Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Ali so tudi pri nas primeri trgovine z otroki kot na Hrvaškem.

Dejstvo je, da so na Hrvaškem to počeli levičarji.

Ni važno kdo to počne, je narobe, je kaznivo in je potrebno preganjati po zakonski dolžnosti Slovenskih pravosodnih organov.

lkj

nova
Uredništvo priporoča

Ko sva se midva prijavila za posvojitev , so nam rekli na CSD da izbiranje ni možno, ko  se enkrat odločimo za posvojitev .

Odgovor na objavo uporabnika
nekaj narobe, 16.01.2023 ob 12:36

Otrok je bil prav tak , kot sva ga iskala. Joj , naš pa v porodnišnici , pa ni bil tak kot sva ga iskala, bil je boljši.  V svoji zmedeni glavi, ne razume kaj je narobe.  Da prebiraš med otroki, kakšnega boš posvojil .  Kot da so blago.

 

Ne govori o zadevah, ki ti niso jasne. V Ukrajini je na voljo stalno cca. 100.00 otrok za posvojitve in zadeva je taka, da najlepše in najbolj zdrave in take, ki najbolj obetajo ponujajo samo ZDA ali VB…tam je to velik sistem in posel. Ostale pa ponujajo drugam. Težko jih je prisiliti ali naprositi, da ti pokažejo premium otroke-.Žal tako je. Pa če se se sliši tako bizarno…če greš v posvojitev in če izbiraš, boš izbral kar najbližje tvoji želji po osebi z katero boš celo življenje….ne enači tega z rojstvom…to je bolj trgovina. na srečo. Nevem kako je danes..ampak takrat sva morala biti silno prijazna in dati gotovino na mizo, da sva na koncu lahko izbirala med “premium” otroci. To sem takrat vzel kot nakup v Leclercu..tako to je.

Ne razumem , taki , ki so pripravljeni v nakup otroka, kot blago , bi morali biti takoj izločeni, kot neprimerni starši.  To je trgovina z otroki . Pa kako lahko to nekdo opravičuje.   To je kaznivo po vsakem zakonu v EU.   To se pravi da lahko pedofil posvoji otroke, če ima dovolj denarja?

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 16.01.2023 ob 09:56

Odgovor na objavo uporabnika
primernost, 16.01.2023 ob 09:39

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 16.01.2023 ob 09:28

večina posvojitev je zgolj trgovina z otroki in grozljiva travma za vse posvojene otroke. bolj kot poslušam zgodbe posvojenih otrok od vsepovsod, bolj sem zgrožena. kup otrok je dobesedno ukradenih.

 

absolutno bi bilo treba prepovedati mednarodne posvojitve. če hočete pomagat tujim otrokom, ki ostanejo brez staršev, donirajte denar, da jih vzgajajo njihovi sorodniki v domačem okolju.

 

Na svetu je čez 20 miljonov sirot. V sirotišnicah. V inštitucijah. Večina jih pri 16ih ali pa še prej vržejo ven in naj se znajdejo. Večina je zlorabljenih tam. Večina nikoli ni objema dobila. Večina pristane ali v drogah, prostituciji ali pa mrtvi že pred 20im. Sprejemajo tudi prostovoljce, predlagam da se enkrat odpraviš kam pomagat, pa potem povej če boš še isto razmišljala.

ja in teh otrok nihče noče posvajat. je tako?

iz afrike posvajajo male otročke, ki imajo starše, ampak ti starši so večinoma prerevni, da bi jih sami vzgajali in jih dobesedno prodajo evropejcem.

v ameriki pa itak imajo svoje črnce, katerim jemljejo otroke in grejo v posvojitve belim družinam.

prisluhnite kdaj ljudem, ki so dejansko dali to skoz. tistim, ki so bili posvojeni.

 

Kolikor otrok dnevno ugrabijo v Afriki jaz tudi nisem 100%, da imajo ti otrok mame. Oz, da so to ker ti ljudje vidijo kot mame in jim potem tudi nakazujejo denar, res mame. Ali so to igralke?

Pri vsem denarju ki se vrti okoli tega. Pa propagandi, ki jo dobijo tudi zaradi znanih posvojiteljev.  Ne vem jaz pač tem radevam ne zaupam. Sem res vesela, da mini bilo nikoli potrebno it va take postopke, ker bi se zelo težko znebila občutka, kaj če je otrok ugrabljen.

Kako lahko nekdo opravičuje nakup otroka.  To je moralno sprevrženo dejanje, izmeček ki izkoristi stisko drugih za zadovoljitev svojih želja.

Odgovor na objavo uporabnika
what the fuck, 16.01.2023 ob 14:20

Ne razumem , taki , ki so pripravljeni v nakup otroka, kot blago , bi morali biti takoj izločeni, kot neprimerni starši.  To je trgovina z otroki . Pa kako lahko to nekdo opravičuje.   To je kaznivo po vsakem zakonu v EU.   To se pravi da lahko pedofil posvoji otroke, če ima dovolj denarja?

NE govori..Neumnosti..

Najprej moras dobiti dovoljenje CSD v Slove..ki traja in je temeljit pregled…tudi finance..ko dobis dovoljenje..gres nato z papirji gor v tisto drzavo..kjer jim.to vse pokazez in nato se sele zacne. Oni isto komplocirajo, se bolj. Preverjajo. Gres na pogovore psihologu. Lazje je tistim, ki ze imajo svoje otroke. Placas pa seveda..stroske postopka..nastanitve..otrok je uradno zastonj..ampal stane vse ostalo kot sola pri nas kjer ti drzava govori, da je zastonj pa vsi vemo da ni.

Zato ne bluzi v tri dni…otrok te v Ukrajini naprimer pride od 3000 pa tja do 10 000 eur..odvisno od sirotisnice, agencije, papirjev…itd. TO NI POCENI.

Tudi za psa..das od 1000 pa tja do 10.000..pa je samo pes..tukaj pa gre za cloveka.

Odgovor na objavo uporabnika
nekaj narobe, 16.01.2023 ob 12:51

Ni važno kdo to počne, je narobe, je kaznivo in je potrebno preganjati po zakonski dolžnosti Slovenskih pravosodnih organov.

Se bojim, da je tega v EU in tudi ZDA preveč, da bi si upali sploh dregniti v to.

Jaz pa to razumem. Tudi z otrokom mora biti kemija, kot v ljubezni.

Odgovor na objavo uporabnika
kemija935, 16.01.2023 ob 16:21

Jaz pa to razumem. Tudi z otrokom mora biti kemija, kot v ljubezni.

Odgvor na ta komentar

Otrok je bil prav tak , kot sva ga iskala. Joj , naš pa v porodnišnici , pa ni bil tak kot sva ga iskala, bil je boljši.  V svoji zmedeni glavi, ne razume kaj je narobe.  Da prebiraš med otroki, kakšnega boš posvojil .  Kot da so blago.

Oseba, ki   deli otroke na premijske in škart robo, ki podkupuje, ni primerna za posvojitelja, saj bo v takem duhu vzgajal otroke. Vzgajal jih bo, da ni narobe kršiti zakone, deliti ljudi na manj vredne in več vredne, gledati vse skozi denar.  Da  izpolnjuje svoje želje  ne glede ali so   dejanja nezakonita in neetična .

Aja psa  primerjati z otrokom , je pa višek ciničnosti. Da se razumemo, da kupiš psa je tudi velika odgovornost , ki se je mnogi, ki imajo denar in se preseravajo z najbolj popularnimi pasmami ta hip , ne zavedajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Marija V, 16.01.2023 ob 18:30

Oseba, ki   deli otroke na premijske in škart robo, ki podkupuje, ni primerna za posvojitelja, saj bo v takem duhu vzgajal otroke. Vzgajal jih bo, da ni narobe kršiti zakone, deliti ljudi na manj vredne in več vredne, gledati vse skozi denar.  Da  izpolnjuje svoje želje  ne glede ali so   dejanja nezakonita in neetična .

Posvojenega otroka sem do 19 leta pripeljal do vseh izpitov, fakultete, znanja 4 jezikov….rednega dela..ima sportne dosezke, zna igrati instumente..potuje sam ze z prijatelji, punco…ceni in ve kaj je zivljenje. Smo eno. Vedno je bil tretiran kot naš. Vsako leto sva ga peljala tudi po Ukrajini in je sel na tabor, da je obdrzal stike.

KAJ SI TI NAREDILA DA BOS MENI PAMETOVALA? Psa kupila?

Otroka sem si imel pa vso pravico izbrati. Taksnega kot sem zelel.

 

Joj si se razburi. Samo odgovori ali je pravilno da si podkupoval. S tem da se hvališ in primerjaš , pa ti lahko povem, da imam 4 otroke, 7 vnukov.  In po tvojem naštevanju , naj bi s temu hvalila.

Odgovor na objavo uporabnika
Glej, 15.01.2023 ob 22:44

V času Juge je bilo drugače. Bilo je nekaj otrok iz SLO, ostale so šli iskat v Makedonijo ali na Kosovo. Postopek je vodil pristojni CSD in moral si jim dostaviti kup potrdil, da si zadostil zahtevam. Potem je prišla na obisk referentka, ki je vodila postopek. Marsikaj vprašala in odšla. Nisi vedel, če boš otroka res dobil.

Vem, ker sva z možem pred 40imi leti posvojila komaj rojeno deklico. Biološka mati se ji je odpovedala, že ko je bila noseča 7 mesecev. Otroka sva šla iskat v ljubljansko porodnišnico, ki je bila takrat še v UKC.

Otrok je bil po takratni zakonodaji eno leto v reji. Śele potem je CSD izdal odločbo o popolni posvojitvi.

Postopek je bil povsem brezplačen. Ne tako kot danes, ko moraš imeti krepko vsoto denarja, da dobiš otroka. Res bolj spominja na trgovjno z otroci.

Danes je najina deklica mati treh vnukov. Ima dobrega partnerja in nama je v veliko veselje, da sva se takrat odločila zanjo.

Zgodba s srečnim koncem. Ni pa vedno tako.

.https://siol.net/novice/slovenija/starsem-so-rekli-da-je-otrok-umrl-v-resnici-pa-so-ga-prodali-v-tujino-video-514184

.https://www.regionalobala.si/novica/tako-so-zdravniki-prodajali-novorojencke-rekel-je-naj-dam-roko-na-posteljo-zenske-ki-je-najbolj-podo

 

Film, posnet po enem največjih škandalov v sodobni Srbiji:

.https://www.kinodvor.org/film/sivi/

Odgovor na objavo uporabnika
Marija V, 16.01.2023 ob 19:09

Joj si se razburi. Samo odgovori ali je pravilno da si podkupoval. S tem da se hvališ in primerjaš , pa ti lahko povem, da imam 4 otroke, 7 vnukov.  In po tvojem naštevanju , naj bi s temu hvalila.

Uradno plačilo za stroške posvojitve niso podkupovanja. Bože mili..in ja z veseljem bi spet “podkupoval” da bi resil vsaj enega otroka bede ulice..zlorab in kriminala. To pojma nimas kaj je lajf..izven tvoje skupnosti. Se vidi.

To so tvoje besede  , citiram :  Nevem kako je danes..ampak takrat sva morala biti silno prijazna in dati gotovino na mizo, da sva na koncu lahko izbirala med “premium” otroci. To sem takrat vzel kot nakup v Leclercu..tako to je.

Sam si napisal da si podkupoval, da si dobil premium otroka.

Odgovor na objavo uporabnika
Marija V, 16.01.2023 ob 19:18

To so tvoje besede  , citiram :  Nevem kako je danes..ampak takrat sva morala biti silno prijazna in dati gotovino na mizo, da sva na koncu lahko izbirala med “premium” otroci. To sem takrat vzel kot nakup v Leclercu..tako to je.

Sam si napisal da si podkupoval, da si dobil premium otroka.

TAko je..uradnim stroskom dodas se nekaj evricev pa gre a naj imam zdaj slabo vest?

Kolikokrat si ti placala na crno? Koliko delavcev na roke? Kolikokrat so vzela racune po trgovinah? Pa se generacija juge si..kjer se je sam podkupovalo. He he he

Kje postaviti mejo , če ustvarjaš povpraševanje, dobiš ponudbo.  Če se pri tem spustiš na nezakoniti pot, pa dobiš kriminalce.

Odgovor na objavo uporabnika
v času Juge, 16.01.2023 ob 19:13

.https://siol.net/novice/slovenija/starsem-so-rekli-da-je-otrok-umrl-v-resnici-pa-so-ga-prodali-v-tujino-video-514184

.https://www.regionalobala.si/novica/tako-so-zdravniki-prodajali-novorojencke-rekel-je-naj-dam-roko-na-posteljo-zenske-ki-je-najbolj-podo

 

Film, posnet po enem največjih škandalov v sodobni Srbiji:

.https://www.kinodvor.org/film/sivi/

Sem brala in poslušala o tem škandalu. Ne morem soditi, kaj je res in kaj ne. Sem pa prepričana, da najina deklica ni iz kake take zgodbe. Sprejeli smo jo kot popolnoma našo. Nikoli nisem niti pomislila, da bi bilo kako drugače. Vedela sem, da ji bo treba nekoč povedati, da nisem njena biološka mati. Temeljito sem se pripravila, obiskala psihologinjo, ki mi je podala iztočnice, kako in kdaj naj to začnem. Takrat mi je bila v veliko pomoč knjigica Od kod Novakovim Mihec. Napisala jo je pionirka posvojitev v SLO Ela Zupančič.

Začela sem postopoma, starosti primerno. Nekako do začetka šole je že vedela vse kar jo je zanimalo. Tudi sošolci so vedeli “kako je z njo”. Včasih je priletala kakšna pripomba, “da sploh nimaš prave mame in očija”. Nič zlonamernega, le otroško nastopaštvo.

Ko je prešla v puberteto mi je rekla, da bi rada videla biološko mater. Realno sva se pogovorile, da bo lahko videla nekaj, kar ji ne bo všeč. Lahko si je ustvarila družino in na novo zaživela, lahko je čisto zabluzila, lahko je tudi med pokojnimi. Namero je potem opustila.

Sem pa želela slišati tudi drugo plat zgodb o posvojitvi. Moja sošolka iz osnovne je bila aktivna pri posvojitvah, zato sem se pogovarjala tudi z njo. Napisala je knjigo zgodb o ženska, ki so dale svoje otroke v posvojitev. Po navadi najprej slišiš … pa kako je lahko to naredila? Devet mesecev je bil otrok del nje, potem ga da stran!

Knjigo sem večkrat odložila, ker je bila tako kruta in žalostna, da sem se težko prebila skozi. Nikogar ni za obsojati, kar tako po defoltu. Moralo je biti res hudo, ker po takratni zakonodaji, smo imeli oboji celo leto časa, da se premislimo. Hud psihični pritisk, vsaj zame, ker se mi je vsako noč sanjalo, da so prišli po njo.

Preživeli smo tudi to. Hči je rasla, končala srednjo in faks. Se osamosvojila, poročila in zdaj imamo tri živahne vnuke, ki nam vsem polnijo življena z radostjo in ljubeznijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Glej, 16.01.2023 ob 21:47

Sem brala in poslušala o tem škandalu. Ne morem soditi, kaj je res in kaj ne. Sem pa prepričana, da najina deklica ni iz kake take zgodbe. Sprejeli smo jo kot popolnoma našo. Nikoli nisem niti pomislila, da bi bilo kako drugače. Vedela sem, da ji bo treba nekoč povedati, da nisem njena biološka mati. Temeljito sem se pripravila, obiskala psihologinjo, ki mi je podala iztočnice, kako in kdaj naj to začnem. Takrat mi je bila v veliko pomoč knjigica Od kod Novakovim Mihec. Napisala jo je pionirka posvojitev v SLO Ela Zupančič.

Začela sem postopoma, starosti primerno. Nekako do začetka šole je že vedela vse kar jo je zanimalo. Tudi sošolci so vedeli “kako je z njo”. Včasih je priletala kakšna pripomba, “da sploh nimaš prave mame in očija”. Nič zlonamernega, le otroško nastopaštvo.

Ko je prešla v puberteto mi je rekla, da bi rada videla biološko mater. Realno sva se pogovorile, da bo lahko videla nekaj, kar ji ne bo všeč. Lahko si je ustvarila družino in na novo zaživela, lahko je čisto zabluzila, lahko je tudi med pokojnimi. Namero je potem opustila.

Sem pa želela slišati tudi drugo plat zgodb o posvojitvi. Moja sošolka iz osnovne je bila aktivna pri posvojitvah, zato sem se pogovarjala tudi z njo. Napisala je knjigo zgodb o ženska, ki so dale svoje otroke v posvojitev. Po navadi najprej slišiš … pa kako je lahko to naredila? Devet mesecev je bil otrok del nje, potem ga da stran!

Knjigo sem večkrat odložila, ker je bila tako kruta in žalostna, da sem se težko prebila skozi. Nikogar ni za obsojati, kar tako po defoltu. Moralo je biti res hudo, ker po takratni zakonodaji, smo imeli oboji celo leto časa, da se premislimo. Hud psihični pritisk, vsaj zame, ker se mi je vsako noč sanjalo, da so prišli po njo.

Preživeli smo tudi to. Hči je rasla, končala srednjo in faks. Se osamosvojila, poročila in zdaj imamo tri živahne vnuke, ki nam vsem polnijo življena z radostjo in ljubeznijo.

Ni bilo mišljeno, da je deklica prišla v vašo družino na ta način.

To je bila replika na spodnje mnenje, da se je to dogajalo v Indiji in Južni Ameriki. Žal je (bilo) nekaj takega kriminala očitno povsod, žal tudi v bivši Jugoslaviji.

kraja in prodaja otrok

Isto se dogaja v Indiji in Juzni Ameriki.

Enkrat sem gledala en film na podlagi resnicnih dogodkov. V neki druzini je dojencek zbolel, zato so ga odpeljali v bolnico. Cez nekaj dni so starsema povedali, da je otrok umrl, v resnici pa so prodali otroka cloveku, ki je otroke prodajal posvojitvenim agencijam.

En dokumentarec iz Afrike je prikazoval, kako otroke ukradejo in jih pripeljejo v bolnico, od kjer jih prodajo naprej, drugi pa, kako neka zenska prepricuje mlade matere v mestu, ki nimajo podpore druzine, da jim dajo svojega otroka, ki ga potem proda naprej za posvojitev. Tega je v Afriki ogromno. Ce gre otrok v posvojitev preko skorumpiranih zdravnikov v bolnici, posvojitev deluje boljkredibilno.

Danes, ko smo del Evrope in urejena država, bi se morali držati zakonov. Posebej pri tako občutljivem vprašanju kot je nelegalna posvojite otrok in trgovina z njim . Tukaj ni opravičila da državni organi ne opravijo svojega dela.

Mislim da se posvojitelji v svoji silni želji po otroku, ne zavedajo da postopajo napačno in nezakonito. Vendar to ne opravičuje njihovih dejanj. S tem samo še bolj poganjajo storitev nelegalnih posvojitev in kriminalizacijo.

New Report

Close