Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se po ločitvi živi boljše ali slabše?

Ali se po ločitvi živi boljše ali slabše?

Berem komentarje, ki mi dajejo mislit, da se po ločitvi živi slabše kot prej. Kar se tiče materialnih dobrin, verjetno res, kar se tiče psihe in svobode pa ne. Razmišljam o tem, saj je stanje nevzdržno. Sicer imam vse kar rabim, samo ljubezni ne, kdaj pa kdaj še kakšno fizično nasilje, psihično pa skoraj vsak dan s strani njega in njegove družine. Vsak dan bolj razmišljam o tem da bi šla stran. Ste živeli boljše ali slabše ko ste se ločili?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
dilema281, 23.09.2022 ob 13:53

Berem komentarje, ki mi dajejo mislit, da se po ločitvi živi slabše kot prej. Kar se tiče materialnih dobrin, verjetno res, kar se tiče psihe in svobode pa ne. Razmišljam o tem, saj je stanje nevzdržno. Sicer imam vse kar rabim, samo ljubezni ne, kdaj pa kdaj še kakšno fizično nasilje, psihično pa skoraj vsak dan s strani njega in njegove družine. Vsak dan bolj razmišljam o tem da bi šla stran. Ste živeli boljše ali slabše ko ste se ločili?

 

 

odvisno če mata otroke se slabše če pa nimata pa bolje… Ker preživnina ni tako nizka

to o slabšem materialnem stanju pišejo gor samo zapuščeni moški, ker želijo s tem prestrašiti ženske, da jih lolekov ne bi zapustile. sicer je pa tako, če si prej imela dve zdravi roki in nogi in jih imaš tudi potem, kaj te ovira, da ne zaslužiš? Večina se tudi ponovno poparčka in sta spet dva dohodka pri hiši.

nova
Uredništvo priporoča

A psihično nasilje ni bilo dovolj, da je bilo treba čakat še na fizično?! Ne vem koliko je tukaj kaj za razmišljat.

Tebi je nasilje sprejemljivo? Resno? Zakaj? Kako to?! Cloveku brez nasilja ne more biti slabse kot tistemu, ki ga je delezen!!! Imej se rada 😘

Službo imam. Malo se pozba več stroškov ampak to se je treba zagrebst za dovolj dobro preživnino… ženske na koncu več damo otrokom.

 

Bolj smo utrujene od več dela. Ne miremo delat nadur ipd ker otroc doma čakajo.

 

Zato je dobro imet suport okolice. Frendic. Da kdo vskoči.

 

Psihično je pa svoboda. Sploh ko prebolis. Jaz sem po2 letih našla moškega ki komunicira z mano, imava skupne cilje tj resno vezo in podoben pogled na lajf. Neprecenljivo. Pri 44.

Groza. Živiš tako kot si narediš! Ali bo dobro ali slabo je samo od tebe odvisno.

Sama sem sicer poročena, ampak če se ločis z nekom zaradi psihičnega maltretiranja, boš po ločitvi zaživela.moja kolegica je šla na bolje . živi pri starših, imela je bolezen,sedaj je bolje, tudi pomladila se je. Ni denar vse, več je psiha . Pa srečno

 

 

Denarja nimam, imam pa mir. Neprecenljivo. Zame in za otroke.

Vidm pr sestri….ja, duhovno je mir v isti sapi pa jamra, da lahko samo živi, in še to na meji….rada bi npr tavelko sobo dala na pol za 2 otroški, pa ni gnara…pol je servis na avtu, že glava boli….je šla hrana gor za tamale za 3 eur, jojprejoj. Laptop za 600e na 24 obrokov.

Če kej nepredvideno ugasne, je pa sploh penis….

Ampak ona je frej in je ful bolš. Žarnc, televizorjev, kvadratov za ogrevanje je pa isto ostal.

Pomisli: 2x račun za elektriko, vodo, ogrevanje, internet, zavarovanje, ločen letni dopust, smučanje, vsi izleti, torej 2x stroški….

Ve doživljaš nasilje, psihično ali fizično, slabše po ločitvi ne more biti. Kar pogumno.

Finančno gledano je seveda nekaj stroškov več. Je pa načeloma bolje. Sploh, če je posredi čustveno nasilje. Stike zreducirat na minimum, ostati zvest sam sebi in svojim načelom. Z lastnim zgledom tudi otrokom pokazati, da tolerance do nasilja ne sme biti.

Za samostojne ljudi, kot pravi nekdo zgoraj, z dvema zdravima rokama in “pospravljenim podstrešjem” je to definitivno korak v smeri boljšega danes in boljšega jutri.

New Report

Close