Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali vsak dan jeste sadje in zelenjavo?

ali vsak dan jeste sadje in zelenjavo?

Jaz priznam,da ne.Pri nas je to le občasno na jedilniku 2-3 na teden.Finančno mi nebi zneslo,če bi to jedli vsak dan.Ni pri hiši pa majhnih otrok.Kako je pri vas?

Ni otrok, niti moških.
In ja, sadje in zelenjavo jem vsak dan, sem vegan.

Zelenjavo čisto vsak dan, sadja pa ne. Ga imam zelo rada, ampak se na vsake toliko časa malo odrečem, zaradi sladkorja.

mi jemo vse, vsak dan sadje in zelenjavo, če drugega ne vsaj jabuk in banano, pa v tem letnem času še pomaranče in mandarine, pa suho sadje tudi.
zelenjava pa res ni draga, kila zelja je po 0,30€, korenje po 0,60€, kislo je tudi poceni ipd. zraven vržeš še fižol ali kakšno drugo kašo, kar tudi ni drago in se do sitega naješ.

res ne vem od kje vam ideja, da je zelenjava draga?

Vsak dan…pa še to imam občutek, da je premalo(količinsko)

5 letnica enostavno obožuje predvsem zelenjavo, potem sadje in to zahteva, 16 letnica pa je njen približek… :)))

Smo družina, sadje in zelenjava predstavljata vsaj polovico naše dnevne prehrane. Prihranimo pri salamah, mesu, mlečnih izdelkih …., ker tega ne jemo.

Ja, vsak dan jem sadje, tisto, ki ga je trenutno največ. Zelenjavo pa tudi dodajam vsaki hrani.

Sadje jem ko ga kupim, kak dan vec,kak dan nic. Zelenjavo vsak dan.. mesa in rib pa ne jem.

Aha.

Moje telo potrebuje dnevne vnose zelenjave in tudi sadja. Mesa zelo malo, mlečnih izdelkov pa skoraj nič, razen sira in malo mleka v kavo.

Oboje vsak dan, zelenjave več kot sadja. Pozimi pri kuhanju večinoma kombiniram zelenjavo, stročnice in žita ali testenine.

Zelenjavo vsak dan. Sadje parkrat letno, to pomeni kakšen grozd ob trgatvi, pa kakšno mandarino okoli miklavža, potem se pa neha. Mi je še to odveč, je bolj iz vljudnosti.

Kaj jeste tiste dni, ko ne jeste sadja in zelenjave? Kruh, makarone, lečo, čips…? Kaj?

Ja, zelenjavo vsak dan, pa ceprav je to le solata ali zelenjavna juha.
Sadje bi jedla vsak dan, ce ne bi bilo zanic – prav tezko najdem okusno sadje, za bio pa nimam denarja, tako se jabolk navelicam enkrat jeseni in do prvega poletnega sadja pojem komaj kaj. Poleti pa vsak dan mlatim lubenice.
Meso jem vsak dan, zitarice tudi, edino pri mleku in mlecnih izdelkih sepam.

Nobene škode;)

tam 2-4x na teden kako špinačo, brokoli, ohrovt, cvetačo…ostalo je larifari, ki nima za nas neke vrednosti.

neumnost

Vsak dan oboje. Sadje največkrat zjutraj, npr. jajca na oko in ananas, palačinke z banano… Zelenjavo pri kosilu in/ali večerji.
Meso 2x na mesec in še to purana ali tuno.
Nič mlečnih izdelkov in izdelkov iz pšenice, ker sem alergična. Nič kristalnega sladkorja.
Ker mi meso ne paše mi manjka beljakovin in posledično pojem preveč OH 🙁

Stročnice. Dnevno.

Ja, vsak dan, za zajtrk vsako jutro sadje z dodatki (razen na dopustu npr.na smucanju, takrat pa popoldan kake mandarine), solata je skoraj vsak dan, ce ni, je kaka zelenjavna juha, pogosto je kot priloga kaka zelenjava, pa zdaj kako kislo zelje/solata za vecerjo, poleti skoraj vsak dan za vecerjo kaka paradiznikova solata….
Pa kak deci domacega mleka tudi vsak dan, le mesa in mesnih izdelkov ne jemo vsak dan.

kak ste pridni vsi! 🙂

Ja, sej, če nisi priden, kaj pa pol ješ? Sam meso pa makarone/krompir/riž?

Všeč mi je ta samozavesten nastop in življenska odločitev. Bravo. Si kdaj razmišljala o tem, da bi jedla zgolj sadje?

Odlična odločitev, ribe so vsekakor že na pogled odvratne, nikoli ne bi mogel jesti česa takega.


ti, pojma nimam.

New Report

Close