Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so RENAULTI res slabi avtomobili?

Ali so RENAULTI res slabi avtomobili?

A niso svoj čas v nekatere modele od volvotov vgrajevali renaultove motorje?

Kar se videza in udobja tiče, je Renault TOP!!
Zame se skrijejo vsi Bemflni, Merdžoti, Citroeni, Fordi, Golfi….

Govorimo o srednjem razredu vozil! 🙂

Sem se pa navadla zdej na Pižoje – videz top. Imajo pa preveliko armaturko, stole slabše (manj udobne) od Renoja in slabo preglednost. Se navajam – pa precej cenejši so!


Ja, volvotov vrstni petak 2.5 je bil v Safranu…

Če je reno TOP, zakaj pa potem ni na nobenem testu direktna konkurenca bemflu, mercedesu, audiju?

@Thorr
Kar se fotra tice – pac firma ima pogodbo z avtohiso, ki prodaja In servisira Renaulte
Dedek – pred 30 leti izbira majhnih avtov ni bila ravno tako velika
Tast in tasca – nakljucje (ocitno)
Jaz – bila sem ze vajena vozit Renaulte + sorodnik dela v Revozu in je upravicen do popusta

Problem renaulta ni toliko da crkuje vse po spisku, ampak da so materiali na ravni korejcev izpred 10 let, šlampasto so skupaj narejeni in njihovi motorji so vedno za konkurenco par korakov zadaj. Aja mimogrede, kaj ti mora dogajat da za družinski avto gledaš kapturja?? To je clio za 15 jurjev!? Poznam 2 taka primera, ki so se pustili oprati od marketinga, češ kako super so te male napihnjene spake. Oba sta kupila to sranje kot družinski voz. En je nabavil kapturja, drugi je bil vsaj malo bolj pameten in je kupil neko podobno Mitsubishi jajco. Obema je hudo žal, ker zadaj ni prostora nič. Prtljažnik neuporaben. Tlorisna površina mikroskopska, visoka pa menda meter in pol. Super za kako nočno omarico prevažati mogoče. Poraba zaradi oblike previsoka, vozna dinamika zaradi oblike porazna. Pa kaj tvoj genialac doma ve, kaj dobiš za 15-20000? Še marsikaj drugega kot napihnjenega Kliota jebote! Npr. Octavia karavan, Astra karavan, tudi kako reno jajco karavan verjetno…ne pa kliota!

A ti lahko razumeš, da nekateri želijo tak avto, da bodo lahko višje sedeli? Sama jih imam blizu 60 in težave s hrbtenico, s koleni, kolki. Izredno težko se usedem v nizek avto, še težje pa ven zlezem iz njega! Če bi imela denar, bi si tudi jaz kupila Capturja, ima ga ena soseda in se prav rada peljem z njo, tako udobno se je peljati, noter se usedem brez problema, ven stopim iz avta brez težav.
V karavanih, ki si jih naštel, se ne sedi nič višje, ampak bolj pri tleh.

A ti lahko razumeš, da nobenega ne zanima kakšne težave imaš ti, ker bi avtorica avto kupila za družinske namene z malim otrokom in ne za prevažanje penzionistov okoli?


Oh no, prepotentnež, ki pri družinskem avtu govori o vozni dinamiki, je hudo kredibilen.:-)
Ej, tipček, za glavni družinski avto (4 osebe) smo imeli peugeot 207. Pač prtljago prilagodiš razpoložljivemu prostoru. Edini minus je bil na koncu to, da so otroci zrasli, s tem pa je bilo vedno manj prostora za šoferja. Ta pa ima probleme s hrbtenico in koleni (pa je pod 40, športnik), zato smo zamenjali za višji avto (enoprostorec). Od takrat ne gremo več na nižjega. KaravanI niso praktični za po mestu (kjer se vsak cm dolžine pozna), poleg tega pa si pri tleh. Captur je na pogled všečen avto in za mlado družino čisto okolje. Res pa ni tako prostoren. Od Renaultov bi bil boljši (vecji) novi scenic.

Hej, in kaj je narobe s kapturjem kot družinskim avtom? Včasih so bili družinski avti še jugoti in stoenke! Pa smo se vsi lahko noter zbasali, foter, mat, jaz in moj brat! Kaptur je ogromen napram enemu jugotu, no.

Imela sem novega megana in sem se ga na veliko moje veselje prej kot v dveh letih znebila.
Mi je crknil v križišču pred službo- sramota, pa sta me potem dva klošarja prav prijazno zrinila na stran.,
pa mašina je čudno cvilila, bila trikrat na servisu zaradi tega- a jim ni uspelo odpraviti.
Tako da se mi je renault zameril.


Oh no, prepotentnež, ki pri družinskem avtu govori o vozni dinamiki, je hudo kredibilen.:-)
Ej, tipček, za glavni družinski avto (4 osebe) smo imeli peugeot 207. Pač prtljago prilagodiš razpoložljivemu prostoru. Edini minus je bil na koncu to, da so otroci zrasli, s tem pa je bilo vedno manj prostora za šoferja. Ta pa ima probleme s hrbtenico in koleni (pa je pod 40, športnik), zato smo zamenjali za višji avto (enoprostorec). Od takrat ne gremo več na nižjega. KaravanI niso praktični za po mestu (kjer se vsak cm dolžine pozna), poleg tega pa si pri tleh. Captur je na pogled všečen avto in za mlado družino čisto okolje. Res pa ni tako prostoren. Od Renaultov bi bil boljši (vecji) novi scenic.[/quote]

– jajc od pižoja za družinski avto?? no comment…v takem avtu nimaš kaj razporedit prtljago, ker jo nimaš kam…p
– vsak avto je praktičen za po mestu, če znaš volan vrtet


Oh no, prepotentnež, ki pri družinskem avtu govori o vozni dinamiki, je hudo kredibilen.:-)
Ej, tipček, za glavni družinski avto (4 osebe) smo imeli peugeot 207. Pač prtljago prilagodiš razpoložljivemu prostoru. Edini minus je bil na koncu to, da so otroci zrasli, s tem pa je bilo vedno manj prostora za šoferja. Ta pa ima probleme s hrbtenico in koleni (pa je pod 40, športnik), zato smo zamenjali za višji avto (enoprostorec). Od takrat ne gremo več na nižjega. KaravanI niso praktični za po mestu (kjer se vsak cm dolžine pozna), poleg tega pa si pri tleh. Captur je na pogled všečen avto in za mlado družino čisto okolje. Res pa ni tako prostoren. Od Renaultov bi bil boljši (vecji) novi scenic.[/quote]

– jajc od pižoja za družinski avto?? no comment…v takem avtu nimaš kaj razporedit prtljago, ker jo nimaš kam…p
vsak avto je praktičen za po mestu, če znaš volan vrtet[/quote]
Ja, seveda – zavrtiš volan v levo, pa se avto skrajša, ko ga v desno, pa gre nazaj v prvotno dolžino. 🙂

Vsi normalni kupujemo določen model avta na podlagi všečnosti, dizajna, mašin, ergonomije, itd, eni pa očitno na podlagi VIP…
No, kaj vozi dec?

Vsi normalni kupujemo določen model avta na podlagi všečnosti, dizajna, mašin, ergonomije, itd, eni pa očitno na podlagi VIP…
No, kaj vozi dec?[/quote]
To delajo samo pleh pič.kurji. Normalni gledajo na uporabnost in smiselnost, všečnost ni na prvem mestu 🙂

Vsi normalni kupujemo določen model avta na podlagi všečnosti, dizajna, mašin, ergonomije, itd, eni pa očitno na podlagi VIP…
No, kaj vozi dec?[/quote]
To delajo samo pleh pič.kurji. Normalni gledajo na uporabnost in smiselnost, všečnost ni na prvem mestu :-)[/quote]
Aha, se pravi ti pogledaš najprej za grdim avtom?
Uporabnost? Naj bo Berlingo 100x uporaben amapk to je zame gajba na štirih kolesih in nič več…
Smiselnost? V kakšnem smislu? Da ga sploh nimaš? Da kupiš novega najcenejšega na trgu? Da kupiš 20 let staro kripo za 500?


Oh no, prepotentnež, ki pri družinskem avtu govori o vozni dinamiki, je hudo kredibilen.:-)
Ej, tipček, za glavni družinski avto (4 osebe) smo imeli peugeot 207. Pač prtljago prilagodiš razpoložljivemu prostoru. Edini minus je bil na koncu to, da so otroci zrasli, s tem pa je bilo vedno manj prostora za šoferja. Ta pa ima probleme s hrbtenico in koleni (pa je pod 40, športnik), zato smo zamenjali za višji avto (enoprostorec). Od takrat ne gremo več na nižjega. KaravanI niso praktični za po mestu (kjer se vsak cm dolžine pozna), poleg tega pa si pri tleh. Captur je na pogled všečen avto in za mlado družino čisto okolje. Res pa ni tako prostoren. Od Renaultov bi bil boljši (vecji) novi scenic.[/quote]

– jajc od pižoja za družinski avto?? no comment…v takem avtu nimaš kaj razporedit prtljago, ker jo nimaš kam…p
– vsak avto je praktičen za po mestu, če znaš volan vrtet[/quote]

Kaj pa je za tebe avto? Tip, model?


To delajo samo pleh pič.kurji. Normalni gledajo na uporabnost in smiselnost, všečnost ni na prvem mestu :-)[/quote]
Aha, se pravi ti pogledaš najprej za grdim avtom?
Uporabnost? Naj bo Berlingo 100x uporaben amapk to je zame gajba na štirih kolesih in nič več…
Smiselnost? V kakšnem smislu? Da ga sploh nimaš? Da kupiš novega najcenejšega na trgu? Da kupiš 20 let staro kripo za 500?[/quote]
Pa saj je vsem tule jasno, da ti malikuješ jajca od bemfla. 🙂


No čaki mal, to je pa že mal bolano…tvoj stari fotr, tvoj fotr, ti, tast in tašča, vsi na renojih?? Upam da tvoj dec ni v vaši sekti….[/quote]

ja hvala, res sem se nasmejala, komentar dneva :)))

Vsak avto se lahko pokvari, eni se bolj drugi manj, So pa Renaulti med bolj pokvarjivimi
http://www.avtoblog.com/zanesljivost-motorjev-nemcem-ne-kaze-dobro/

Vsak avto se lahko pokvari, eni se bolj drugi manj, So pa Renaulti med bolj pokvarjivimi
http://www.avtoblog.com/zanesljivost-motorjev-nemcem-ne-kaze-dobro/%5B/quote%5D
Hahaha, Renaultu ne kaže tako slabo kot jajcam svete trojice.:-) thorči, thorči..

Francoska avtomobilska industrija bi propadla, če bi se Volkswagen odločil vstopiti še v tržni segment avtomobilov slabe kakovosti.


Ha ha, vw je že dolgo tam 🙂

Volkswagen je nemška Dacia.

Lej, že miljonkrat sem napisal da me ne zanimajo novejši letniki od nobene firme, ker delajo sama jajca..ne zanimajo me statistike okvar…..moji modeli bemflov so E39, E38, E46 E53

New Report

Close