Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ali so bili domobranci izdajalci?

Ali so bili domobranci izdajalci?

https://imgs.xkcd.com/comics/duty_calls.png
[/quote]

Ce bi se v Sloveniji toliko ukvarjali s sedanjostjo kot se z domobranci in partizani, bi ze zdavnaj prehiteli Svico.

Ce bi se v Sloveniji toliko ukvarjali s sedanjostjo kot se z domobranci in partizani, bi ze zdavnaj prehiteli Svico.
[/quote]
Najlažje se je ukvarjat s problemi, ki jih ni treba več reševat, so pa točke.

dejstvo je, da je bilo zaradi tita in OF veliko preveč mrtvih kot bi jih bilo sicer

zakaj so bil v Avstriji normalni in se niso šli takih igric kot OF in so enostavno čakali na konec vojne
preživeti je važnejše kot umreti za enega komunističnega diktatorja ali kogarkoli drugega

nova
Uredništvo priporoča

vse je res kar pišeš, le da se nas ni mogel v celoti znebiti. domobranci smo se začaso le umaknili v argentino in 91-tega izvedli ponovno ofenzivo ter premagali komuniste. s tem smo postali nedvomni zmagovalci druge svetovne vojne, ki se je končala šele tega leta in ne 45-tega kot lažno zavajajo komunisti s svojo zgodovino. v bistvu smo postali zmagovalci kar dveh vojn, svetovne in slovenske osvobodilne.

vedeti je treba, da so ogromno k takemu razpletu prispevali karadžordževiči, ki so samo grebli
posledica je bila, da stara jugoslavija tako rekoč ni imela več vojske
tiste, ki pa so bili mojstri bojevanja v avstro ogrski pa so izgnali (Borojevič) ali pa jih zaprli

Belogardisti so kolaborirali z nesposobnimi makaronarji, ki niso bili za nobeno rabo. Tudi Franco jih je v Španiji takoj pogruntal, zato se je raje na švabe navezal. Nemci so bili disciplinirana, sposobna vojska, zato so se tudi domobranci z njimi povezali, ker se je v tistem balkanskem kaosu vsaj takrat vedel red. Komunisti so zmagali, ker so imeli najbolj zagrizene ljudi na vrhu. Če bi domobranska vojska imela sto takih politkomisarjev, kot so jih imeli partizani, bi se druga pesem pela.

komunisti so zmagali, ker so se šli umazane igrice
belogardisti pa so bolj pošteno igrali
o zaveznikih pa ne gre izgubljati besed, ker se jim je šlo samo za okupacijo Evrope

Na koncu nam je Tito & company omogočil, da smo se šolali, imeli zdravstvo, socialo itd. Je bilo v povprečju kar fajn urejeno za navadne državljane.

Razumem sicer jih, odgovor na naslovno vprašanje je pa vseeno “da, bili so izdajalci”.

zato je pa gnila SFRJ 3x bankrotirala

s tabo sem opravil
nič več lupčka

s tabo sem opravil
nič več lupčka
[/quote]

Zaradi katerega dela stavka?

Zaradi katerega dela stavka?
[/quote]

se opravičujem za pomoto
pravilno je:

MIDVA SVA OPRAVLA !

Da, so bili. Domobranci, belogardisti in nemškutarji. Prav tako večina takratnega političnega vrha.

se opravičujem za pomoto
pravilno je:

MIDVA SVA OPRAVLA !
[/quote]

Seveda. To ni problem, da sva opravla. Mene samo zanima, zaradi katerega dela stavka o domobrancih (prvega – da jih razumem, ali drugega – da so bili izdajalci) sva opravla.

drugega

po tej logiki so bili tudi partizani izdajalci, ki so verjeli diktatorju Josip Brozu, ki je bil na strani hrvatov in srbov ter vedno proti slovenskemu narodu

Tara

midva sva opravla do 01. 10. 1989

Hm…..takrat enkrat so začeli rušiti berlinski zid. Zgodovinski dogodki.

Zdaj jim turizem zaradi nekdanjega berlinskega zidu precej cvete. 😉

Draga moja, rojena po osamosvojitvi…

Predlagam ti, da svoj pogled usmeriš v prihodnost… razen če želiš živeti od zgodovine. :-))
Tvoj Watamaro – rojen v času Woodstocka.

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Hm…..takrat enkrat so začeli rušiti berlinski zid. Zgodovinski dogodki.

Zdaj jim turizem zaradi nekdanjega berlinskega zidu precej cvete. 😉
[/quote]

ugotovil sem, da si v tem video prispevku pravzaprav ti
in jaz vedno prav ugotovim

https://youtu.be/2hgu9T8Fogs

Bodimo iskreni: narod brez vizije tezko govori o tem, katera stran je (bila) prava in katera napačna. Vse to natolcevanje še po 50 letih je samo znak odsotnosti kakršnihkoli moralnih vrednot. Človeku z dobrimi nameni in s čisto dušo na kraj pameti ne pade biti tako nespoštljiv do pietetete vseh padlih, saj ve, da so to temelji za njegovo bodočnost.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

ugotovil sem, da si v tem video prispevku pravzaprav ti
in jaz vedno prav ugotovim
[/quote]

A?

Ce bi se v Sloveniji toliko ukvarjali s sedanjostjo kot se z domobranci in partizani, bi ze zdavnaj prehiteli Svico.
[/quote]

Če bi si hoteli priznati, da so današnji koritniki skriti potomci nekdanjih klavcev, z lažnimi očeti, ki so jim dali “pravo” identiteto, bi šlo, tako pa tega še nismo usvojili. Pozicije so že davno vnaprej potalane edino po krvni ustreznosti. DNK test bi to potrdil.
Čemu bi oni še danes hajlali nekega enonogega trinoga in njegove falange, če ne bi bil krvni sorodnik? Pokopan delno v Vatikanu, delno v družinski grobnici na Dunaju, kot se zanje spodobi.
So pa lepo razporejeni na desni in levi.

New Report

Close