Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alkoholizem – kako se ga rešiti

alkoholizem – kako se ga rešiti

Skrbi me to, da je alkohol spet tu. Ni na dnevnem redu. Ampak ko je, se mu ne morem upreti. To me skrbi. Od tod gre lahko samo navzdol.

Hvala vsem za dobronamerne odgovore.
Lahko noč.


Hvala za odgovor.
Psihiater mi pravi, da je moja osnovna težava huda depresija. In rešitev antidepresivi. Po skoraj 5 letih jemanja antidepresivov se ni nič spremenilo. Ne vem več, kaj naj. Nimam več moči.
[/quote]

Alkohol poslabša depresijo. Ne sme se pa oboje konzumirati(antidepresive in alkohol).
Depresivni bolnik težko sprejema dejstvo, da mora prenehat s pijačo, a nezdravljena depresija pospešuje in poslabšuje odvisnost o alkoholu. Tako, da se gre tukaj za komorbidno stanje, in to tretirati vzporedno z alkoholizmom, kako bi lahko dosegel uspeh zdravljenja.

nova
Uredništvo priporoča

Skrbi me to, da je alkohol spet tu. Ni na dnevnem redu. Ampak ko je, se mu ne morem upreti. To me skrbi. Od tod gre lahko samo navzdol.
[/quote]

Ni nujno, da mora iti navzdol.
Relapse je del zdravljenja, zelo redki so odvisniki, ki jim uspe takoj nehati.

Jaz ti svetujem, da prebiras zgodbe o uspehih.

Pijanci smo vsi in s tem ni nič narobe. Nalij si čistega vinca in pozabi na skrbi. Kmalu bo prešernov dan in kot pravi slovenci se moramo takrat napiti, tako kot je france delal vsak dan, zdaj je pa vsem poznan in slaven.
Na ta dan vsako leto se spomnemo poeta,
ki pil je prekomerno in pesnil za dekleta.
Čeprav je umrl reven, osamljen in bolan,
po smrti vsem Slovencem postal je dobro znan.
Zdaj dvigni svoj kozarec, “Na Francija” zavpij,
naj sliši se Slovence, cel svet naj se zbudi!
Zdravljica naj odzvanja po vsej deželi večno,
le tko bo naš Prešeren v grobu lèžal srečno.

V bistvu, žalostna zgodba.
🙁


Amen.
Zavednega slovenca razmišljanje.


Amen.
Zavednega slovenca razmišljanje.

Avtor, če se ne zajebavaš:

V 14. dneh uhodi dobre pohodne čevlje, v ruzak spravi 12 kil stvari vključno s palicami, v službi vzemi brezplačen dopust in pejd za dve leti peš po svetu. Kamorkoli boš prišel prosit dela za hrano in ostale izključno nujne potrebe povej, da se zdraviš od bolnih odnosov, ki si jih utapljal v alkohol.

V staro življenje se ne vračaj pred pretekom dveh let ali prehojenih 20k km.

En detajl za pomoč: čaj iz zelišča materina dušica zmanjšuje potrebo po alkoholu. Bi lahko bil v pomoč poleg močne volje in rednega športanja.

Nedvomno bo dobil 2 letni brezplačni dopust./ s
Sicer pa dobra ideja, si jo sam poskusil?

Ma kar rukn en šnopc. Zapij se ga do konca, ko ne bo več šlo pa štrik v roke. V tej državi je bolje bit pijan kot trezen. Hik, hik…


Hvala vam za odgovor.
Ne vem katera faza je to.
Alkohol je bil na dnevnem redu do leta 2009 (2 leti). Od leta 2009 do leta 2017 popolnoma nič. Niti enkrat.
Zdaj, malo več kot leto, spet. Napijem se 1x tedensko. Ne pijem žganih pijač, pač pa pivo.
[/quote]

ahhh, to sploh ni problem, če je tako, šele zdej sm prebral, hvala bogu, si samo vesel človek…, brezveze se sekiraš. Alkoholizem je tisto kar sem jst opisal… Začetni post je zgledal, da si vsak dan pijan do daske.
Vseeno pa, ustav se pri dveh pivih, sicer mi sploh ni jasno kako si lahko od pive pijan, če ne mešaš žganih pijač vmes…

ahhh, to sploh ni problem, če je tako, šele zdej sm prebral, hvala bogu, si samo vesel človek…, brezveze se sekiraš. Alkoholizem je tisto kar sem jst opisal… Začetni post je zgledal, da si vsak dan pijan do daske.
Vseeno pa, ustav se pri dveh pivih, sicer mi sploh ni jasno kako si lahko od pive pijan, če ne mešaš žganih pijač vmes…
[/quote]

Če bi se lahko ustavil, potem ne bi bil alkoholik.
Alkoholik si takrat, ko pitja ne obvladaš, ampak pitje obvlada tebe. Pa če je to tako, da NE MOREŠ, da ne bi pil vsak dan, ali pa tako, da NE MOREŠ, da se ne bi napil do daske, ko enkrat na teden začneš. Ali pa tako, da NE MOREŠ en mesec zdržati čisto brez, ampak si tečen in živčen.

Mož je zdravljen alkoholik. Abstinira 15 let. Pri 33 letih se je odločil za zdravljenje. 2 leti sva skupaj obiskovala skupino v zdravstvenem domu. Vodil jo je zdravnik psihiater. Za naju je bila to super izkušnja.
Poišči pomoč pri osebnem zdravniku, ki te bo usmeril dalje. Ne svetujem poizkusov v lastni režiji, saj je za to potrebna železna volja. Če bi jo imeli, ne bi pili.

Če bi se lahko ustavil, potem ne bi bil alkoholik.
Alkoholik si takrat, ko pitja ne obvladaš, ampak pitje obvlada tebe. Pa če je to tako, da NE MOREŠ, da ne bi pil vsak dan, ali pa tako, da NE MOREŠ, da se ne bi napil do daske, ko enkrat na teden začneš. Ali pa tako, da NE MOREŠ en mesec zdržati čisto brez, ampak si tečen in živčen.
[/quote]

Hja, ko imamo služben zdravniški pregled je tam en test.. in, če spiješ na teden en štamprle žganja, deci vina ali eno pivo, pač neki od tega na teden…., si alkoholik, heh. Po tej logiki smo pol vsi alkoholiki. Pivo, kaj pa vem, jst ga ne morem več kot dva spit in še to, sm polet in po fizičnih naporih, ko res paše eno ali dva hladna piva, da se bi pa napil od njega, se mi pa zdi nemogoče, no vsaj za mene, kar bi recimo tam po ene peti pivi brhal, še prej pa popizdil, ko bi moral stalno na malo potrebo hodit.. Pivu odreč se je po moje šala mala, namest piva piješ.., schweppes, saj je tud ta grenek…, ali pa brezalkoholno pivo, to moj kolega pije po rekraciji in, če je haldno je dost podobno tapravmu pivu.

Hja, ko imamo služben zdravniški pregled je tam en test.. in, če spiješ na teden en štamprle žganja, deci vina ali eno pivo, pač neki od tega na teden…., si alkoholik, heh. Po tej logiki smo pol vsi alkoholiki. Pivo, kaj pa vem, jst ga ne morem več kot dva spit in še to, sm polet in po fizičnih naporih, ko res paše eno ali dva hladna piva, da se bi pa napil od njega, se mi pa zdi nemogoče, no vsaj za mene, kar bi recimo tam po ene peti pivi brhal, še prej pa popizdil, ko bi moral stalno na malo potrebo hodit.. Pivu odreč se je po moje šala mala, namest piva piješ.., schweppes, saj je tud ta grenek…, ali pa brezalkoholno pivo, to moj kolega pije po rekraciji in, če je haldno je dost podobno tapravmu pivu.
[/quote]

Pač nisi alkoholik in ne razumeš tistih, ki so.

Pač nisi alkoholik in ne razumeš tistih, ki so.
[/quote]

No, če si prebrala, kakšnega bližnjega sorodnika sem imel, pol lahko vidiš, da zelo dobro razumem alkoholike… Sm o tem ne bi javno pisal…, si ti kdaj videla pijanca, ki ga je božjat na hrbet vrgala, ker ni dobil svoje dnevne doze alkota v kri, kot drogeraš…, no jst sem tega ogromno videl. Lahko ti opišem potek, ki ni niti malo okusen, akko to zgleda…. Tale možakar ni niti aa… od alkoholika.. alkoholik je za moje pojme tist, ki ne more brez žgane pijače in ta moj sorodnik je liter žgane pijače konzumiral na dan in to ziher kakšno leto…

No, če si prebrala, kakšnega bližnjega sorodnika sem imel, pol lahko vidiš, da zelo dobro razumem alkoholike… Sm o tem ne bi javno pisal…, si ti kdaj videla pijanca, ki ga je božjat na hrbet vrgala, ker ni dobil svoje dnevne doze alkota v kri, kot drogeraš…, no jst sem tega ogromno videl. Lahko ti opišem potek, ki ni niti malo okusen, akko to zgleda…. Tale možakar ni niti aa… od alkoholika.. alkoholik je za moje pojme tist, ki ne more brez žgane pijače in ta moj sorodnik je liter žgane pijače konzumiral na dan in to ziher kakšno leto…
[/quote]

Ne. Alkoholizem ima pač več stopenj. Tista z božjastjo in delirijem tremesom je samo prezadnja, zadnja je namreč smrt.
Imaš pa tudi “funkcionalne alkoholike”, ki živijo normalna življenja, ampak ne morejo brez alkota, zato si “uredijo” svoje pitje tako, da lahko funkcionirajo. To pa variira od “jutranje dozice”, do opijanja do nezavesti čez vikend (ali takrat, ko ne bo večjih posledic) .

Ne. Alkoholizem ima pač več stopenj. Tista z božjastjo in delirijem tremesom je samo prezadnja, zadnja je namreč smrt.
Imaš pa tudi “funkcionalne alkoholike”, ki živijo normalna življenja, ampak ne morejo brez alkota, zato si “uredijo” svoje pitje tako, da lahko funkcionirajo. To pa variira od “jutranje dozice”, do opijanja do nezavesti čez vikend (ali takrat, ko ne bo večjih posledic) .
[/quote]

To je res, vse stvari v tem svetu se rangirajo, tako je tudi z ljudmi in z njihovimi navadami, znanjem… Mnenja sem, da, če si človek enkrat na teden da duška, pač na njegov način, ni nobenemu škodljiv…., saj nobenega ne ogroža, očitno se pa boji sam sebe, da ne bi to prešlo v vsak dan v navado…, torej, če se lahko šest dni zadrž v tednui, kje je fora, da se tud sedmi dan ne zadrži kar se piva tiče…, pa naj gre tist sedmi dan na celodnevn pohod, ni nč hudga z njim, za moje pojme. Čist soliden možakar je.., sm energijo pitja oz. te navade naj usmeri tist dan kam drugam…

Po dobrih 15 letih (kar 20) popivanja sem si en dan rekel,da je dovolj. Naslednji dan nisem nič spil in od takrat je sedaj nekih dobrih 7 let.

https://www.alcoholics-anonymous.org.uk/about-aa/newcomers/members’-stories/annie’s-story

Svetujem ti, da se čimprej pridružiš skupini za odvajanje od alkohola. Jih je kar precej, poišči katero bližje tvojemu kraju. Brez skupine bo težko.
Prvi korak, da si poskusaš najti pomoč si storil/storila, zdaj pa na naslednjega. Verjamem, da ti uspe in držim pesti zate.

čisto enostavno.
samo prvega kozarčka ne spij, ostalih lahko neomejeno.

Po dolgem premoru od 1849 do zdej,
sem končno se vrnil, da pesnim naprej.
Konc praznikov že mimo, počitnic več ni,
že spet so nagnali me v šolske klopi.
Že teden dni v glavi mi grozno bobni,
od decembra, ko pili smo vsi.
V Čopovo klet smo se skupaj vselili,
za konec januarja smo zadnji sod spili.
Pet pivcev zaspalo, dva v komi ostala,
Čop zvil si koleno, jaz počil očala.
Mislim, da tokrat nas je izučilo,
da pitje iz soda želodec bo zvilo.

New Report

Close