Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Sprašujem se kako je z posvojitvami otrok iz Afrike v Sloveniji. Ali je nad tem kakšna kontrola ali so razmere take kot na Hrvaškem. Ali je dovolj da prineseš neko listino o posvojitvi, ki jo nobeden ne preverja in otrok dobi Slovensko državljanstvo. In tudi če je legalno ali je etično posvajati otroke še živih staršev. Zdi se mi da se tu zadovoljujejo potrebe staršev i ne otrok.

Menda so na Hrvaško  v zadnjih letih pripeljali 130 otrok  iz Konga, ki že 6 let prepoveduje posvojitve v tuje države. Vsi ti otroci so dobili  hrvaško državljanstvo brez preverjanja dokumentov o posvojitvi.

ti si lep primer posvojenega otroka iz tretje države

nova
Uredništvo priporoča

Primer iz Hrvaške, mamica svetlolasa Hrvatica z deklico  temne polti , pride v nakupovalni center. Tam je gospa   srednjih let, prav tako temnopolto,  deklica steče k njej in  se oklene njene noge, deklica začne jokati in jo noče spustit. Kaj si lahko mislimo o taki posvojitvi. vir. jutarnji zaglehttps://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/mucni-slucaj-iz-konga-otvara-brojna-pitanja-crna-djevojcica-u-bijelom-zagrebu-osjeca-se-usamljeno-i-drugacije-15295538?cx_testId=1&cx_testVariant=cx_undefined&cx_artPos=1&utm_source=pianojl&utm_medium=widget&utm_campaign=pianojutarnji#cxrecs_sda

razumljivo, kako bi se ti kot belec pocutil v kongu? samo dopvedat kaj novodobnim strokovnjakom

 

Žaljiva, ne vem zakaj, mogoče podpiraš trgovino z otroki ?

Menda je tudi v Sloveniji ena skupina ljudi , ki se ukvaraj z posvojitvami otrok iz Afrike-

Po mojem ni toliko, se pa 100% najdejo. Levica ščiti pedote.

Menda kar boleča tema za veliko parov iz Hrvaške in Slovenije. Menda je na WhatsApp , ena skupina, ki je organiziral posvojitve, predstavljala kot pomoč, je bila pa čista trgovina z otroki. Med njimi kar nekaj vplivnih in medijsko prepoznavnih obrazov.

 

Kaj vas tako zanima kako so se posvojili ti otroci, to ni vaša skrb. Prišli so na boljše, otroci se hitro privadijo na novo okolje.

Kolikor vem, so tele mame v SLoveniji, ki so kao posvojile črnčke, enostavno KUPILE otroke v Afriki. In potem so govorile, da so kao pomagale. Če bi želele pomagati, bi mami dale 10 eur na mesec in bi mame lahko obdržale svoje otroke. Tako pa so jih prodale Slovenkam.

________________ Gringo 15.01.2023. ob 12:55

In tudi če je legalno ali je etično posvajati otroke še živih staršev. Zdi se mi da se tu zadovoljujejo potrebe staršev i ne otrok.

________________

Legalno je, v kolikor so take posvojitve tam, od koder otrok prihaja, legalne.

Ali je etično, pa je drugo vprašanje in mnenja so deljena.

Je pa tako, da pri nas take posvojitve niso dovoljene, pa se v marsikateri temi ljudje sprašujejo, zakaj so otroci leta in leta oziroma celo otroštvo v rejniških družinah in zakaj se jih ne da v posvojitev. Tukaj se pa potem na etiko ob posvajanju otrok živečih staršev zlahka pozablja…

Ne vem če sem zadel bistvo, se pa mi zdi da so  lahko te posvojitve iz Afrike en veliko obvod, kjer nobena institucija ne preverja , če so starši primerni za posvojitev  otroka. Ne bi smelo biti dopustno ,da za otroke iz revnih držav odločilen kriterije ali imaš dovolj denarja za tako posvojitev.

Mislim da tukaj tudi pri nas veliko nerada. Namenoma ali ne?

Isto se dogaja v Indiji in Juzni Ameriki.

Enkrat sem gledala en film na podlagi resnicnih dogodkov. V neki druzini je dojencek zbolel, zato so ga odpeljali v bolnico. Cez nekaj dni so starsema povedali, da je otrok umrl, v resnici pa so prodali otroka cloveku, ki je otroke prodajal posvojitvenim agencijam.

En dokumentarec iz Afrike je prikazoval, kako otroke ukradejo in jih pripeljejo v bolnico, od kjer jih prodajo naprej, drugi pa, kako neka zenska prepricuje mlade matere v mestu, ki nimajo podpore druzine, da jim dajo svojega otroka, ki ga potem proda naprej za posvojitev. Tega je v Afriki ogromno. Ce gre otrok v posvojitev preko skorumpiranih zdravnikov v bolnici, posvojitev deluje boljkredibilno.

Menda so  trije otroci  z iste družine v Afriki , posvojeni  v tri različne družine v Sloveniji.

V času Juge je bilo drugače. Bilo je nekaj otrok iz SLO, ostale so šli iskat v Makedonijo ali na Kosovo. Postopek je vodil pristojni CSD in moral si jim dostaviti kup potrdil, da si zadostil zahtevam. Potem je prišla na obisk referentka, ki je vodila postopek. Marsikaj vprašala in odšla. Nisi vedel, če boš otroka res dobil.

Vem, ker sva z možem pred 40imi leti posvojila komaj rojeno deklico. Biološka mati se ji je odpovedala, že ko je bila noseča 7 mesecev. Otroka sva šla iskat v ljubljansko porodnišnico, ki je bila takrat še v UKC.

Otrok je bil po takratni zakonodaji eno leto v reji. Śele potem je CSD izdal odločbo o popolni posvojitvi.

Postopek je bil povsem brezplačen. Ne tako kot danes, ko moraš imeti krepko vsoto denarja, da dobiš otroka. Res bolj spominja na trgovjno z otroci.

Danes je najina deklica mati treh vnukov. Ima dobrega partnerja in nama je v veliko veselje, da sva se takrat odločila zanjo.

Zgodba s srečnim koncem. Ni pa vedno tako.

Vesel sem vaše zgodbe, ampak to je bila edina pravilna pot.  Lahko ste ponosni nase in na vajino hčerko. Tudi danes bi moralo biti tako. Želim vam veliko veliko lepih trenutkov .

Posvojitve so lahko zelo vredu stvar, če se vodijo tako kot se bi morale. Ampak da se nekdo zaželi otroka po svojih željah in potem izbira po slikah, nato pa plače nekaj, kar je zamaskirano v odvetniške stroške, je pa nedopustno in kaznivo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4060, 15.01.2023 ob 17:31

Kaj vas tako zanima kako so se posvojili ti otroci, to ni vaša skrb. Prišli so na boljše, otroci se hitro privadijo na novo okolje.

Ali sonres prišli na boljše? Ali je boljše izključno tam kjer je več denarja? Zakaj pri vseh malih črnčkih v sirotišnicah mnogi slavni Slovenci posvajajo otroke še živečih mater? Sprevrženo.

Maja Štamol Droljc. Posvojila dve deklici iz Gvineje Bissau. Videti je, da imata vsega dovolj. Vsa Slovenija se je Maji klanjala ko je deklici pred pandemijo peljala na obisk k biološkima mamama v Gvinejo Bissau. Ohranjajo stik in vsi so bili veseli in vse je bilo super druper. Mene je pa bilo groza. Tam sta bili dve materi vsaka z xx otroki in ti prideš tja na obisk iz bogate Evrope. Naj me vrag pocitra, če se ne vprašaš, zakaj ravno jaz ne smem živeti z mojo mamo? Btw obe sta bili čisto ljubeči, ni bilo nobenega nasilja. In Maja je obema pošiljala denar za šolanje ipd za ostale otroke. Zakaj ne dodati še stotaka in deklici pustiš vsako pri svoji mami? Ena od deklic je po vrbitvi v Slovenijo rekla, da bi se rada vrnila v Gvinejo Bissau in pletla zapestnice kot druge ženske v vasi. Ok, otroška fantazija. Ampak Maja ji je rekla, naj raje ostane v Sloveniji in se vrne v Gvinejo Bissau kot odrasla in poučuje ženske o modernem šivanju ipd. Torej, v enem zamahu poteptala sanje otroka in še razvrednotila gvinejske ženske, pletenje zapestnic je nula proti njenemu kreiranju ali kaj. Vrhunec je pa to, da si je noro noro želela prve deklice. A ko bi morala iti na prevzem v Afriko, je raje delala kreacije za Miss Universe tekmovanje in je njen mož šel sam po dojenčka. Sam celo pot z dojenčkom, jok, plenice, hranjenje, presedanje po avionih, sam. Ja res si si želela. Imwti malo deklico kot statusni simbol. Ta zgodba boli, pa ne od dobrodelnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Glej, 15.01.2023 ob 22:44

V času Juge je bilo drugače. Bilo je nekaj otrok iz SLO, ostale so šli iskat v Makedonijo ali na Kosovo. Postopek je vodil pristojni CSD in moral si jim dostaviti kup potrdil, da si zadostil zahtevam. Potem je prišla na obisk referentka, ki je vodila postopek. Marsikaj vprašala in odšla. Nisi vedel, če boš otroka res dobil.

Vem, ker sva z možem pred 40imi leti posvojila komaj rojeno deklico. Biološka mati se ji je odpovedala, že ko je bila noseča 7 mesecev. Otroka sva šla iskat v ljubljansko porodnišnico, ki je bila takrat še v UKC.

Otrok je bil po takratni zakonodaji eno leto v reji. Śele potem je CSD izdal odločbo o popolni posvojitvi.

Postopek je bil povsem brezplačen. Ne tako kot danes, ko moraš imeti krepko vsoto denarja, da dobiš otroka. Res bolj spominja na trgovjno z otroci.

Danes je najina deklica mati treh vnukov. Ima dobrega partnerja in nama je v veliko veselje, da sva se takrat odločila zanjo.

Zgodba s srečnim koncem. Ni pa vedno tako.

Sorodnik je z zeno sel po vasi poti, oziroma vi po njegovi. Dobila sta sina. Prav tako srecna zgodba.

Noro si je želela dojenčice, ampak kolecija ji je bila bolj pomembna. Mislim da pri normalni proceduri ta ženska, ne bi dobila možnosti posvojitve, ocenjena bi bila za neprimernega starša. Otrok pri taki mami nikoli ne bo na prvem mestu. Žalostno . Kaj bo  če se ga bo naveličala?

Odgovor na objavo uporabnika
dobila novo igračko, 16.01.2023 ob 00:50

Noro si je želela dojenčice, ampak kolecija ji je bila bolj pomembna. Mislim da pri normalni proceduri ta ženska, ne bi dobila možnosti posvojitve, ocenjena bi bila za neprimernega starša. Otrok pri taki mami nikoli ne bo na prvem mestu. Žalostno . Kaj bo  če se ga bo naveličala?

bolj je bil problem njen mož .

Odgovor na objavo uporabnika
Janja45, 15.01.2023 ob 23:53

Ali sonres prišli na boljše? Ali je boljše izključno tam kjer je več denarja? Zakaj pri vseh malih črnčkih v sirotišnicah mnogi slavni Slovenci posvajajo otroke še živečih mater? Sprevrženo.

Maja Štamol Droljc. Posvojila dve deklici iz Gvineje Bissau. Videti je, da imata vsega dovolj. Vsa Slovenija se je Maji klanjala ko je deklici pred pandemijo peljala na obisk k biološkima mamama v Gvinejo Bissau. Ohranjajo stik in vsi so bili veseli in vse je bilo super druper. Mene je pa bilo groza. Tam sta bili dve materi vsaka z xx otroki in ti prideš tja na obisk iz bogate Evrope. Naj me vrag pocitra, če se ne vprašaš, zakaj ravno jaz ne smem živeti z mojo mamo? Btw obe sta bili čisto ljubeči, ni bilo nobenega nasilja. In Maja je obema pošiljala denar za šolanje ipd za ostale otroke. Zakaj ne dodati še stotaka in deklici pustiš vsako pri svoji mami? Ena od deklic je po vrbitvi v Slovenijo rekla, da bi se rada vrnila v Gvinejo Bissau in pletla zapestnice kot druge ženske v vasi. Ok, otroška fantazija. Ampak Maja ji je rekla, naj raje ostane v Sloveniji in se vrne v Gvinejo Bissau kot odrasla in poučuje ženske o modernem šivanju ipd. Torej, v enem zamahu poteptala sanje otroka in še razvrednotila gvinejske ženske, pletenje zapestnic je nula proti njenemu kreiranju ali kaj. Vrhunec je pa to, da si je noro noro želela prve deklice. A ko bi morala iti na prevzem v Afriko, je raje delala kreacije za Miss Universe tekmovanje in je njen mož šel sam po dojenčka. Sam celo pot z dojenčkom, jok, plenice, hranjenje, presedanje po avionih, sam. Ja res si si želela. Imwti malo deklico kot statusni simbol. Ta zgodba boli, pa ne od dobrodelnosti.

Sem zelo podobno čutila ob zgodbi tele Maje.

Če nisi s slovenske strani potrjen kot primeren posvojitelj v tujini ne moreš posvojiti. Isto če tam ne ustrezaš njihovim pogojem in če ne dovoljujejo mednarodnih posvojitev. To da se posvaja otroke živih staršev v revnih državah (direktno od njih) je tudi meni za bruhat in ja mi meji na trgovino z ljudmi oz. za moje pojme to je trgovina z ljudmi. Sploh če pošiljaš potem denar dol materi. Zakaj ji ga ne pošiljaš brez da ti otroka prepiše če si tako dober človek? Pri 20+ miljonih sirot oz. otrok v sirotišnicah…. Ne poznam pa nikogar (osebno), ki bi tako posvojil. Pa sem posvojiteljica (rusija) in jih poznam kar nekaj ki so posvojili iz afriških držav. Vsi so posvojili iz sirotišnic. Nihče dojenčka. Če je otrok star manj kot leto in pol mi zasvetijo vse rdeče lučke, ker večinoma v posvojitev dajejo otroke nad enim letom in večina držav ima vsaj pol leta rok da najdejo prvo domače posvojitelje če je možno. In ja seveda plačaš stroške. To da naj bi bilo zastojn….kdo točno naj bi potem kril karte za tja, mesečno bivanje tam (brez tega večina držav ne posvaja), odvetnika za sodišče, prevajalce…? O posvojitvah so najbolj glasni ljudje, ki nikoli niso šli čez to. Je leta dokazovanj, upanj, iskanj…. Za večino. In ne ne izbiraš po slikicah. Oni izberejo zate otroka. Verjamem da obstajajo ljudje, ki gredo mimo tega, ampak bi se upala trditi da niso ravno pogosti in niso normalni vsakdanji ljudje to. Ker vas tako skrbi za otroke bi mogoče za slovenske se potegnili. Čez 500 otrok je v rejništvu v sloveniji. Večina v dolgotrajnem. Mogoče se za njih potegnete? Ker menda so najpomembnejši. Niso njihovi neprimerni starši katere se 18+ let čaka da se v red spravijo poembni menda, otroci so. Otroci imajo pravico celo otroštvo čakati da se starši v red spravijo. Ko odrastejo naj se pa znajdejo. Sistem je gnil. Niti približno postavljen tako da se otroke zaščiti ali pa gleda na njihovo dobro. Daje se šanse staršem. Njihovim pravicam. Otroci – nepomembni. Bodo že.

New Report

Close