Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek astronomske cene malic

astronomske cene malic

Kaj ne poveš? A da treba delat v službi? Joj nisem vedel, sem mislil da se hodi v službo spočit pa s sodelavkami čvekat, vmes pa še mal na FB pa MON pogledat.

Pa še to. Tukaj vsak dan berem kako so majhne plače sami minimalci pa podobno. A da bi kdo delal in si zaslužil nemško plačo, to pa ne.

Eno samo jamranje po forumih, tisti ki vam je postrežena malica za 5-6 € predraga, očitno še nikoli niste bili v kakšnem turističnem kraju ali Ljubljani. Jaz v prestolnici plačam 10€ za toplo pico da mi jo prinesejo. In to je čisto običajna cena. Kosila (razen menz) so pa tudi več deset evrov…

Po čem sklepaš, da so vse plače v LJ višje?? Strojepiska pa sodišču v LJ ima isto plačo kot strojepiska na sodišču na Ptuju ali v Kočevju. Pa se LJ cene s cenami na Ptuju ali v Kočevju ne morejo primerjat. Pa ne samo cene hrane, ampak tudi ostale cene (najemnina, stanovanjski stroški). Višje plače v LJ ima najbrž zasebni sektor, mi v javnem smo pa v LJ v najslabšem položaju. Plače nizke, cene v LJ pa kot v NY.[/quote]

Ne drži povsem. Pred časom se je moja sošolka s faksa prijavila na delovno mesto v naš kraj, ker se je želela preselit na naš konec. Šlo je za enako delovno mesto v javnem sektorju. Pred tem sva se slišali, saj bi postali “sodelavki” in me je zato poklicala in se zanimala glede dela, sodelavcev in drugih zadev, ki so jo zanimale. Vprašala me je tudi glede plače in ni verjela, kolikšna je moja. Delovno mesto, na katero je bila izbrana, je zavrnila, saj je v Ljubljani njeno ovrednoteno 8 plačnih razredov več.[/quote]

Vidim, da ti sistem javne uprave ni najbolj jasen. Imaš nazive I,II, III….in različne plačne razrede. Tako da je normalno, da na istem delovnem mestu prihaja do rahlih razhajanj v plači, ampak ob identičnih pogojih, pa je plača v LJ in v vukojebini popolnoma ENAKA.

In ti predlagaš, da se nekdo, ki dela v centru Ljubljane, pelje na malico v Domžale, Kamnik, Brezovico, Polhov Gradec? Resno?[/quote]

Si ti blond??
Že tam nekje na obvoznici ali pa v večjih poslovnih središčih (Letališka, Stegne, …) se najde dost normalne cene.
Pa meni je popolnoma jasno, da se iz centra ne greš vozit nekam na malico, ampak ješ v radiusu 5 minut peš. Tisti pa ki delamo malce ven, pa nimamo problem s parkingom okrog poslovnih stavb pa se lahko zapeljemo nekam 5 minut vožnje z avtom. Če je pa še firma bolj prožna glede časa za malico pa kdaj pa kdaj tudi 10 minut vožnje stran.

Ampak ker v centru ljubljane dela večina le v pisarnah državnega sektrorja (sodišča, ministrstva, uradi, …) ter ostale bolje plačane dejavnosti, potem tudi ne bi smel biti problem plačati tisti € ali dva več za malico.
6€ x 20 dni = 120€ Pri plači nad povprečjem to ne bi smel biti tako hud strošek (pa še polovico je povernenega)[/quote]

Kako si pameten/pametna. Strojepiska, ki na sodišču zasluži cca 700 eur, da po tvojem brez problema 120 eur na mesec samo za svojo “službeno malico”. Eni res nimate realnih predstav o življenju in očitno mislite, da se vse plače na ministrstvih in sodiščih začnejo pri 1.500 eur.

Ne drži povsem. Pred časom se je moja sošolka s faksa prijavila na delovno mesto v naš kraj, ker se je želela preselit na naš konec. Šlo je za enako delovno mesto v javnem sektorju. Pred tem sva se slišali, saj bi postali “sodelavki” in me je zato poklicala in se zanimala glede dela, sodelavcev in drugih zadev, ki so jo zanimale. Vprašala me je tudi glede plače in ni verjela, kolikšna je moja. Delovno mesto, na katero je bila izbrana, je zavrnila, saj je v Ljubljani njeno ovrednoteno 8 plačnih razredov več.[/quote]

Vidim, da ti sistem javne uprave ni najbolj jasen. Imaš nazive I,II, III….in različne plačne razrede. Tako da je normalno, da na istem delovnem mestu prihaja do rahlih razhajanj v plači, ampak ob identičnih pogojih, pa je plača v LJ in v vukojebini popolnoma ENAKA.[/quote]

ne, plače niso enake. ker si klasifikacijo delovnih mest razlagajo po svoje. ni še tako dolgo nazaj, ko je bilo objavljeno, kake razlike so v plačah med ukc mb in ukc ljubljana.

Res si blond 🙂
Za dokazovanje svojega prav iščeš najbolj nemogoče primere in to posplošuješ na občeveljavno dejstvo.
Ampak dejstva so da:
– ima 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih plačo višjo od povprečja (ta je cca. 1.000€ neto)
– so bolje plačana delovna mesta skoncentrirana v Ljubljani kot glavnem mestu in upravnem središču države.
– da je ožji center mesta vedno bil in bo drag. Takšna je narava tega in tu nimaš nič kaj spremeniti.
– da si povprečni zaposleni v Ljubljani lažje privošči malce dražje cene storitev, pa čeprav našteješ vse strojepiske po sodiščih.
– da se v gosteje poseljenih (tu mislim na dnevne prebivalce = zaposlene) delih mesta najde tudi več možnosti za malico. Zato konkurenca naredi svoje in so cene zelo prilagojene klienteli.

In da bo jasno. Nekdo, ki dela nekje v neki vasi pri enem privatniku, ima veliko slabše možnosti za cenovno ugodno malico. Edina gostilna v vasi (ali celo par vasi naokoli) si lahko privošči malce bolj zasoljene cene, ker je pač edina. Pa tudi poslovni model gostiln se zelo razlikuje od namenskih menz, ki jih je vedno dovolj v okolici poslovnih zgradb.

PS: Meni se bolj smili ta delvec pri obrtniku, kot pa tvoja strojepiska na sodišču. Strojepiska ima realno veliko možnosti za boljšo plačo že s samo menjavo zaposlitve. Če pa vmes naredi še kakšen tečaj ali celo šolo ob delu, pa sploh. Delavec nekje ‘bogu za leđima’ pa je dobesedno eksistencialno odvisen od tistega obrtnika …

Res si blond 🙂
Za dokazovanje svojega prav iščeš najbolj nemogoče primere in to posplošuješ na občeveljavno dejstvo.
Ampak dejstva so da:
– ima 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih plačo višjo od povprečja (ta je cca. 1.000€ neto)
– so bolje plačana delovna mesta skoncentrirana v Ljubljani kot glavnem mestu in upravnem središču države.
– da je ožji center mesta vedno bil in bo drag. Takšna je narava tega in tu nimaš nič kaj spremeniti.
– da si povprečni zaposleni v Ljubljani lažje privošči malce dražje cene storitev, pa čeprav našteješ vse strojepiske po sodiščih.
– da se v gosteje poseljenih (tu mislim na dnevne prebivalce = zaposlene) delih mesta najde tudi več možnosti za malico. Zato konkurenca naredi svoje in so cene zelo prilagojene klienteli.

In da bo jasno. Nekdo, ki dela nekje v neki vasi pri enem privatniku, ima veliko slabše možnosti za cenovno ugodno malico. Edina gostilna v vasi (ali celo par vasi naokoli) si lahko privošči malce bolj zasoljene cene, ker je pač edina. Pa tudi poslovni model gostiln se zelo razlikuje od namenskih menz, ki jih je vedno dovolj v okolici poslovnih zgradb.

PS: Meni se bolj smili ta delvec pri obrtniku, kot pa tvoja strojepiska na sodišču. Strojepiska ima realno veliko možnosti za boljšo plačo že s samo menjavo zaposlitve. Če pa vmes naredi še kakšen tečaj ali celo šolo ob delu, pa sploh. Delavec nekje ‘bogu za leđima’ pa je dobesedno eksistencialno odvisen od tistega obrtnika …[/quote]

Ah, ne govori bedarij. Gostilna se zmeraj prilagodi klienteli (saj si sama napisala), zato delavcu pisane na kožo, torej nižje. Ne glede na število gostiln, ampak glede na premožnost regije.

Najdražja je LJ. Tudi če greš v trgovino ali na tržnico , Cene se dvigajo v nebo

Delam kot strojepiska. Danes imam dopust in ravno gledam na spletni banki, da je bila že nakazana plača. Neto plača 666,10 EUR. Polni delovni čas, 8 let delovne dobe in polni mesec (brez bolniških, dopustov). Pri teh bajnih plačah se ponavadi poje kakšna žemlja in so tople malice pred stvar izrednih dogodkov kot redna praksa.

Saj ravno tukaj je bistvo.
Četudi bi bile cene iz prvega posta za kakšen evro ali celo dva nižje, bi bilo to še vedno predrago za tiste z majhnimi dohodki. Gre za to, da tudi, če bi bila malica ranga 3€, bi še vedno kdo jamral, da je predrago.
Sicer nisi navedla, koliko je bilo konkretno nadomestilo za malico (očitno te plačilna lista ne zanima oziroma jo ne znaš brati), ker je navedena številka iz bančnega računa le seštevek neto plače, subvencije za prehrano in potnih stroškov.
Včasih je potrebno mal poznat in razumet številke.

Google pravi takole:
Nadomestilo za prehrano
Spodnja tabela prikazuje povračilo stroškov za prehrano med delom, ki se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja:
EUR na dan Zakonska podlaga

3,56 Po Kolektivni pogodbi o izredni uskladitvi plač za leto 2007 in načinu usklajevanja plač, povračilu stroškov v zvezi z delom in drugih osebnih prejemkih za leti 2008 in 2009 (KPPl) Url 62/2008: od 1.1.2009 dalje.

3,91 Za zaposlene v državnih organih, organih lokalnih skupnosti, agencijah, skladih, javnih zavodih, javnih podjetjih in v bankah, ki so jih ustanovile lokalne skupnosti oziroma država ali, ki so v večinski lasti lokalnih skupnosti oziroma v večinski lasti države in v Slovenski razvojni družbi ter v drugih pravnih osebah javnega prava: za obdobje januar – junij 2012.

Skratka za vsak dan v službi dobiš še 3,91€, da ne boš lačna.
BTW: Si kaj razmišljala o drugem delovnem mestu. Kakšen tečaj ali celo večerna šola bi ti zelo izboljšala plačo v prihodnosti.

Aja še to.
Očitno že 8 let vztrajaš na (pre)nizki plači in nekako imam občutek, da boš tako še nadaljnih 32 let.
Kaj si/boš storila, da se ti plača izboljša?
To je edino vprašanje, na katerega moraš odgovriti, če si hočeš izboljšati življenje. Jamranje ni produktivno.

Cene osnovnih surovin so absolutno predrage. Zakaj? Ker trgovci sami regulirajo cene in ne borza.

Klinicni center Ljubljana,menza v kleti,ima zelo dobre malice,priblizno 5 razlicnih na dan,cene do 4.60 eur,v vecini je vkljucena solata,v nekaterih pa se sladica in flasirana voda.Okus zelo domac,pohvalno,je vedno gneca,pri porcijah ne sparajo.

Človek z 1000€ plače komaj preživi dandanes, kaj šele drugi. Katastrofa je vsepovsod po Sloveniji in naši idiotski politiki izjavljajo da je drugod še dražje. Ampak ne povedo kake plače imajo drugod. Same floskule!!! Na k. mi gredo vsi po vrsti.
In kaj naredimo mi? Tarbamo med sabo!

Kaj šele tej idiotski trgovski giganti. Dvignejo cene v zvezde in pol ponujajo popuste in akcije za realno ceno izdelka!!! Tako sem sit vsega, da se ne morem niti izrazit.

Če je koga volja, poglejte si kakšni vladni podatki imajo oznako TAJNO. Na bruhanje vam bo šlo, kako nesposobne ljudi imamo na krovu. Zakrivajo nesposobnost.

Torej, če vladni uslužbebec zasluži za svoje delo 2.400€ in potrebuje 10 svetovalcev, vsak vreden po 100€ na uro, potemtakem je nesposoben! Ne zna opravljati svojega dela! Se motim?

Zame je 1+1=2 in ne 4 kot nas želijo prepričati.

Če nekje redno malicaš in vas ne hodi več iz podjetja, se pogovori s šefom, mogoče pa bo znižal vsaj za 50 centov, če si redna stranka.
Drugače pa ne plačaš samo hrane, ampak tudi druge stroške …

Prenašajo nas okoli in tisti, ki jih drago plačujemo za njihove usluge!

Se opravičujem, ker sem zašel iz teme, vendar draginja je tukaj v vprašaju in odgovarjam, na vašo žalost.

Vem kako je bilo v socializmu, in verjemite mi, da nam je bilo dooosti boljše. Ob osamosvojitvi so nam optimistično obljubili Švico, dobili smo pa kompost pomešan z smetano.

Sorodniki, znanci in prijatelji bivših politikov(popolnoma nesposobni) so oropali Slovenijo vsega BDP-ja in danes se kažejo na TV kot jaki zmagovalci. Kako, da tega ne vidite? Zato imate malice v LJ 8€, V Kopru 7€ itd. In plačo 700€. Ker je vse izropano. Denar moremo sedaj mi nadoknadit.

Včasih je bilo zlato v YU protivrednost valute. A veste kaj je danes oziroma kdo je danes protivrednost?? Ti, ki to bereš. Nebogljivi davkoplačevalec, ki vestno plačuje položnice iz meseca v mesec. miš na kolesu življenja.

Boljše bi se počutil, če bi bil neumen, z dvomestnim IQ-jem.

Samo vedite, da so pri nas zakoni ne ustavni.

New Report

Close