Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vam starši/ bratje/ sestre pomagajo v stiski?

Ali vam starši/ bratje/ sestre pomagajo v stiski?

Kakšno knjigo bo treba prebrat, mogoče revijo za začetek….En razlog more bit, da ti družina orne hrbet, haha ta je pa dobra. Malo morje je razlogov zakaj v družinah prihaja do nesoglasij, žalostno, da so ljudje v letu 2018 tako NEIZOBRAŽENI IN SPLOŠNO NERAZGLEDANI!
[/quote]

Ne razumeš napisanega. Tudi če pišeš z velikimi tiskanimi črkami.

boli, a boš preživela … tudi pozabila boš na nepodporo … tu mislim, da boste dalje komunicirali

imam enak primer, vsemu sem se odrekla, a ko sem enkrat rabila nekaj malega denarja, samo za dva meseca sem si želela izposoditi, da ne bi rabila jemat kredita na banki, so vsi rekli, da nimajo … čez par dni berem eno revijo, ki so mi jih dali za kurjavo in not najdem izpisek, koliko denarja imajo :))) naj ga kar imajo!

Velikokrat so za nesoglasja med brati in sestrami krivi ravno starši (pokojni ali pač ne) z naklonjenostjo zgolj enemu od svojih otrok, prav tako njihov (ne)vzgleden odnos s svojim sorodstvom, s svojimi brati in sestrami, ki ostaja v družini in vpliva na odnos med sorojenci.

Žalostno je, ko to vidiš, in boleče, če to doživljaš. Običajno pa na ta način pridobiš debel oklep in si nadeneš masko brezbrižnosti, celo veselosti, čeprav si v sebi ranjen in te boli. Zato se ne čudim, da je toliko obupavanja nad lastnim življenjem. Stiska žal nima prijateljev. Le redki posamezniki prepoznajo v drugem obup in nemoč.

Bedno je, ko si nekateri predstavljajo pomoč samo enosmerno, ko oni potrebujejo ti moraš biti za njih tukaj in zdaj, ko ti potrebuješ pa te ignorirajo! To mora biti vzajemno, drugače gre za izkoriščanje z ene strani!

Kar seješ, to žanješ. Naša družina se dobro razume s brati in sestrami z obeh strani. Smo skupaj v dobrem in slabem, si pomagamo, se družimo. Tudi z nekaterimi bratranci imamo dobre odnose in si pomagamo. Je treba na tem graditi tudi, ko nekoga ne rabiš in vzdrževati dobre odnose.

vse to smo imeli tudi mi, vedno sem vsem pomagala … na koncu mi je posodila znanka, niti še ni bila prijateljica 🙂

Avtorica.
Pred 20 timi leti si odšla na svoje. Vsa ta leta od primarne družine nisi nič hotela in si jim dala vedeti, da si ponosna na to, da si samostojna. In kako hudiča naj zdaj oni vefo, da si v stiski če jim tega ne poveš oz če jih ne prosiš za pomoč. Prijatelji so to vedeli ker si jim povedala aliso celo to sami opazili ker ste več skupaj.
Jaz mislim da si od družine preveč pričakovala in da si bila preponosna da bi jih prosila.

Imam hudo izkušnjo za seboj in sem ugotovila, da če želiš pomoč moraš to pokazati, povedati. In da te najbolj razume oseba ki ima podobno izkušnjo za seboj pa ni nujno da je to družina, prijatelj.
Zamero do sorodnikov držiš neopravičeno.

Naj ti zaupam … NI vse v denarju. Veliko.
Izhajaš iz sebe?
[/quote]

Eh, pusti tega, ki mu gre samo denar po glavi, ta je že en tak, ki gleda samo na korist in dvomim, da bi pomagal bližnjemu.
Jaz te popolnoma razumem. Brat in sestra sta z mojim očetom pretrgala vse stike, ga ignorirata, kot da ga ni, ko je ovdovel in sta mislila, da bo v finančni stiski in se bo nanju obrnil po pomoč. Pa sta se zmotila, ker ni bil in niti ju nikoli ne bi prosil za denar. Hočem povedati, da nisi edina s takimi težavami. Zdaj je že štiri leta od tega, čeprav je moj oče šel še večkrat k obema na obisk, onadva nista prišla niti 1x, nista poklicala niti 1x. Pa vsi vemo, da človek, ko ostane sam, najbolj potrebuje družbo, da ga vsaj malo razvedri in spravi na druge misli. Moj oče je bil star lani 90 let, pa ga noben od njiju ni obiskal.
In da ne bo kdo kaj očital, moj oče je ogromno storil za oba, vedno jima je pomagal in stal ob strani.
Ampak žal je tako, da nekateri bi pobirali samo koristi, sami naredili pa nič. In žal je tako, da je denar še vedno sveta vladar. Ta dva sta pretrgala vse stike samo zato, ker sta se zbala, da bosta morala posoditi kak €, pa čeprav do tega sploh ne bi prišlo.
Če imaš prijatelje, sorodnikov ne potrebuješ, veš. Sorodniki so velikokrat nekaj najslabšega kar se ti lahko zgodi.
Sama sem pa tudi taka, vsem bi pomagala imam pa brata za katerega vem, da zame ne bi naredil nič. In tudi ni, ko sem potrebovala pomoč. Jaz, tepka, pa njemu pomagam še vedno.

Moj oče se je že pred veliko leti odpovedal dediščini v korist sestre. Šlo je za kmetijska zemljišča, ki so kmalu postala zazidljiva. Malo zatem smo pri nas kupovali stanovanje. Potrebovali smo nekaj premostitvenega kredita, ne za dolgo. Sestra in tudi drugi sorodniki niso priskočili na pomoč. Pomagali so prijatelji, celo novi sosed, s katerim smo se komaj spoznali.
A karma deluje. Nekoč kar bogat grunt je šel v naslednji generaciji po grlu. Hiša menda dobesedno propada, oba sinova, zdaj že stara, sta socialna problema.

Eh, pusti tega, ki mu gre samo denar po glavi, ta je že en tak, ki gleda samo na korist in dvomim, da bi pomagal bližnjemu.
Jaz te popolnoma razumem. Brat in sestra sta z mojim očetom pretrgala vse stike, ga ignorirata, kot da ga ni, ko je ovdovel in sta mislila, da bo v finančni stiski in se bo nanju obrnil po pomoč. Pa sta se zmotila, ker ni bil in niti ju nikoli ne bi prosil za denar. Hočem povedati, da nisi edina s takimi težavami. Zdaj je že štiri leta od tega, čeprav je moj oče šel še večkrat k obema na obisk, onadva nista prišla niti 1x, nista poklicala niti 1x. Pa vsi vemo, da človek, ko ostane sam, najbolj potrebuje družbo, da ga vsaj malo razvedri in spravi na druge misli. Moj oče je bil star lani 90 let, pa ga noben od njiju ni obiskal.
In da ne bo kdo kaj očital, moj oče je ogromno storil za oba, vedno jima je pomagal in stal ob strani.
Ampak žal je tako, da nekateri bi pobirali samo koristi, sami naredili pa nič. In žal je tako, da je denar še vedno sveta vladar. Ta dva sta pretrgala vse stike samo zato, ker sta se zbala, da bosta morala posoditi kak €, pa čeprav do tega sploh ne bi prišlo.
Če imaš prijatelje, sorodnikov ne potrebuješ, veš. Sorodniki so velikokrat nekaj najslabšega kar se ti lahko zgodi.
Sama sem pa tudi taka, vsem bi pomagala imam pa brata za katerega vem, da zame ne bi naredil nič. In tudi ni, ko sem potrebovala pomoč. Jaz, tepka, pa njemu pomagam še vedno.
[/quote]

Dobro napisano. Ti, da mislit …

New Report

Close