Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so res vsi moški ki so frej, tako zanič?

Ali so res vsi moški ki so frej, tako zanič?

Nekako ne verjamem , da so vsi moški , ki so frej ( ločeni, vdovci) slabi. Te teme se tukaj pojavljajo tedensko. Jaz sem sicer v  dolgoletni vezi,  imam pa kar nekaj znancev, kolegov, ki so ločeni in se dosti pogovarjamo o tem. In se mi zdi, da so ti ljudje po ločitvi bolj osebnostno dozoreli, sploh taki, ki so par let sami in so morali na sebi precej narediti, osebnostno dozoreti, si nastaviti zrcalo in postati objektivni do sebe. Tisti ki so se hitro prišlepali eni, glavno da skuha, pa ponoči je itak tema, tisti ta hitri so ostali takšni kot so, ker so prehitro našli nov “varen pristan”,  sicer bolj slab, ampak  v sili hudič še muhe žre …  Po drugi strani tukaj skoz pišete, kako so vsi dobri moški  poročeni ali v vezi. Pa so res? Jaz ko  vidim kakšne pare, si prav rečem, dobra je da te gleda. Oni so samo  imeli srečo da so mladi spoznali nekoga. Neurejeni, žena jim je samoumevna, eni so prav telebanasti .

Vsak z IQ nad sobno temperaturo ve da to ni res. Tako kot niso vse samske ženske fuč. Pač mali umi radi posplošujejo. Pa ne dojemajo da samo takšne srečujejo zato ker je to pač njihov rang. Svoji k svojim. Ljudje zelo radi vidijo napake na drugih, svojih niso zmožni. Nihče ni popoln. So pa fajn ljudje tam zunaj. Poparčkani in nepopoarčkani. Tako kot so zunaj totalno moteni ljudje, v vezah in samski. Ni da si fajn človek, se ločiš ali pa partner umre in potem postaneš ne fajn. In obratno, si samski, čudaški kao, potem greš v vezo in postaneš fajn. Glupost pač. Izgovori za ljudi, ki si niso zmožni priznat kdo so in koga privlačijo.

Se strinjam , seveda niso vsi slabi. Jih poznam precej ločenih in so zdaleč od slabih. Eni so pa seveda psihopati, ampak taki so vedno bili in bodo. Velja za obe strani , tudi ženske so zmeraj večje možače, kako ne rabijo nikogar, nobene ženstvenosti. Pa ne bodo kuhale, pa ne bodo prale, pa saj nobenega ne rabijo. Ampak tudi to da imajo ljudje take kriterije, mi je mimo. Zadnjič mi kolegica pri 50-ih , ločena, reče, da je spoznala enega luštkanega. Prav razmišljala sem celo pot domov, kako zgleda moški ki  je luštkan pri 50-ih 🤣. kakšen opis človeka, da te kap zadene. Pa mora biti fit, pa brez trebuha. Ja a ženske pa imamo lahko celulit, pa gube? Potem velja za obe strani enako. Če mene vprašaš, se gleda popolnoma nepomembne stvari drug pri drugem. Pomembno je  kako se z nekom ujameš.

Večina zakonov je bolj igra za prevlado, kot kaj drugega. In dejansko mislim večina in se pri tem naslanjam na izsledke raziskav.

Dobremu moškemu pa… če se osredotočimo na vprašanje iz naslova. Dobremu moškemu so ženske razpoložljive. Izbira je dovoljšnja in ponudba raznolika. Gre za konkurenčni boj pri ženskah. Sploh tam, kjer je vrsta dolga.

Odnosi so pistali kar zakomplicirana reč. Vloge se spreminjajo. Na desnem robu Gaussove krivulje si več žensk deli enega moškega. Na levem si več moških izmenjuje eno (ali več) žensk. Večina vmes pa trpi. Visoka pričakovanja in nizke kompetence skorajda ne more rezultirati v kaj drugega.

 

Lp, 🐺

Verjemi da so.

Odgovor na objavo uporabnika
Zdravo253, 26.04.2024 ob 15:52

Verjemi da so.

aja? ker nočjo tvoje ribnate piz de?

 

Večina predsodkov izvira pač iz tega, da poveličujemo sebe. To je pač dejstvo. Vedno lahko najdeš nekoga, ki ima kao slabšo službo, ni v razmerju, nima premoženja itd.

Statistika pa pač potem poda realno stanje. Več kot 2/3 ljudi se razide kljub obljubljeni neki večni zvestobi.

Se pravi lahko potem tudi tu sklepamo po predsodkih, da niso kaj prida. Sploh, če gledamo po vrednotah. Zato je dejansko to kupčanje nepredmetno, vsaj tam kjer so vključena določena čustva.

Hja, večina je bolj žalost.

Sploh, kar se ločenecev tiče. Večina ločencev je obup. Predavanja o tem kako je bivša grozna in kaj vse mu je storila. Pa večina ima otroke.

Eni ločenci hočejo takoj drugo žensko, da bo skrbela zanj. Drugi pa se gonijo okrog na polno.

Ločenec bi prišel upoštev, če nima otrok, če ima urejene odnose z bivšo (beri: ne pljuva po njej, ampak tudi ne hodit seksat k njej) pa, če je minilo že vsaj kake 3 lete od ločitve, raje več.

Niso.

še slabši so 😮

Odgovor na objavo uporabnika
bolj žalost je, 26.04.2024 ob 19:21

Hja, večina je bolj žalost.

Sploh, kar se ločenecev tiče. Večina ločencev je obup. Predavanja o tem kako je bivša grozna in kaj vse mu je storila. Pa večina ima otroke.

Eni ločenci hočejo takoj drugo žensko, da bo skrbela zanj. Drugi pa se gonijo okrog na polno.

Ločenec bi prišel upoštev, če nima otrok, če ima urejene odnose z bivšo (beri: ne pljuva po njej, ampak tudi ne hodit seksat k njej) pa, če je minilo že vsaj kake 3 lete od ločitve, raje več.

Tudi vredu samskih nad 30 je kar nekaj. Samo v naši firmi jih je. Ne kadijo, ne pijejo,športajo itd. Samo so zgleda za vas neopazni.

Bolje samska kot z večino ločencev. Večina ločencev je adijo pamet. Ali so zapiti, propadli ali polni samih sebe, bahači. Ali pa sk.urbani do kraja. Pa večina ima otroke.

Samskega brez prtljage pa je v mojih letih težko najti.

Oddani so tisti, ki so svoji ženski prva izbira (top 10%). To so tisti, ki imajo tudi ljubice.

Nevidni so tisti, ki niso ‘uspešni’ in ‘privlačni’ (najnižjih 50%). To so tisti, ki so na suhem.

Nesrečno poročene so tiste ženske, ki so se sprijaznile s svojo 2 ali 3 izbiro in vztrajajo v zakonu zaradi otrok ali gmotnih ugodnosti (lepa hiša, dober avto, avtodom na Hrvaški obali – status nekaterim ženskam veliko pomeni).

Torej govoriš o 20% moških, ki so bili že v štartu svoji ženski druga izbira oz. tolažilna nagrada in se je ločila, ko je mislila, da je trava bolj zelena na drugi strani. Tak moški nikoli ni bil nekaj posebnega z vidika žensk. Sedaj pa je še plešast, plačuje dve preživnini in dela v fabriki za 1300 eur. Pije po šihtu in ne skrbi za svoje zdravje. To je moderni ločenec.

So ločenci, ki so imeli res obupne bivše žene v vseh pogledih. Od tega, da so bile lažnivke in manipulatorke, do varanja. Ti ločenci ne bodo tako hitro skočili v novo zvezo.

Tako ločenci kot vdovci so v svojem življenju bili fajn moški za svoje izbranke. V sebi so imeli pozitivne lastnosti, da je v njih nasprotna stran prepoznala ta potencial in sta določeno obdobje preživela skupaj. Za razliko od nas večno samskih, ki očitno nimamo niti ene res pozitivne lastnosti, da bi si zaslužili vsaj majhno pozornost s strani nasprotnega spola. Vsaj kakšen zmenek, prijazna beseda, izlet, bi nam zares napolnili življenje z optimizmom in se ne bi počutili popolnoma ignorirani s strani žensk. Da osvojiš žensko srce moraš biti zelo uspešen na vseh področjih življenja. Meni očitno nekaj zmanjka. Izobrazba, kariera služba, spoštljivost, prijaznost, čisto srce, skrb za zdravje očitno niso tiste lastnosti, da bi postal fajn moški. Katere so tiste lastnosti verjetno ne bom nikoli ugotovil, ker sem na dobri poti večno samskega življenja.

Odgovor na objavo uporabnika
Vaše mnenje, 26.04.2024 ob 14:19

Nekako ne verjamem , da so vsi moški , ki so frej ( ločeni, vdovci) slabi. Te teme se tukaj pojavljajo tedensko. Jaz sem sicer v  dolgoletni vezi,  imam pa kar nekaj znancev, kolegov, ki so ločeni in se dosti pogovarjamo o tem. In se mi zdi, da so ti ljudje po ločitvi bolj osebnostno dozoreli, sploh taki, ki so par let sami in so morali na sebi precej narediti, osebnostno dozoreti, si nastaviti zrcalo in postati objektivni do sebe. Tisti ki so se hitro prišlepali eni, glavno da skuha, pa ponoči je itak tema, tisti ta hitri so ostali takšni kot so, ker so prehitro našli nov “varen pristan”,  sicer bolj slab, ampak  v sili hudič še muhe žre …  Po drugi strani tukaj skoz pišete, kako so vsi dobri moški  poročeni ali v vezi. Pa so res? Jaz ko  vidim kakšne pare, si prav rečem, dobra je da te gleda. Oni so samo  imeli srečo da so mladi spoznali nekoga. Neurejeni, žena jim je samoumevna, eni so prav telebanasti .

Po moje je obratno, tisti, ki so v vezah so popolnoma zanič. Tisti, ki so frej pa so “pametnejši”.

Jaz sem ženska nad 30, brez otrok, tudi dokaj nevidna.. Ne vem, pa bi rekla tako na prvo žogo, kot sabi sebi radi rečemo, da sem čisto ok: zdrava, športna, služba, na svoje.. ampak, iskric pa ni od nikoder.. sem se že sprijaznila, da pač nisem tako privlačna in sem tako začela delati na sebi, karieri..  Za sex bi me še imeli, kaj več ne. Imam tudi  pomanjkanje samozavesti in iskanja potrditve pri moških.

Predvidevam, da je tudi pri samskih ok 30+ moških nekaj takega.. če nimate osvojenih osvajalskih in komunikacijskih veščin, ste spregledani, kar je škoda, ampak tako je.

to se pa ja ve, da so vsi moški prasci ☹

Jaz bi pa rekla da so tudi poročeni v kur… Dostikrat bolj kot ločeni, samski. Ker oni morajo na sebi dosti narediti, ne poročen, ki je s svojo punco od 17 leta, je pa osebnostno, duhovno in telesno len. Sorry, eni so  poročeni že 30 let, pa sem garant prepričana, da bi bili samski, če bi ovdoveli. Ker ne bi nove našli.

zanič si ti ki tukaj pravociraš moške 🙂

metlo vroke pa kej pametnega delat  in ti ne bodo neumnosti  in pravokacije po glavi hodle 🙂

ker imaš preveč časa 🙂 malposprav po hiši ali stanovanju 🙂 in ti ne bo dolgčas da bi tukaj

pravocirala moške 🙂

So fajn moški, kot ti je že zgoraj ena napisala, tudi med ženskami nas je veliko nevidnih  pa imam vse našteto, kar si zase naštel.

Nevidne smo tiste, ki niso gobčne, ki se ne mečemo ven, ki smo introveritrane, ki ne pijemo, ki ne žuramo … bi rekla, da je pri moških podobno. Če si introvertiran, nedružaben, negobčen… imaš dosti manj šans, da spoznavaš ljudi, imaš manj ali celo nič družbe in posledično tudi ne ženske. Ti je kaj poznano? Meni zelo.

Odgovor na objavo uporabnika
siva miš, 27.04.2024 ob 20:04

So fajn moški, kot ti je že zgoraj ena napisala, tudi med ženskami nas je veliko nevidnih  pa imam vse našteto, kar si zase naštel.

Nevidne smo tiste, ki niso gobčne, ki se ne mečemo ven, ki smo introveritrane, ki ne pijemo, ki ne žuramo … bi rekla, da je pri moških podobno. Če si introvertiran, nedružaben, negobčen… imaš dosti manj šans, da spoznavaš ljudi, imaš manj ali celo nič družbe in posledično tudi ne ženske. Ti je kaj poznano? Meni zelo.

Drži, sem eden takšnih. Malo čez 40, tam po srednji šoli nikoli nisem uspel najti primerne družbe zase in to je tudi glavni razlog da tudi ženske ne. Spoznal jih v tem času kakšnih 50, ki so mi bile všeč, pa jaz nisem bil nobeni od njih. Pa starejši kot si, vedno težje je…

Toyo, ja tako je.

Sem večkrat prav razmišljala glede žensk, ki z lahkoto dobijo moške. Pa sem pogruntala takole: da lepe dobijo z lahkoto moške pa naj so pametne ali butaste ali imajo fajn značaj ali gnilega ali so zgovorne ali čisto molčeče…

Ampak tudi tiste podpovprečnega videza dobijo moške, če imajo namazan jezik, če so družabne, če znajo čvekati, se družiti, …

Pri moških pa je podobno. Čeprav tam videz ne šteje toliko. Ampak ja, tisti, ki so gobčni, zgovorni, družabni, najdejo z lahkoto pa ne glede ali so pametni, butasti, bogati, revni… Poznam kar nekaj takih, ki nimajo ne keša, videz podpovprečen, ampak jezik pa namazan in babnice mennjajo kot gate. Se večkrat vprašam kaj ženske vidijo na njih, ker so res vse prej kot terne, ampak očitno namazan jezik in jim uspeva.

Niso vsi moški zanič, tako kot ženske niso vs zanič. Prvi pogoj za zrelega ločenega moškega je, da ima razpucan odnos z bivšo ženo, s katero ima otroke. Če to ni,  je pozabi zgodba. Žal je tega pri moških več kot pri ženskah, ženske lažje predelajo preteklost in grejo naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
siva miš, 27.04.2024 ob 20:26

Toyo, ja tako je.

Sem večkrat prav razmišljala glede žensk, ki z lahkoto dobijo moške. Pa sem pogruntala takole: da lepe dobijo z lahkoto moške pa naj so pametne ali butaste ali imajo fajn značaj ali gnilega ali so zgovorne ali čisto molčeče…

Ampak tudi tiste podpovprečnega videza dobijo moške, če imajo namazan jezik, če so družabne, če znajo čvekati, se družiti, …

Pri moških pa je podobno. Čeprav tam videz ne šteje toliko. Ampak ja, tisti, ki so gobčni, zgovorni, družabni, najdejo z lahkoto pa ne glede ali so pametni, butasti, bogati, revni… Poznam kar nekaj takih, ki nimajo ne keša, videz podpovprečen, ampak jezik pa namazan in babnice mennjajo kot gate. Se večkrat vprašam kaj ženske vidijo na njih, ker so res vse prej kot terne, ampak očitno namazan jezik in jim uspeva.

Se strinjam, ampak mislim da gre predvsem za tisto odbijajočo energijo, ki jo oddajamo. Ko si brez družbe, osamljen in ti z vsako ki te zavrne samozavest bolj pada in tako pač ne gre.

New Report

Close