Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek AMBIENTI

AMBIENTI


je pač grd za moje pojme… tole stanovanje, ki so ga danes na koncu kazali – obup no, meni bi se zmešalo v tistem šekastem stanovanju in vzorcih. Tisti kao strokovnjak, ki je to skupaj zdizajniral, mu jaz podelim minus negativno (če bi šlo).
res obup. Kar vse nekaj skupaj nametano, za nikamor – da o tistih težkih vzorcih, ob katerih me je glava bolela, sploh ne govorim.

Tudi tista montanža hiša, ki jo je kazalo mi dotična ni bila lepa.
vse hladno, kovinsko je delovalo. Absolutno preveč steklenega.
Sem pa šla pogledati njihove hiše na sp. stran – in kot take, nekatere znajo biti kljub temu lepe, z več lesenega pridiha in več zaprtih sten – se mi zdi naredi toplino stanovanja.
Dotična ki jo je kazalo, pa mi je bila res mimo, tudi rdeča vhodna vrata so mi bila grda. Kot bi bajtico iz pisanih lego kock sestavil mi je delovala.

oddaja od danes

https://4d.rtvslo.si/arhiv/ambienti/174568510

Kot bi oddaja izgubila ves svoj čar in žar. Mi je zelo žal, vendar z novim voditeljem ni več to, kar je bila.

Tole stanovanje danes na koncu oddaje je katastrofalno. Cisto vsega kar se ti zazdi pac res ne mores nametati skupaj. Malo starinsko, malo vintage, malo moderno… jaz sem se samo ob gledanju vseh teh barv in vzorcev pocutila nelagodno, da se pa zbudim v tako nacickanem stanovanju me pa infarkt. In za to je odgovoren arhitekt in graficna oblikovalka??? Zdaj se ima pa lahko res ze vsak osel za designerja.

Sem nekaj gledala na spletu in ta Triiije ter Jagoda Jejčič, ki so sodelovali pri tem stanovanju v oddaji, so npr. sodelovali tudi pri prenovi tega stanovanja na linku. Meni se zdi podobno grozno kot tisto v oddaji. Morda pa sem samo za časom in nimam pojma, kaj je zdaj moderno.

http://outsider.si/triiije-arhitekti-stanovanje-k16/

Najprej tole: Andrej Mercina je verjetno najboljši slovenski arhitekt po Plečniku.

Predvsem pa očitno nikomur ni jasno, da je končni produkt vedno plod sodelovanja arhitekta in naročnika. Arhitekt predlaga smernice, barve, materiale, naredi izrise, končni izbor vsega pa je stvar naročnika.

Naloga dobrega arhitekta je predvsem narediti bivanje udobno za vsakega naročnika posebej, glede na njegov življenjski slog in okus. Slab arhitekt poriva inštanc rešitve in svoj okus. Zato lahko Andrej, kot vrhunski arhitekt, dela mošeje na Bližnjem vzhodu, trgovine Karla Lagerfelda in stanovanja, kot je ta v oddaji, pa še marsikaj drugega.

instant ne inštanc, seveda;-)

Ojoooj, ze to, da tega tipa dajes v isti kos s Plecnikom, nakazuje, da nimas pojma o cem govoris…

Zelo dobro vem, o čem govorim. Verjetno o obeh vem precej več kot ti. Z enim sem delala življenjski projekt, tast je bil pa učenec drugega.
Seveda je na koncu dneva to moje subjektivno mnenje.

Joj, koliko kiča, nepotrebne ropotije, to ustvarja samo utesnjenost v stanovanju.

Zelo dobro vem, o čem govorim. Verjetno o obeh vem precej več kot ti. Z enim sem delala življenjski projekt, tast je bil pa učenec drugega.
Seveda je na koncu dneva to moje subjektivno mnenje.
[/quote]

Ga pa naprej tiscis nekaj in povzdigujes ned zvezde. Zelo neupraviceno. Tisto stanovanje, ki je bilo prikazano je bilo naravnost grozno.

Slišala kdaj, da imajo vsake oči svojega malarja? Meni je stanovanje v tvojem linku super! Nasploh imam rada mešanje stilov, starega in novega, barvitega in nevtralnega. In nepomembno mi je, kaj je trenutno in. Seveda je to moj in samo moj okus in razumem, da je drugim ljudem všeč kaj drugega. Dober arhitekt pa vsekakor “začuti” stranko.

Se mi zdi, da Boštjan Romih vodi neke drugačne oddaje, ki niso več tisto, kar so Ambienti bili.


spremembo – v soboto mi je bila čisto mimo.
neke vrtove skozi kažejo, pa aljažev stolp… lepo prosim no…
kr neki…
Tudi meni se zdi velikooo slabša vsebinsko, ne vem kdo to določa ali voditelj ali kdo drug. Je pa opazno poslabšanje vsebinsko mislim – ne glede voditelja zdaj.

Tudi meni ne legne Boštjan v tej oddaji, prejšnji voditelj je bolj pasal v oddajo, ampak, gledalci nimamo nobenega vpliva, kaj delajo in kdo vodi, saj se vidi, da krožijo vedno ena in isti,
No Romih, njegova žena je arhitekta, pa je tu
mogoče mal…….saj veste kaj :))

New Report

Close