Ampak minister Gregor zna!
Minister Gregor Golobič, prvak stranke Zares in dolgoletni član Liberalne demokracije Slovenije, kjer se ga je prijel naziv »glavni kadrovik«, je ob oceni dela vlade v prvih 100 dneh dejal, da se ob ukrepih za omejevanje krize ne sme zamegljevati odgovornosti tistih, ki so izčrpavali slovensko gospodarstvo v preteklem mandatu in sprejemali slabe odločitve in morajo za to tudi odgovarjati, ne samo s porazom na volitvah, ampak tudi v drugih oblikah ugotavljanja odgovornosti. Izjava ministra za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo izraža visoko moralno držo, ki pritiče ministru slovenske vlade, žal pa dobi popolnoma novo razsežnost, če se spomnimo njegovih dosedanjih kadrovskih in gospodarskih »uspehov«.
Čeprav minister Golobič veselo govori o novi politiki se ga slovenska javnost spomni tudi po dolgoletnem študiju filozofije (19 let), ki ga je kronal z zaposlitvijo v Ultri, t.i. visoko tehnološkem podjetju iz Zasavja. Omenjeno podjetje je svoj razcvet doživelo prav v času LDS-ove vladavine. Dobili so številne posle za večinsko državna ali javna podjetja ter državne institucije. Ampak minister Gregor bo znal razložiti, da to ni bilo izčrpavanje slovenskega gospodarstva in njegova zaposlitev je bila le splet naključij.
Vsak lahko na spletni strani Zavoda RS za zaposlovanje preveri koliko podjetij je v preteklosti in koliko jih danes išče profil filozofa, z dolgoletnimi študijskimi izkušnjami, za delo na področju informacijskih tehnologij. Verjamemo, da bo aktualni minister z lahkoto razložil pot in način zaposlitve množici družboslovcev, ki zaradi neustrezne razdelitve univerzitetnih vpisnih mest v preteklosti, danes s težavo iščejo ustrezno zaposlitev. Ampak minister Gregor bo znal razložiti, da pri njegovi zaposlitvi ni šlo za klientelizem.
Kaj pa izkoriščanje državljank in državljanov, ki je posledica monopolnega položaja Telekoma in Mobitela na področju telekomunikacij, ki ga je v vzpostavila prav LDS, v kateri je bil minister Gregor visok funkcionar. Omenjeni družbi sta se pojavljali pri financiranje volilnih kampanj posameznikov oziroma volilnih kampanj nekdanje največje vladne stranke LDS. Po poročanju medijev naj bi bil minister Golobič vpleten tudi v zadevo Socius, v kateri naj bi šlo za pranje denarja, vanjo pa naj bi bili vpleteni Telekom, Mobitel in Leonardo F. Peklar (LDS), vodilni v družbi Socius. Še danes poteka pregon zoper Leonarda F. Peklarja, nekdanjega predsednika nadzornega sveta Telekoma, in Antona Majzlja, nekdanjega predsednika uprave Mobitela. Majzelj je obdolžen zlorabe položaja, Peklar pa napeljevanja k zlorabi v zvezi s fiktivnimi posli s švicarsko družbo Bados Consulting. V zadevi gre za 1,9 milijona evrov, ki jih Bados zaračunal Mobitelu za analize, ki so bile dostopne na internetu. Pomenljivo je, da se je vidni član stranke Zares in minister za gospodarstvo dr. Matej Lahovnik januarja udeležil okrogle mize o koorporativnem upravljanju, ki jo je organiziral prav Peklarjev Socius. V medijih je bila ocena udeležbe pospremljena s citatom »Zares nespodobno«. Ampak minister Gregor bo znal razložiti zakaj je junija 2005 o zadevi Socius izjavil, da ga te komedije ne zanimajo.
Zgrešene gospodarske odločitve so v Sloveniji posredno povezane tudi z kadrovskimi odločitvami in podporo ministra Golobiča. Časnik Finance je januarja 2004 objavil izjavo, s katero je za gospoda Marjana Kramarja dejal, da gre zanesljivo za človeka nove generacije in da je značilnost te generacije, ki ji ne manjka strokovnega znanja, da začasno pomanjkanje prvovrstnih izkušenj kompenzira s trdnim sistemom vrednot. Danes kaže, da bo minister Golobič moral redefinirati svoje mnenje do prvega moža NLB, ki je zaslužen za t.i. tajkunske kredite in milijonsko nagrado, ki naj bi bila oziroma bo izplačana. Pomenljivo je, da vidni člani t.i. nove stranke Zares govorijo o zadevi »Kramar« kot o »absolutno škandaloznem« dejanju in da je milijonsko izplačilo lopovščina. Ampak minister Gregor bo znal prepričati svoje strankarske kolege, da se motijo ter jim razložil kaj pomeni »trden sistem vrednot«.
Povezanost Nove ljubljanske banke, Pivovarne Laško in »novega« politika iz starega legla LDS pa je nazorno in analitično predstavil novinar Kovač, ki je analiziral vrnitev ministra Golobiča v slovensko politiko. V poslovnem dnevniku Finance so prvi razkrili tudi Golobičev tihi dogovor s Pivovarno Laško o medijskem vstopu stranke Zares v časopisno hišo Delo. Ampak minister Golobič bo že znal razložiti, da gre za naključje, da imaš v treh mesecih kar tri velike intervjuje v Sobotni prilogi Dela, za finale pa si v isti prilogi, deležen še slavospeva prijatelj Slavoja Žižka.
Toda kdo potrebuje sovražnika, če ima takšnega prijatelja kot je Slavoj Žižek. Slednji je celo zatrdil, da je Gregor Golobič slovenski Stalin. In slovenski Stalin rad grozi, ko ga kdo opomni na njegove nečednosti kot je npr. pridobitev stanovanja. Ko je Valentin Hajdinjak, nekdanji tiskovni predstavnik vlade, v odgovoru novinarju, omenil Golobičevo stanovanje so iz stranke Zares zahtevali, da v roku 24 ur prekliče svoje navedbe, ker se naj bi zlagal. Ko so se Hajdinjakove izjave izkazale za resnične, pa so se v Zaresu zavili v molk. Ampak minister Gregor bo znal razložiti, zakaj se ni utegnil opravičiti za ostre besede in grožnje.
Obtoževati prejšnjo vlado za ponesrečene kadrovske poteze, ki jih je sam zagrešil oziroma je na njih vplival, je politično poniglavo in dostojno slovenskega Stalina, kot ga je poimenoval njegov najboljši prijatelj. Najlepše pa je opisal ministra Gregorja koalicijski kolega in glavni tajnik Socialnih demokratov. Dejal je: »Tako kot zgodovina se Gregor Golobič v politiko vrača kot farsa.«