Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali si v restavraciji/gostilni upate povedati, da hrana ni bila dobra?

ali si v restavraciji/gostilni upate povedati, da hrana ni bila dobra?

V Ljubljani so prazne tiste s tradicionalnimi jedmi. (govejo juho, praženim krompirjem) bolj oblegane so stojnice s čevapčiči i bureki

Nisem zbirčen ampak ponavadi povem , če hrana ni dobra , ali pa kaj ni dobro , sem tudi že odšel brez plačila , pred kratkim pa sem si zaželel hamburger , nisem imel veliko časa , ker se mi je mudilo pa sem zavil v kiosk pri Car glasu na Kajuhovi. Že med pečenjem sem opozoril , da naj naredi dobrega , saj je bila želja res velika. No , mi ga naredi in odidem in ojoj parkrat ugriznem in ne morem verjeti kakšen okus. Moram reči , da take svinjarije še nisem jedel. Seveda ga nesem nazaj , je pa tudi slišal kar mu gre , nisem šparal besed. Seveda sem bil tisti dan lačen , tja pa nikoli več , kar sem mu tudi povedal.

Ne hodim na neke fensi šmensi ulala večerje za hud denar, če že grem v gostilno, je to malica, al pa kakšni ligniji, da doma ne smradim kuhinje al pa pica, ker domača iz šporheta res ni za primerjat, zato tudi ne kompliciram, če ni ravno tipi topi. Reklamiram hrane ne za teh nekaj eur, kolikor pride malica, razen enkrat sem jo res zavrnila, ker je bila na dnu zažgana, pa jim je bilo tako žal, da sploh nisem jemala kot neko tragedijo, sploh ker so se bonusno oddolžili s sladico. Ampak če je pa res kje povprečno ali celo neokusno, pa vseeno odgovorim, vendar samo, če me potegnejo za jezik s vprašanjem, kako je bilo – da si tega odgovora ne želijo slišati. Običajno ni naslednjega vprašanja. Plačam, brez napitnine in grem.

Torej tudi poješ zanič hrano?

ne, nikoli . Me pa tja ni nikoli več. In čedalje manj jem zunaj – sploh po menzah, friteza lokacijah – če že, jem pri preverjenih, ozrioma tam, kjer kuharji kuhajo v “akvariju” – da se vidi skozi steklo v kuhinjo…

Še manj pa zavrnem hrano – ker nikoli ne veš, kdaj se ti bo nekdo not useknil ali pljunil noter.

Da se kaj takega ne zgodi:

https://www.youtube.com/watch?v=VUJIrVFYcUo

https://www.youtube.com/watch?v=nkBSIPJaKrg

https://www.youtube.com/watch?v=O1vion7vrm8

https://www.youtube.com/watch?v=OhBmWxQpedI

https://www.youtube.com/watch?v=2JNCzjyUdRs

https://www.youtube.com/watch?v=rBong35pA48

Pa dober tek!

Po dolgem casu smo si zeleli srpske hrane in smo izbrali gostilv dubocico v ljubljani.

Po dolgem casu smo si zeleli srpske hrane in smo izbrali gostilno dubocico v ljubljani.
Poleti na vrtu, otroci se podijo in vrescijo pred hiso, porcije so se nam zdele bistveno manjse, racun pa zasoljen. Primerjali smo namrec se od takrat ko je gostilno vodil gazda ki je zdaj ne vodi vec. Skoda! Prej je bilo vse odlicno po normalnih cenah.
Ko smo se v sluzbi pogovarjali o tem sem izvedela da jim gre tako slabo da ponujajo nekaj malega preko kupona.
Tam nas res ne bodo vec videli.

Veliko se prahranjujem zunaj doma in rada zaidem v “neznane” lokale. Se mi je 2 x zgodilo, da to, kar sem prejela na krožnik res ni bilo užitno. Prvo je bila pica, ki je bila dobesedno surova in je pri najboljši volji ne bi mogel pojesti niti en košček. Sem povedala natakarju in kljub moji reklamaciji mi je pri skupnem računu zaračunal tudi pico, ki se je praktično nismo niti dotaknili. Drugo je bilo, da sem z krožnikom odšla direktno do kuharja in mu pokazala, da sem od pečenega odojka na krožniku dobila samo kosti. Dobila sem pojasnilo, da mu je res žal ampak, da je žal odojka zmanjkalo in, da je dal pač na krožnik to, kar je imel. Bilo je v petek zvečer in kljub temu, da nisem konflikten človek bi v drugačnem terminu zagotovo poklicala inšpekcijo. Žal takrat še ni bilo pametnih telefonov, da bi zadevo poslikala. Mi je mož pred tem rekel, da naj raje naročim kaj drugega in, da naj pustim. Ampak, da dobiš na krožniku eno veliko kost, ki ni imela na sebi niti malo mesa je bilo za mene žaljivo. Pa je bilo v priznani okolišči gostilni. Tako, da ja, če hrani res ni v redu (ali pa je sploh ni), to tudi povem.

Seveda povem. Saj tudi pojem ne.
In ker dober natakar že pred zaključkom obeda opazi, da sem nehala jesti, me vpraša kaj je narobe in prijazno in tiho povem.
Povem tudi če sem se sama zmotila pri izbiri hrane in mi sama kombinacija na krožniku enostavno ne ustreza. To je moja krivda in ne kuharjeva. Še manj od natakarja.
Nikoli ne izberem ponujene zamenjave hrane, ker mi se mi je jed že zamerila.

Groza.. Kost z malo vlakni na njej, ja – si kar predstavlja,m 🙂 in veš kaj, to si je tebi kot ženski upal prinest, moškemu se ne bi ….

Veš kaj gre pa še meni na živce: ko natakar naprimer že v kuhinji naroči naprimer en zrezek/stejk “za žensko porcijo” in en zrezek/stejk za moško porcijo. Zame je glavna sestavina glavne jedi naprimer meso/riba, ne pa potem kruh za zraven in priloga. Češ ker sem ženska, mi že po difoltu poservira porcijo z več zelenjave….. No way, majster, mene ne boš tako.

Nisem požeruh, sem gurman, samo v Sloveniji jih imam pa zelo pogruntane, da je moj stejk na žaru za tretjino manjši od tistega, ki ga dobi moški -, ko imajo tak kriti dogovor pri “šparanju glavne sestavine, kot je meso in se reče – ženska porcija lai moška porcija…… Se mi je to že 3x zgodilo v SLoveniji – 2x Ljubljana in 1x – nekateri pač niso pozorni, samo meni je pa to goljufija na fini način. Odite pozorni tudi na to. kako neenakomerno velike so porcije iste jedi napirmer. To dostikrat opazim tudi zato, ker nisem ljubitelj tistih plošča za dva ali tri, ampak da dobim napirmer porcijsko kos – in dobesedno res ne znajo pravično odšpogat ponekod.

in sem enemu rekla enkrat: a pri vas pa niste za enakopravnost na krožniku? Me je čukasto bledal, potem je pa dojel.

Groza.. Kost z malo vlakni na njej, ja – si kar predstavlja,m 🙂 in veš kaj, to si je tebi kot ženski upal prinest, moškemu se ne bi ….

Veš kaj gre pa še meni na živce: ko natakar naprimer že v kuhinji naroči naprimer en zrezek/stejk “za žensko porcijo” in en zrezek/stejk za moško porcijo. Zame je glavna sestavina glavne jedi naprimer meso/riba, ne pa potem kruh za zraven in priloga. Češ ker sem ženska, mi že po difoltu poservira porcijo z več zelenjave….. No way, majster, mene ne boš tako.

Nisem požeruh, sem gurman, samo v Sloveniji jih imam pa zelo pogruntane, da je moj stejk na žaru za tretjino manjši od tistega, ki ga dobi moški -, ko imajo tak kriti dogovor pri “šparanju glavne sestavine, kot je meso in se reče – ženska porcija lai moška porcija…… Se mi je to že 3x zgodilo v SLoveniji – 2x Ljubljana in 1x – nekateri pač niso pozorni, samo meni je pa to goljufija na fini način. Odite pozorni tudi na to. kako neenakomerno velike so porcije iste jedi napirmer. To dostikrat opazim tudi zato, ker nisem ljubitelj tistih plošča za dva ali tri, ampak da dobim napirmer porcijsko kos – in dobesedno res ne znajo pravično odšpogat ponekod.

in sem enemu rekla enkrat: a pri vas pa niste za enakopravnost na krožniku? Me je čukasto bledal, potem je pa dojel.
[/quote]

Sam to je pa res.
Čeprav jaz v gostilni nisem opazila, sem pa v menzi, kjer sva s kolegom stala pred blagajno in sva imela na planjih isto jed….samo da je bilo njegove 2x več….za isto ceno seveda.

Groza.. Kost z malo vlakni na njej, ja – si kar predstavlja,m 🙂 in veš kaj, to si je tebi kot ženski upal prinest, moškemu se ne bi ….

Veš kaj gre pa še meni na živce: ko natakar naprimer že v kuhinji naroči naprimer en zrezek/stejk “za žensko porcijo” in en zrezek/stejk za moško porcijo. Zame je glavna sestavina glavne jedi naprimer meso/riba, ne pa potem kruh za zraven in priloga. Češ ker sem ženska, mi že po difoltu poservira porcijo z več zelenjave….. No way, majster, mene ne boš tako.

Nisem požeruh, sem gurman, samo v Sloveniji jih imam pa zelo pogruntane, da je moj stejk na žaru za tretjino manjši od tistega, ki ga dobi moški -, ko imajo tak kriti dogovor pri “šparanju glavne sestavine, kot je meso in se reče – ženska porcija lai moška porcija…… Se mi je to že 3x zgodilo v SLoveniji – 2x Ljubljana in 1x – nekateri pač niso pozorni, samo meni je pa to goljufija na fini način. Odite pozorni tudi na to. kako neenakomerno velike so porcije iste jedi napirmer. To dostikrat opazim tudi zato, ker nisem ljubitelj tistih plošča za dva ali tri, ampak da dobim napirmer porcijsko kos – in dobesedno res ne znajo pravično odšpogat ponekod.

in sem enemu rekla enkrat: a pri vas pa niste za enakopravnost na krožniku? Me je čukasto bledal, potem je pa dojel.
[/quote]

in ko že na uč točno veš, da ni to 250 gramov mesa, kot piše v jedilniku navedeno pod tisto jedjo za tisto ceno…. Velja za 250 gramov pripravljene jedi, ne pa po kuhanju, ko jo je napirmer 180 gramov in nikakor ne 250…. Bomo začeli še tehtnice s seboj v gostilno nosit, pa naj potem gojufajo 🙂 Bodo oni men zelenjavo pa krompir prodajali med 20- 25 eur na račun mesa….

Sam to je pa res.
Čeprav jaz v gostilni nisem opazila, sem pa v menzi, kjer sva s kolegom stala pred blagajno in sva imela na planjih isto jed….samo da je bilo njegove 2x več….za isto ceno seveda.
[/quote]

Me veseli, da ti to tudi opaziš in razžalosti, da to kot ženska tudi doživiš.

Sicer pa – to počnejo že v osnovnih šolah, pri razdeljevaju prehranje – dečki dobijo več, kot deklice, pa čeprav plačajo isto ceno, dečki ne plačajo tavelikega kosila naprimer 🙂

Izkušnja 13-letne hčerke v OŠ pri kosiu: je prosila pri razdeljevanju če ji lahko da enako velik zrezek, kot predhodnjiku, ker ji je na krožnik vrgel pol manjšega, pa veš kaj ji je rekel? A ni zate zadost velik? Je bolj suha, res na pogled, ampak je v fazi intenzivne rasti. in koneckoncev to ni merilo – še plačamo zanjo taveiko porcijo kosila, mora dobit porcijsko taveliko, ne pa za tiste od 1. do5. razreda OŠ. Predvsem pa zato, ker se ji zamalo zdi, da je opozorila na nepravičnost, pa jo je nesramno nazaj zabil, ker je mislil, da jo lahko, ker je ona itak “najstniška šmrklja”. Pa je precej bolj pametna od njega pri svojih letih.

Jaz sem zelo vljudna, ampak, ja, povem.
Če je bilo preslano ( navadno juha), zažgano (navadno pica), razkuhano (zelenjava, riž, testenine), trdo (meso).
Na srečo sem našla gostilne, kjer kuhajo po mojem okusu in je nezgod zelo malo.
navadno se natakar opraviči, včasih zamenja krožnik, včasih ga ne računa – odvisno.
Zaradi tega nimam slabega občutka, pa tudi zamerim ne – vsak ima kdaj slab dan.

Meni se je zgodilo dvakrat, da je bilo tako zanič, da dobesedno nisem mogla jesti. Seveda sem povedala, obakrat mi niso računali jedi, pri čemer so mi prinesli drugo stvar iz menija po želji. Ena od restavracij je bila v tujini, mi niso zaračunali niti druge jedi, restavracija v Sloveniji pa mi je drugo jed zaračunala.

Če zelo dobro pohvalim sama, brez da me natakar vpraša. Če pa je tako pač, za pojest, potem ne rečem nič, če me natakar vpraša, povem, da je bilo v redu.

New Report

Close