se obnašajo in čutijo točno tako kot si je ona zamislila. Ne bom nikoli razumela kako bi starši raje videli da se otroci celo življenje pretvarjajo da so nekaj kar niso in trpijo, zato da bodo oni sami zadovoljni in se lahko pohvalili kako fajn otroke majo. Si ne zaslužite otrok. Res ne.

Hčeri povej, da je za časom. Hit letošnje sezone je Covid. Transspolnost je passe.

Upam da nisi mati.
Ne bi dovolila? Kdo te bo pa vprašal za dovoljenje? Kaj pa bi naredila? Aja….verjetno jokala če bi otroku uspel samomor kako si bila popolna mati. In da ne razumeš zakaj. Okolica kriva. Ne to da mati ne dovoli da otrok čuti kar pač že čuti. Resno, upam da nisi mati. Če pa si pa upam da so tvoji otroci dovolj močni da jih ne bo pohabilo za celo življenje dejstvo da njihovi materi dol visi kako in kaj čutijo. Da jih je zmožna imeti rada samo če se obnašajo in čutijo točno tako kot si je ona zamislila. Ne bom nikoli razumela kako bi starši raje videli da se otroci celo življenje pretvarjajo da so nekaj kar niso in trpijo, zato da bodo oni sami zadovoljni in se lahko pohvalili kako fajn otroke majo. Si ne zaslužite otrok. Res ne.
[/quote]

Vsi transspolniki so ali
a) zmanipulirani od svojih nevrotičnih mater (majhni otroci) ali
b) imajo pridružene duševne probleme.
Po operaciji število samomorov med njimi ne pade, ampak se celo poveča, ker sprememba spola ne pozdravi njihovih duševnih motenj.
Vse ostalo je propaganda trgovcev, ki služijo na njih.

Tvoja deklica bo biološko (genetsko) za vedno ženskega spola, tudi če gre skozi ne vem kakšne terapije. Pri osebah, ki so spremenile spol, pa je bilo žal ugotovljenih še več samomorov, saj sprememba spola ni izpolnila njihovih pričakovanj ali niso uspeli zaživeti kot so si v teh mladih letih zamislili. . Pomisli sama, kaj vse si si zamišljala kot šestnajstletnica in kako te je potem sčasoma življenje uteklo v neko drugo realnost, ki ti je najpogosteje boljša kot najstniške fantazije. Toda če bi kdo takrat mahal po tvojih fantazijah, bi postal tvoj smrtni sovražnik, mar ne?
Punca ima terapevte in vse mogoče na voljo, za kar vas lahko pohvalim. Mamo ima pa samo eno. Nikar se ne umakni. Še vedno, čeprav ti je čudno in neznano in te bega, je to tvoj otroček. Ko se pogovarjata, ne pozabi, da imajo pri teh letih trenutke, ko so kot takrat, ko so bili stari tri leta in tudi komunikacije ne spraviš na kak zahtevnejši nivo 🙂
Predlagam, da si zraven, ne umikaj se. Če bodo ugotovljene za žensko normalne vrednosti hormonov, je previdnost pri spremembah spola še toliko večja. Z vsakim pridobljenim letom (mesecem) bosta ti in tvoja hči bolj vedeli, pri čem sta. Čisto možno je namreč, da ima nekaj bioloških danosti (hormoni recimo), zaradi katerih se lahko počuti manj žensko.
Njej mora biti težje kot je tebi, ampak boš zdržala.
Tako bolj od daleč poznam fanta, za katerega ne bi nikoli uganili, da je bil nekoč deklica.

Dodatek 1: Zdravi se samo stanja, ki dokazano škodujejo.

Dodatek 2: Če ima nekdo za sabo poskus samomora in ga sprememba spola odvrne od tega, je to dokazano bolj koristno kot škodljivo.

Dodatek 3: Če je nekdo prepričan, da je Napoleon, in ga to osrečuje in ne škodi nikomur, se ga pusti pri miru, podobno kot vernike večjih religij.

Dodatek 4: Avtorica piše, da otrok že ima profesionalno pomoč, problem je v tem, da se ona sama ne more sprijazniti, kar je pa seveda njen problem.

Tak model kot je tvoja hči je kot nalašč za Slovensko vojsko.

Dobro pleza po špagi, štangi, v kolikem času preteče 100 m? Se rada ruva, pretepa, boksa, brca, pljuva, preklinja, kakšno ušpiči? Če ne, je ženska.

https://postanivojak.si/kako-lahko-sodelujem/poklicni-vojak/

https://postanivojak.si/kako-lahko-sodelujem/stipendiranje/

Vodnik za transspolnike

slabo, če si “ono”:

Plača in dodatki (3400 € mesečno, če si na misiji)
Bonus na stalnost zaposlitve
Dodatek na delovno dobo
Zdravstveno zavarovanje
Pokojninsko zavarovanje (drugi steber)
Regres
Nadomestilo za povečan obseg dela
Terenski dodatek
Nadomestilo potnih stroškov
Ravnotežje med službo in zasebnim življenjem
Možnost dodelitve službenega stanovanja
Urejen delovni čas
Skrb za telesno pripravljenost
Opravljanje vozniškega izpita
Znanja in veščine
Preživetje v naravi
Rokovanje z osebnim orožjem
Delovanje v stresnih situacijah

Organiziranost in disciplina
Prva pomoč
Vodenje

A potem ženski boks, ženski tek na 100m (pod npr. 12s, česar ne zmore 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških) ne obstaja? Hja, tudi zaradi takih posplošitev si ženske želijo postati moški in obratno. Če ne bi mnogo teh stvari po nepotrebnem povezovali s spolno identiteo, bi se več ljudi počutilo udobno v svoji koži in bi verjetno tud transspolnosti bilo manj, ker spolna identiteta ne bi bila tako pomembna v povezavi z aktivnostmi.

To je moški ali transspolnik?

https://www.youtube.com/watch?v=Jbqldhpjy8M

New Report

Close