Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so vaši najstniki dobili počitniško delo za čez poletje?

Ali so vaši najstniki dobili počitniško delo za čez poletje?

Po mojem mnenju država za študente zelo lepo poskrbi z vsemi deli (ki niso tako slabo plačana – 3,81x8x5x4= 609evrov/mesec za 8 urni delavnik, 5 dni v tednu, cel mesec – prib 4 tedne), štipendijami, boni… Spomnim se, ko sem imela 1. otroka na faksu (mož je dobro zaslužil, zato sem si ga v zadnjem letniku lahko privoščila). Država nama je dala več bonov, denarno pomoč, ponujala smešno poceni stanovanje v domu… Ker sem bila po faksu nekaj let nezaposljiva in sem morala delati kot prodajalka v trgovini, sem videla, kako težko je, ko nisi več študent – skorajda enaka plača za trikrat več dela, nobene pomoči v nosečnosti, nobenih bonov za hrano…. Lepo bi bilo biti še malo študent 🙂

A se vi hecate? Sihtov kar hoces, za vse starosti: http://www.studentski-servis.com ce pa v teh casih nic ne najdes, potem pa sori – si pa morda prevec izbircen. In manj kot 3,90€ neto te od 1.7. ne morejo placati.

Tebi je pa ful jasen koncept študentskega dela.
[/quote]
Smo, inteligentni, ne?

Mi pa razloži, meni kot študentu, kje sem falil v konceptu študentskega dela?
[/quote]

Da to ni osemurno delo cel mesec, zato tvoj izračun nima nobene zveze. Včasih je bilo študentsko delo tako dobro plačano, da sem si jaz osebno zlahka plačala mesec Grčije. Ker študentsko delo BI MORALO BITI plačano več od redno zaposelnih, ker so tudi ugodnosti bistveno manjše. Ni malice, ni prevoza na delo, ni regresa, nagrad, samo prgišče evrov na uro.
Ker pa se je izrodilo kot vse v tej državi, je cena seveda tudi na tem področju krepko padla. In ni res, da malo študentov dela za minimalno postavko. Veliko jih dela. Ker pa so tudi oni postali predragi, so delodajalci raje prešli na prisilne s.p.-je, da dobijo poceni kader.

Dobil, brez vez, v večji trgovski verigi, v lokalnem marketu. Nič ni pisaril prošenj, šel tja in vprašal, če je frej in so ga povabili na razgovor in je dobil. Letos druga leto zapored.

Delo ne dobi tisti, ki noce delat.

Moji najstnici sta našli delo vedno sami, počitnikovanje pa sva finarcirala starša!


Smo, inteligentni, ne?

Mi pa razloži, meni kot študentu, kje sem falil v konceptu študentskega dela?
[/quote]

Da to ni osemurno delo cel mesec, zato tvoj izračun nima nobene zveze. Včasih je bilo študentsko delo tako dobro plačano, da sem si jaz osebno zlahka plačala mesec Grčije. Ker študentsko delo BI MORALO BITI plačano več od redno zaposelnih, ker so tudi ugodnosti bistveno manjše. Ni malice, ni prevoza na delo, ni regresa, nagrad, samo prgišče evrov na uro.
Ker pa se je izrodilo kot vse v tej državi, je cena seveda tudi na tem področju krepko padla. In ni res, da malo študentov dela za minimalno postavko. Veliko jih dela. Ker pa so tudi oni postali predragi, so delodajalci raje prešli na prisilne s.p.-je, da dobijo poceni kader.
[/quote]

Prosim? Delo študenta bi morali biti plačano več kot redno zaposleni? Zakaj že? Redno zaposleni je v življenju že nekaj naredil običajno mora plačevat račune, ter seveda odvaja vse potrebne prispevke državi iz katerih se financirajo tudi študentje. Naloga študentov je študij, financirajo jih pa starši, tistim ki tega ne zmorejo država da tudi štipendijo. Ne rečem, da marsikdo ne rabi nekega postranskega zaslužka, da lahko preživi, ampak enačit delo nekega študenta, ki šele nabira izkušnje z redno zaposlenim je pa bolano.

Vidim, da je študentsko delo vedno slabše plačano. Tri desetletja nazaj smo v enem mesecu lagodnega dela zaslužili za dvomesečno potovanje, imeli za sproti in še nam je kaj ostalo. Kot hostesa sem si nabrala pa še razna darila in ugodnosti.

Dobrih 20 let nazaj je bilo super delati na bencinski črpalki, kjer smo čistili šipe strankam.
Napitnine so bile skoraj dvakrat večje kot plačilo.
Pa koliko novih ljudi smo študentje spoznali na pumpi. Ah, kje so tisti časi, ki so včasih bili.
Bilo je noro in lepo, lepše kot je zdaj! 😉

Se da delat na Hrvaškem kot dijak in kaj moraš imet sabo, če tam najdes delo?

Mercator Siska vedno vzeme studente. Pa tud baje ni problem dobit dela.

1. Kreten.A je to Hrvaška?
2. Sicer pa M plača min ceno.

Moj je dobil delo takoj saj je fant in dela kot vulkanizer in zasluži malo manj kakor jaz ki del 48 ur v tednu ves mesec

Prosim? Delo študenta bi morali biti plačano več kot redno zaposleni? Zakaj že? Redno zaposleni je v življenju že nekaj naredil običajno mora plačevat račune, ter seveda odvaja vse potrebne prispevke državi iz katerih se financirajo tudi študentje. Naloga študentov je študij, financirajo jih pa starši, tistim ki tega ne zmorejo država da tudi štipendijo. Ne rečem, da marsikdo ne rabi nekega postranskega zaslužka, da lahko preživi, ampak enačit delo nekega študenta, ki šele nabira izkušnje z redno zaposlenim je pa bolano.
[/quote]

Delo za določeno delovno mesto bi moralo biti določeno v neki vrednosti, ne glede kdo ga dela študent ali nekdo pred penzijo. To bi bilo fer in pošteno do vseh.


Kaj češ, popolnoma čredno opranoglavi ničvredni starši, ki silijo otroke že pri 15. v suženjstvo in jim pokažejo, da nikoli ne morajo bit tako malo vredni, da ne bi bili lahko še manj. In potem se ta teleta kot jih bereš tule trkajo po prsih, kako pomembne in nenadomestljive izkušnje so to za njihove otroke.
[/quote]
Edino tele je bil tvoj fotr ki te ni ze v osnovni soli med pocitnicami nabrcal v proizvodnjo delat.
Ce bi te bi mogoce se kaj ratal s tebe.
Tako si pa se dones slabse delovno sposoben kot vsak kot paraplegik.
Vse kar znas je pluvat cez vse ki nekaj delajo ali imajo.
Luzer na kubik !

Moja je dobila. Začne čez 3 tedne, ker smo zdaj na dopustu.
Na morje s prijateljicami ne hodi.
Bo pa delala 2 meseca, oktobra začne s študijem.

Moj je dobil. In je dijak.

Moja hčer se je med počitnicami ponudla eni frizerji v pomoč.  Stara je 15 let. Hodi prvi letnik frizerske.  Na zacetku so ji rekli, da ji ne bodo plačali , ker nima izkušenj.  Naredila je več kot 130 ur. Dobila je zastonj frizuro in 100 eur na roke.

 

Moj sin je bil dva tedna pri privatniku,8o ur,ni dobil nič,niti potnih stroškov,ne malice. Naj gaprijavim?

Odgovor na objavo uporabnika
summer on the beach, 21.06.2017 ob 08:53

Naša 17 letnica je že od februarja iskala delo za med poletnimi počitnicami, da bi si z zaslužkom plačala morje s prijateljicami.
Žal njeno iskanje ni obrodilo sadov in razočaranje je veliko.

Ali so vaši najstniki, ki so dobili poletno delo iskali preko študentskega servisa ali preko poznanstev?
Nekateri pravijo, da za počitniško delo vzamejo samo 18+, pa mi ni čisto jasno kako to, če nektari delajo že s 15 ali 16 leti?

Koliko € ste vi svojim najstnikom pripravljeni odšteti za morske počitnice prijatelji
(brez staršev)?

Za vse odgovore bom neizmerno hvaležna.

Lep in ne prevroč dan vam želi …

… mama razočarane najstnice

Sem zrihtala. Nič ne pristavim, če želi kam iti ali si kaj kupiti, si gre zaslužit. Prvo sem mu pokazala kako, drugo in tretjo službo si je zrihtal sam. Prakso tudi.

Povpraševanje po študentih je tako veliko da se moraš že pošteno odtepati da ga ne dobiš. Pa ne govorim o kelnarjenju. Naša ga je dobila v 30 minutah iskanja za pisarniško delo , vnašanja na računalnik za 9€  neto , kar mislim da je OK. Pa Pošta išče, pa razne firme za vnašanje izdelkov v spletne trgovine.

Sem še študentka in stara 25 let in sicer ne ni tako enostavno, ČE NISI  v večjih mestih je kar problem. Npr Koroška, Velenje in tukaj okoli je zelo slabo. Pregledujem že nekaj časa pa nič. kar pošljem pa že imajo ali pa ne odpišejo. Se mogoče dobi za mesarja ali pa pismonošo. Pa nismo vsi za vse.  A kaj neko navadno delo v pisarni ? NIČ, da bi lahko dobila izkušnje iz svojega področja, NIČ NIČ. vse v Celju, Ljubljani itd a pri nam nič…

Ko bi vsaj bilo na kakšni potovalni agenciji receptor ali pa kaj takega mah nič….

New Report

Close