Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Alkoholičarka

Alkoholičarka

Dobro ste zapisali. Malokdo je danes iskreno pripravljen pomagati. Vecina ljudi je zelo firbcna, za pomoc pa glavo stran obrne, usesa zatisne, jezik pa po vasi otresa.

Avtorica, ce si res pripravljena pomagati, poskusaj
Nic te ne stane poskusiti. Ce te zavrne pac te zavrne in nimas kaj. Ce pa tvojo pomoc sprejme, bodi pripravljena da ji iskreno in dobronamerno stojis ob strani. Danes je redkost imeti dobrega prijatelja, taksnega, ki te podpira, ko ti ne gre v zivljenju.
[/quote]

Tudi meni se zdi, da dober prijatelj, ki ti stoji ob strani, lahko naredi čudež. Alkoholizem je bolezen. Z vsako kronično boleznijo pa se težko sprijaznimo. Soseda, le pogumno. Se mi zdiš iz pravega testa.

Ne njen moz si ne zatiska oci. Odraslega clovek ne mores prisilit na zdravljenje, razen v primeru, da mu odvzamejo poslovno sposobnost, ker je v svoji alkoholiziranosti storil dejanje, ki terja nepopravljivo skodo za njega in njegovo okolico. Ker alkoholiki se zdravijo izkljucno na lastno privolitev ali na odredbo sodisca, v kolikor povzrocajo okolici skodo oziroma so za okolico nevarni.

Se popolnoma strinjam. Ljudje se vse prevečkrat obračamo stran od ljudi, ki imajo težave. Včasih je potrebno tako malo, da nekomu pomagaš, lahko mu celo rešiš življenje, s tem špa tudi njegovim bližnjim. Malo man sebičnosti, pa bi bil svet mnogo lepši.

pijančevanje, korupcija in nasilje, to je v slovenceljskih genih https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/janez-policistom-povedal-da-bo-moril-foto/

Bom samo primer v drugo smer povedala. Sosed je videl, kako sta se sosedov dec in baba začela kregat zunaj, potem jo je začel dec mlatit. Sosed priskoči na pomoč v bran ženski. Na koncu sta ga oba najurila, da naj se zase briga.

Glede primera pa, a dec uživa, ko se ga baba v pričo otroka in njega zunaj tako nažge, da niti hiditi ne more? Torej, kaj bi ti njemu potem šla svetovati? Če je alkoholik, potem rabi morda dva litra, ne dva deci. In če jo dec v družbi ne more ustaviti, v pričo otroka, misliš, da jo boš ti?
Tudi ti si v končni fazi dolgo gledala, predno si jih srečala na hodniku. Če si slučajno šele takrat opazila, prej se ti pa sanjalo ni. Če pa že, si pa tudi ti že leta mižala z opazovanjem. In seveda si prvič slišala vpitje itd. Če si bila leta in leta tiho, bodi še sedaj. In če tudi v preteklosti ni obrodilo sadov, če si že hotela speljati pogovor z njo v to smer. Ali jo bo dec postavil pred dejstvo, ali bo prišla do situacije, kjer bo imela lastno škodo, ki jo bo zbrihtala.

No, jaz pa sem kolega vzela v roke in se je nato šel zdravit.
Samo moraš biti pripravljena. Vztrajati pri svojem, ne se pustit prepričevat njenim besedam, v tvoji prisotnosti naj pokliče osebnega zdravnika. Sploh po kaki taki epizodi je to mogoče še lažje, ker ne more tajit, da ima problem.
Ne razumem pa dobro, a je prijateljica ali zgornja soseda … no, whatever, če si se pripravljena vmešati, to naredi dobro, ali pa raje pusti pri miru. In bodi pripravljena tudi na neprijetne posledice.

Poklici center za odvajanje,naj ti povedo s kaksnimi prijemi “prepricat nekoga” da se zave da pije prekomerno.
Zavedati se mora ona sama in dobiti zeljo po prenehanju… ce te zelje ne bo jo nobena pridiga in odvajanje ne bo obdrzalo trezne.

Vsekakor izvedi razlog in ji povej,da jo razumes,da ji bos stala ob strani in da se mora trezna spoprasti z izzivi,ki jo tarejo,ter da bos vedno ob njej,ko te bo potrebovala… videti mora neko luc na koncu tunela,tako bo dobila zeljo po zivljenju. . . Samo ona ve kaj je ta luc.

Sele potem govori z mozem,da sta oba z njo da jo podpirata. Ce seveda primarna tezava ne izhaja iz njune veze…

P.s. ignoriraj sebicne pametnjakovice,ki pravijo da se te ne tice. Vso pravico imas pomagati,v kolikor tvoje namene pridejo iz srca.
Pravijo,da ni nakljucij. Si pomislila,da sta prijateljici zato,da ji poskusas pomagati priti iz tega ven?

Tule je en kup takšnih in drugačnih “nasvetov”, kako bi lahko nudili pomoč. Zdaj pa me zanima (niti ne pričakujem odgovora, ker je ta zgodba stara eno leto), ali je kdo izmed vas komentatorjev že v resnici pomagal alkoholiku in kako to zgleda oziroma ali ste že pomagali na tak način sosedu in se vmešali v družinske zadeve. Zanima me, ali je vaše vmešavanje obrodilo sadove in se sedaj lahko ponosno trepljate po rami, ker vam je uspelo rešiti eno izgubljeno dušo z vašo nesebično in brezpogojno ljubeznijo do drugih ljudi, ali so vas preprosto izbrisali iz svojega življenja zaradi vmešavanja.

Vaše razmišljanje je sebičnost z željo po dobro opravljenem delu. Človek bo sprejel pomoč točno takrat, ko bo prosil zanjo. Če se mu nekdo vsili, se zadeve še bolj zapletejo in ponavadi takšni ljudje potonejo še globlje. In še nekaj, glede na to, da potem tole zgodbo razlagate še tule, obstaja verjetnost, da jo vlačite po zobeh še drugje. A res nimate drugega dela👀

Edino vmešavanje, ki je tu dopustno, je pogovor z njo kot prijateljico.

Kar pomeni, ne je sodit. Punca rabi podporo in nič drugega – v smislu, da se potem sama odloči za zdravljenje.

Če bi jaz imel tako žensko, bi dal pogoj zdravljenje ali ločitev.

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

Za rojstni dan ji kupi sodček, poln vina, pa šeflo zraven.Bo šlo hitreje.

Do srečnega konca.

New Report

Close