Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali vas tašča kdaj povabi na kosilo?

ali vas tašča kdaj povabi na kosilo?

No, pa da še jaz pristavim piskrček, da ne bodo vse tašče izpadle hudobne.
Moja je krasna, vabi nas skoraj vsako nedeljo na kosilo, če imamo čas-gremo, in se imamo prav fajn; če ne, pa tudi malo ni užaljena.
Vglavnem, kadar jo rabimo, nam pomaga, kolikor pač zmore, kadar jo pa ne rabimo, jo pa pokličemo in povabimo tudi k nam…kar tako, ker je pač fajn ženska in ker smo radi skupaj in ker jo ta mala obožuje.
Seveda ima tudi ona svoje muhe, vendar ne poskušam iz njih delati slona. Koncev koncev tudi jaz nisem idealna (čeprav sem strahovito blizu;-))

Na tvojem mestu bi pa tudi jaz bla užaljena, sploh če res nisi nikoli vzbujala občutkov pri njej, da tega res ne želiš.. k srcu si pa tudi ni treba jemat, je škoda živčkov! LP

Moja tašča je tudi delala velike razlike. Med mano in ženo svojega drugega sina. Ona je bila vedno zlata, pridna in oh-in-sploh, jaz pa pritepenka, ki ji je ukradla drugega sinka in ga odpeljala od nje. S tem, da je prvi sin že bil odseljen prej 😉 Ampak sem se že pred leti nehala obremenjevati. Priznam, prvi dve leti je bilo res mučno.

Se pa vse obrne 😉 Ko sta se svak in njegova žena ločila, sem naenkrat postala jaz ogromno vredna. Prej mi 5 let ni tašča nikoli čestitala za rojstni dan, potem pa sem poleg čestitke na dom dobila ob naslednjem obisku pri tašči celo darilo. In to bogato! Samo meni po vsem preteklem ponižanju to ni bilo več pomembno. Do tašče ne čutim nič, jemljem jo kot vsakega, ki mi prečka pot: vljudno, korektno in prijazno. Se mi pa srce ne zgane več.

Zdaj vidim, da dela tašča razlike med svojimi vnuki – otroci ločenega sina vedno dobijo več njene pozornosti in jim vedno tudi kaj kupi, najini otroci pa so bolj na repu. Ko jo je mož postavil pred dejstvo, je rekla, da zaradi ločenih staršev otroci trpijo in jim mogoče igrače in denar polepšajo svet. No, že ve. Jaz vse to zaznam, me pa ne prizadane, ker moji otroci itak niso potrošniško razvajeni in v trgovini ne skačejo v luft za igrače in sladkarije. Čeprav kakšna minuta babičine pozornosti, kadar smo na obisku, bi pa le prišla prav…

Ja Ondi če bi ti bila jaz tašča te tudi 3x ne bi. Mogoče bi nehal poudarjat, da te ne vabi zato ker je z gorenjske. Bi prej rekla, da je kakšen drug razlog. Nišem se srečala gorenjca, ki bi bil škrt do svojih sorodnikov. Očitno ji ni do tvoje družbe, vprašaj se zakaj.

Joj kako me moti to posplošeno označevanje ljudi.

Iz vsega tega moramo potegnit tudi kaj dobrega! Da ko bomo me tašče, pa stare mame …ne bomo delale takih razlik, kot smo jih deležne sedaj!

Hvala za tvoje “prijazno”mnenje.

Vedno je in bo tako, da vsem enako ne moreš in čao. Nekoga imaš raje, nekomu več nudiš, za nekoga gre vse lažje, bolje, je samoumevno, nekdo je bližji… in četudi si tega ne želimo, ne priznamo, tako je. Hvala bogu za vse tiste, ki so zmožni ne delat krivic in vsem otrokom, snaham, zetom …delijo vse enako, en poljub tebi, enega njemu, en tolar tebi, enega tebi, ena žemlja tebi, ena tebi… So še taki na tem svetu? Jaz jih ne poznam. Se trudiš, da ne delaš razlik, ampak včasih butneš mimo in špetir je tu. Špetire pa največkrat delajo tudi osebki kot je tale tvoja svakinja al kaj ti je že, le kaj hudiča ti ma to za govort, le zakaj??? Vsak normalen bi bil tiho, saj dobro ve kaj vse ji k rit nosi tašča, tebi pa ne!

Jaz sem celo situacijo razumela malo drugace.
Ko je tvoja svakinja rodila, je bila tasca vsaj 10 ali vec let mlajsa in se ji je dalo. Gor je spravila prve vnuke, zdaj pa je starejsa in se ji ne da vec. Za vnuke, svakinjo in prvega sina se skuha, ker so itak vsak dan pri njej in so domaci, zate se ji pa ne da, ker bi morala ze komplicirat oz bit bolj fina, ker si nista tako domaci. Enostavno ljudje, ko so starejsi, so bolj na komot in mislim, da jim ni za zamerit.
Kolikorat si pa ti tvojo tasco povabila na kosilo?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

tudi za nas ni nikoli prostora pri njej,pa se ne sekiram več.ko je imela okrogli rojstni dan pa je povabila 16 ljudi in za vse je imala prostor,povabi dva svoja sinova +ženi+po enega vnuka za nas pa nikoli ni prostora.Ko pa je bolna ali na tesnem s časom pa ji jaz z veseljem skuham,od ostalih dveh še nikoli ni bila deležna tega,

blagor ti …

No pri nas pa povabi ene 5 x na leto pa jst sploh ne maram jt, pa vendarle grem zarad moža. Sem pa zelo izbirčna in me potem grdo gledajo in imajo milijon komentarjev, ko jem samo krompir npr.. Kadar pa je kaj, kar rada jem, pa je vsega premalo in mi je tast enkrat reku, da ne jem, ampak ŽREM.Tko da teh kosil ne maram in grem v vsalem primeru lačna od hiše.

Tudi pri nas podobno,pri njej se na komando pri jedi zberemo za Božič a potico in kuhano vino ali čaj, za Veliko noč enako in za njen r.dan,pa mi ni nič hudo ,mi je bolje tako,ker nikoli dovolj ne pojem-sicer se držim zaradi bolezni,pa ji ne morem dopovedati;sicer pa je na željo mža pri nama na kosilu najmanj 1x tedensko oz najmanj 4x mesečno , pa se niti ne sekiram več.Skuham po svoje , jem kar mi paše, v moji kuhinji mi pa nasvetov ne bo talala , pa je mir pri hiši.Jo pa občasno presenetim s kako jedjo in tisti dan je naša družina visoko na prestolu in če koga sreča,sem celo pohvaljena.Sem pa žalostna,ker sta najin aotroka po rangu njene lestvice Ž klasa,ampak ko se mora komu z uspehi kaj pohvaliz+t, takrat ji pa za hvalo tudi onadva prideta prav.Kaj čemo,vsi se staramo in vsi bomo verjetno tečnobe,nekateri manj,drugi bolj-bo že.

Če bi me ti kot tašča povabila na kosilo sploh ne bi prišel:-)Bi odklonil povabilo.

New Report

Close