Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vaši mladostniki gredo na maturantski ples ali ne?

Ali vaši mladostniki gredo na maturantski ples ali ne?

Jaz nisem šla in tudi ne bo šel.
Razlog: družba in finance.

Hvala za pijaznost! Oblekco ze imam.
Torej 2 dijaka sedita skupaj z svojo druzino? Ni mi pa jasno, kam nas bodo vse dali, saj nas je v 4 letnikih skoraj 200 dijakov?

A to se že menijo, kdaj ga pa imajo? Že letos (2017) ali drugo leto (2018)?
[/quote]
Plesne vaje imajo že, imajo ga aprila.

Hvala za pijaznost! Oblekco ze imam.
Torej 2 dijaka sedita skupaj z svojo druzino? Ni mi pa jasno, kam nas bodo vse dali, saj nas je v 4 letnikih skoraj 200 dijakov?
[/quote]

Oblekca pa ne bo dovolj za maturantski ples, bo morala biti obleka.
Na Gospodarcu je komot 200 dijakov z družinami.

Veš ni čisto tako kot praviš.
Jaz recimo sem bila edina, ki ni imela nalakiranih nohtov, edina, ki ni bila našminkana. Zdaj v solarij mislim, da ostale niso hodile. Mogoče katera posameznica. Vem pa, da so hodile h kozmetičarki, cela štala glede frizerja, šminke, nohtov. Ni ravno prijetno v taki druščini. Vse neke drage obleke, čevlje.
Meni je bilo vse skupaj zelo nelagodno. Sploh, ker vem, da je morala mama vsak cent napraskati. Sicer sem imela poceni obleko, nobenega friziranja, šminke, samo stroški so vseeno kar veliki.

S strinjam s tabo, da je maturantski fajn, se strinjam, da je obleka lahko 25 ali pa 250€, ampak obvezni del je predrag in je enostavno pljačka staršev.
Lani nas je nekaj staršev predlagalo malo drugačen ples in večina dijakov je bila za, bi idejo sicer predelali in prilagodili sebi, ampak starši so vztrajali pri kalsiki in bila je klasika. Saj ni bilo slabo, otroci so pripravili izjemen program in osebno sem uživala v predstavah vseh osmih razredov, ampak dijakom je bilo vse skupaj odveč, bedno, brez veze, vsi isto že leta in leta, oni so si žleli nekaj drugače, a se jim ni izšlo.

Cene pa, ma, 50€ na osebo je mal preveč. Meni je to drago, pa čeprav pri nas denar ni tak problem in smo mimo kart zapravili vse skupaj s plesnimi, darili, oblačili, obutvijo in fotkami in še kaj, cca 200€
[/quote]

Grozno to, kaj si namišljujejo.
Si predstavljam, da mora marsikdo doma ostati, ker ne more to plačati.
Pri nas so bili stroški bistveno nižji kot je tole, kar je pri vas.
Ampak ja, je bilo težko napraskat tisti denar. Zato mi je kar težko, ko vidim kake afnarije zdaj počnejo na teh maturantskih, ker vem, da je kar nekaj dijakov, ki niti pod razno ne morejo na ta ples, ker je totalno predrag.

Mi smo imeli ples letos maja.Razočarana sem bila na celi črti!Bili smo v stožicah,ogromno naroda, drago, nepotrebne ceremonije,priprav pred plesom se raje sploh ne spomnim… Jaz kot mama ne bi šla nikoli več,hči enako!

Kot je zgoraj ena napisala: za maturantski ples veste že 4 leta. Torej lahko že 4 leta prej začnete z namenskim varčevanjem.

Osnovni strošek se pa lahko okvirno izračuna: 4 članska družina: 1 maturantka, 1 mlajši brat, mama in oče:

4xkarte za maturanca: 4 x 50€

Maturantka in mami:
Če ima mami kako obleko, čevlje, torbico že od prej, je super in ni tega stroška.
– obleka: od 25€ pa do…. recimo 150€/osebo
– čevlji: od 25€ pa do… recimo 70€/osebo
– modni dodatki: od 5€ pa do…30€ recimo 20€/osebo
– frizer: striženje, barvanje, oblikovanje: 70€ / osebo
– kozmetičarka: 50€ globinska nega kože / osebo
– pedikura z lakiranjem: 35€ / osebo
– manikura z lakiranjem: 35€ / osebo

Oči in brat:
Oči že ima obleko in čevlje od prej, popestri se jo z novo srajco in kravato posebej za to priložnost, tudi oči mora nekaj imeti od tega, in ne samo visok račun
– kravata oči in brat: 45€ + 25€
– srajca oči in brat: 80€ + 40€
– frizer: cca 40€ za oba
– suknjič za brata: 70€ (spodaj ima kavbojke že od prej) – ker je brat tudi ponosen na starejšo sestro in se mu sila dobro zdi, da je urejen z rekelcem, srajco in kravato kot oči in enakovreden spremljevalec družini

Zaključek večera: maturantka se po končanem uradnem delu še malo poveseli z družino, se preobleče v kavbojke, superge in majico, očija fehta še za kak € in gre mularija dalje žurat v diskoteko;)

Tk da oči/mami: še 10€ za taxi, da varno pride domov in cca 20€ za disko;)

A nobena slovenceljska familija nobene ta bulš obleke nima od prej! Mora čakat glih na maturantski ples, da si ata kupi novo srajco, mati nekaj za oblečt, ta mal pa tud.
A slovenceljni nikoli nikamor ne greste, kjer je treba bit mal bulš oblečen – recimo, na kakšen sprejem, pa v opero, pa na kaj bolj nobel.
Kako pa mama gre kam, kjer je obvezna obleka? Naga? Ata tud hodi okrog sam v delovnih hlačah iz Hoferja, pa sponzorski majci.
Tko se obnašate, k de je en večer kr konc sveta.
Ta mala naj namesto pedikure in manikure vse leto skrbi za nohte, pa enkrat na mesec k frizerju, pa eno klasično obleko ji je treba kupit že prej, enak čevlje, da se ne bo tm po dvorani spotikala. Velikokrat videno.

1. Imamo. Ampak za ta dogodek se bomo vsi malo razvajali.

2. Imamo in bomo uporabili, mogoče poživili s kakim novim dodatkom.

3. Nimamo ker nikamor ne hodimo, kjer rabiš imeti “mal bulš” obleko: (Vzemi v obzir, da večina staršev ni na vodilnih mestih)
Ne zapravljamo za obleke po nepotrebnem in me zanimajo odgovori na spodnja vprašanja:
Sprejem – h komu?
Opera – nimamo interesa
Kaj je še bolj nobel?
Kam naj gre mama, kjer je obvezna obleka?
Kam naj bi ata šel, kjer rabi obleko?

Jst nisem šla, ker je bilo vse skupaj enostavno predrago. Iz vseh 3 razredov (cca 60 mulcev skupaj) jih je šlo na maturanca ene 5. Pač unih 5 najbogatejših. Oz 2 najbogatejša ter 3, ki so doma na vsak način izsilili, da pač MORAJO it. Vseh 5 lahko še danes pove, da ni bilo nič posebnega. So bile pa cene takrat dosti višje od današnjih. Odvisno je tudi od vsake šole/lokacije maturanca posebej. Ene imajo karte po 50€/osebo, ene celo po 150€/osebo. Mi smo takrat imeli ceno po osebi okrog 100€. Kakor se pač odločijo. Plus plesne, plus obleke, frizer,…pa skoraj bankrotiraš.

1. Imamo. Ampak za ta dogodek se bomo vsi malo razvajali.

2. Imamo in bomo uporabili, mogoče poživili s kakim novim dodatkom.

3. Nimamo ker nikamor ne hodimo, kjer rabiš imeti “mal bulš” obleko: (Vzemi v obzir, da večina staršev ni na vodilnih mestih)
Ne zapravljamo za obleke po nepotrebnem in me zanimajo odgovori na spodnja vprašanja:
Sprejem – h komu?
Opera – nimamo interesa
Kaj je še bolj nobel?
Kam naj gre mama, kjer je obvezna obleka?
Kam naj bi ata šel, kjer rabi obleko?
[/quote]
Tema je namenjena tistim, ki stokajo, kako je vse predrago! Vam očitno ni!
In ali res nikoli nikamor ne greste- poroka bližnjega sorodnika, obletnice staršev, obletnice mature moža in tebe, obisk gledališke predstave v bližnjem mestu, sprejem ob …… , povabilo k nadrejenemu zaradi boljšega delovnega mesta….. Ne vem, ali res vsi v delovnih oblekah iz Hoferja okoli letate?
Kakšni pa greste v nedeljo k maši?

Ne, jaz vsega tega, kar naštevaš, nimam.
Ne hodim v opero, ker me ne zanima.
Še nikoli nisem bila nikjer, da bi bila obvezna obleka.


Tema je namenjena tistim, ki stokajo, kako je vse predrago! Vam očitno ni!
In ali res nikoli nikamor ne greste- poroka bližnjega sorodnika, obletnice staršev, obletnice mature moža in tebe, obisk gledališke predstave v bližnjem mestu, sprejem ob …… , povabilo k nadrejenemu zaradi boljšega delovnega mesta….. Ne vem, ali res vsi v delovnih oblekah iz Hoferja okoli letate?
Kakšni pa greste v nedeljo k maši?
[/quote]

Vidiš, same take dogodke naštevaš, ki jih jaz nimam.


Tema je namenjena tistim, ki stokajo, kako je vse predrago! Vam očitno ni!
In ali res nikoli nikamor ne greste- poroka bližnjega sorodnika, obletnice staršev, obletnice mature moža in tebe, obisk gledališke predstave v bližnjem mestu, sprejem ob …… , povabilo k nadrejenemu zaradi boljšega delovnega mesta….. Ne vem, ali res vsi v delovnih oblekah iz Hoferja okoli letate?
Kakšni pa greste v nedeljo k maši?
[/quote]

A ti imaš samo butično robo ali pa iz Hoferja?
Ker vmes je velik razpon oblačil, ki jih lahko oblečeš za kamorkoli, kajne;)
Porok ni veliko in večina so v ožjem družinskem krogu.
Obletnice staršev: ponavadi naredijo doma ali v bližnji gostilni, kjer ni potreben “ta boljši” dress code.
Gledališka predstava: male črne oblekce za to pa res ne potrebujem.
Sprejem ob….no da slišim, kakšen sprejem bi to lahko bil???
Povabilo k nadrejenemu??? Saj se hecaš! Če nimam predpisane obleke da moram biti vsak dan tako oblečena in dodatni prihodek za ta namen, potem se za sestanek z njim ne bom rihtala v “ta bolš” obleko. Lahko še pomisli, da imam previsoko plačo:):):)
V cerkev ne hodimo. Pa tudi ne vem zakaj bi za k maši potrebovala “ta bolš” obleko??

In če je tvoj odgovor namenjen tistim, ki stokajo da jim je vse predrago… ti ljudje ne hodijo na “sprejeme”, mar ne?!

A veš, s polno ritjo lahko takole razmišljaš, da šparaš 4 leta, ampak ti krize niti od daleč nisividela, kaj šele izkusila¨
Od prvega do četrtega letnika ni samo matura, je še sto drugih stvari povezanih ali nepovezanih s šolo, za katere potrbuješ denar in to ne malo denarja!
Ljudje se skozi življenje znajdemo v različnih situacijah, ni vsesamo ena ravna črta, kaj šele konstantno vzpenjajoča, gre v plus in v minus, enim bolj, drugim manj.

Če bi pri nas bila matura 4 leta prej, torej v času prvega letnika, ne vem, č bi šli, ker vse, kar smo imeli privarčevano, je šlo… No, malo pred četrtim letnikom so se pa stvari spet drastično obrnile na boljše, v bistvu na še boljše, kot je bilo pred vso krizo. Mogoče so pri nas te razlike bile resmalo ekstremne in so pri drugih manjše, ampak so in nobena kriza ni lahka!

A veš, s polno ritjo lahko takole razmišljaš, da šparaš 4 leta, ampak ti krize niti od daleč nisividela, kaj šele izkusila¨
Od prvega do četrtega letnika ni samo matura, je še sto drugih stvari povezanih ali nepovezanih s šolo, za katere potrbuješ denar in to ne malo denarja!
Ljudje se skozi življenje znajdemo v različnih situacijah, ni vsesamo ena ravna črta, kaj šele konstantno vzpenjajoča, gre v plus in v minus, enim bolj, drugim manj.

Če bi pri nas bila matura 4 leta prej, torej v času prvega letnika, ne vem, č bi šli, ker vse, kar smo imeli privarčevano, je šlo… No, malo pred četrtim letnikom so se pa stvari spet drastično obrnile na boljše, v bistvu na še boljše, kot je bilo pred vso krizo. Mogoče so pri nas te razlike bile resmalo ekstremne in so pri drugih manjše, ampak so in nobena kriza ni lahka!
[/quote]

Čakaj malo.
Nismo vsi bogati in nismo vsi revni. Preveč črno belo jemljete.

Moj seznam je neka okvirna wish lista, kar preberem in slišim, da “spada” k maturantskemu plesu. Vsak pa dodaja / črta / spreminja po svojih zmožnostih. Eni bodo otrokom dali šoferje za prevažanje, jaz bom svojemu dala za taxi ali ga šla sama iskat. Vsak po svojih zmožnostih. Ja, če bi imela za šoferja, bi ga pač naokoli vozil šofer. In nič ni narobe če kdo to ima, in prav nič ni narobe če kdo tega nima. Vsak po svojih zmožnostih.

Tudi za poroko ali pa en bv roj dan, ko ga organiziraš, si v glavi ali na papirju pripraviš nek stroškovnik, da vidiš kaj vse bi in kaj dejansko lahko.


Tema je namenjena tistim, ki stokajo, kako je vse predrago! Vam očitno ni!
In ali res nikoli nikamor ne greste- poroka bližnjega sorodnika, obletnice staršev, obletnice mature moža in tebe, obisk gledališke predstave v bližnjem mestu, sprejem ob …… , povabilo k nadrejenemu zaradi boljšega delovnega mesta….. Ne vem, ali res vsi v delovnih oblekah iz Hoferja okoli letate?
Kakšni pa greste v nedeljo k maši?
[/quote]

Ob to se pa skoraj moram obregniti. Da povzamem za cas, ko sem jaz imela maturantski ples (priblizno pred 10 leti).
Poroka bliznjih sorodnikov – Niso vsak dan. Skupno sem bila do takrat na 1 (eni) poroki. Ljudje se danes veliko manj porocajo, ce pa je vedno vec “casual reception” tipa.
Obletnice? Mislis obletnice poroke ali rojstne dneve. Prvih se ne praznije vec toliko (ce starsi sploh so poroceni, moji niso), rojstni dveniv pa niso ravno v oblekah (tudi tisti ki naredijo vecjo stvar).
Obletnice mature nje in moza… Za zadnjo obletnico mature se je mami zorganizirala za pohod, tja pa ne mores v obleki.
Gledalisce… Zi ze bil(a) v gledaliscu v zadnjih 15 letih. Se kravate skorajda ne vidis vec, kaj sele kaj vec.
Sprejem… Em kak sprejem?
Nadrejeni… Odvisno od sluzbe. Pisarniski bi naceloma morali imeti eno obleko tako ali tako.

V nedeljo k masi… pa skoraj nihce vec ne hodi. Mi nismo nikoli, od mojih takratnih sosolcev pa… dve mislim da. To je po birmi in tudi tistim, ki so hodili prej nekako dol pade.

Lani smo imeli maturantski ples. Iz našega razreda smo bili vsi in vsi smo se imeli fajn. Verjetno bi bilo marsikomu žal, če nebi šel.

Cene so seveda velike, vendar kot se je že govorilo, za maturantskega veš že 4 leta prej in se da prišparat.
Obleko in čevlje sem si kupila s svojim denarjem. Sicer je res da sem za vse skupaj odštela okoli 250€ vendar sem se odločila, da dam za to dvoje malo več, ker ne nameravam hoditi k frizerju, delat nohte in makeup… in sem imela toliko tudi prišparano. Plesne in karte pa so plačali starši. Za vse nas je skupaj prišlo okoli 200€, starši pa so rekli, da tega dogodka nebi mogli kar tako zamuditi – pa sem bila vesela in se mi zdi lepo, če te starši pridejo pogledat – to vendar je eden izmed takih dogodkov, ki se zgodijo samo enkrat in si ga boš zapomnil do konca življenja.

Moje mnenje.

DA! Ne splača se ti plačati nevem kolko denarja da bom potem tam samo sedel/sedela in jedla/jedel za mizo. Point maturantskega plesa je da PLEŠEŠ.

Žal.

Popolnoma se strinajm s teboj. Samo stroški so pa res veliki..

Upam, da ste se zabavali.

New Report

Close