Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Alkoholičarka

Alkoholičarka

Že leta opazujem prijateljica in sosedo kako se vdaja prekomernim količinam alkohola. Pred dnevi je dosegla dno. Z družino so se pozno zvečer vračali domov. Srečali smo se na hodniku bloka. Mož in sin sta jo podpirala vsak na eni strani, da je lahko hodila, tako zelo pijana je bila. Oba sta bila več kot očitno v zadregi. Ker živijo nad nami, slišim marsikaj in tudi tokrat sem. Slišal se je hud ropot in pok, potem pa zmerjanje in vpitje njenega moža. Zmerjal jo je z najnizkotnejšimi kletvicami. kaj točno se je dogajalo lahko samo predvidevam.

Z njo sem se že večkrat poskusila pogovoriti, a vedno vodo spelje na svoj mlin. Vem, tipično za alkoholike.

Sem v veliki dilemi! Naj omenim njenemu možu, ki mu je verjetno jasno, da je poročen z alkoholičarko in si tudi sam zatiska oči, da punca potrebuje pomoč? Ali naj se ne vtikam, tako klasično Slovensko, kot mi svetuje moj mož?

 

mogoče je pa tale bogi mož nasilen in soseda zato pije.
Če bi bila srečna, se flaše ne bi dotaknila.


Sigurno ne pije od same sreče in radosti. Se mi pa zdi, da je mož preveč pasiven za fizično izživljanje. Verjetno bi kdaj tudi slišali, če bi jo pretepaval. V takem primeru bi itak policijo klicala. Škoda jih je, ker so drugače zelo prijetna družina.


Sigurno ne pije od same sreče in radosti. Se mi pa zdi, da je mož preveč pasiven za fizično izživljanje. Verjetno bi kdaj tudi slišali, če bi jo pretepaval. V takem primeru bi itak policijo klicala. Škoda jih je, ker so drugače zelo prijetna družina.
[/quote]
saj si slišala ropotanje in kričanje.

Jaz bi se v primeru da
1. Imata otroke
2. Je to moja zelo zelo dobra prijateljica (torej, ne samo soseda)
3. Gre za družinskega člana

Raje se z njo pogovori kako je sicer, kako se imata ipd. Da mogoče ugotoviš, če ji za začetek lahko kako drugače pomagaš.

Najprej sta jo mož in sin podpirala in jima je bilo nerodno. Potem si slišala ropot in žaljivke.
In zdaj sprašuješ, če naj temu istemu možu poveš, da si zatiska oči, da žena pije?

Najbolje da greš povedat njenemu možu, da ima alkoholičarko, če misliš da on tega ne ve.
Al kaj bi mu še rad povedal, kar ne ve?


saj si slišala ropotanje in kričanje.
[/quote]

Slišalo se je kot njen padec in da se je za nekaj poskušala ujeti, pa se je vse skupaj podrlo. Hitri koraki iz drugega prostora. Bol se je zdelo, kod je je mož pritekel pogledat kaj se je zgodilo in ko je njo pijano našel ležati na je začel z zmerjanjem in jo podil v posteljo. Ni bilo slišati kot nasilje z njegove strani.

Hehehe, nesel je jo pijano v stanovanje, pol pa bi mu ti šla povedala,da je alkoholičarka. Čakajte, pa saj še ni prvi april.

Pusti, če ne znaš pomagat. Ker tako ne veš točno kaj je. Vidiš da pije, ne veš pa zakaj. Ali jo mož vara, ali jo psihično maltretira, ali ima ona težave iz otroštva. Zelo zelo redkokatera ženska pije, zato ker je rada v gostilni, ker rada žura, ampak večino izhaja iz neke zelo težke situacije, za katero njen mož ve in si ne more pomagati, ne vidi izhoda. Če bi bil kaj samozavesten in ji želel pomagat, mu ne bi bilo nerodno ampak bi pomagal, iskal rešitev, tudi če ona ne sprejme. Če bi zlepa, bi že sprejela ali s kakim pogojem. Tu je potrebno pristopati v družini z ljubeznijo, razumevanjem in podporo, da se ozdravi, ne s sramoto in z teranjem v posteljo, kot kakšnega mačka. Če je njej hudo in z njo še grdo delajo, z poniževanjem in nima podpore in se je še zmerja le s pijanko, to oprosti ni pomoč niti s tvoje strani, še manj da možu rečeš, da ima pijano. On ima ženo, človeka, ki ima neke zelo hude težave in stiske in potrebuje ljubezen in pomoč družine, ne pa odtujevanje in zmerjanje in naslavljanje. če ima težave in nima podpore ampak le sramotenje in zmerjanje, je bolje, da ona iz družine gre, pa se bo pozdravila…ne manjka s eji še nekoga, ki jo naslavlja. tako sploh ni čudno, da pije.

Ja , pogovorila bi se z možem in mu poskušala odpreti oči, da ima žena RESEN problem z alkoholom. Se mi zdi, da je bi že ukrepal, če bi se zavedal kako resno je njeno popivanje.

Še 1x, ja mož se verjetno ne zaveda ali pa si zatiska oči, da je žena alkoholik in ne samo občasni pivec. Je sedaj dovolj jasno? Če ne znate dati pametnega nasveta, bodite rajši tiho.

Ja , pogovorila bi se z možem in mu poskušala odpreti oči, da ima žena RESEN problem z alkoholom. Se mi zdi, da je bi že ukrepal, če bi se zavedal kako resno je njeno popivanje.
[/quote]

ti bi rada samo povedala, da tudi sosedje vedo, da ima za ženo pijanko. in bi zraven svojo nastavila.

Veš kaj autorica, ti raje pelji to kolegico raje na eno kavo in se z njo sama pogovri. Beseda prijateljice vsaj pri meni veliko pomeni oziroma prijatelja. So mi njihove besede in predlogi skorajda sveti. Morda se ti odpre in takrat ji lahk svetuješ. Dokler pa ne poznaš zgodbe, pa je težko pomagati. LP


Pri alkoholikih ta pristop ne vžge. So z vsemi žavbami namazani.
Mi smo enega spravili k pameti z anonimnim pismom, na katerega pač ni imel kaj replicirati in glumiti.
Dva meseca po prejemu se je šel samoiniciativno zdravit. Uspel za 8 let, potem recidiviral. Žal je zdravljenje odvisnosti vseh, ne samo od alka res hudo zahteven projekt in to doživljenjski.


Pri alkoholikih ta pristop ne vžge. So z vsemi žavbami namazani.
Mi smo enega spravili k pameti z anonimnim pismom, na katerega pač ni imel kaj replicirati in glumiti.
Dva meseca po prejemu se je šel samoiniciativno zdravit. Uspel za 8 let, potem recidiviral. Žal je zdravljenje odvisnosti vseh, ne samo od alka res hudo zahteven projekt in to doživljenjski.
[/quote]

Komu ste pisali anonimno?

Siguren sem, data ženska o kateri teče beseda, ni našla svoje prave sreče v življenju.Zato žalost z alokoholom utaplja. Siguren sem.Upam,da ji uspe in priplava na zeleno vejo.Želim ji srečo.

Po temeljitem premisleku, prebranih komentarjih, jo bom res povabila na en dolg sprehod. Pa bova videli kam naju pogovor pripelje.
Hudo mi je zanjo in seveda tudi za njeno družino. Življenje z alkoholikom ni enostavno.

Daj ne mešaj se v stvari, ki se te ne tičejo. Na koncu boš še ti ta usrana. Njen mož ve, če ne vidi, ker si zatiska oči je pa to njegov problem in ne tvoj.

Mož ve, da pije. Običajno se ga ženske (mame) ne namečemo tako, da padamo po stanovanju in da nas kdo pod pajsko nese.
Seveda mož ve, saj alkohol smrdi, razen če si v vodko namočene tampone tlači v tamalo.
Toliko let sem živela pod streho alkoholika, da sem po načinu odklepanja vrat vedela koliko je nažgan…

Obrni se proč! Mešanja v družinske zadeve nihče noče. Postavi se v njihovo situacijo. Bi bilo pa zanimivo izvedeti zakaj se poslužuje prekomernemu uživanju alkohola.

Jaz kot kolegica(autorica) bi pa se vseeno želel pogovrit z njo, kajti ona ima vsaj za moje pojme kar najboljši dovoljen dostop do njene osebnosti. Njo bo najprej pustila zraven. Morda celo bi ji dbro delo,da se lahko nekomu potem izpove in bi kar bruhnilo iz nje, le začet je treba klopčič odmotavati.

A ti resno misliš, da mož ne ve, da je alkoholičarka.

Tebe se to ne tiče. Dokler se SAMA ne odloči, da se gre zdravit, je nihče ne pripravi.

Ti boš s svojo vtikljivostjo samo drek mešala. Razen, če to pač rada počneš.

Dobro ste zapisali. Malokdo je danes iskreno pripravljen pomagati. Vecina ljudi je zelo firbcna, za pomoc pa glavo stran obrne, usesa zatisne, jezik pa po vasi otresa.

Avtorica, ce si res pripravljena pomagati, poskusaj
Nic te ne stane poskusiti. Ce te zavrne pac te zavrne in nimas kaj. Ce pa tvojo pomoc sprejme, bodi pripravljena da ji iskreno in dobronamerno stojis ob strani. Danes je redkost imeti dobrega prijatelja, taksnega, ki te podpira, ko ti ne gre v zivljenju.

A jo mož tepe? A ji še naliva v kozarec? Ali je nasilen do nje? No kakorkoli. Taki so za na odvajanje. Js bi mu rekla. Sj verjetno ve da ma pijanko sam si zatiska oči.

New Report

Close