Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali tla v stanovanju raje pometate ali sesate?

Ali tla v stanovanju raje pometate ali sesate?

Pred kratkim smo kupili neki super duper vodni sesalec, ki sicer res dobro opravi svojo nalogo, ampak se je izkazal za rahlo zgrešen nakup. Ker preden to vesoljsko ladjo skupaj sestaviš in jo nakoncu spučeš in posušiš, preprosto vzame preveč časa. Pa še velik in zato rahlo štorast. Tako, da me je kar sram povedati, da ob sesalcu za tri jurje, rajši pometam. No uporabljam pa ga, ko delam generalko, pa za preproge in vzmetnice, tukaj se pa res super obnese, sploh globinsko sesanje.

Res je!
…pa še posesa takrat, ko me ni doma. 😉
Problem so samo koti, ki pa jih enkrat na teden posesam s sesalcem sam.
[/quote]

To je neučinkovito sranje. Temu se sploh ne sme reči sesalnik, nego pometač s primitivnim krmiljem.

Metanje denarja preč za šlampasto pometeno stanovanje.

Sesam. Dyson baterijski je zakon. Ni šans da je hitreje pomest.

Pri 3 sesalcih raje pometam. Povsod ploščice in parket. Imam rada mir in tišino zato me ropot sesalcev moti. Zame še vedno pripomoček št. 1.

Jaz izumljam smeti in prah, ki se bodo sami pospravljali. Pri poskusih sicer trenutno gre še nekaj narobe.

Sesam. Pometam res izjemoma.

Raje pometem, če gre za manjše površine. Na večje pa spustim Roombo.

To je neučinkovito sranje. Temu se sploh ne sme reči sesalnik, nego pometač s primitivnim krmiljem.

Metanje denarja preč za šlampasto pometeno stanovanje.
[/quote]

Zagotovo je tako, če imaš v stanovanju preproge in pode v več nivojih.
Jbg… živimi v precej novi stavbi, ki ima vse razen kopalnice v istem nivoju, preprog in zaves pa nimam. 😉
Meni zadošča.

Zagotovo je tako, če imaš v stanovanju preproge in pode v več nivojih.
Jbg… živimi v precej novi stavbi, ki ima vse razen kopalnice v istem nivoju, preprog in zaves pa nimam. 😉
Meni zadošča.
[/quote]

Po mojih izkušnjah samo nekaj križem kražem luta po prostoru brez načrta. Ko naleti na oviro spremeni kurz za nek kot in to je vse kar zna.

Rezultat je površno pometen pod.

Uf to moram pa moža vprašat.

Po mojih izkušnjah samo nekaj križem kražem luta po prostoru brez načrta. Ko naleti na oviro spremeni kurz za nek kot in to je vse kar zna.

Rezultat je površno pometen pod.
[/quote]

Ne vem… moj sesalec se ne zaletava več v ovire, ki so vedno na istem mestu.
Kako in kje pobere smeti sem testiral pa z drobtinami od zajtrka, ki sem jih namenoma spuščal na tla na mestih, za katere sem sumil, da bi jih sesalec izpustil. A glej ga šmentanega palčka – ko sem prišel domov drobtin tam ni bilo več, so bile pa v sesalčkovem kontejnerju za prah in smeti. 😉
Meni je rumbica v veselje, ker mi prihrani čas, tla pa niso nasmetena. Res pa je, da tak sesalček ne more nadomestiti večjega, vodnega sesalca.

Ne vem… moj sesalec se ne zaletava več v ovire, ki so vedno na istem mestu.
Kako in kje pobere smeti sem testiral pa z drobtinami od zajtrka, ki sem jih namenoma spuščal na tla na mestih, za katere sem sumil, da bi jih sesalec izpustil. A glej ga šmentanega palčka – ko sem prišel domov drobtin tam ni bilo več, so bile pa v sesalčkovem kontejnerju za prah in smeti. 😉
Meni je rumbica v veselje, ker mi prihrani čas, tla pa niso nasmetena. Res pa je, da tak sesalček ne more nadomestiti večjega, vodnega sesalca.
[/quote]

Vodni sesalec je za hišno rabo spet… nepotreben.

Sicer pa ni vmesno da se razpravljamo kdo ima prav. Edini pravi odgovor je: what works the best for you.

Vodni sesalec je za hišno rabo spet… nepotreben.

Sicer pa ni vmesno da se razpravljamo kdo ima prav. Edini pravi odgovor je: what works the best for you.
[/quote]

Hm… vodni sesalec sem kupil, ker imam otroka z alergijo na prah, pršice…
Res pa je, da sem se nanj navadil in bi naslednjič spet kupil vodnega.
Se pa strinjam: Kupiš tisto, kar ti najbolj paše.

Zagotovo je tako, če imaš v stanovanju preproge in pode v več nivojih.
Jbg… živimi v precej novi stavbi, ki ima vse razen kopalnice v istem nivoju, preprog in zaves pa nimam. 😉
Meni zadošča.
[/quote]

To, da nimaš preprog razumem, ampak da zaves nimaš…..joj, stanovanje brez ženske, se vidi. :))))

To, da nimaš preprog razumem, ampak da zaves nimaš…..joj, stanovanje brez ženske, se vidi. :))))
[/quote]

Jaz sem ženska in nimam ne preprog in zaves, pa tudi veliko drugih ljudi danes tega nima, ne glede na spol.

To, da nimaš preprog razumem, ampak da zaves nimaš…..joj, stanovanje brez ženske, se vidi. :))))
[/quote]

Obstajajo žaluzije, roloji….

Obstajajo žaluzije, roloji….
[/quote]

Tudi jaz imam žaluzije, ampak stanovanje je stanovanje, poslovni prostor je pa poslovni prostor.

Tudi jaz imam žaluzije, ampak stanovanje je stanovanje, poslovni prostor je pa poslovni prostor.
[/quote]
In so zavese tisto kar stanovanje naredi stanovanje ali pa je to mogoče ženska ? 🙂


In so zavese tisto kar stanovanje naredi stanovanje ali pa je to mogoče ženska ? 🙂
[/quote]

Ženska naredi stanovanje. :)) Ta pa nabavi prave zavese. ;)))

Ženska naredi stanovanje. :)) Ta pa nabavi prave zavese. ;)))
[/quote]
Saj, če bo moški izbiral zavese, sigurno ne bo izbral pravih. 🙂

To, da nimaš preprog razumem, ampak da zaves nimaš…..joj, stanovanje brez ženske, se vidi. :))))
[/quote]
Nisi brala? Ima otroka z alergijo na prščice, jasno, da ne bo imel praholovilcev po stanovanju.


Nisi brala? Ima otroka z alergijo na prščice, jasno, da ne bo imel praholovilcev po stanovanju.
[/quote]

Praholovilec je v stanovanju vse živo, tudi posteljnina, brisače ipd.

Metla je sofisticirana priprava za visoko šolane posameznike. Sestoji iz daljšega droga in ploskega nastavka s ščetinami.

Uoorablja se za čiščenje suhih kontaminantov površin.
[/quote]

:))))))))))))

Sesam.
Na metli samo letim včasih.

:))))))))))))

Sesam.
Na metli samo letim včasih.
[/quote]

Tja, sm šu po novo sirkovo metlo zanč… pa me prodajalka voraša če mam izpit za tole?
Sm ji demonstriral… zajaham metlo pa probam zakurblat n nogo k motor…. ma nkamor ni šla.
Pa mi v smehu reče, “ja bencin je treba doplačat”.

Kurc… pa kako češ izpit položit, če ni goriva?

Tja, sm šu po novo sirkovo metlo zanč… pa me prodajalka voraša če mam izpit za tole?
Sm ji demonstriral… zajaham metlo pa probam zakurblat n nogo k motor…. ma nkamor ni šla.
Pa mi v smehu reče, “ja bencin je treba doplačat”.

Kurc… pa kako češ izpit položit, če ni goriva?
[/quote]

Ni problem gorivo – je treba imet pravo metlo in pravo čarovnico 😉

New Report

Close