Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali varčujete za svoj pogreb?

Ali varčujete za svoj pogreb?

Rada bi, da me raztrosijo nekje v naravi.
Lahko zavrtijo kakšno od Queenov ali Rollingov – recimo “Waiting on a friend” – samo ta je res preveč pomenljiva 😉 – in gredo potem najbližji kaj dobrega pojest.
Nagrobnika, sveč in rož – pa še kakšnega župnika zraven pa res ne potrebujem.
Kdor me ima rad, se me bo že kdaj spomnil kjerkoli že bo, za druge mi je že zdaj vseeno :).

Na grobovih se vidi, da ima folk še vedno preveč keša – ali pa svinjsko slabo vest!

Ka mi lahk specificiraš, kaj vse se pa zgodi za teh nekaj tisočakov?

Sicer pa še nihče ni zuni ostal. Ne varčujem, računam še na nekaj desetletij.

Ka mi lahk specificiraš, kaj vse se pa zgodi za teh nekaj tisočakov?

Sicer pa še nihče ni zuni ostal. Ne varčujem, računam še na nekaj desetletij.[/quote]

1. najprej moraš imet zemljo ali nišo (par 100 ojrov)
2. odvoz v krematorij in sežig ( čez 1000 ojrov)
3. pripeljat nazaj žaro (sam v Golfu je ne smeš), jo dat v mrliško vežico za ene par ur (300 ojrov)
4. tam v vežici ti računajo vse – uporabo prtov, svečnikov, stojal……….. 150 ojrov
5. izkop, 50 ojrov za žaro, za trugo 1000 ojrov
6. uporaba kuhinje ob mrliški vežici , da postrežeš žalujoče ………50 ojrov (pa vse sam prineseš)
7. pucanje ………………………………………………….50 ojrov

– plus fajmošter…………………………………………..nabirka, kjer se nabirajo lepi cekini. Če ne briga države, tudi mene ne. Se pa giblje cena tam okoli 1500 ojrov! Pri siromakih manj!

8. rože in sveče ……..200 ojrov.
9. pogrebci…………. kišto pira

10. potem, čez en mesec pa še pesek, spomenik, vgraviranje……………………..1500 ojrov!

11. vzdrževanje tega + najemnina………………….letno vsaj 300 ojrov!

Ziher sem še kaj pozabila! Folk za pogreb – vsekakor pa za vzdrževanje in obeležje zmeče toooook keša, da se ti zmeša!

Ti zgoraj si pa ne zmišljuj!

Na Žalah stane najemnina za enojni grob cca 40 evrov na leto!

Župnik stane 120 evrov!

Pa tudi vse ostale cene si si gladko izmislila. Res je pogreb drag, ne pa toliko.

Spomenika se pa ne sme delat če en mesec, ampak se mora počakat vsaj eno leto.

Zakaj moraš čakat eno leto?
(edino če misliš pokop truge v nov grob, da se vse sesede). Če ploščat spomenik že stoji, samo vgraviraš nove podatke.

Okol žare pa lahko že nasledni dan vse pospraviš (prinešene vence in sveče) in si narediš ‘oltar žalosti’ z vsem kičem!

Zakaj pa zupnika potrebujete? A ste vsi verni?

Spucajo si vest tik pred odhodom, slaba vest, hehe. Samo takrat je žal prepozno!

[sup][/sup]

Ni treba čakat eno leto. No če je krsta, da. Da se zemlja in vse skupaj usede. Če je žara lahko po 40 dneh to urediš. Tako so mene učili, tudi ne prej, da tvoja “duša” oddide.

Ka mi lahk specificiraš, kaj vse se pa zgodi za teh nekaj tisočakov?

Sicer pa še nihče ni zuni ostal. Ne varčujem, računam še na nekaj desetletij.[/quote]

1. najprej moraš imet zemljo ali nišo (par 100 ojrov)
2. odvoz v krematorij in sežig ( čez 1000 ojrov)
3. pripeljat nazaj žaro (sam v Golfu je ne smeš), jo dat v mrliško vežico za ene par ur (300 ojrov)
4. tam v vežici ti računajo vse – uporabo prtov, svečnikov, stojal……….. 150 ojrov
5. izkop, 50 ojrov za žaro, za trugo 1000 ojrov
6. uporaba kuhinje ob mrliški vežici , da postrežeš žalujoče ………50 ojrov (pa vse sam prineseš)
7. pucanje ………………………………………………….50 ojrov

– plus fajmošter…………………………………………..nabirka, kjer se nabirajo lepi cekini. Če ne briga države, tudi mene ne. Se pa giblje cena tam okoli 1500 ojrov! Pri siromakih manj!

8. rože in sveče ……..200 ojrov.
9. pogrebci…………. kišto pira

10. potem, čez en mesec pa še pesek, spomenik, vgraviranje……………………..1500 ojrov!

11. vzdrževanje tega + najemnina………………….letno vsaj 300 ojrov!

Ziher sem še kaj pozabila! Folk za pogreb – vsekakor pa za vzdrževanje in obeležje zmeče toooook keša, da se ti zmeša![/quote]

Hm, vidim, da bi se bilo dobro prekvalificirat. Biznis garantiran.

Kdor cerkvi zmeče 1500 pa tud ni gladek.

Znesek nekaj tisoč € za pogreb. Ali pa se boš daroval v medicinske namene? To je brezplačno.[/quote]
Kaj mene briga kaj bo kdo naredil z mano.
Lahko me darujejo, lahko vržejo v morje, lahko pa me mumificirajo in zgradijo zlato grobnico ter me častijo še tisoč let. :)))

Jaz ne mislim prisostvovati na svojem pogrebu, kot to dobim vtis, ko berem nekatere komentarje in se potem sekirati, če ne bodo zapeli prave pesmi…:)[/quote]

Se strinjam z Robijem.
Ali pa če moje truplo podarijo v medicinske namene… bi bilo tudi čisto OK.

Nimam nobenih zahtev, kaj naj svojci naredijo,

imam pa željo, da raztrosijo moj pepel v Kolpo…..

tisti,ki bo hotel, se me bo spomnil brez groba in spomenika….

Res je drago. Navaden pogreb z žaro, brez župnika, stane cca. 2.000 EUR. Mogoče je v LJ kaj ceneje, ker odpadej stroški prevoza pokojnika (kilometrine iz province in nazaj na provinco) v krematorij. Sam tak prevoz iz eno uro oddaljenega kraja in nazaj stane skoraj 400 EUR.

Potem pa še žarni spomenik cca. 1500 EUR.

New Report

Close