alverde in ostalo naravno
Že dolgo sem uporabnica naravne kozmetike Alverde ( dm) in občasno Terra naturi ( Miller) ,z njo zadovoljna,ima certifilat BDIH…pa se sprašujem,kako je lahko ta kozmetika cenovno tako ugodna v primerjavi z drugimi znamkami -Weleda,Sante,Logona…Meni se ne zdi,da bi bila kaj slabša kot ostale,ki imajo cene od 15 in več evrov.Tudi po sestavi so si podobne.Zato ostajam kar pri njih,ker so poceni,dobre in imam občutek,da vsaj malo manj kemije dajem nase.Pa vi?
Tudi jaz se sprašujem enako. Znamko alverde ne uporabljam, ker pač nisem hodila v DM ker ga v našem kraju ni.
Ker pa hodim vsaj 1x na mesec v LJ sem začela tudi hodit v DM. Tako sem ravno ta teden kupila alverde 200 ml kremo za telo (karite in makedamija) in se čudim ceni 2,95€. Ker sem za karite kremo, tudi 200 ml Dvorca trebnik dala v mečkatorju mislim da 4-5x več?!?
Prav tako me zanimajo kreme za obraz, kajti weleda je 12,95€ kar pa postaja meni preveč čeprav je krema zelo v redu in mi odgovarja.
Tudi jaz bi prosila za kako mnenje, morda za kakšno oceno kvalitete, če je bilo kje kaj objavljeno?
Though called a natural body care standard, BDIH requires manufacturers to use organic content wherever possible. It defines “where possible” as being available in sufficient quantity and quality, and defines which plants fall into this category by default. Therefore, it is possible for a product to have 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} organic content and still be BDIH certified. BDIH also maintains a member’s only list of acceptable ingredients that can be used in its products. BDIH was a forerunner by creating the world’s first organic body care certification.
Malo poglejte deklaracije doma.
So, are natural cosmetics really natural? The answer to that question is two-fold: Some are, some aren’t. Learning how to distinguish between truly naturally cosmetics and those based on artificial ingredients lies in the ability to decipher labels. First, understand that almost any natural cosmetic may still contain a small portion of non-natural ingredients in the form of emulsifiers or preservatives. In fact, most reputable manufacturers make this known by stating that the product is “95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}” or “99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}” natural on the label.
The next thing to look for is the basis of the formula. The majority of natural cosmetics today are made from very simple materials, namely ground minerals and pigments that come from the Earth’s crust. The inclusion of ingredients that force one to recall high school chemistry lessons should raise an eyebrow, however. The most common ingredients to avoid are sodium lauryl sulfate, propylene glycol, diazolidinyl urea, and parabens prefixed with “Butyl,” “Methyl,” or “Ethyl.” In addition, synthetic fragrances can be masked by simply “fragrance” appearing on the list of ingredients, and artificial colors will be listed as FD&C or D&C followed by a number.
Natural cosmetics, on the other hand, will be void of most or all of the above ingredients. In addition to natural minerals, they are more likely to contain botanical extracts and essential oils. Finally, the order of ingredients should also be considered since this indicates total concentration in the product.
Jah saj veste, nižja cena oziroma v primeru Alverde v bistvu res POCENI cena seveda pomeni tudi nižjo kvaliteto od npr Welede. Saj tako je ponavadi, a ne? Saj pri hrani je podobno.
Mislim, da je razlika tudi v tem, da vsebujejo skoraj vsi izdelki Alverde alkohol.
Weleda je pa res top in na vseh testih vedno zelo visoko kotira. Ste opazile, da ima Weleda edina svoje izdelke še dodatno zaprte s plastiko, tako da jih ne moreš npr v trgovini odpreti in povohati, kot to radi delamo. Weleda, Dr. Hauscka, Decleor, to so res top od naravne kozmetike in temu primerna je tudi cena. Si jih pa tudi jaz žal ne morem vedno privoščiti in se zato tudi jaz zatekam k Alverde, ampak samo k njihovim tuš gelom, milom in kremam za telo; njihovi šamponi in kreme za obraz so mi zanič.
Jaz tudi Alverde. je pa res, da skoraj nobene kozmetike ne prenesem npr. Alverde žajbelj šampon je edini, ki ga lahko dam nase. Res, balzam pa ne smem Tudi dermatolog ni mogel verjeti. Tako, da večinoma to ali uno iz Provanse (ne lokitan).
Hči, ki ima AD in bivši z luskavico npr. isto prenašata samo Alverde Jojoba losjon za občutljivo kožo (niso pomagali zvarki iz lekarn, močni kotrikosteroidi, Eucerin,…).
Najmlajši otrok pa npr. po kateremkoli Alverde izdelku dobi izpuščaje in srbečico.
Je pa res, da smo že generacije (dedkek, starši, jaz in bivši partner, otroci) vsi nagnjeni k kožnim boleznim in vedno manj kopujemo kozmetiko oz. samo za nujne primere (glej zgoraj-šampon, losjon za telo, občasno kaktuš gel)-drugače doma sami izdelamo zeliščna mila, kreme glede na navdih.