Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Argentina v krizi – sprejmimo 500 družin slovenskega porekla

Argentina v krizi – sprejmimo 500 družin slovenskega porekla

Naša žlahta v Argentini – odšla pranona v 20-ih letih prejšnjega stoletja – takrat je bila tukaj Italija – zato imajo vsi potomci italijansko državljanstvo – ne slovensko – že nekaj let. Lahko se kadarkoli vrnejo v Italijo zaradi državljanstva.
Torej – kar jaz vem iz izkušenj z našo žlahto – tisti, ki so odšli v času Italije imajo/so lahko pridobili italijansko državljanstvo – čisto vsi potomci, tudi tisti, ki imajo enih 20-30 let so ga pridobili.
Vsake toliko nas tudi obiščejo. Če bodo želeli, se bodo lahko vrnili v Italijo oz. posledično kot razumem kamorkoli EU.

Niso ne. Če bi prišli, bi to bila že 3. ali 4. generacija, ki z njimi nimajo nič. edino skupno jim je to, da ohranjajo jezik in kulturo, kot npr. zamejci.
Bo treba malo možgane uporabit, če jih imaš seveda.

Ne bi, ker niso Slovenke neplodne in nesposobne, ampak cagavi Slovenci. Kaj ti pomaga ferrari, če ne znaš vozit?

Ljutomer al Primorje al Prekurje bomo tak dol zaprli ker je preveč grižastih malih mastnih komunajzarjev tam.
[/quote]

Ma kaki, dvoje od tega je SDS baza, tako kot vsaka druga vukojebina.

Ne bi, ker niso Slovenke neplodne in nesposobne, ampak cagavi Slovenci. Kaj ti pomaga ferrari, če ne znaš vozit?
[/quote]

Evo, babe na monu so že v luftu, ker prihajajo lepe Argentinke… jjjuuuupiiiii.

Če jih povabimo, sploh naše, so običajni migranti, verjetno ekonomski, ne politični.
Pa ljudje z vsemi veljavnimi papirji, sploh pa naše gore lipovi listi.

Ne le to. So prišli nazaj s kešem, da bi ga tu vložili.
In kaj dela naša politika? Onemogoča jih. So šli raje drugam.

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!
[/quote]

Tepec. Teh že davno več ni. Slovenija pa krvavo potrebuje svoje ljudi. Povsod so pridni in povsod so znani kot dobri in pošteni ljudje.

Da bi se vrnilo še več domobrancev in njihovih potomcev? Ne, nisem za to.
[/quote]

Haha, budalo. A ti svoj dom daš kar prvemu ciganu, ki se mu ga zahoče?
Ne braniš svojega doma? Ga tvoja baba? Ona pa ga, ja, je taprava domobranka.
Res si blesav in manipuliran…

Glej, sem Čefurka, tretja generacija v Sloveniji. Če se v Sloveniji zgodi sra.nje, kam naj grem? Kam na jug v države bivš Juge? Kdo me bo tam gledal? Kaj sem jaz tam kdaj komu dala, kaj sem kdarkoli naredila za tisto državo, za tisto mojo so-nacijjo? Nič od nič! Z njimi si delim nacionalnost in to je to, ostalo nič!

Enako je s temi slovenskimi razseljenci. Kakor mojemu dedu ni bilo dobro in se je preselil, tako tudi njim Slovenija ni bila dovolj dobra in so se preselili, zdaj bi pa ene tretje ali četrte generacije se rade šle Slovence!
Da ne govorim o tem, da smo mi še hodili vsake počitnice obiskovat sorodnike, ti pa niti na karti sveta ne znajo pokazat, kje je Slovenija!!!!

So pač v krizi, a so enako migranti kot vsi ostali, naj bodo po nacionalnosti Slovenci ali ne!
Če že iščejo pomoč, zakaj se ne obrnejo na Slovence v Ameriki? Zakaj ne iščejo poi kot vsi ostali državljani Argentine in Venezuele?
[/quote]

Veš, kako je- vi ste bili razseljeni in naši so bili enako razseljeni. Vas smo sprejeli odprtih rok, skupaj smo od šolskih klopi, nikoli nobene žal besede, še za čefurje nismo vedeli, to ste se vi sami med sabo obkladali. Za nas ste bili naši.
Če želite biti.
In naši Argentinci ali karsibodi, so še vedno naši.
Vedno bodo.
Tako, kot ste naši vi. Če tega niste zmožni razumeti, potem pojdite malo po svetu in mogoče boste spoznali, kje je vaše srce. Izbira je pa vaša.
Mi svojih ljudi ne damo, tudi vas ne. Ste del nas! Kapiš?

Da sprejmem takoj slovence. Samo ne vetjamem, da bido oni.prisli v slovenijo ker so migranti bolj priljubljeni. Te migrante, ki zdaj prihajo nikoli.

Ni čisto tako. Obstaja več generacij, ki so šle v Argentino. Med seboj zelo dobro vedo kdo so tisti, ki jih je klerofašistična RKC (Vatican ratlines) na veliko švercala po 1945 in jih imajo za izdajalce. Pa tudi ne marajo jih.
[/quote]

To je blef, vatikanski in udbovski.
15 000 jih je bilo, šolanih vojakov, ki so se 43.grupirali, da se uprejo komunističnemu terorju, ki je teroriziral civilno prebivalstvo.
Vatikan s komunisti so pobili vsevdo zadnjega! So dokazi.

In danes? Koliko naših letno se izseli?
Se selimo zaradi lepšega?
In koliko Albancev se vdako leto priseli?
Se selijo za kratek čas ali zato, da nas bodo preplavili, ko bomo že skoraj razseljeni?
Evo, izseljujemo se, brez, da bi puška počila…
In ti, ki se selijo, so narodovi izdajalci ali so izdajalci koritarji, ki so Slovenijo pokradli do gat? Ja? Koritarji so zmagovalci. Dajmo jim še enkrat 70 miljaric…

Se vam ne zdi, da so koritarji seme tistih, ki so naše ljudi masakrirali…
Da zavestno počno tisto, kar je že tolikokrat uspelo krvoločnim…
Se res ne vidi matrica?

Tut jest sprejmem Argentinko. Upam, da zna molsti. Argentina je znana po najboljšem govejem mesu, ker se krave tam pasejo.

Argentina je v krizi že od kar so jo morali zapustiti nacisti in jo posledično prenehali financirati !!! Vsaj že 60let.

verjetni si musliman..ali ljubitelj islama…ker so ti vsec ovce…

Tu se vidi hlapčevski odnos naroda. Naših ne bi, tujcem bi pa plačevali ekološko pridelano hrano. Torej, diskriminacija oseb slovenskega porekla. S tem, da se te iz Argentine da brez težav učinkovito varnostno preveriti, za ilegalce je pa včasih zelo težko ugotoviti že to, iz katere države točno prihajajo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Naj pridejo. Ti migranti naj gredo od koder so prišli. Stanovanja in ekološko hrano damo naši krvi. To bi bilo super, bi se nekateri obesili od krivice ane hehhhh in zmerjali, rasistiiiii hehehhe.

A je že priplula prva pošiljka Argentink?

A je že priplula prva pošiljka Argentink?
[/quote]

Zdaj moramo najprej te migrantke ponucat….

V naši župniji bi jih tudi sprejeli, nujno potrebujemo ljudi za k sveti maši, premalo je katoličanov. Je gospod župnik že za mlade Sirke pripravil sobo v župnišču in jo lepo opremil (še ogledalo je dal na strop nad posteljo), pa ni nobena prišla, niti muslimanka, kaj šele kristjanka.

New Report

Close