Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali svojim otrokom kupujete petarde?

Ali svojim otrokom kupujete petarde?

Ti pa očitno tudi ne …

Akcija: Si upaš reči petardam reči NE!
V spodnjem linku so tudi fotografije poškodb zaradi petard.
Če imate možnost, pošiljajte te informacije/ slike takšnim, ki jih še mečejo. Naj vedo s čim se igrajo.

http://www.policija.si/portal/preventiva/jrm/petarde/bodi-zvezda.php

No, to je pa res en primer zabitega človeka. Ampak res, kako neumen moraš bit, da po taki frki še mečeš petarde? Prov ogledat bi si šla ta primerek idiota, mi poveš kje živi ta človek?

Po mojem mnenju je pa problem v policiji. Saj je prepovedano metati petarde v naselju, ampak če pa nihče ne ukrepa. Pri nas že poka ko pri norcih, samo da se stemni. Mečejo pa mulčki, stari okrog 10, 12 let. Policijska postaja je pa 200 m stran. Jaz mislim, da če bi se par dni zapored dva policaja malo sprehodila po naselju, bi bilo pokanja že precej manj. Pa kakšnega starša bi bilo treba fajn oglobiti, pa vsak dan v časopis dat naslov npr.: včeraj oglobili 30 staršev, itd. Mogoče bi pa potem starši malo premislili, če bodo mulcem še kupovali petarde.

Ker rakete pa niso nevarne???

Star datum, ampak vseen: men raketa ni štartala in je počla direkt “pod nosom”. Fabrški feler..

Sem sicer “star konj”, apak bl poč, več vesele. Se poka tud z avti, motorji. Tud z motornim čolnom in škarjami za živo mejo ( na mešanco).

Pa karbid.

Pa smo vsi živi.

Če pravilno in z rešpektam delaš z robo, ti ne bo nič.

Isto k žaga- morš met mal rešpekta, če ne si hitr ob prst.

Naši jih nimajo. Jaz bi jih prepovedala v celoti. To je res ena popolnoma nepotrebna, butasta zadeva, ki nima prav nobene koristi.

Imajo pa mulci to, ja, kje dobijo, se mi sanja ne. Verjetno imajo ne ravno inteligentne starše, ki jim jih dajo.

Ne. Niti ga ne zanimajo, pa je 14. Nikoli ne bi zapravljal denarja za tako neumnost. Poznam pa jih ogromno, ki jih kupujejo otrokom že v prvi triadi. Še v šolo jih nosijo. Enemu jih je celo oče pripeljal, da jih naj prodaja v šoli, potem pa je imela ravnateljica polno mizo. Meni so petarde totalno mimo. Izguba časa in denarja.

Pri nas jih mečejo direkt pred blokom, včasih je slišat kot da bi bilo v podhodu. Kak predlog kako prit iz bloka brez da grem mimo njih? Zaenkrat še ne znam letet

Komot jo razzene in mulcu in starsu v roki. In ko bi vsaj. Nima veze kaj, petarda al pa raketa. Takim debilom itak ne more noben preprecit/pomagat.

Ko sem bila majhna, takrat pri nakupih ni bil noben problem, še manj prepovedi. Dovoljeno je bilo od do. Enkrat sem jo dobila, ko sem šla mimo tako blizu, da sem na eno uho slabše slišala, da mi je srce v riti pristalo, da še danes niti velika ropota ne morem slišati. To je neke vrste travma.

Sosedje so vsko leto spuščali rakete. No enkrat pa, naštimajo, pa ni zagnali. Gre pogledati, takrat pa bom. Ostal brez òčesa, slep na eno oko. No saj pol pa niso več. Pa so imeli kupljene legalno takrat. Zdej pa mladina sama muštra pri tem, posledice se ve, kakšne so, ko poči. Take ne izuči nič, lahko je sto litanij, slike s posledicam. Šele takrat, ko poči in ostanejo invali za cel lajf.

Treba bi jih tako prepovedati, da nikjer ne bi bile dobavljive. Ampak črni trg se vedno najde.

Odgovor na objavo uporabnika
elaine, 12.12.2007 ob 15:26

Seveda gre z veseljem ven. Tako ima vsaj upanje na pobeg, med štirimi stenami, v suženjskem razmerju, upanja ni. Zanke pa verjetno ne zna narediti.

Sicer Star post, a še vedno aktualna tema.

Odgovor na objavo uporabnika
Če si tako prepričana, 31.12.2021 ob 13:50

Sicer Star post, a še vedno aktualna tema.

Tole Sem želela na svojo objavo citirati.

Spet prastara tema.

Ko smo imeli roditeljski sestanek v šoli, je bila najbolj glasna ena mama, ki se je zgražala, da imajo nekateri sošolci njenega zlatega sina, petarde. Da njen pa ne, da ona pa ne dovoli, da ona pa ne da denarja za petarde.

Ko pridem domov, mojega ne tako zlatega sina vprašam, kako je s tem zlatim fantom. In moj sine pravi, ja on nam je pokazal, kje prodajajo na črno peterde, in nas je peljal, da smo lahko tudi mi kupili.

New Report

Close