Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali za nakup avtomobila vzamete kredit?

Ali za nakup avtomobila vzamete kredit?

Kje se to išče??[/quote]

Lahko objavim nekaj povezav na razpise v Sloveniji in okoliških državah. Ali pa jih rajši ne objavim, da ne bo kak preprodajalec jezen?[/quote]

PROSIM ubjavi kak link za nas manj premožne…

Lahko objavim nekaj povezav na razpise v Sloveniji in okoliških državah. Ali pa jih rajši ne objavim, da ne bo kak preprodajalec jezen?[/quote]

PROSIM ubjavi kak link za nas manj premožne…[/quote]

ITALIJA:

Avtomobili iz stečajev- http://www.astagiudiziaria.com/beni_mobili/ricerca/index.htm

Avtomobili iz izvršb- http://www.tribunali.it/[/url] , greste na posamezno sodišče in povezavo Vendite mobiliari

Z ostalim bom pa počakal, da ne boste ostali brez cvenka že prvi teden 🙂 Potem bo pa jokcanje, da ni za najemnine. Dražb premičnin v EU se lahko udeleži vsak državljan članice EU.

V glavnem je normalno, da človek ko se osamosvoji začne ustvarjat in je po svetovnih ekonomskih kriuljah tam nekje do 45 leta bolj zadolžen kot pa ima prihrankov… kako jih razporejaš je stvar vsakega posameznika.

Jaz npr sem se znašla v situaciji bolj kot ne finančne bede zadnja leta, imela 4 leta nazaj 10 let star japonski avto za katerega sem mislila, da me bo gviral še vsaj kakšnih 5 let..malo morgen..se je začel kvariti in sem v pol leta zafrčkala samo za popravila (nekaj na elektriki, vse skupaj nič) jurja in pol..sem hitro ugotovila, da kupit novega na puf bo šlo ceneje, ker bo v garanciji ves čas odplačevanja pufa…sem se pa zelo pozanimala, da sem vzela tak avto z nizkimi obratovalnimi stroški – o tem slovenceljni spoloh ne razmišljamo, ekonomsko osveščenim evropejcem pa je ekonomija bolj jasna…itak pač računaš operativne stroške incl. kredit ali leasing za avto na mesec in ti je jasno kolk to pride, ke rv garanciji in s ful kaskom ni nič nepredvidljivega…saj če bi ga kupil za keš moraš pa za novega začet tisti 250 evrčkov mesečno na stran devat…avto je predrag špas, tudi majhen, še bolj pa če je star.

kupim na keš, ker tako za svoj denar dobim več (recimo 6 000 prihranka ali 6 000 kredita, bistvena razlika v mesečnem obroku, ker je treba h kreditu prišteti še stroške, zavarovanje kredita, obresti)
dokler nimam dovolj prihranjeno, se vozim z javnim prevozom. tudi začela iz nule, le kreditov se izogibam.

kupim na keš, ker tako za svoj denar dobim več (recimo 6 000 prihranka ali 6 000 kredita, bistvena razlika v mesečnem obroku, ker je treba h kreditu prišteti še stroške, zavarovanje kredita, obresti)
dokler nimam dovolj prihranjeno, se vozim z javnim prevozom. tudi začela iz nule, le kreditov se izogibam.[/quote]

Začneš z nule, familija, majhen otrok, vrtec, zdravnik, služba, ti pa z javnim prevozom? Me prav zanima, ja!
Od kje ti 6.000€ za avto? Potrebuješ dva, ker so danes službe in obveznosti tako razbite, da ni šans, da se dva vozita skupaj. Od kje ti denar, da v enem letu porodniške privarčuješ po 500€ na mesec za avto?

Sam bi rajši manjšega oz. starejšega, a brez kredita. Kredit bi vzel le, če drugače ne bi šlo.

Začneš z nule, familija, majhen otrok, vrtec, zdravnik, služba, ti pa z javnim prevozom? Me prav zanima, ja!
Od kje ti 6.000€ za avto? Potrebuješ dva, ker so danes službe in obveznosti tako razbite, da ni šans, da se dva vozita skupaj. Od kje ti denar, da v enem letu porodniške privarčuješ po 500€ na mesec za avto?[/quote]

začnem z nule in si otroka omislim, ko nisem več na nuli. in obveznosti si naložim toliko, kolikor mi znese z busom opravit. imam tudi pamet, ne samo “željo po otroku”.

začnem z nule in si otroka omislim, ko nisem več na nuli. in obveznosti si naložim toliko, kolikor mi znese z busom opravit. imam tudi pamet, ne samo “željo po otroku”.

začnem z nule in si otroka omislim, ko nisem več na nuli. in obveznosti si naložim toliko, kolikor mi znese z busom opravit. imam tudi pamet, ne samo “željo po otroku”.[/quote]

Zivljenje pise razlicne zgodbe. Zacela sem iz nule, brez sole, brez sluzbe, z otrokom pri tasci v eni sobici. 19 let pozneje nas je 5, moz se vedno isti, diplome narejene in izkoriscene, imamo nekaj nepremicnin, tri avte, vodilna delovna mesta, fantje pa so za vzor.
Ce bi se v tistem trenutku odlocila tako, kot razmisljas ti, bi ubila enega krasnega mladega cloveka in vprasanje kam bi me zivljenje peljalo, vse pa samo zato, da bi se izognila kreditu za avto.
Kaj je denar? Kaj je kredit? Kaj je avto in vsa materialna blaginja na kes proti perspektivnemu mlademu zivljenju in predvsem druzini, ljudem, ob katerih uzijes neprecenljive trenutke srece?

đzisus, a eni res ne znate brati in odgovoriti na vprašanje: ali za avto vzamete kredit ali ne?, brez da bi povedali celo svojo mučeniško zgodbo.

Uf, ste eni tecni:)

Ja, kredit, za okoli 20 tisoc, zdaj ze odplacan, ampak hvala bogu si lahko privoscimo.

Tudi CSD ni problem pač imaš avto pisan na starše.

New Report

Close