Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Anton Kokalj: V Novi Sloveniji smo absolutno proti izenačevanju istospolne zveze z “normalno zakonsko zvezo”

Anton Kokalj: V Novi Sloveniji smo absolutno proti izenačevanju istospolne zveze z “normalno zakonsko zvezo”

Kako si jih pa delijo heteroseksualni pari, od katerih se vsak drugi zdaj že loči? Aja, po principu otroci k mami. Pa ti tukaj ne gre v nos, h kateri mami bodo šli otroci. Dajte se moški raje boriti za to, da boste v svojih hetero zvezah po ločitvi dobili otroke. Boste imeli več od tega, kot da se ukvarjata s homo mamami.

Dobro, saj vem da so za vas vsi butlji. Pa nič zato. Slišal sem da je pri homoseksualnih parih še vedno en mož, drugi pa žena. In mislim da je pri lezbijkah enako. Popravi me če se motim. Meni je to smešno, a kaj, jaz sem butelj… :)))

Zakon med dvema istega spola ni možen in nikoli ne bo. Če že bo kak zakon bo to neka oblika “društva” in ne zakonska zveza. Žal se vam ne da razložit in mislite da je to stvar “borbe”. Kakor npr. da očetje dobijo otroke po ločitvi. In pol sem jaz butelj. Smešni ste homoseksualci.

A lahko pričakujemo tudi poroke transseksualcev?

NSi je “absolutno proti temu, da bi izenačevali istospolne zveze z normalno zakonsko zvezo”, je na današnji novinarski konferenci povedal podpredsednik stranke Anton Kokalj. Po njihovem mnenju bi namreč spremembe, ki so jih v četrtek napovedali nekateri vladni predstavniki, pomenile “poseganje v pravice tretjih oseb, to so pa otroci”.

Če bo zakon, ki ga vlada napoveduje, sprejet v taki obliki, da bo ogrožal pravice otrok, bodo v NSi med državljani začeli zbirati podpise za razpis referenduma proti tovrstnim spremembam zakona, je napovedal. V stranki so namreč po besedah Kokalja prepričani, da imajo pri tem vprašanju podporo večine Slovenk in Slovencev, ki želijo “živeti normalno v neki urejeni družini, ki še vedno pomeni za slovensko populacijo najvišjo vrednoto”.

V NSi vlado pozivajo, naj se začne ukvarjati z bolj pomembnimi temami v tem trenutku, pri čemer so navedli primer urejanje pravic in obveznosti šoloobveznih otrok oz. brezplačnega obveznega šolanja. Hkrati poudarjajo, da je bila zakonodaja glede z istospolnih partnerskih zvez bistveno urejena v pozitivno smer v času vlade, katere del je bila tudi stranka NSi.

Kot je znano, je minister za delo Ivan Svetlik po četrtkovi seji vlade napovedal izenačevanje istospolnih partnerskih zvez z raznospolnimi z vzpostavitvijo modernejšega koncepta družinske skupnosti, ki bi se nanašal na “kombinacijo odrasli in otroci”.

http://nsi.si/novica2310.html%5B/quote%5D

Slovenci so še veliko preveč omejeni za kaj takšnega. In to ravno tisti, ki se sklicujejo na Kristusa in njegove nauke, s svojim ravnanjem pa dokazujejo ravno nasprotno.

Važno da vi niste omejeni, vi ki ne vidite kako vas nategujejo z obljubami o izenačevanju istospolnih zvez z zakonom. Morda lahko izvenzakonsko skupnost izenačijo s homoseksualno. 🙂 To bi morda še šlo.

Veste kaj mi greste pa na živce picajzli ki napadate mmikki čisto brez vsake podlage ali osnove,ona govori o moralnem delu in je starš tega otroka ,ni pa kriva če država tega ne priznava,bom pa vas vprašala takole,koliko je bioloških staršev,ki jim jih država priznava ti pa ne skrbe za svoje otroke,jaz bi se raje o tem pogovarjala kot o tem če nekaj ni črno belo je pa ničvredno,dejte no mir!
Za otroke je treba skrbet biološki ali nebiološki vseen drek,če je otrok lačen in zanemrjen si z biologijo nima kaj pomagat,še manj pa z našimi gnilimi zakoni.

še malo se poduči o genetiki in še malo o otrocih kot samostojnih bitjih pa ni važno kako so prišli v maternico po slamci taki ali drugačni,med tema dvema zadevama je velika razlika..genetski inžinering je pa nekaj drugega kot umetna oploditev..

še malo se poduči o genetiki in še malo o otrocih kot samostojnih bitjih pa ni važno kako so prišli v maternico po slamci taki ali drugačni,med tema dvema zadevama je velika razlika..genetski inžinering je pa nekaj drugega kot umetna oploditev..[/quote]

Še poduk tebi!
Kakor hitro se gre za “donorsko” jajčece ali spermij,tako je tukaj prisoten t.i. genski inžiniring! (donorske celice lahko odda samo določena skupina “zdravih” ljudi).
Z izolacijo “slabih” in “šibkih” pa ponavadi dosežemo kontra učinke to so mutacije!
A čma še naprej?

pa to ni res :-))) torej, če oplojeno jajce ene kure vtaknemo pod drugo, je to genski inženiring? In osemenjevalci, ki hodijo po kmetijah in farmah, tudi izvajajo genski inženiring??? Svašta!!! :-))))

hahahaha!!!!

Lej, enkrat sem že napisala, da bi bilo zelo fino, da se o stvareh, predno jih napišete, vsaj malo izobrazite.
Genski inženiring in umetna oploditev sta dva različna pojma:

“Genetski inženiring je metoda s katero spreminjamo podedovane karakteristike nekega organizma po vnaprej določeni poti s spreminjanjem genetskega materiala. Največkrat se to opravlja tako, da mikroorganizmi, kot so virusi ali bakterije, sintetizirajo večje količine sestavin, da bi tako pridobili popolnoma novo sestaino/spojino ali pa, da bi staro prilagodili različnim razmeram. Poznamo tudi druge možne uporabe te tehnologije, ki se imenuje tudi Tehnologija vnovične spojitve DNK pri kateri neki osebi z določenimi genskimi motnjami nadomestimo izgubljeni, manjkajoči ali deformirani gen s pravim.”

Veš kaj, o moralnem ona nima kaj. Njena zanositev je bila lepotna operacija. Tako da ne o morali, Monika, ker ne ve kaj je to. Umetna oploditev ni ko da si greš joške povečat. In to je šele ali bo šele zanemarjen otrok! Da so homiče zapiral v ječe ni bilo čist brez veze.

Veš kaj, o moralnem ona nima kaj. Njena zanositev je bila lepotna operacija. Tako da ne o morali, Monika, ker ne ve kaj je to. Umetna oploditev ni ko da si greš joške povečat. In to je šele ali bo šele zanemarjen otrok! Da so homiče zapiral v ječe ni bilo čist brez veze.[/quote]

🙂

Ampak veš, Ta prava Monica, mislim, da je potrebno določene osebe popolnoma ignorirati. S kakršnokoli repliko, se doliva samo olje na ogenj. Še dobro, da verjamem, da so takšni le redki posamezniki.

Nikar si ne misli, da lahko prijateljuješ z Moniko. Ona je inteligentna hetero ženska, ki ji take ne sežejo do gležnjev.

In ti meni tam zgoraj nekje o strupu :-))) Po svoje se mi smiliš, ker deluješ kot latenten homoseksualec ali kot nekdanja žrtev pedofilskega župnika.


Ti si pa danes zgrešila forum….pojdi lepo na svojega tja smetiti…nas pa pusti pri miru…

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

še malo se poduči o genetiki in še malo o otrocih kot samostojnih bitjih pa ni važno kako so prišli v maternico po slamci taki ali drugačni,med tema dvema zadevama je velika razlika..genetski inžinering je pa nekaj drugega kot umetna oploditev..[/quote]

Še poduk tebi!
Kakor hitro se gre za “donorsko” jajčece ali spermij,tako je tukaj prisoten t.i. genski inžiniring! (donorske celice lahko odda samo določena skupina “zdravih” ljudi).
Z izolacijo “slabih” in “šibkih” pa ponavadi dosežemo kontra učinke to so mutacije!
A čma še naprej?[/quote]

nima smisla,da midva razpravljava o genetiki..,me pa veseli da nekoga zanima tudi človeški genom..

Veš kaj, o moralnem ona nima kaj. Njena zanositev je bila lepotna operacija. Tako da ne o morali, Monika, ker ne ve kaj je to. Umetna oploditev ni ko da si greš joške povečat. In to je šele ali bo šele zanemarjen otrok! Da so homiče zapiral v ječe ni bilo čist brez veze.[/quote]

tisti ki je za v ječo ,naj gre v ječo pa ni važna spolna usmerjenost ampak samo njegov zločin ,sem pa proti zapiranju nedolžnih zgolj zaradi usmerjenosti,rase ali vere..

Kakšen odličen opis našega tadejčka!

Če ti prvič slišiš ta termin, to še ne pomeni, da ne obstaja. Mogoče bi bilo pametno, da prebereš kakšno strokovno literaturo, preden se popolnoma osmešiš. Za otroka sva se odločili skupaj s partnerko. Če v slo ni mogoča oploditev samske ali istospolno usmerjene osebe, to na velja za vrsto drugih držav. To ni tuj otrok, temveč moj sin!!! Da za njega skrbim, ga vzgajam in mu dajem vso svojo ljubezen, ne potrebujem nobenega uradnega dovoljenja. Gre se predvsem za to, da v primeru, da se meni nekaj zgodi, otrok ne deduje po meni, ne more prejemati moje pokojnine,….zaradi takšnih stvari se mora zakon spremeniti.[/quote]

A jaz, da se smešim? Daj še enkrat preberi, kaj si napisala! Govoriš in govoriš, kako da je tvoj sin – ki ga nisi rodila ne posvojila. Poleg tega, do danes še nikjer na tem ljubem svetu ni uspelo dvema ženskama (ali pa moškima), da bi se sama odločila za otroka in ga tudi “naredila”. Če ti je prav ali pa ne, ena od vaju ni mati in otrok ne njen sin – telesno! Glede na ovinkarjenje pri odgovoru, pa predvidevam, da je bila porodnica tvoja partnerka. Verjamem, da se počutiš kot starš oz. sta se dogovorili, da sta to obe. Toda brez moške udeležbe ne bi bilo nič! Za novega otroka sta potrebna moška in ženska “komponenta”, pa naj si gre za naravno ali umetno oploditev. Tako pač je, pa če se ti še tako razburjaš.

Tudi zmerjanje drugih, ki ta dejstva povedo, z desničarskimi “ne vem kaj že”, ničesar ne spremeni. Princip ostaja – moški – ženska, jin – jang, minus – plus, belo – črno, … Tako se svet vrti, dokler se bo![/quote]

Pišete takšne stvari, kot da v Sloveniji sploh ne poznamo postopka umetne oploditve. Res je, rezerviran je za heteroseksualne pare (v Sloveniji), ampak to ne spremeni dejstev, da obstaja razlika med biološkim in socialnim starševstvom, ki se dan na dan dogaja v praksi.

Koliko otrok je, katerih oče npr. ni njihov biološki oče (ker je moški pač neploden) pa se ob to, da oče in otrok nimata med seboj nobene biološke povezave, nihče ne spotika.

Neplodni oče je oče otrokom, rojenim po postopku umetne oplodive z donorsko celico, prav toliko oče, kot je miikkii svojemu sinu mama.

Edina razlika je, da je v prvem primeru zadeva uradno in zakonsko zadovoljivo rešena, v dobro staršev in PREDVSEM OTROK, v drugem pa ne.

In TO se mora končno spremeniti.

Ti torej ne upoštevaš nobenih argmentov. Nobene razprave. In nočeš dojeti da se to ne more spremeniti.

New Report

Close