Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zmerjanje družinskih članov

Zmerjanje družinskih članov

V družini imamo osebke, ki na dnevni ravni zmerjajo druge ljudi in s svojem prostaškim vedenjem sramotijo vse ostale družinske člane.

Seveda gre pri zmerjanju za to, da ima človek nizko samospoštovanje, nizko samopodobo, dostikrat je neuk, neuresničen, nedorasel, vztraja v vlogi žrtve, kjer so mu vsi krivi za vse, samo sam si ni za nič, itd. itd.

Ma meni je dosti tega zmerjanja in sploh se ne da dopovedat, da je tako vedenje vulgarno, sramotno, prostaško in še kaj in sploh ni na ravni pogovarjanja zrelih odraslih ljudi.

Kaj bi vas, ki zmerjate druge ljudi sploh premaknilo? Kaj bi se moralo zgodit, da bi nehali s tem? Kaj je sploh v glavi ljudi, ki imajo po lastni presoji kar pravico zmerjat druge?

 

Dvomim da takšni znajo in zmorejo odnehati.

Jaz jim enkrat povem – če upoštevajo je OK, če ne – pa jaz več ne upoštevam njih.
Lahko jim ti odpoveš svoje poslušanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Ali zmerjate, 02.06.2021 ob 23:01

V družini imamo osebke, ki na dnevni ravni zmerjajo druge ljudi in s svojem prostaškim vedenjem sramotijo vse ostale družinske člane.

Seveda gre pri zmerjanju za to, da ima človek nizko samospoštovanje, nizko samopodobo, dostikrat je neuk, neuresničen, nedorasel, vztraja v vlogi žrtve, kjer so mu vsi krivi za vse, samo sam si ni za nič, itd. itd.

Ma meni je dosti tega zmerjanja in sploh se ne da dopovedat, da je tako vedenje vulgarno, sramotno, prostaško in še kaj in sploh ni na ravni pogovarjanja zrelih odraslih ljudi.

Kaj bi vas, ki zmerjate druge ljudi sploh premaknilo? Kaj bi se moralo zgodit, da bi nehali s tem? Kaj je sploh v glavi ljudi, ki imajo po lastni presoji kar pravico zmerjat druge?

 

Oni ne sramotijo drugih, ampak sebe in s tem kažejo na svojo nizko in primitivno kulturo.                                           In vse kar čenčajo za druge – velja pravzaprav zanje….OMG…tak zmerjać je v bistvu butast ko šterna…

nova
Uredništvo priporoča

A v avtu šteje…?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Se pač ne zadržuješ v njihovi družbi.

Če je kaj nujnega poveš, pozdraviš če srečaš….se pa ne družiš z ljudmi ki ti ne odgovarjajo. Spremenit se jih ne da. Predvidevam da si odrasla oseba. Zakaj bi zapravljala svoj čas za ljudi ki ti ne odgovarjajo? Kaj imaš od tega?

Kar velja tisti rek si s komer se družiš (slej ko prej postaneš isti).

Ne.

Razen, če me kdo zelooooo (in dolgo) provocira. Potem pa začnem na samem preklinjati. Na glas. Odleže malo.

Verjetno se vam vsi izognejo in nocejo opravka z vami ?

Preklinjam redno in včasih tudi obilno. A ne pred ljudmi.  :)))  Kar se pa ljudi tiče, pa jih verbalno napadem samo takrat, kadar dobim od njih kak verbalni napad. In zadnje leto se mi to pogosto dogaja, prej nikoli. Razlog? Ne nosim maske. Ne vem do kje de.bi.lom ideja, da me lahko zmerjajo zato, ker ne nosim nagobčnika? Takim je.bem vse po spisku  🙂

Ne, ne zmerjam. Tudi ne prenašam, da bi mene kdo zmerjal.
Večino ljudi s takimi navadami sem že spravila na zunanji rob svojih poznanstev.
Če se pa še kdaj zgodi, potem počakam na presledek (ko recimo vdihne za zrak :))
in osebi povem, da se z mano ne bo tako pogovarjala, da jo bom poslušala , ko se pomiri in se pogovarja normalno, če se pa ne more ali noče, sva pa opravili.
Več ali manj deluje.

Objava čaka odobritev

Da se navežem na zgornji komentar. Res je. Beseda je.bem.ti ali za.jeba.vati pomeni veliko več kot beseda zafrkavati ali imeti me za norca.

Na gorenjskem je besedna zveza “Ne me zajebat” kot dober dan, na dolenjskem pa je kletvica. In ko nekomu rečeš na te ne za.je.bava mu s tem poveš, da točno veš kaj počne na sočen in iskren način.

Odgovor na objavo uporabnika
wd40, 03.06.2021 ob 10:02

A v avtu šteje…?

Dvakratno. Te je zaskrbelo? 🙂

Dvomim, da bi v družini kar več ljudi hkrati zmerjalo druge brez razloga. Kaj jim pa ti nazaj poveš? Jih izzivaš? Morda imajo pa slabe izkušnje in jim ni do zavijanja v celofanček in podobno. Morda pa ravno oni tebe vidijo za čudaško. Nikoli ne veš.

no priznam. učasih pa res…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odgovor na objavo uporabnika
preprosto, 03.06.2021 ob 10:28

Se pač ne zadržuješ v njihovi družbi.

Če je kaj nujnega poveš, pozdraviš če srečaš….se pa ne družiš z ljudmi ki ti ne odgovarjajo. Spremenit se jih ne da. Predvidevam da si odrasla oseba. Zakaj bi zapravljala svoj čas za ljudi ki ti ne odgovarjajo? Kaj imaš od tega?

Kar velja tisti rek si s komer se družiš (slej ko prej postaneš isti).

res je…

 

Sem prekinila stike s takimi osebki. Njej je bilo logično, da lahko izblebeta vse … vso mentalno drisko je zlila na vse trenutno v bližini … grozila, vpila, itd. In opravičilo? Ona pač tako komunicira. No lahko, samo ne z menoj.

New Report

Close